Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Podržavate li štrajk liječnika?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Gemi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2963
Lokacija: Nebesa
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.04.2005. 9:17 
Naslov:  Podržavate li štrajk liječnika?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vlada pokazala "dobru volju" i po hitnom postupku da ne bi štrajk održali, liječnici dobivaju veća primanja za 10%.
Podržavate li to? Postoji li konačna cifra bi bila primjerena liječnicima za njihovu platnu vrećicu?

_________________
Gemi031
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Roko
Offline
Avatar

Ukupno postova: 260
Lokacija: O31
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.04.2005. 9:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dobro pitanje...čuo sam jučer za ''dobru volju'' Vlade koja me malo iznenadila, brza odluka bez puno navlačenja...podržavam ideju da svi visoko obrazovani ljudi imaju pristojne plaće.....ali mislim da nije dobar tajming...sada će se javiti profesori, pa odvjetnici sa svojim tarifama...

P.S. Kolika je uopće prosječna plaća liječnika!!???

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gemi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2963
Lokacija: Nebesa
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.04.2005. 11:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hm...Osnovna ajmo reć prosječna plaća im je cca 6.000,00 Kn što kad gledaš i nije nešto...ALI...
Uzmimo da opća praksa i specijalističke ordinacije dobivaju tzv."glavarinu" prema broju pacijenata. Zatim imas lijecnike prema uvjetima rada gdje se dodaci na osnovnu plaću kreću od 2.000,00-10.000,00 Kn. Govorimo sve u netto iznosima.
Onda imas rukovodeca mjesta koja nose takodjer od 2.000,00 pa do 5.000,00, zatim su tu lijecnici koji ubiru tzv."pripravnost" koja znaci da moraju biti pripravni u slucaju nepogode, epidemije, rata i sl. na to se dobiva cca 4.000,00 Kn. Zatim je tu dezurstvo, gdje npr. samo jedna subota od 4h nosi sa sobom sitnih 500,00Kn.
Pa onda tako dalje i tako dalje i tako dalje...
Ajmo rec u globalu lijecnik moze imati najmanje 10.000,00 Kn mjesecno u dzepu plus sto je smrtnicima bogom dan, sto se moramo naruciti i ne zanovijetati.

_________________
Gemi031
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Roko
Offline
Avatar

Ukupno postova: 260
Lokacija: O31
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.04.2005. 20:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hm, pa obzirom na kakvu smo uslugu navikli (čast izuzecima), i na to da se i financiraju od svih nas, i nije im toliko loše...ali ne sumnjam da i liječnici maju svoju priču...
...hvala na korisnim informacijama, mislim da će bit copy-paste, moglo bi poslužiti u nekoj budućoj temi....
Gemi je napisao/la (Pogledaj post): ›
Hm...Osnovna ajmo reć prosječna plaća im je cca 6.000,00 Kn što kad gledaš i nije nešto...ALI...
Uzmimo da opća praksa i specijalističke ordinacije dobivaju tzv."glavarinu" prema broju pacijenata. Zatim imas lijecnike prema uvjetima rada gdje se dodaci na osnovnu plaću kreću od 2.000,00-10.000,00 Kn. Govorimo sve u netto iznosima.
Onda imas rukovodeca mjesta koja nose takodjer od 2.000,00 pa do 5.000,00, zatim su tu lijecnici koji ubiru tzv."pripravnost" koja znaci da moraju biti pripravni u slucaju nepogode, epidemije, rata i sl. na to se dobiva cca 4.000,00 Kn. Zatim je tu dezurstvo, gdje npr. samo jedna subota od 4h nosi sa sobom sitnih 500,00Kn.
Pa onda tako dalje i tako dalje i tako dalje...
Ajmo rec u globalu lijecnik moze imati najmanje 10.000,00 Kn mjesecno u dzepu plus sto je smrtnicima bogom dan, sto se moramo naruciti i ne zanovijetati.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gemi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2963
Lokacija: Nebesa
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.04.2005. 21:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sest milja kunica im je valjda ko ono za svaku redovnu godinu studija i naravno da im je to malo kad neki ekonomisti drmaju i po tri mikice po svojoj godini studiranja (VŠS ekonomije=VSS medicine, vidis, vidis).
Je...sad nema na cemu, a bas sam se pitala nisam li previse rekla...uhh...morat cu ubuduce naplacivati informacije ili kupit zip za usta ;-))

_________________
Gemi031
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.04.2005. 13:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

liječnici bi se sada malo trebali posuti pepelom i začepiti jedno vrijeme nakon ovih deset posto. pun mi je k...ove fraze, ali vremena su takva. na kraju, ukoliko se zaista odluče za štrajk ponovo im treba uvesti radnu obvezu jer liječnici prvenstveno trebaju biti u službi svih građana. vjerojatno bih drugačije razmišljao da rade za 1.700 kuna mjesečno...inače, pet ljudi u mojoj najbližoj obitelji su liječnici i nitko od njih ne radi za manje od 6.000 kunića, a to je već pristojna lova. danas, sutra kada bude prilika, ljude koji su godine i godine polagali teške ispite na medicini treba nagraditi većim plaćama, svakako!!!

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gemi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2963
Lokacija: Nebesa
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.04.2005. 8:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gaap je napisao/la: › liječnici bi se sada malo trebali posuti pepelom i začepiti jedno vrijeme nakon ovih deset posto. pun mi je k...ove fraze, ali vremena su takva. na kraju, ukoliko se zaista odluče za štrajk ponovo im treba uvesti radnu obvezu jer liječnici prvenstveno trebaju biti u službi svih građana. vjerojatno bih drugačije razmišljao da rade za 1.700 kuna mjesečno...inače, pet ljudi u mojoj najbližoj obitelji su liječnici i nitko od njih ne radi za manje od 6.000 kunića, a to je već pristojna lova. danas, sutra kada bude prilika, ljude koji su godine i godine polagali teške ispite na medicini treba nagraditi većim plaćama, svakako!!!
Jeboteeeee koji pedigreeeee ti imaaaaaas... ;-))) To mi prvo palo u oko. Loza lijecnika.
Btw. "radnom obvezom" se nista ne postize - znas ono "nitko me ne moze tako malo platit koliko ja mogu malo radit". U nasoj drzavi treba prvo promijeniti nacin razmisljanja - lijecnici nisu bogomdani, zatim promijeniti sustav skolstva - do diplome ne treba se skolovati sest godina nego ciljano, a onda jos promijeniti i sustav vrijednosti gdje jedna usluga placena placom ne vrijedi jos i jedno prase, purana, viski ili kava...

_________________
Gemi031
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pilot
Offline
Ukupno postova: 36
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.04.2005. 23:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma kojih 6000 kn, ljudi moji. Ekipa koja organizira štrajk tuče 60.000 ili 600.000 kn mjesečno, nemojte biti naivni, jedno je plaća a drugo je ukupno primanje na kraju mjeseca.radili bi oni i džabe ( isprika: neki bi radili džabe ), jer im plaća sluzi za ratu leasinga na Mercedes CLK 500.
Svaka čast liječniku opće prakse u domu zdravlja u Piškorevcima, njemu treba dati, dok je npr. odedjeni strucnjak na odredjenoj poziciji u stanju uzeti 3 puta 2000 EUR u jedno popodne, kužiš.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.04.2005. 10:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

apsolutno se slažem G...no, ne zaboravi da liječnici (oni koji se zaista s pravom tako nazivaju, a ne oni koji uz plaću uzmu i kokoš) polažu hipokratovu zakletvu. vjerujem da 95 posto njih ne bi odbilo bolesnog pacijenta koji im je došao (pokazalo se to i u ponedjeljak) u ordinaciju. šro se pedigrea tiče, ništa mi to ne vrijedi, ja sam prije deset godina pobjegao iz te lude kuće, kad su me tjerali da poslije srednje upišem medicinu...tako da ti ja baš i nisam za oženit...heh...sam sam si kriv, danas sam mogao biti zlatni dečko

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gemi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2963
Lokacija: Nebesa
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.04.2005. 21:54 
Naslov:  Re: Podržavate li štrajk liječnika?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nisam još iznjuškala koliko liječnik opće prakse (u Piškorevcima kao i ovdje) dobije po kartonu, ali budem.
S obzirom da su tu neki u lijecnickoj lozi i oni bi mogli to znati.
Znam samo da je ukupni prihod mjesečno, od tzv."glavarine" po pacijentu, jaaaako "lijep" za naše prilike.
Neću sada govoriti u ciframa da ne fulam, ali iznaci cu i javiti.

P.s. Gaap nemoj me nasmijavati glede hipokratove zakletve...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.04.2005. 13:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a što mogu kad sanjam o idealnom svijetu....vječni optimist pun vjere u moral i dobrotu....budala!!! znam!!!

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gemi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2963
Lokacija: Nebesa
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.04.2005. 14:00 
Naslov:  Re: Podržavate li štrajk liječnika?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nisi jedini, ali nema nas dovoljno. Sad

_________________
Gemi031
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: