Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Mekana mirnoća

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Zal Kopp
Offline
Avatar

Ukupno postova: 110
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.02.2008. 3:41 
Naslov:  Mekana mirnoća
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Miris sunca na tvojim ulicama ovih dana i mekani obrisi vjetra po trgovima kao dobro poznati znakovi tvoje osobnosti, uspijevaju s mirnoćom parkova probuditi čežnju za vremenom kad su pokraj mene još odzvanjale lepršave crte kukuruzišta sa čijim sam obrisima odrastao. U traženju nekakvih vidljivih promjena koje bi me na trenutak zaustavile u pamćenju primijetio sam koliko si narastao, koliko si se raširio oduzimajući upravo ona ista polja po kojima sam nekada preskakivao brazde ili se potrbuške šuljao pod sjenama hrastova i svih razgrananih grdosija kojih na žalost više nema. Nedostaju mi njihove raščupane krošnje. Nedostaju mi zvukovi šuštanja lišća podno vrta, a pogotovo mi nedostaju nedosanjana mjesta prepuna prašine i neodoljivi okusi dudova.


Tako je s nama ljudima. A kako je s tobom, moj lega? Ima li u tebi svih onih slabosti koje se javljaju u nama? Postoje li u tebi laži ili sumnje!? Postoji li potreba za promjenama i prisjetiš li se ikada toliko dragih ljudi koji više nisu s tobom ili se jednostavno ne javljaju? Čitave slike tako precizno nacrtane i umetnute u tihe otkucaje tvoga bića stvarno odražavaju san točno kako želimo. Ne uvijek, ali barem pokušavamo u pojedinim trenucima uz njegovu pomoć pobjeći od svakodnevnih tumaranja po neispitanim prostranstvima života.

Već pedeset godina nastojim shvatiti mekanu mirnoću kojom natapaš moje biće. Svaki put kad zagrebem ili bolje rečeno samo dotaknem površinu njene osebujnosti podsjeća me na slavnu rubeninu moje bake. Uvijek je imala snage podariti mi dovoljno strpljenja. Njezine su kvrgave ruke bile brižne, njezino je smežurano lice bilo toplo, ali danas kako vrijeme protječe ipak polako nestaju i vrijednosti koje sam svojevremeno nemilice grabio kroz život i sve više shvaćam da se tvoja mekoća prilagodila novonastalom gledanju. Poprimila je vidljive konture neke drugačije realnosti. Ulazeći u tvoje srce i udišući tvoj osmjeh, primao sam to kao dobru namjeru tvoga bića namijenjenu ne samo meni, već svima koji rastemo s tobom. Zato što si oduvijek imao razumijevanje moje sjećanje i seže u najdublje pore tvoga vremena. Iako moram priznati, zbog nespretnosti svojih osjećaja, ponekad nisam potpuno shvaćao sve ono čime si me nudio. Na obali Drave ili u nekoj od tvojih ulica, propustio bih priliku koja se nikada više ne bi pojavila. Takvim propustima napunio sam i svoja sjećanja. Ne žalim zahvaljujući tebi, ali povremeno se uhvatim kako ih nabrajam.

Tekst: Zal Kopp

Fotografija: Marko Berta

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
jasnica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 159
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.08.2008. 7:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hvala vam na ovim prekrasnim tekstovima.
Iako sam ga napustila, Osijek, taj prekrasni dragulj Lijepe naše, zauvijek je u mom srcu.
Pozdrav!

_________________
He who dares, wins. osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
andro49
Offline
Ukupno postova: 16
Lokacija: naj četvrt
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.01.2009. 17:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nemam dara za pisanje,zato rado čitam o tvom i mom Osijeku. Hvala moj lega.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.01.2009. 10:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...dobro došao natrag, nedostajali su mi ovi tekstovi....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
a friend of mine
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.12.2009. 22:52 
Naslov:  Re: Mekana mirnoća
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"A kako je s tobom, moj lega? Ima li u tebi svih onih slabosti koje se javljaju u nama? Postoje li u tebi laži ili sumnje!? Postoji li potreba za promjenama i prisjetiš li se ikada toliko dragih ljudi koji više nisu s tobom ili se jednostavno ne javljaju? Čitave slike tako precizno nacrtane i umetnute u tihe otkucaje tvoga bića stvarno odražavaju san točno kako želimo. Ne uvijek, ali barem pokušavamo u pojedinim trenucima uz njegovu pomoć pobjeći od svakodnevnih tumaranja po neispitanim prostranstvima života."
Predivan tekst,nastavi tako !

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Uma
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4727
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 12.12.2009. 9:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

svaki puta kad procitam neku tvoju pricu o Osijeku samo ga još više zavolim.....hvala ti.....

_________________
Moj grade pored Drave...... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zaljubljena u Osijek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2366
Lokacija: OS
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.05.2012. 2:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

4. svibnja 2012. umro je Zal Kopp


_________________
Ljudi su stvoreni da se vole. Stvari su stvorene da se koriste. Svijet je u neredu zato što se stvari vole, a ljudi koriste! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Uma
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4727
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 07.05.2012. 15:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zaljubljena u Osijek je napisao/la: ›
4. svibnja 2012. umro je Zal Kopp




Osijek je izgubio velikog prijatelja i pjesnika...pocivao u miru, obitelji iskrena sucut... Sad

_________________
Moj grade pored Drave...... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zaljubljena u Osijek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2366
Lokacija: OS
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.05.2012. 23:25 
Naslov:  Zal Kopp
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Platno vječnosti

Jednom ćemo se u obilju vremenu i mirisu pogleda naći,
grliti pučinom u sjajnom zanosu sna i svemirom rasti,
ali prije toga, velikim maštanjima moramo tiho proći,
zaustaviti treptaje i zakoračiti obzirom u otkucaje srca.

Kada u mislima svih naših uzdaha osjetimo milost mira,
kad se na tihim proplancima modrih vjetrova odmorimo,
i slike čekanja iskustvom stoljetnih hrastova prihvatimo,
tada ćemo smjeti vještinu nježnih latica na usne staviti.

Sve dok u drhtanju vrelih kapi mjesečine sami postojimo
i zlatni ples suncokreta beskrajnom posteljom snivamo,
ne smijemo plavetnilo duše glasno iznad duge razbacivati,
već sa palete ljubavi na platno vječnosti sebe slagati.

Zal Kopp

_________________
Ljudi su stvoreni da se vole. Stvari su stvorene da se koriste. Svijet je u neredu zato što se stvari vole, a ljudi koriste! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: