Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Tecaji, skole, edukacije

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Kodrann
Offline
Avatar

Ukupno postova: 521
Lokacija: Between shit and piss...
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 13.10.2009. 19:02 
Naslov:  Re: Do boljeg radnog mjesta s Ivorom
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

imam tamo završen tečaj za servisera prije paar godina. naučiti nećete NIŠTA (pod uvjetom da imate minimalno neko znanje). 90% vremena instalirate windowse. Presmješno mi je da diplomu serv. računala dobiju ljudi koji doslovno ni bi znali prepoznati hard disk u prosječnom kućištu! Pa baš je neki dan bio članak o onom momku poduzetniku koji se bavi dizajnom web-trgovina pa kaže da mu se na natječaj javljaju ljudi s nekim tečajevima a blage veze nemaju, to me uopće ne čudi. Platiti ćete skupo, kod traženja posla vam neće pomoći. ako želite bolji posao odselite iz hrvatske, to je valjda jasno. jedino što imam za pohvaliti je marketinška kampanja s ovim curama i sl. to je za naš standard predobro!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
BamBy
Offline
Ukupno postova: 51
Lokacija: Osijek031
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.10.2009. 19:28 
Naslov:  Re: Do boljeg radnog mjesta s Ivorom
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kodrann je napisao/la (Pogledaj post): › imam tamo završen tečaj za servisera prije paar godina. naučiti nećete NIŠTA (pod uvjetom da imate minimalno neko znanje).


Moram priznati da se ne slažem s tobom. Radim već nekoliko godina kao predavač u takvoj jednoj inf. školi na jednom prilično skupom i zahtjevnom seminaru. Činjenica je da svih ovih godina veliki broj mojih polaznika iz škole izašao s zavidnim znanjem. Neki od njih sada čak rade u nekim osječkim tvrtkama i kada ih sretnem, kažu mi da su na mom tečaju naučili dosta i da im je to pomoglo na poslu. Dobro, kažu i da je to naravno samo dio onoga što sada rade i znaju, ali im je tečaj bio dobra odskočna daska.

Što se tiče momka poduzetnika, mislim da je on više ciljao na to da su mu se na natječaj prijavljivali ljudi bez ikakvih predznanja, tj. siguran sam da je netko na njegovom natječaju pokazao nekakvo znanje, momku poduzetniku ne bi bilo važno da li ga je stekao u nekoj od inf. škola.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Kodrann
Offline
Avatar

Ukupno postova: 521
Lokacija: Between shit and piss...
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 13.10.2009. 19:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

upravo to - nisu pokazali nikakvo znanje a došli su se ponuditi jer imaju tečaj!

sad ja ne znam gdje ti predaješ i nije bitno. ja govorim kakvo je moje iskustvo. još jedna stvar: tečaju u ivori završava SVATKO. ja još nisam čuo za nekoga tko nije prije ili kasnije dobio diplomu.
ja ti stavljam ruku u vatru da je eto na tečaju za servisera računala apsurdna razina znanja potrebna za završetak istog.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Kodrann
Offline
Avatar

Ukupno postova: 521
Lokacija: Between shit and piss...
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 13.10.2009. 19:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i još jedna stvar. informatika je jedna od onih djelatnosti gdje s papirom možeš obrisatiznašvećšta. tako sam ja npr. bio svjedok da kolega polaznik tečaja pita drugog (koji se "konta u kompove") da mu dođe poravit kompjuter. lol. ustvari mislim da na tečaju niti ne možeš puno naučit. to može biti odskočna daska. ono što je problem je to što se na kraju istog dobiva DIPLOMA i ZANIMANJE!i onda se ljudi pitaju zašto su stvari ovakve kakve jesu u našem malom mistu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
muvifrik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 878
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.10.2009. 20:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mogu potvrditi kodrannov komentar. za te novce koje sam dao za tečaj mogao sam si kupiti novi komp, skiniti total training video tutorijale i više bi naučio. ovaj naglasak na individiualnom pristupu posebno se očituje kad ljudi upišu web/grafički dizajn a nemaju osnove windowsa, pa ih se indivdualno uči kako napraviti folder a ostali čekaju surfajući po netu. nemaju nikakvu selekciju početnički/napredni polaznici, glavno da se novci uzmu. svi ti tečajevi samo zagrebu površinu, ostalo (što je bitno) morate sami naučiti kod kuće.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.10.2009. 20:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Slažem se sa svima pomalo...Ali opet dosta ovisi i od polaznika. Recimo, ako na tečaj dođe netko tko nema pojma o pojmu i ništa o kompjuterima ili nekim malo 'ozbiljnijim'' stvarima, teško da se što i može zapravo napraviti. A treba ih to dosta i zanimati i naravno, moraju se puno truditi Smile

Bila sam na besple tečaju u Edunovoj za Web dizajnera i Pavle nam je stvarno dosta toga (u samo 2 dana) ispredavao i sami smo radili u Dreamwaver-u i drugim programima.

Koliko sam i čula od prethodnih polaznika Edunove za te računalne smjerove, da ljudi zaista nauče tamo i da im predavač odlično objasni. Ja sam završila u Edunovoj za Managera turizma. Sve pohvale predavačima i samo naprijed! Smile

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
martina81
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.10.2009. 21:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hahahaha...a šta ti Stella...radiš za Edunovu, ha?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Kodrann
Offline
Avatar

Ukupno postova: 521
Lokacija: Between shit and piss...
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 13.10.2009. 22:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la (Pogledaj post): › Slažem se sa svima pomalo...Ali opet dosta ovisi i od polaznika. Recimo, ako na tečaj dođe netko tko nema pojma o pojmu i ništa o kompjuterima ili nekim malo 'ozbiljnijim'' stvarima, teško da se što i može zapravo napraviti. A treba ih to dosta i zanimati i naravno, moraju se puno truditi Smile

Bila sam na besple tečaju u Edunovoj za Web dizajnera i Pavle nam je stvarno dosta toga (u samo 2 dana) ispredavao i sami smo radili u Dreamwaver-u i drugim programima.

Koliko sam i čula od prethodnih polaznika Edunove za te računalne smjerove, da ljudi zaista nauče tamo i da im predavač odlično objasni. Ja sam završila u Edunovoj za Managera turizma. Sve pohvale predavačima i samo naprijed! Smile


dođu tukci koji kompijuter nisu nikad posjedovali i da im čika instruktor da otovore kućište i sad su si svi važni. eto takvi su sretni s napretkom
problem je u tome što se takvima daje DIPLOMA i STRUČNI NAZIV. al s obzirom da živim u ovoj rupi od "demokracije" ne čudi me to. ipak za posao blagajnika moraš imat položen vozački b kategorije, a diploma iz vinogradarstva će ti biti prednost pri zapošljavanju u t-mobileu. i kako onda da čovjek ne bude sarkastičan čak i kada mu mama umre Laughing

@muvifrik - jelda da je bergmanov "te seventh seal" najjači film ikada? Embarassed

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Omnia
Offline
Ukupno postova: 126
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 13.10.2009. 23:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

uzeti pare od mulaca, koji su to spremni platiti eto sto je Ivora

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.10.2009. 23:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

martina81 je napisao/la: ›
hahahaha...a šta ti Stella...radiš za Edunovu, ha?

Ne radim, samo iznosim svoja iskustva. Istina je da ima diklića koji stalno surfaju Netom, ali to je moguće samo na tim teorijskim smjerovima...tipa menadžeri i sl. Dok, na tim tečjevima za programiranje, kontam i znam da ako se radi - radi se. Ne možeš ti sad zujati na Netu, a trebaš pisat neke kodove i sl. Opet, kažem...ovisi od pojedinca, a i od profesora. Ne znam kako je u Ivori, ali za ovo gdje sam išla, znam.

Da je dosta skupo - istina. Moglo bi biti jeftinije, osobito zbog toga što ti tečajevi traju po 5-6 mjeseci, a ne duže. Ali koliko sam skontala (bar za menadžere), većini samo treba diploma zbog posla, a ne da nešto sad tu posebno nauče...

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.10.2009. 7:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

koja je onda osječka škola dobra ? osijek031.com smile

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Tiger
Offline
Ukupno postova: 52
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.10.2009. 7:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MissTake je napisao/la (Pogledaj post): › koja je onda osječka škola dobra ? osijek031.com smile


Ova, ne samo osječka nego i šire Smile http://www.w3schools.com/

A ovi kojekakvi tečajevi su bacanje vremena i novca.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.10.2009. 8:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

za tu znam Smile i pohađam
hvala

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: