Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



eRepublik.com - eHrvatska

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.04.2009. 15:05 
Naslov:  eRepublik.com - eHrvatska
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pripadnici Hrvatske vojske umarširali u Beograd

Nakon skoro mjesec dana velikih napetosti izmedju eHrvata i eSrba, Vlada Republike eHrvatske odlučila se na vojnu akciju i pripadnici Hrvatske vojske osvojile su Vojvodinu, Beograd, kao i veći dio Srbije. Virtualna Hrvatska jedna je od najvećih eRepublik, sa virtualnom hrvatskom zajednicom koja broji preko 5000 članova koji svakodnevno žive ovoj virtualnoj simulaciji svijeta, rade, posjeduju tvrtke, ostvaruju svoje političke i vojne karijere.

Prije nekoliko mjeseci Hrvatska je dobila svoju eDržavu, kao posljednju od preko 50 država virtualnog svijeta u erepublik.com. Preko 5000 hrvatskih igrača svaki dan sudjeluje u simulaciji pravog svijeta, sudjeluje u političkom životu države, gradi gospodarstvo i svoje tvrtke, ratuje sa saveznike u dalekoj Aziji te sudjeluje u medijskom prostoru virtualne zajednice.

„Dani gnjeva“

U tih nekoliko mjeseci Vlada Republike eHrvatske, uz pomoć svojih građana, izgradila je jaku i modernu državu koja po svim pokazateljima spada među najjače države Europe, za razliku od svoje prave inačice države. Okružena Slovenijom, Mađarskom, Bosnom i Hercegovinom i Srbijom, eHrvatska je najjača država u regiji. Nedavno dodavanje eSrbije u igru, u koju je registriranno preko 2500 srpskih igrača donijelo je neočekivane probleme za eDomovinu.

Nakon pokušaja atentata na hrvatskog predsjednika prije mjesec dana, te velikih tenzija koje je takav čin pokrenuo na obje strane, Vlada Republike eHrvatske odlučila je pokrenuti vojnu akciju kodnog naziva „Dani gnjeva“ s ciljem osvajanja jednog dijela Srbije u svrhu odmazde za ovaj čin. Nakon mjesec dana taktičkih i strateških priprema, jučerašnjom vojnom akcijom Hrvatske vojske eHrvatska je proširila državni teritorij na regije Srbije, osvojivši u napadu veći dio eSrbije i proširivši granice eHrvatske do granica Valjevo – Kraljevo – Zaječar.

Donedavni glavni grad Republike eSrbije Beograd od jučer je pod kontrolom Hrvatske vojske, a na cijelom zauzetom teritoriju uspostavljena je vlast legalnih organa Republike eHrvatske. Ono što predstoji u slijedećim danima su teške borbe za obranu zauzetih teritorija i napad širih razmjera na eHrvatsku od strane saveznika eSrbije – eMađarske, a vjerojatno i eSlovenije. Hrvatski saveznici Rumunjska, Švedska, Španjolska, Velika Britanija, SAD i Poljska već su u stanju pripravnosti i šalju mobilne jedinice na teritorij eRepublike Hrvatske.

eHrvatska

eHrvatska se u virtualnom svijetu sastoji od 7 regija – Slavonije, Sjeverozapadne Hrvatske, Središnje Hrvatske, Like i Gorskog kotara, Istre, Sjeverne i Južne Dalmacije. Trenutno u političkom životu djeluje 6 stranaka, od kojih su najveće Hrvatska Demokratska Stranka (stranka lijevog centra) i Hrvatska Ujedinjena stranka (stranka desnog centra), koje su polučile najveći uspjeh na izborima osvojivši ukupno 25 od 40 zastupničkih mjesta u Saboru Republike eHrvatske.

Gospodarstvo u eHrvatskoj je vrlo razvijeno, a plaće su u rangu ostalih stabilnih država. Također, hrvatska Kuna je jedna od nastabilnijih valuta u eSvijetu. Država je vlasnik nekoliko velikih tvrtki koje pokrivaju kapitalne projekte vitalne za razvoj i sigurnost države, poput tvornica oružja za potrebe Hrvatske vojske i njenih savezika, tvornica obrambenih sustava i bolnica, a tržište je slobodno za sve tvrtke, te se cijene formiraju na temelju ponude i potražnje. Poreze na dobit, uvoz i PDV određuje Sabor.

Hrvatsku okružuju Slovenija, Bosna i Hercegovina, Mađarska i Srbija. Sa BiH Hrvatska ima odlične odnose, pomogla im je u kreiranju države i kreditira njihov razvoj, dok sa Slovenijom ima Pakt o nenapadanju. Mađarska i Srbija su trenutni neprijatelji.

Inače, virtualni Hrvati su među najnaprednijim stanovnicima Novog svijeta, a nedavno je pokrenuta i online radio postaja koja emitira vijesti iz eHrvatske i eSvijeta za sve virtualne građane

Više o eHrvatskoj možete naći na:
www.erepublik.com – virtualni svijet
www.edomovina.com – portal hrvatske virtualne zajednice sa svim informacijama
http://novinedanasnjice.webs.com/ - virtualne novine izvan eRepublika
http://epublic.listen2myradio.com - online radio postaja eHrvatske

eRepublik.com

www.eRepublik.com je simulacija pravog svijeta u kojima je virtualnim građanima omogućeno da se zapošljavaju, zarađuju novac za prehranu, osnivaju svoje tvrtke i zapošljavaju svoje sugrađane. Građani mogu odabrati i vojnu karijeru, te postati pripadnici Hrvatske vojske gdje kroz svakodnevno treniranje i povećanje svojih virtualnih sposobnosti, te ratovanja u vojnim akcijama mogu dogurati do čina generala.

Isto tako eRepublik omogućuje simulaciju političkog života kroz rad stranaka, stranačke, parlamentarne i predsjedničke izbore na kojima građani stariji od tjedan dana imaju pravo glasa.

Posebnu draž daju novine unutar simulacije kroz koje građani mogu objavljivati svoje članke, što je posebno zanimljivo u vrijeme izbora, kad se pokreću prave predizborne kampanje stranka ili predsjedničkih kandidata, koje ni po čemu ne zaostaju za pravim kampanjama, pogotovo kad su u pitanju podmetanja i političke igre.

U virtualnom svijetu postoji preko 50 pravih država, među kojima je i Republika eHrvatska, koja je sa 5500 stanovnika šesta najmnogoljudnija država, a cilj je da postane najmnogoljudnija država sa preko 10000 stanovnika. Ulazak u virtualni svijet je potpuno slobodan uz registraciju na www.erepublik.com

Participiranje u virtualnoj Hrvatskoj je potpuno besplatno, putem web browsera – dakle ne zahtijeva nikakve instalacije software-a, već običnu registraciju i odabir nadimka koji korisnik želi koristiti u igri. Također, ne oduzima više od nekoliko minuta dnevno koje možete iskoristiti dok radite ili ste kod kuće – za minimalnu participaciju dovoljno je doslovno dva klika – za odraditi posao i odtrenirati za vojsku.

Vlada Republike eHrvatske vas poziva da se pridružite i pomognete jačanju virtualne Hrvatske!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.04.2009. 15:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

još jedna irgica za gubit vrijeme na netu

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Rajs
Offline
Ukupno postova: 2
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 19.11.2009. 13:17 
Naslov:  eRepublik
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pozdrav !!
Pozdrav ekipa!!

eRepublik, masovna online strategija i virtualna zajednica koja se se odvija u projekciji pravog svijeta, gdje igrači - odnosno e-građani, mogu sudjelovati u lokalnoj i državnoj politici, određivati ekonomsku politiku države, pokretati tvrtke i kretati u ratove s ostalim državama, ubraja i jednu jaku svjetsku velesilu - eHrvatsku.

Sama igra je nezahtjevna,ali vrlo zanimljiva! Da bi uspješno igrali eRepublik potrebno je samo 15 minuta dnevno i pristup na internet. Međutim stvarna snaga eRepublika leži u mogućnostima koje pruža - ostvarivanje zajednica sa drugim igračima, zajedničke države, firme, političke stranke, vojne jedinice su samo neki od načina na koje možete sarađivati sa drugim igračima u eRepubliku.

Pridružite nam se potpuno besplatno i bez obveze na

[spam link removed]

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nake_rado
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5684
Lokacija: mala soba 3 sa 3
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 19.11.2009. 13:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislim da smo imal već takvu temu, nisam siguran.

edit : da jesmo

_________________
dr. offtopic

be strong be happy and don't let anyone to make you angry
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 19.11.2009. 13:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja ti to 'igram' vec 2 mjeseca i ni malo smisla u toj igri ne vidim

dodjes svaki dan jednom, 'odes' na posao i odradis za taj dan jednim klickom misa ... onda odes u vojsku 'trenirati' ... i to isto jednim klickom misa

onda ako ima neki rat, kliknes 4 puta i 'ratujes' ... pa odes u bolnicu da ti vidaju rane (tu ima mozda 3 klicka) ... i za taj dan si gotov. nemas vise sta raditi Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.12.2009. 0:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja sam već neko vrijeme na eRepubliku, i na lvl-u sam 13. Wink
Ispočetka se čini malo nezanimljivo, ali poslije je fora kad možeš pokrenuti vlastite novine, ratovati, kupuješ hranu, oružje...ljudi ti doniraju, poslodavac povisi plaću i tako...kao u pravom svijetu, hehe Smile

Hello Kitty rulz! Smile

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
3rv1n
Offline
Ukupno postova: 2
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 03.12.2009. 1:03 
Naslov:  Re: eRepublik.com - eHrvatska
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

****************************************************

Mali update u svezi eHrvatske na eRepublik.
Ima nas oko 14 tisuća ova brojka se svaki dan povećava za 100-200 novih ljudi zbog promocije po razno raznim medijima.

Hrvatska u zadnje vrijeme uspiješno odolijeva konstantnim napadima eSrba i eMađara. U redu, i eSlovenaca, njih bi se rješili već, ali ih nismo mogli pronaći na karti. Iskustvo je na našoj strani, imamo znanje, organizaciju i atmosferu, ali nam nedostaje igrača. Onaj koji ima najviše igrača je u prednosti, a trenutačno su to Srbi. Fascinantno je da se eHrvatska odupire simulatnim napadima eSrbije i eMađarske koje u igri važe za velesile.

Ali ukoliko uskoro ne povećamo populaciju moglo bi se dogoditi ono najgore, Hrvatska bi mogla biti izbrisana sa karte.

ZBOG TOGA SI NAM POTREBNA/AN TI...!!!

PRIKLJUČI SE OVOJ ZANIMLJIVOJ IGRICI, I POMOZI NAM...!!!

ZA POZIVNICU OSTAVITE EMAIL ADRESU NA PM I ŠALJEM VAM Very Happy

Puno pozdrava,

Ervin

pomoć za početnike - http://www.erepublik.com/en/article/-grand-tutorial-1-1016747/1/20
chat za početnike - http://tinyurl.com/eskola

************************************************

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exHOP3on
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4356
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.12.2009. 1:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la: ›
Ispočetka se čini malo nezanimljivo, ali poslije je fora kad možeš pokrenuti vlastite novine, ratovati, kupuješ hranu, oružje...ljudi ti doniraju, poslodavac povisi plaću i tako...

ovo je lijepo (1% al ajd, ukusi su razni)
Stella1989 je napisao/la: ›
kao u pravom svijetu, hehe

e a ovo pobija sve ono prije navedeno...


imam i ja sebe tamo al mislim da su me već dosad smaknuli kolko sam aktivan... nema ništa do onog što je oGame bio...

_________________
Ovdje može biti VAŠA reklama!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.12.2009. 1:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la: ›
kao u pravom svijetu, hehe

exHOP3on je napisao/la: ›
e a ovo pobija sve ono prije navedeno...


imam i ja sebe tamo al mislim da su me već dosad smaknuli kolko sam aktivan... nema ništa do onog što je oGame bio...


Meni je ok, a ono ''kao u pravom svijetu'' - karikiram. Ali može se i iz te igre nešto naučiti...sve ide korak po korak, pa svakim novim levelom možeš nešto bolje, samo ako ti se da...ono, za dušu Smile

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exHOP3on
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4356
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.12.2009. 2:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la: ›
Ali može se i iz te igre nešto naučiti...sve ide korak po korak, pa svakim novim levelom možeš nešto bolje, samo ako ti se da...ono, za dušu Smile

ma sve je to droga za mlade mozgove i besmisleno troši kapacitet mozga...
bolje igraj diablo 2 i čekaj trojku Wink

_________________
Ovdje može biti VAŠA reklama!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.12.2009. 2:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

exHOP3on je napisao/la: ›
ma sve je to droga za mlade mozgove i besmisleno troši kapacitet mozga...
bolje igraj diablo 2 i čekaj trojku Wink

Nisam baš neki fan tih igrica tipa Diablo..., ali ovo mi je onak fora...što da ne...malo živjeti u eSvijetu Smile

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
beziljy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 367
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.12.2009. 9:43 
Naslov:  Re: eRepublik.com - eHrvatska
Citirajte i odgovorite[Vrh] 




video sve govori
a vi IGRAJTE osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: