Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Retfala: Biciklistima staza na nasipu ili uz željezničku prugu

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: Biciklistička staza u Retfali bi trebala biti

na nasipu uz Dravu
30%
 30%  [ 39 ]
uz buduću intrazonsku cestu
10%
 10%  [ 13 ]
na Štrosiki
43%
 43%  [ 56 ]
ne znam/ne zanima me
16%
 16%  [ 21 ]
Ukupno glasova : 129


Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65631
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.09.2009. 21:52 
Naslov:  Retfala: Biciklistima staza na nasipu ili uz željezničku prugu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dio je urbanizacije Retfale uspješan s kvalitetno ostvarenim komunalnim projektima no, s druge strane, prometno uređenje je kaotično, a gradska četvrt bez biciklističke staze.

U četvrti su se mijenjali vijećnici koji su Gradu radi prometnog rasterećenja predlagali gradnju biciklističke staze u Strossmayerovoj ili uz obalu Drave. Desetak godina Centar za kompost (u okviru zelenog plana) traži trasu kroz prometno miran dio Retfale, a gradska biciklistička staza izgrađena je samo do vrata Retfale. Građani uz novi GUP predlažu par trasa koje će ispitati stručnjaci, među kojima arhitektica Danijela Lovoković, dogradonačelnica.

Anketa 031: Biciklistička staza u Retfali bi trebala biti: [klik!]


- Živim u Retfali i želim, kao i sugrađani, biciklističku stazu od Retfale do središta grada. Pregledom gradskih karti vidljiva su tri-četiri pravca koja iz istočnog dijela grada idu k središtu, a u Kanižlićevoj je granica biciklističke staze koja staje u Gundulićevoj kod kafića “Ban”. U GUP-u je ucrtano nekoliko trasa od kojih je, možda, 70 posto nemoguće realizirati jer bi to značilo da bi trebalo porušiti polovinu ulice da biciklistička staza prođe. Ostalih 30 posto trasa moralo bi biti pomno preispitano, a meni se najvjerojatnijom čini ona uz rijeku Dravu na samom nasipu koja bi mogla biti napravljena u dogovoru s Hrvatskim vodama. Druga izvjesna trasa je uz buduću intrazonsku cestu koja ide od autobusnog kolodvora pa prelazi preko budućeg nadvožnjaka u Ulici sv. L. B. Mandića i ide uz željezničku prugu i spaja se na Marjansku ulicu, dakle dolazi do zapadne obilaznice i tu se penje spajajući se sa Svilajskom - pojašnjava Lovoković, potvrđujući kako je ovaj plan daljnja budućnost i prva staza na dravskom nasipu je realnija.

- Strossmayerova ulica, koja se spominje kao moguća trasa, u svom profilu gdje su kuće “nalijepljene” na pješačku stazu i tramvajsku prugu ne može trpjeti biciklističku stazu, osim ulaženja u cestovnu zonu. Kao dobar pravac nameće se, ne Kanižlićeva, već uličica koja izlazi na dvorac Pejačević, no kamo poslije dolaska na Strossmayerovu - gurati se s pješacima, tramvajem ili voziti bicikl uz cestu pokraj vozila koja prolaze uz ograničenje 70 kilometara na sat?, pita Lovoković.

Autorica: Nevenka Špoljarić/Glas-Slavonije.hr

Što bi voljeli građani Osijeka?
Anketa 031: Biciklistička staza u Retfali bi trebala biti: [klik!]

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lega31
Offline
Ukupno postova: 23
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.10.2009. 17:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Biciklistička staza zajedno sa šetalištem uz Dravu do centra, to je za Retfalčane ali i za Višnjevčane pravo rješenje i hvale vrijedan projekt.
No, treba imati u planu i druge pravce, ali na žalost spajanje sa Kanižlićevom nije realno, mada Retfalčani koriste tu stazu.
Nadam se da nećemo morati čekati do slijedećih izbora.?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bavaria
Offline
Ukupno postova: 262
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.10.2009. 22:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pazi ovo: pita Lovoković!?!?!?

Pa koga vraga ona ima pitati, ona daje odgovore.

Osim toga, kakva biciklistička staza uz nasip. Pa po nasipu se voziš bez problema ...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
os_mislav_1986
Offline
Avatar

Ukupno postova: 12
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.10.2009. 10:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Šta će mi biciklistička staza niz Dravu kada idem u Plodine u Konzum
Netko hoće niz Dravu netko hoće niz Strossmayer
ulicu
Bolje da se napravi onda i niz Dravu i niz Strossmayerovu ulicu

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mariox
Offline
Avatar

Ukupno postova: 685
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.10.2009. 8:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Samo neka je već jednom naprave...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.10.2009. 10:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

po meni staza treba bit na štrosiki, lako se sa štrosike skrene gdje treba al nekako mi je štrosika centralna žila i stvarno mislim da treba bit tamo

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
VIKICA72
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.10.2009. 18:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrum je napisao/la: ›
po meni staza treba bit na štrosiki, lako se sa štrosike skrene gdje treba al nekako mi je štrosika centralna žila i stvarno mislim da treba bit tamo


ako može biti na Vukovatskoj i Gunduličevoj naravno je da tada treba biti i na Štrosiki

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: