Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Dan borbe protiv zlouporabe droge, 26. lipnja

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Gemi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2963
Lokacija: Nebesa
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.06.2005. 23:24 
Naslov:  Dan borbe protiv zlouporabe droge, 26. lipnja
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pri svim županijskim zavodima za javno zdravstvo, pa tako i u Zavodu za javno zdravstvo Osječko-baranjske županije, postoje Službe za prevenciju i izvanbolničko liječenje ovisnika (bivši Centri). Kod nas ih možete naći u Retfali, u ulici Ljudevita Posavskog 2, tel. 031/ 304 455

Njihova se djelatnost proteže od rada s mladima koji su rizični za eksperimentiranje sa psihoaktivnim drogama i njihovim obiteljima, suradnje sa školama i Centrima za socijalnu skrb kao i drugim zdravstvenim službama, pa do tretmana i rada s ovisnicima i kontrole apstinencije ili farmakoterapije. Pri svakoj se službi odnosno centru mogu dobiti odgovori na pitanja koja vas muče i/ili savjeti kako postupiti u situacijama koje ne znate razriješiti.

Osim toga, u zavodima za javno zdravstvo djeluju i Službe za školsku medicinu u čijim savjetovalištima također možete potražiti pomoć, između ostalog i za probleme rizičnih ponašanja.

_________________
Gemi031
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
desperadosx
Offline
Avatar

Ukupno postova: 278
Lokacija: Burkinafaso
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.06.2005. 10:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovo je demokratsko društo u kojem svi rade sve što žele ukoliko na taj i taj način ne ugrožavaju druge. Zatvara se Q-club, zatvara se Mc,ljudi se zatvaraju u kuće i sve što je postojalo više ne postoji.Zašto?? Mc zbog visokih cijena, Q-club zbog rušenja i skidanja državnog pečata.Što se događa na otocima kad mladi ljudi više nemaju nigdje za izaći van i kad sve ode u kurac? Okrenu se meditativnim vještinama i mistici poput heroina

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.06.2005. 13:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

McD i Q-club sigurno nisu alternativa necemu kao sto je ovisnost. To su jeftine podvale za mase.

Ljudima treba ponuditi prave stvari i mentalno ih zaposliti, tada ce ih vlastiti razvoj toliko okupirati da nece imati vremena ni pomisliti na drogu.

Ali, jebiga, lakse je imati McD proslave rodjendana, plasticne igracke, lakse je kupiti robota da prica s djetetom, lakse je otici vanka i sjediti svaki dan 5 sati i gledati kako trava raste...

Konformizam i mentalna lijenost stvaraju ovisnike...

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
desperadosx
Offline
Avatar

Ukupno postova: 278
Lokacija: Burkinafaso
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.06.2005. 13:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Što se događa kada stereotip zavlada društvom..Hrpa ogorčenih nezadovoljnika koji samo kritiziraju materijalizam,sponzoruše,učmalost u gradu itd. itd. Možemo se onda upitati zašto ti mladi ljudi svoju energiju ne usmjere na prave stvari,a negativne nuspojave jednostavno ignoriraju, jer na kraju krajeva gore navedenih stvari ima svugje po svijetu, a ne samo u Osijeku i RH.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
desperadosx
Offline
Avatar

Ukupno postova: 278
Lokacija: Burkinafaso
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.06.2005. 13:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Što se događa kada stereotip zavlada društvom..Hrpa ogorčenih nezadovoljnika koji samo kritiziraju materijalizam,sponzoruše,učmalost u gradu itd. itd. Možemo se onda upitati zašto ti mladi ljudi svoju energiju ne usmjere na prave stvari,a negativne nuspojave jednostavno ignoriraju, jer na kraju krajeva gore navedenih stvari ima svugje po svijetu, a ne samo u Osijeku i RH.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.06.2005. 13:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zato sto je ignoriranje privilegija konformista. Jedan odlican izgovor kojeg si savrseno opisao.

Jednak stereotip je kada ti kritiku ocitog izrabljivanja nazoves krivo usmjerenom enegijom hrpe nezadovoljnika.

McD nije izrabljivacka firma zbog svojih hamburgera, vec zbog place koju daje svojim radnicima. Nema potrebe podvaljivati pricice o kvalitetnoj prehrani.

Inace, svega ima i u svijetu i Osijeku. U svijetu postoje i mjesta gdje covjek covjeka ubije na ulici. Postoje, npr. mjesta gdje funkcionira pravna drzava, postoje zemlje s aurorom borealis, postoje drzave s pingvinima...

Nema potrebe postojanje pingivina izjednacavati s izrabljivanjem McDa i Benettona.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
desperadosx
Offline
Avatar

Ukupno postova: 278
Lokacija: Burkinafaso
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.06.2005. 14:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nema,ali ja krivo usmjerenom energijom nazivam akumuliranje srdžbe i revoltiranosti zbog stvari na koje ne možeš utjecati dok u isto vrijeme možeš izgrađivati sebe, raditi nešto kreativno i okružiti se ljudima koji nisu KOMFORMISTI.Ako ignoriraš određenu negativnu pojavu ne znači da si komformist.Ako ignoriraš šanse za IZGRADNJU SEBE i svoj napredak, kao i napredak okoline ONDA SI MADAGASKARSKI LJENJIVAC, jer je uvijek lakše kritizirati nego nešto poduzeti

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.06.2005. 12:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ok, tvoje vidjenje. Ja, pak, krivo usmjerenom energijom nazivam sutnju i ignoriranje sranja oko nas.

Najlakse je sutiti i okruziti se ljudima koji nisu konformisti. Iako na kraju svi zavrsimo u svojim mikrouniverzumima, odredjen dio energije treba potrositi i na sirenje vlastitig ideja i vidjenja boljeg svijeta. I to je akcija. Verbalna akcija. Alert!

Od kritiziranja, lakse je jedino ckomiti u svom mikrosvemiru, (ne)svjestan svon (ne)savrsenstva.

Btw. izmedju izgradnje sebe i kritike ne postoji nuzna korelacija.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
desperadosx
Offline
Avatar

Ukupno postova: 278
Lokacija: Burkinafaso
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.06.2005. 14:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Točno, ali što se događa kad svi kritiziraju sistem,a nitko ne radi na boljitku zajednice??Zašto su Osječani prestali širiti horizonte?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.06.2005. 14:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma koji Osjecani?! Vjerojatno se kreces u uskom krugu ljudi, gdje uglavnom svi kritiziraju za sankom Voodooa, Big Bena i sl.

A to je 5% populacije Osijeka. Ostalih 90% je amputirana mozga.

Ima ih jos i ponesto sto nesto rade, a njima se ovih 90% smije, a ovih 5% pametuje i kenja misleci da bi mogli napraviti bolje.

Klasika...
Rambo kaze : "mentalitet...mentalitet"

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sasha
Post Postano: 29.06.2005. 8:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Točno to sam i ja pokušala reći, Mungos, u jednom od postova- sita sam da mi stalno neki kvaziintelektualac i pseudo- samoprozvani (multimedijalni umjetnik, recimo, ili slobodni umjetnik) govori kako je Osijek usran grad za kulturu i da se u Osijeku ne može ništa poduzeti oko toga (strogo uzevši, ja znam da se može, pa ono), a da bi trebalo, ne znam... ovo ili ono (nešto drugo, što već predlažu takvi konceptualni, slobodni ili multiedijalni umjetnici...). I onda popiju svoju kavu u Voodoou ili Big Benu i odu je popit na neko treće mjesto, u Cadillac, recimo, i onda nekom trećem prodaju istu spiku. Radije šutit i radit... Još jedna opservacija, ako smijem- jedan od problema zajednice alternativaca u Osijeku je njihova izoliranost i elitizam u smislu mišljenja da su bolji od šminkera... to ih koči (prije je alternativa bio znak za napredak i eksperimentiranje s javnim mnijenjem, danas vjerujem da ima sve negativniji prizvuk, barem u Osijeku...)

Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gemi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2963
Lokacija: Nebesa
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.06.2005. 8:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U pravu si...
Samo, ja sam malo tih "umjetnika" koji se tako etiketiraju, čula da tako govore. Više je onih koji pričaju o "usranom gradu za kulturu", a da ni ne znaju definirati kulturu kao takvu. O pridonošenju njenom oživljavanju da ni ne govorim...
U trenutku kada alternativna izoliranost dobije prizvuk elitizma (tko je bolji i što je jače i veće i blabla), to više i nije alternativa, to je kokošarenje i kočoperenje, utrka za materijalnim dobrima i financijskom dobitku, a u tom slučaju napretka za kulturu apsolutno nema.

_________________
Gemi031
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sasha
Post Postano: 29.06.2005. 17:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislim da jednake spike možeš čuti od (podvlačim:) SAMOPROZVANIH umjetnika i od onih koji kulturu ne znaju niti definirati... Što na kraju krajeva, nije niti bitno- bitan je rezultat toga: nimalo kulture i vrlo puno seljaštva (pritom podvlačim i da pod seljaštvo ne mislim na pripadnike ruralne zajednice, već nedostatak jedne urbane, pa i one malo starije, građanske kulture, koju bi jedan grad trebao posjedovati...)

Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.06.2005. 23:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@sasha, mislim da nije samo problem u umjetnicima ili osobama koji se takvima smatraju (huh, samo da ne idemo do defincije sto je umjetnost i tko je umjetnik), nego u strukturama koje bi umjetnost trebale podrzavati. Mislim da upravo galerije pucaju elitisticki, pucaju na "lijepu umjetnost" koja je 500 puta umrla i 300 puta prozvakana.

Mislim da upravo takvo ponasanje struktura odredjene umjetnike tjera u samoizolaciju, i nije istin da ne stvaraju. Stvaraju, samo sto ne izlazu po Osijeku, pa se misli da ni ne rade.

Ja sam samo slucajni promatrac svega toga, nisam dovoljno upoznat da bih davao ocjene, ali treba pogledati slucaj Likovne Akademije i sve ce ti biti jasno.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sasha
Post Postano: 30.06.2005. 8:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Problem struktura u Osijeku je već anadr per of šuz/ slivs- spomenula sam i urbanu i građansku kulturu. Osijek ima tu specifičnost da nešto u gradu mora opstojati tri- četiri godine prije nego ga počnu primjećivati (pritom mislim na medijsku i inu šutnju), a zatim se neprimjetno preseli u mainstream i postane dio građanske kulture i tradicije ovog grada. Događalo se. I nažalost, dolazi do izolacije umjetnika i umjetnosti, jer previše je muke da bi sep rimjerice, uspjelo izložiti ili objaviti nešto što na kraju neće nitko čitati ili doći pogledati.

Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: