Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Je li Bandiceva kandidatura ujedno i kraj njegove politicke karijere?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.11.2009. 13:41 
Naslov:  Je li Bandiceva kandidatura ujedno i kraj njegove politicke karijere?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zanimljiv lik taj Bandic.

Na krilima SDP-a i zelja za promjena zasjeo je na celo Zagreba. Urodjenim narodnim sarmom i imajuci privilegij trositi milijarde iz proracuna koji se, zbog katastrofalne centralisticke porezne politike, nemilice punio - uspio je od sebe napraviti "idealnog gradonacelnika" koji pomaze siromasne, trudnice, uboge i dijeli 20kn za kavu kumicama na "placu". S popularnoscu je rastao i apatit...

A onda je dosla porezna reforma [manje zbog pravednosti, a vise zbog zelje HDZ-a da skinu Bandica s trona] i smanjila priliv milijardi. Apetit je ostao, a onda su pocela zaduzivanja.

Grad Zagreb je prezaduzen i vjerojatno se nalazi u financijskom ponoru.

No, to ne sprjecava Bandica da se kandidira za predsjednika drzave. Voljen od dijela Zagrepcana, ali i simbol narcisoidnog centralistickog izrabljivanja kod velike vecine gradjana ostatka Hrvatske.

Znaci li ova njegova kandidatura ujedno i kraj njegove politicke karijere, ili...?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.11.2009. 14:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›

Grad Zagreb je prezaduzen i vjerojatno se nalazi u financijskom ponoru.

No, to ne sprjecava Bandica da se kandidira za predsjednika drzave.


To ga ne sprijecava, nego motivira. Imunitet, solidan proračun, vanjska politika i tajne službe, te ministarstvo obrane. Naravno, i najbolje od svega - moći će nasljedniku na mjestu gradonačelnika soliti pamet da ništa ne radi i nšta ne gradi (recimo, nešto slično onome što sada radi Đapić, samo što on nije svojevoljno napustio gradonačelničku funkciju).

Ova je kandidatura za Bandića jedini spas - nema što izgubiti. Ako bi ostao gradonačelnik, slijedeće bi ga godine vjerojatno smijenili (kad dođe financijski kolaps i odustajanje od svih mogućih povlastica i sumanutih investicija na kojima je izgradio popularnost).

Radi se o jednom od dva najgora političara Hrvatske još od Tuđmanove smrti. Drugi je Sanader (i on je pobjegao pred lošim vremenima). Nije Bandićev problem samo u tome što je zasigurno najkorumpiraniji političar u Hrvatskoj (poslije Sanadera), nego u tome što je svojom vladavinom "krupnog kapitala" Zagreb unazadio nekoliko desetljeća - o čemu naravno ne mogu posvjedočiti novopečeni Zagrepčani ikavskog naglaska, već ona manjina građana toga grada koji se sjećaju vremena kada je u Zagrebu bilo ugodno živjeti.

Ovo zasigurno nije kraj njegove političke karijere, ako i izgubi. Takvi ljudi jednostavno ne smiju izaći iz politike, i ne znaju. Kraj karijere ne bi mu bio ni da ga zatvore na nekoliko godina. Previše ljudi se okoristilo Bandićevom vladavinom da bi ga se Hrvatska tako lagano riješila.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 05.11.2009. 18:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bio bi jako sretan kada bi taj inkrebil nestao s političke scene,ali nažalost mislim da je to nemoguće,baš zbog razloga koje navodi @felt-previše se ljudi okoristilo njegovom vladavinom.

prije 10-15-ak godina sam ga cijenio više od Račana (jbg ipak je čovjek digao iz pepela zagrebački sdp,a u ono vrijeme je trebalo imati muda zasjesti na čelo gradskog sdp-a) ali zadnji par godina mi se totalka zgadio.
previše je toga lošega uradio za stranku,većina pravih sdp-ca je okrenula leđa stranci u ZG,samo zbog njegovog nepotizma i korumpiranosti,bolje se slagao s hvidrom,klerom i ostalim desničarskim bastionima moći nego s svojom strankom,jednom riječju katastrofa

_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Uma
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4727
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 05.11.2009. 18:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

njegova kandidatura je od velki važnosti za Osijek i Slavoniju.....pomno cemo pratiti svaki njegov korak....

_________________
Moj grade pored Drave...... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 05.11.2009. 18:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ivan Hrvatska za predsjednika ... podrzimo ovu kandidaturu, pa ce Bandic dobiti dostojnu konkurenciju.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
c-192
Offline
Avatar

Ukupno postova: 268
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.11.2009. 19:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Đapić, Kerum, Bandić, Hebrang... 4 potpuno različita tipa iz različitih stranaka a od svakog mi se digne želudac... mili bože za koga mi glasamo...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.11.2009. 16:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

meni se cijeli taj događaj zvan birajmo precjednika malo puno zgadio ... kad krenemo samo od Alke Vujice i mutavog Gotovca... Mislim da El Bandinjo napravio loš potez kandidaturom...

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DARCHO
Offline
Avatar

Ukupno postova: 242
Lokacija: citybosutsko
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.11.2009. 17:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

počeli su opsjedat sa tim potpisima,na svakom čošku neko kuka za potpis..ima da im potpišem NE ! al najjači mi je štand od tuđmana jr. ,kao da netko prodaje 3 jabuke što je našao na cesti.

_________________
tko pita,taj ne skita..oš,neš bangladeš ! http://www.youtube.com/watch?v=z-Wgb_gh8Ps&feature=player_embedded
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 06.11.2009. 18:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja mislim da se badić malo zajebao.... je da je osvojio izbore u zg, sve je to ok... al ond predsjednik...de molim te.... bi ce josipovic predsjednik..iako mi je anemičan...totalno...

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maradona
Offline
Ukupno postova: 47
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.11.2009. 11:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U utorak skup Milana Bandića u Osijeku svi ste pozvani.Pridružimo se.Mi ćemo pobijediti!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
beziljy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 367
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.11.2009. 12:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma mogu se svi oni napušit bunike al ja ću glas dat našem Anti on Simonice
Jeste da je blekov žešći al sam uvjerenja da će nam najmanje štete nanijet. Smile))))

_________________
Ignorance is bliss!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DrugsBunny
Offline
Avatar

Ukupno postova: 91
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.11.2009. 17:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

c-192 je napisao/la: ›
Đapić, Kerum, Bandić, Hebrang... 4 potpuno različita tipa iz različitih stranaka a od svakog mi se digne želudac... mili bože za koga mi glasamo...

Baš to, kakva je to politička scena bože sačuvaj? Ako se Mamić kandidira za gradonačelnika Zagreba na idućim izborima bit će još gore.
Ali najveće seljačine su uvjerljivo Kerum i Bandić. Da Bandić pobjedi bii bilo katastrofa.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.11.2009. 23:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tko Bandića može doživjet kao ozbiljnog kandidata?
čovjek koji je bježao od policije i kojem se dokazalo podmićivanje....on da bude neka moralna vertikala u ovoj državi? samo isti poput njega mogu glasat njemu u prilog.čovjek je prikriveni diktator, kako bi to rekao moj znanac...

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DrugsBunny
Offline
Avatar

Ukupno postova: 91
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.11.2009. 10:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I ne samo to, podsjetimo se kako je bio vezan sa svim mogućim zagrebačkim aferama. A i slučaj kada ga je policajac uhvatio pijanog pa je bio otpušten je isto vrlo zanimljiv.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 14.11.2009. 15:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma nema bandinjo šanse.. njegova se baza razbija...za njega glasuju će glasovat desnica i desni-centar.. a tu je već veselo.. hebrang, npr.... Vidošević će skupit i s lijeva i s desna... alka vuica..25% ide u 2 krug, gdje nadmoćno, većinom glasova pobjeđuje

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: