Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Sportska dvorana Gradski vrt

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: Što mislite o ovom prijedlogu?

Sviđa mi se! Moglo bi se pokušati.
80%
 80%  [ 8 ]
Ne sviđa mi se/ne zanima me.
20%
 20%  [ 2 ]
Ukupno glasova : 10


Autor Poruka
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.10.2009. 15:42 
Naslov:  Sportska dvorana Gradski vrt
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Često prolazim kraj naše velike osječke dvorane - Gradski vrt. Kad god prođem, svjetla svijetle samo vani, a unutra se ništa ne događa. Kad to kažem, mislim - dvorana stoji prazna umjesto da se koristi za svoju (sportsku) namjenu. Dvorana je prepuna sadržaja koji bi se mogli dobro iskoristiti, a umjesto toga, u nju se dovode kojekakve balkanske zvijezde.

Kako sam već jednu temu započela, o dvorani koja bi se mogla koristiti preko zime, u kojoj bi se mogli rekreirati ljudi koji inače igraju na srednjici i ostalim osječkim igralištima, tako se sad pitam, a i sve Vas: zar se dvorana Gradski vrt ne bi pokazala rentabilnijom kada bi se skupio dovoljan broj ljudi koji bi izrazio želju za korištenjem te dvorane uz nekakvu mjesečnu naknadu? Ta naknada ne bi bila manja od 50 kn. Ovako ili onako, netko mora biti zaposlen kako bi održavao dvoranu jer je to potrebno čak i ako ona i nije u funkciji. A ovako bi ljudi imali gdje igrati zimi i dvorana bi se koristila, na naše zadovoljstvo, a možda i na zadovoljstvo Grada!

Ovaj prijedlog rado ću proslijediti zaduženima za dvoranu Gradski vrt, a Vi slobodno napišite svoje mišljenje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vjivance
Offline
Avatar

Ukupno postova: 160
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.10.2009. 17:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la: ›
Često prolazim kraj naše velike osječke dvorane - Gradski vrt. Kad god prođem, svjetla svijetle samo vani, a unutra se ništa ne događa. Kad to kažem, mislim - dvorana stoji prazna umjesto da se koristi za svoju (sportsku) namjenu. Dvorana je prepuna sadržaja koji bi se mogli dobro iskoristiti, a umjesto toga, u nju se dovode kojekakve balkanske zvijezde.

Kako sam već jednu temu započela, o dvorani koja bi se mogla koristiti preko zime, u kojoj bi se mogli rekreirati ljudi koji inače igraju na srednjici i ostalim osječkim igralištima, tako se sad pitam, a i sve Vas: zar se dvorana Gradski vrt ne bi pokazala rentabilnijom kada bi se skupio dovoljan broj ljudi koji bi izrazio želju za korištenjem te dvorane uz nekakvu mjesečnu naknadu? Ta naknada ne bi bila manja od 50 kn. Ovako ili onako, netko mora biti zaposlen kako bi održavao dvoranu jer je to potrebno čak i ako ona i nije u funkciji. A ovako bi ljudi imali gdje igrati zimi i dvorana bi se koristila, na naše zadovoljstvo, a možda i na zadovoljstvo Grada!

Ovaj prijedlog rado ću proslijediti zaduženima za dvoranu Gradski vrt, a Vi slobodno napišite svoje mišljenje.


Slažem se sa tvojim viđenjem stvari ja sam svojevremeno proveo toliko vremena u potrazi za slobodnim prostorom,za svoj klub i gdje god sam uputio pismenu zamolbu ili pokušao popričati svi relevantni politićari i gradski ( " močnici " ) imali su otprilike ovakve rječi " pa to je jako teško sada su izvanredni izbori ili nije vrijeme sada za takve interese prevashodno nam je sada da se baziramo na glasaće itd,itd,itd,itd. Ukratko niš od planiranog sporta sem nogometa za koji grad Osijek daje sve.

_________________
Nemožeš biti gnjevan mladi čovjek, pošto odavno više nisi mlad.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.10.2009. 14:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kontam da je to inače tako, jako žalosno. Sve za nogomet, a vi ostali - ne morate ni igrati ništa. Najbolje da svi odemo u NK Osijek pa da imamo sva potebna sredstva i da onda nema potrebe nikome se žaliti...

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Svebor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1672
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.10.2009. 14:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hm... eto pitanja koje bi moglo istražiti/objasniti istraživačko novinarstvo... ili neki uporan zainteresiran građanin.

kontam da su režije što će za sat vremena biti upaljeni reflektori, ventilacija ili nešto slično biti znatno veće nego što bi ekipa mogla ili bila spremna platiti za haklanje u gradskoj dvorani...
ne znam. možda sam u krivu.

_________________
"si quid novisti rectius istis, candidus imperti; si nil, his utere mecum."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.10.2009. 15:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...kako sam pratila medije, od svih dvorana izgrađenih za svjetsko prvenstvo, jedina u nekakvom plusu je zadarska i to zbog košarke...Arena Zgb je puna jedino kada se rade koncerti tipa Beyonce, no ono što vidim da se još dosta renta za kojekave manifestacije drugih tipova...navodno da će ubaciti i bazen unutra za prvenstvo u vaterpolu...jedino što mi je ostala misterija (hm, to bi Knjaz mogao ispitati) zašto se nisu ostvarile najave o isplativosti naše dvorane, jer su svi na velika usta hvalili ideju o sportsko-nastavnom objektu....

citat 28.12.2008:
Presijecanjem vrpce dvoranu "Gradski vrt" otvorili su legendarna osječka rukometašica Katica Ileš, potpredsjednik Sabora Šeks i gradonačelnik Matković, a večeras će u dvorani biti odigrana prijateljska utakmica rukometnih reprezentacija Hrvatske i Rusije.

Na novinarski upit hoće li dvorana biti isplativa, s obzirom da neke procjene govore da bi za isplativost morala biti puna 100 do 150 dana u godin, gradonačelnik Matković je izrazio uvjerenje da će dvorana "Gradski vrt" biti najisplativija od svih dvorana koje su izgrađene za potrebe Svjetskog rukometnog prvenstva jer, kako drži, ima velike mogućnosti i široku ponudu poslovnih, gospodarskih i ugostiteljskih sadržaja.

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
spaljeni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 31
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.10.2009. 15:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nekidan sam bio na odvbojkaškoj utakmici u spomenutoj dvorani.

Što će reći da se dvorana ipak koristi jer su dosad utakmice uvijek bile u Zrinjevcu.

_________________
The planet is fine. The people are fucked.
- George Carlin (1937.-2008.)
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.10.2009. 15:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

spaljeni je napisao/la: ›
Nekidan sam bio na odvbojkaškoj utakmici u spomenutoj dvorani.

Što će reći da se dvorana ipak koristi jer su dosad utakmice uvijek bile u Zrinjevcu.

Jedna lasta ne čini proljeće.

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.10.2009. 19:36 
Naslov:  Re: Sportska dvorana Gradski vrt
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la (Pogledaj post): › Često prolazim kraj naše velike osječke dvorane - Gradski vrt. Kad god prođem, svjetla svijetle samo vani, a unutra se ništa ne događa. Kad to kažem, mislim - dvorana stoji prazna umjesto da se koristi za svoju (sportsku) namjenu. Dvorana je prepuna sadržaja koji bi se mogli dobro iskoristiti, a umjesto toga, u nju se dovode kojekakve balkanske zvijezde.

Kako sam već jednu temu započela, o dvorani koja bi se mogla koristiti preko zime, u kojoj bi se mogli rekreirati ljudi koji inače igraju na srednjici i ostalim osječkim igralištima, tako se sad pitam, a i sve Vas: zar se dvorana Gradski vrt ne bi pokazala rentabilnijom kada bi se skupio dovoljan broj ljudi koji bi izrazio želju za korištenjem te dvorane uz nekakvu mjesečnu naknadu? Ta naknada ne bi bila manja od 50 kn. Ovako ili onako, netko mora biti zaposlen kako bi održavao dvoranu jer je to potrebno čak i ako ona i nije u funkciji. A ovako bi ljudi imali gdje igrati zimi i dvorana bi se koristila, na naše zadovoljstvo, a možda i na zadovoljstvo Grada!

Ovaj prijedlog rado ću proslijediti zaduženima za dvoranu Gradski vrt, a Vi slobodno napišite svoje mišljenje.

Konačno se nešto događa u dvorani(Merlin, klapa Intrade, Parni Valjak...), ali opet ne valja: "dvorana se ne koristi dobro jer se dovode kojekakve balkanske zvijezde"... Jedino ne znam što si htjela s tim reći jer sve te balkanske zvijezde imaju samo po jedan koncert, a da se dovede neka europska ili svjetska zvijezda, zbog veličine dvorane bilo bi potrebno održati nekoliko uzastopnih koncerata pa bi oni duže ometali rekreativce. A kad smo kod rekreacije, jesi li uopće kontaktirala nekog zaduženog za dvoranu u vezi termina korištenja? Što se tiče "ljudi sa Srednjike" garantiram da se većina njih snašla, što po Osijeku što u okolici jer je u ponudi velik broj dvorana čiji je najam sigurno jeftiniji od dvorane Gradski vrt.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
russell
Offline
Avatar

Ukupno postova: 317
Lokacija: v.lj.b.
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.10.2009. 21:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

evo dok sam imao trening danas studenti su prolazili i isli na tjelesni,koristi se ocito

_________________
fakofbolan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 21.10.2009. 21:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

russell je napisao/la: ›
evo dok sam imao trening danas studenti su prolazili i isli na tjelesni,koristi se ocito

jep

na rasporedu FFOS-a piše "TZK DVORANA GRADSKI VRT"

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.10.2009. 21:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ali ako neka škola ili fakultet koristi tu dvoranu, ne mora sad značiti da je onako super iskorištena...moglo bi i bolje, za one ljude koji zimi nemaju gdje igrati. A u ono da su se ''svi snašli''...NE VJERUJEM! Neki jednostvno moraju istrpjeti tu zimu pa onda kad se vrijeme poboljša, ponovo na igrališta.

A ono za balkanske zvijezde, karikirala sam, jer ne vidim da se u dvorani nešto posebno događa, barem na ono za što je namijenjena. Onda bolje da nosi naziv ''Koncertna dvorana Gradski vrt'', a ne ''Sportska dvorana Gradski vrt''.

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.10.2009. 21:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lufus je napisao/la: ›
A kad smo kod rekreacije, jesi li uopće kontaktirala nekog zaduženog za dvoranu u vezi termina korištenja?

Pokušala sam, ali ni od koga nema odgovora. Ali ću nastaviti pokušavati i dalje.

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.10.2009. 22:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la (Pogledaj post): › Ali ako neka škola ili fakultet koristi tu dvoranu, ne mora sad značiti da je onako super iskorištena...moglo bi i bolje, za one ljude koji zimi nemaju gdje igrati. A u ono da su se ''svi snašli''...NE VJERUJEM! Neki jednostvno moraju istrpjeti tu zimu pa onda kad se vrijeme poboljša, ponovo na igrališta.

Bolje da fakulteti koriste tu dvoranu pa da rekreativcima ostanu jeftinije. Ne moraš vikat, rekao sam većina, a ne svi. Pitanje je samo malo volje i okrenut par brojeva i raspitat se, a ne plakat nad sudbinom po forumima.
Stella1989 je napisao/la (Pogledaj post): ›
A ono za balkanske zvijezde, karikirala sam, jer ne vidim da se u dvorani nešto posebno događa, barem na ono za što je namijenjena. Onda bolje da nosi naziv ''Koncertna dvorana Gradski vrt'', a ne ''Sportska dvorana Gradski vrt''.

Dvoranu su platili porezni obveznici i ne vidim zašto se u njoj ne bi mogli održavati koncerti koji će biti dobro posjećeni, znači po volji velikom broju ljudi ovog grada i okolice. Zbog održavanja tih koncerata nismo izgubili nijedan sportski događaj, jedino što smo se možda mogli kandidirat za domaćinstvo Davis Cup-a, ali to nije imalo veze s održavanjem koncerata.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bavaria
Offline
Ukupno postova: 262
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.10.2009. 0:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Moje mišljenje je da nemaš pojma o čemu pričaš. U dvorani se cijeli dan održava nastava tjelesnog odgoja za učenike koji nemaju dvoranu u sklopu škole. To vrlo lako možeš provjeriti tako da odeš u dvoranu i na ulazu pogledaš raspored korištenja dvorane. Osim toga u dvorani svoje treninge održavaju odbojkaški i košarkaški klubovi, taekwondo, karate i judo, a uskoro će i atletika. Sve to opet možeš provjeriti na ulazu u dvoranu. Nadalje, šalješ mailove na krivu adresu. Voditelj dvorane je her Oto iz Gradnje. Lijepo prošetaš do njegove kancelarije i kaže: dobar dan, dobar dan. Pošto sat korištenja za rekreaciju.

Davis Cup je pre skup za ovaj Grad.

Uskoro će u dvorani biti gimnastički kup.


Umjesto da pojedinci lamentiraju s glupostima mogli bi dati konstruktivne kritike: mene zanima kada će ekipa iz poglavarstva, tzv. snaga grada uvidjeti da djeca moraju preko blata i kroz neosvijetljenu cetu dolaziti do dvorane? U igri je par stotina djece i sportaša.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.10.2009. 0:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Baš čudno...a navečer kad ja prolazim kraj dvorane, nema svjetala unutra...

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: