Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Novčani fondovi

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 26.12.2009. 19:28 
Naslov:  Novčani fondovi
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Malo me cimnuo bankar i nagovara me da uložim u novčani fond.Sad sam trenutno na klasičnoj štednji i on mi kaže da je ovo puno bolje.Bankar kao bankar, tko mu može vjerovati Laughing
Dal netko od vas ima pare u novčanim fondovima?koji su rizici,prednosti?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 28.12.2009. 13:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

osobno nemam lovu u novčanom fondu... ali ovakva je situacija(moj kt gledanja). 1. zajebi svog bankara..on radi za banku..ne za tebe... ako imaš eure..u nekim bakama možeš imat kamatu 6 , 6.3 % što je super..novčani fondovi imaju prinose ( ako imaju, to je isto kocka) oko 4-5 %..ali ako.naglasak...
naravno od dioničkih, mješovitih i novčanih..treći su najmanje rizični..jer u pravilu nisu u minusu..ali kad imaš oročenje onda bar znaš( ako je fiksna) kolka je kamata i amen.. ako si spreman na rizik...odi u neki dionički fond..al ne u neki koji postoji 5 godina..već neki kvalitetan novi( akcija po pitanju ulazne naknade itd.) zašto? pa zato što novi fond ima ograničenu lovu i ne može kupovat sve i svašta kao veliki fondovi + mora imati kvalitetan portfelj..jer..tko bi inače uložio...

I naravno.. na tržište ulaži ukoliko ti ta lova nije sada potrebna

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.12.2009. 14:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Very Happy


Zadnja promjena: PEGY; 23.01.2013. 16:16; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 28.12.2009. 14:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nije 100 000 eura, nego 400 000 kn

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 28.12.2009. 19:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hvala audi na odgovoru!
sad sam na klasičnoj štednji..i to je ok, kamata mi je 7,5..fora je što ja imam relativno sitnu lovu(10 soma eura) pa s tom kamatom baš ne možeš "napredovat"..u godini ti odu troškovi života,standard i na kraju si nešto sitno dobar.
to je "otpisana" lova, znači za ništa mi ne treba i mogu si dozvolit gubitak..zato bih i ušao u nešto rizičnije gdje ipak mogu više zaraditi.

za novčani sam čuo da su trenutno najbolja stvar jer rastu u doba krize a nama je iduća godina kaotična,blago rečeno.
pbz je jedan period imala 15% kamatu,sad su malo pali.

i meni se dionički fondovi čine kao najbolja stvar ali oni baš nisu dobri za doba krize.
malo ću još prošvrljat pa vidjeti šta mi je najbolje.

@pegy, to što država garantira nije apsolutno nikakva garancija Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 29.12.2009. 8:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vidi... 10 000 eura je fina lova...al moraš kod fondova uzet u obzir sledeče... ulazna/iodržavanje/izlazna kamata... ulazna/izlazna su ti minimalno 2% a to je puno..izlazna s vremenom pada... ja bih ti predložio straniicu hrportfolio.hr mislim
odi tamo..imaš pregled svih fondova, rastove/padove, naknade , PRIJAVNICE za fond koje printas i posaljes.... zapamti.. tržište kapitala burza ili fondovi su dugoročna investicija koja ima vrh i dno ciklusa... recimo...ljudi su masovno prodavali dionice INA pa je pala na 950kn..kao da spase lovu..danas je ona oko cijene iz inicijalne ponude... ne smije te biti strah... na tu lovu ne gledaj kao na lovu.. kontaš... Obrnuto..ja mislim da je sad pravo vrijeme za fondove, ili nagodinu..jer cijene su dionica niske..samim time padne vrijednost udjela u fondu..al kada počne oporavak počinje uzlet... malo se još informiraj, al ono.. da.. 7.5 % na kune? jel.. štedi u eurima... u kunama ti pojede inflacija bar 3%... tak da ono. aj pozz

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 29.12.2009. 16:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

e lega..moj bed... ulazna naknada u novčani ti je cca 1-1.5%, izlazne obično nema.upravljačka je 0.15 %
odi na onaj web

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 30.12.2009. 13:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

7,5 mi je kamata na kune..i najveća mi je greška bila što nisam štedio u eurima!
što se tiče dioničkih fondova, slažem se s tobom da je pravo vrijeme jer će dionice ići gore-ali onih firmi koje prežive:)
stoga smatram da je ipak veća kocka od novčanih fondova.
proučavao sam tu stranicu i još ću se malo konzultirati pa odlučiti što ću..ali sigurno da mi neće stajati doma lova, jer je to najgora opcija.
hvala na trudu,pozz!

_________________
"Ne budi kao onaj koji skuplja znanje učenih i mudrost mudrih, a prema
Istini se odnosi kao jedan od glupih."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: