Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Dan borbe protiv zlouporabe droge, 26. lipnja

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.06.2005. 9:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hm, to bi tako mozda trebalo biti, ali kod nas to nije tako. Prije bih rekao da postoje elitisti koji pripadaju staroj gardi klasicnih umjetnika "lijepe umjetnosti", ili se takvim smatraju, i oni koje se smatra pripadnicima "undergrounda" i koji tu etiketu nikako ne mogu skinuti. Alter-prokletstvo.

Zato u Osijeku alter nikada ne postaje mainstream.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
desperadosx
Offline
Avatar

Ukupno postova: 278
Lokacija: Burkinafaso
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.06.2005. 13:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Multimedijalni projekti koji se tiču izlaganja mladih ljudi ne znače nužno da se radi o umjetnicima.Diskutirali smo maloprije o pojmu umjetnosti, ali još me više zanima kako se definira pojam umjetnika? Da li je to svaki seronja koji uhvati vodene bojice u ruke i počne mrljati po maminoj zavjesi od WC-a, počne izlaziti na mjesta poput Voodoo ili Big Ben i počne drugima prodavati maglu? Ili je to bijeg od stvarnosti mnogih mladih ljudi koji se još nisu dovoljno profilirali? Da bi čovjek bio afirmirani umjetnik (po meni) bitno je da završi ono što se zove AKADEMIJA,a ukoliko ne završi akademiju bitno je to da ga onda okolina ocijeni kao kvalitetnog. Okolinu čine likovni kritičari i ostali umjetnici,a ne neki tamo drkadžije koji smatraju da je nečija brljotina super..Uvijek je ljepše se predstaviti kao alternativni umjetnik koji čeka svoju renesansu nego kao drkadžija koji ništa ne radi u životu...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.07.2005. 10:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

E, sada dolazimo do trenutka kada se rasprava svodi na to sto je umjestnost, sto nije i sl. a to ne vodi nikamo, jer ce se pokusavati u kalup ratia ugurati nesto poprilicno apstraktno.

IMHO, umjesnost dozivljavam apsolutnom, tako da IMHO, akademija ne predstavlja osnovu koja od covjeka cini umjetnika, a od njegovih djela umjetnost.

Umjetnost, opet naglasavam IMHO, su sva djela gdje je iskazana ljudska kreativnost, gdje je stvoreno nesto novo (ili je stvaraoc barem mislio da stvara nesto novo). I to je ujedno i glavna razdjelnica izmedju onoga sto ja poimam umjetnoscu i onoga sto poimam obrtnistvom.

Naime, mnoga djela neakademskih osoba smatram umjetnostcu, kao sto i mnoga djela akademski obrazovanih osoba smatram obrtnistvom.

E, sad, tek nakon ovoga mozemo poceti pricati i onome sto netko pokusava nazvati alter i underground umjetnoscu. ;-) Krenimo od toga zasto se nesto zove underground i tko to neko djelo naziva undergroundom i alterom?! Koja je bitna razlika izmedju altera i mainstreama?! Prihvacenost? Originalnost ideje?

Likovni kriticari, zapravo kriticari uopce su IMHO persone non grata. Mislim, koju kitu ce mi netko objasnjavati kako bih ja trebao dozivjeti neciji rad?!

"Kritircari" imaju svoje mjesto samo kao faktografski pencil-pusheri, osobe koje biljeze cinjenice, pamte ih i reproduciraju. Neka slobodno sisaju bilo kakav subjektivizam. Smile

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.07.2005. 10:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sorry sto post djeluje kao opaki brainstorm, shvatio sam da bih popunjavanjem i uoblicavanjem ovog brainstorma zapravo mogao napisati omanju knjizicu. ;-)

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
desperadosx
Offline
Avatar

Ukupno postova: 278
Lokacija: Burkinafaso
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.07.2005. 11:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bar da se generira 1 promil ideja dobrih brainstormova,bilo bi genijalno

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.07.2005. 11:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@desperado, jebiga, brainstorm je samo sjeme. klijavost ovisi i o tlu na koje padne...

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: