Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Pomoć pravnika/nekog tko studira pravo

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.11.2009. 10:54 
Naslov:  Pomoć pravnika/nekog tko studira pravo
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...ozbiljna je tema, pa molim samo ozbiljne/zainteresirane/one koji znaju da se jave ovdje ili meni na PM....masne i ine šale ostavite za neke druge topike, hvala...
...za postupak potpomognute oplodnje potrebno mi je slijedeće:
Pismena potvrda o pravnom značenju I učincima postupka za planirano lječenje medicinskom oplodnjom, te o obiteljsko-pravnim učincima koji prizlaze iz tog postupka.
...imam pravnicu koja mi spremna dati tu potvrdu, ali nikada se nije srela s tim i nema pojma što točno treba biti napisano u toj potvrdi....razgovarala sam s nekoliko pravnika, nitko nema blage veze, pa čak ni doktori (wtf!!!) pošto je to tek važeće od nedavno...ne znam parove koji su to radili, te ako itko zna nešto više o tome, help, please.....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.11.2009. 11:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hej
evo poluslužbenog odgovora: treba otići kod nekog odvjetnika koji se bavi obiteljskim pravom, jer je izglasan taj novi zakon o umjetnoj oplodnji, a to je domena obiteljskog prava

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 11.11.2009. 11:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jesi gledala na www.roda.hr ?? ili tamo na forumu postavi pitanje

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.11.2009. 11:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...ma, pregledala sve te mame/bebe forume, nisam našla nikakav podatak, svi su zbunjole, baš kao i ja....tamo čak vidjeh da pola pravnika niti neće raditi takve stvari, jer ne znaju zapravo što točno treba, a opet s druge strane snose odgovornost osijek031.com smile....
...@misstake - hvala - probati ću još malo rondati po tim obiteljskim odvjetnicima...problem je što se i ova pravnica bavi time, ali veli da uopće nema pojma što bi ta potvrda trebala sadržavati....čak gledah i Legalis, onaj pravni forum - ni tamo nema pravih informacija...
...zakon veli ovo:
Magistar prava mora bračne drugove upoznati s pravnim značenjem i učincima pristanka na planirani postupak medicinske oplodnje te obiteljskopravnim učincima koji proizlaze iz određenog medicinskog postupka. O provedenom savjetovanju magistar prava izdaje pisanu potvrdu.
...znači, treba kao neko savjetovanje, čiji se zaključci stavljaju u tu potvrdu... Shocked
...ah,hebem ti državu...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.11.2009. 13:20 
Naslov:  Re: Pomoć pravnika/nekog tko studira pravo
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la (Pogledaj post): ›
Pismena potvrda (...) o obiteljsko-pravnim učincima koji prizlaze iz tog postupka.
nisam nikakav pravnik, ali mi se - cisto zdravorazumski gledano/citano - cini da oni tu zahtijevaju da ljudi zainteresirani za medicinski potpomognutu oplodnju trebaju potpisati papir na kojem pise da oni (buduci roditelji) shvacaju da je (moguca) posljedica tog medicinskog postupka - dijete! mislim, kakve bi veze inace imali "obiteljsko-pravni ucinici koji proizlaze iz tog postupka"? dvoje ljudi trebaju dati napismeno da su svjesni da ce postati roditelji? wtf?!

_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.11.2009. 13:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mjerodavna osoba je ministar Milinović, on ti to 100% zna, al ti neće znati objasniti.
Ipak, obrati se njemu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.11.2009. 13:51 
Naslov:  Re: Pomoć pravnika/nekog tko studira pravo
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

evil monkey je napisao/la (Pogledaj post): ›
anakonda je napisao/la (Pogledaj post): ›
Pismena potvrda (...) o obiteljsko-pravnim učincima koji prizlaze iz tog postupka.
nisam nikakav pravnik, ali mi se - cisto zdravorazumski gledano/citano - cini da oni tu zahtijevaju da ljudi zainteresirani za medicinski potpomognutu oplodnju trebaju potpisati papir na kojem pise da oni (buduci roditelji) shvacaju da je (moguca) posljedica tog medicinskog postupka - dijete! mislim, kakve bi veze inace imali "obiteljsko-pravni ucinici koji proizlaze iz tog postupka"? dvoje ljudi trebaju dati napismeno da su svjesni da ce postati roditelji? wtf?!


....jedini problem u čitavoj priči što nema zdravog razuma....a ova tvoja zadnja rečenica je izgleda ono što traže...mislim, kad pravnici ne znaju - tko onda zna, demit????...stvarno jedna vrlo vrlo glupa situacija...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: