Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Modna kritika

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Hummin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 276
Lokacija: City 17
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.08.2006. 18:44 
Naslov:  Modna kritika
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zašto je modna krtitika dobila veliki prostor u hrvatskim medijima. Evo naprimjer, uzmite onu idijotariju od emisije Red Carpe gdje se samozvani " modnu guru " Boris Banović razmahuje svojim modnim kritikama na račun javnih osoba.
Shvačam da bi javne osobe morale znati neke najosonvnije elemente dress coda, no u drugu ruku nije li to osobna stvar kako će se netko odijenuti i obući.
Kada smo već kod modnih kritičara i dizajnera, ipak mislim da ima i boljih od Borisa Banovića.
Ako recimo, npr. Severina dođe negdje obućena ko spadalo to je njena stvar, a ako i ima netko nekakvu kritiku da joj uputi postoji i mnogo primjereniji nače od onoga što rade samozvani "modni gurui "

Što vi mislite o tome?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Marigold
Offline
Avatar

Ukupno postova: 511
Lokacija: krevet
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.08.2006. 20:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja isto ne mogu podnijet tog Borisa- mislim šta prvo ne pogleda sebe i svoj stajling...

_________________
you know im gonna want some,want some
lets do this like a prison break,
I wanna see you scream and shake.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.08.2006. 23:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Alka Vukica, koju je također iskritizirao mu je odgovorila u svojoj kolumni u ... Extri, mislim - dala je definiciju stilista - to je peder koji ima posao Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
SmokeY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 371
Lokacija: Mece
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.08.2006. 10:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Trebali bi uzeti Ciganovica za kriticara, bolje mu lezi posao uz imidz! Smile

_________________
People that scan away messages for entertainment are pathetic. Let me know if you find any good ones.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.08.2006. 11:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Uopće se ne zamaram mišljenjima kojekavih "modnih autoriteta", niti pratim takve emisije.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
SmokeY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 371
Lokacija: Mece
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.08.2006. 14:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ali mi smo red carpet fashion narod... !!!!
Nije da osporavam ali sto je, je. Ovo je Balkan i balkan ce biti sve dok je narod jadan i tupav i ne znam u kakvu nas iluziju tjeraju ali Hrvatska nece biti ni blizu Hollywoodu jer smo mali.

I onda gledam na Bosni istu tu foru, docekivanja zvijezda i kako narod ceka u kakvoj odjeci ce doci. Smijesno mi je to i totalno besmisleno. Napravis spot i vec si celebrity a jos kad cujem onaj naglasak... Smile

I Sanja Doležal se fura na Oprah koja je zapravo dobrotvorna emisija, svi ju gledaju, doniraju, pridonose, ali sto joj to znaci kad trebes imati milijune gledatelja a kao drugo tko ce od normalnog staleza davati lovu?

Imamo par tajkuna koji su se obogatili na tudji racun ili vani pa sad smiju vuci konce kako im pase i glumiti glamur...

Radije cu biti balkanac! A ako se slucajno obogatim necu to trljati drugima o nos niti hodati "Red Capetom".

_________________
People that scan away messages for entertainment are pathetic. Let me know if you find any good ones.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.08.2006. 15:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

SmokeY je napisao/la: ›
Radije cu biti balkanac! A ako se slucajno obogatim necu to trljati drugima o nos niti hodati "Red Capetom".


a šta ćeš drugo nego biti Balkanac kada to jesmo...... i ne kužim one koji se ubiše dokazujući da nisu.
(ok, znam što smo učili iz zemljopisa da je granica Balkanskog poluotoka rijeka Sava, ali ne mislim)

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.08.2006. 20:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Slučajno zemljopisno nismo na Balkanu, ali po mentalitetu jesmo. Samo, nije mi jasno zašto to svima smeta?! Ja volim taj balkanski mentalitet, određenu toplinu kojom zrači, sirovu iskrenost, neposrednost... A oni koji žude za holivudskom plastikom, možda bolje da i odu tamo, ovdje nam neće faliti!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.08.2006. 22:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la: ›
Slučajno zemljopisno nismo na Balkanu, ali po mentalitetu jesmo. Samo, nije mi jasno zašto to svima smeta?! Ja volim taj balkanski mentalitet, određenu toplinu kojom zrači, sirovu iskrenost, neposrednost... A oni koji žude za holivudskom plastikom, možda bolje da i odu tamo, ovdje nam neće faliti!


i ja, i ja. jes' ti neki pametan dečko......

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.08.2006. 10:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la: ›
Slučajno zemljopisno nismo na Balkanu, ali po mentalitetu jesmo. Samo, nije mi jasno zašto to svima smeta?! Ja volim taj balkanski mentalitet, određenu toplinu kojom zrači, sirovu iskrenost, neposrednost... A oni koji žude za holivudskom plastikom, možda bolje da i odu tamo, ovdje nam neće faliti!


Međutim, neki se znaju naći uvrijeđenima na spomen Balkana i Balkanaca - sjećam se situacije kad je jedan Norvežanin našoj grupi rekao da pripadamo Balkanu, pa se polovica ljudi uvrijedila...
Ako gledamo Balkan kao geografski pojam, povijesno smo uvijek pripadali spomenutom prostoru, ili su nas barem uvijek trpali tamo. Međutim, preneseno značenje može biti podijeljeno: pozitivno znači tu toplinu i temperament o kojem pričate, gostoljubivost, dobrodušnost, otvorenost,životnost i slikovitost... U negativnom smislu se opisuju Balkanci kao sirovi, neuljuđeni, primitivni, necivilizirani... što nam također ne paše. Osobno nisam temperamentna osoba i ne mislim da sam necivilizirana. Međutim, teško je znati što netko podrazumijeva pod "Balkan"...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.08.2006. 10:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

neki ljudi su "malo" iskompleksirani Balkanom, htjeli bi biti finiji no što jesu

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
SmokeY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 371
Lokacija: Mece
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.08.2006. 10:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mene osobno balkan podsjeca na onu izreku "Ljudi smo!" mozda balkan zvuci kao da smo neuki primitivci, koji gaze po blatu u kajacama i rokcemo dok se smijemo jer smo pokupili naglasak od predugog cuvanja svinja sto naravno nije istina, ali onaj ljudski odnos ne moze se mjeriti sa bilo kojom zapadnom drzavom. Konzervativni smo, jos postoje ljudi kojima je nepostenje sramotno. Cak smatram da smo i dosta sretan narod koji se naucio zivjeti s malo.
A cim imamo malo, onda smo na njihovim listama siromasi u ciju ce drzavu uci sa sicom misleci da mogu kupiti sta im padne na pamet. A malo imamo zato sto su nas razrusili, a onda su polako oni zohari od politicara pokupili sta se pokupit da i sad oce vratit novac Hrvatima tako sto ce ih prvo uzeti od Hrvata uvodeci kazne od ne znam koliko tisuca kuna a njihov novcanik nece vidjeti svjetlo dana.

U ovoj drzavi mozes uspijeti samo sa vizijom jer radeci kod drugog vizionara (privatnika) samo popusis!

_________________
People that scan away messages for entertainment are pathetic. Let me know if you find any good ones.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.08.2006. 15:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Alana Bates je napisao/la: ›
Međutim, neki se znaju naći uvrijeđenima na spomen Balkana i Balkanaca - sjećam se situacije kad je jedan Norvežanin našoj grupi rekao da pripadamo Balkanu, pa se polovica ljudi uvrijedila...
Ako gledamo Balkan kao geografski pojam, povijesno smo uvijek pripadali spomenutom prostoru, ili su nas barem uvijek trpali tamo. Međutim, preneseno značenje može biti podijeljeno: pozitivno znači tu toplinu i temperament o kojem pričate, gostoljubivost, dobrodušnost, otvorenost,životnost i slikovitost... U negativnom smislu se opisuju Balkanci kao sirovi, neuljuđeni, primitivni, necivilizirani... što nam također ne paše. Osobno nisam temperamentna osoba i ne mislim da sam necivilizirana. Međutim, teško je znati što netko podrazumijeva pod "Balkan"...


I kad za nekog kažete da je Amerikanac može biti pozitivno i negativno, ovisno o kontekstu (u zadnje je vrijeme sve više negativno), ali se gotovo nijedan Amer neće uvrijediti kad mu kažete da je Amerikanac! A ovdje se ljudi na sve strane vrijeđaju kad im se kaže da su Balkanci. Istina, kontekst je uglavnom negativan, ali se to neće promijeniti odbacivanjem onoga što jesmo i popunjavanjem identitetskih praznina nečim za što na Zapadu kažu da je dobro i da bi tako trebalo biti. U krajnjoj liniji, nije ni toliko bitno što ti kažu da si Balkanac, bitnije je tko ti to kaže! Odnosno, koliko su čvrste i iskrene vrednote kojima se toliko ponose i koje nam nabijaju na nos! Američka demokracija? Dajte molim vas, pa tamo više nitko ne smije ništa reći, napraviti, pa čak ni pomisliti, da ga ne bi netko tužio! Ne smijete crncu reći da je crnac, pitati nekoga koje je vjere, prodati nekome nož bez pismenog upozorenja za koji ga se kraj treba držati i slične budalaštine. Sad sam se uhvatio Amera za primjer, ali nisu puno bolji ni ostali Zapadni susjedi. Ne čudim se što su ih muslimani uzeli na zub, mada se ne slažem s metodama.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.08.2006. 19:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Balkanci,
malo smo off topic Razz
ali kao što je Smokey napisao "ljudi smo", dogovorit ćemo se.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Hummin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 276
Lokacija: City 17
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.08.2006. 12:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): › Balkanci,
malo smo off topic Razz
ali kao što je Smokey napisao "ljudi smo", dogovorit ćemo se.


Ma ne nije offtopic, ono i Balkanac može biti neka modna marka Laughing
Samo je pitanje jel to in ili out osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: