Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Šešir?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
LeBouquote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 34
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 31.07.2006. 9:49 
Naslov: Question Šešir?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nisam znala zapravo gdje bi ovo bilo najbolje staviti, ali bi svakako svaka pomoć bila dobrodošla.
Tražim cilindrični šešir (izgled s početka 20. st. i ranije). Prilažem i sliku, za lakšu orijentaciju:
sesir
I sad jackpot pitanje: zna li netko gdje bi se navedeno moglo naći? Osijek - ne vjerujem. A poznaje li netko Zagreb dovoljno dobro da bi znao gdje se ovake stvari prodaju?
Thankee.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.07.2006. 10:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ijaooo... bila jedna emisija o starim zanatima i neki "striček" je delal takve u Zagrebu, ali ne mogu se sjetiti.

Znam da ima neki lik, skoro pa legendaran, u Somboru ima sličan obrt. Kad iščeprkam neke podatke, raspalim ti na PM.

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.07.2006. 12:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Trazi takve stvari na eBay, evo jedan ovdje.

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
LeBouquote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 34
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 31.07.2006. 20:06 
Naslov:  Re: Šešir?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hvala obojici!
Iako, fatcat, mislim da ovo s online prodajom nece ici - nemam ni karticu, a ni pretjerano povjerenja. Zovite me staromodnom, ali mislim da sesir govori cak vise od toga. Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.07.2006. 20:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

LeBouquote je napisao/la: ›
Hvala obojici!
Iako, fatcat, mislim da ovo s online prodajom nece ici - nemam ni karticu, a ni pretjerano povjerenja. Zovite me staromodnom, ali mislim da sesir govori cak vise od toga. Wink


Naći ćemo mi tebi klobučara...

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 31.07.2006. 21:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A šta Osijek više nema funkcionirajućeg klobučara ili modista/modisticu?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 31.07.2006. 21:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nekada je bila trgovina sa šeširima. dogovarali smo se naći na stanici kod Šetača ili kod Šešira...... (to ti je ista stanica, na tom mjestu je sad neka druga trgovina, a ne volim reklamirati...)

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
LeBouquote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 34
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.08.2006. 7:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Alana Bates je napisao/la (Pogledaj post): › A šta Osijek više nema funkcionirajućeg klobučara ili modista/modisticu?


Koliko sam uspjela istražiti, ne. Osim ako mi neki klobučar ne čuči iza ormara i pritom se još smije.

DanicaV je napisao/la: ›
nekada je bila trgovina sa šeširima. dogovarali smo se naći na stanici kod Šetača ili kod Šešira...... (to ti je ista stanica, na tom mjestu je sad neka druga trgovina, a ne volim reklamirati...)


Ah, shvaćam; današnja propaganda (osobito besplatna) mithrila vrijedi. Ili jantara- Nitko više ne spominje jantar. A to je baš dobra stvar.
I mislim da je navedenta trgovina "fabula est acta". Iskreno, zašto bi se ljudi uopće i bavili tako skupocjenim poslovima? Svi idu za profitom, što je prilično razumljivo.
Ispričavam se, malo sam se raspisala. Embarassed

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.08.2006. 8:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

LeBouquote je napisao/la: ›
Zovite me staromodnom, ali mislim da sesir govori cak vise od toga. Wink


Uopće nisi staromodna. Šešir glavu čuva po ovim vrućinama. Meni je lijepo vidjeti kad se netko skocka i stavi šešir na glavu (onako, damski).
Kod nas te znaju malo čudno gledati, ali u Osijeku generalno nije teško ispasti čudan ako malo odudaraš...
Tko će se na sve osvrtati.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.08.2006. 17:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U Osijeku su svi drukčiji, jedino sam ja isti.

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.08.2006. 21:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

LeBouquote je napisao/la: ›
Ah, shvaćam; današnja propaganda (osobito besplatna) mithrila vrijedi. Ili jantara- Nitko više ne spominje jantar. A to je baš dobra stvar.
I mislim da je navedenta trgovina "fabula est acta". Iskreno, zašto bi se ljudi uopće i bavili tako skupocjenim poslovima? Svi idu za profitom, što je prilično razumljivo.
Ispričavam se, malo sam se raspisala. Embarassed


Slažem se, jantar jest lijep... A mithril - eh da je nama tolkienovcima i to uživo vidjeti!
Čuj, nije li moguće nabaviti šešir u prodavaonicama za muškarce ili u običnim buticima? Znam da se znaju prodavati oni damski šeširi s cvijećem i mašnama, ali priznajem da nisam nigdje vidjela muške šešire. Koliko si novca spremna izdvojiti za njega?
E da, i palo mi nešto na pamet: možda da probaš antikvarnice? Jedna ima u Županijskoj...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
LeBouquote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 34
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.08.2006. 22:33 
Naslov:  Re: Šešir?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Eh, vidiš Alana, ovo s antikvarijarnicom nije loše. To je tamo, kod Pošte, zar ne? To sam tek nedavno primjetila. Jedina za koju znam je isto u Županijskoj, ali više prema Kružnom i bave se prodajom starih knjiga i ploča.
Danice, potpuno si u pravu što se tiče odudaranja. Zapravo nastaju tolike neugodne situacije (iako više mislim sa strane promatrača) u vezi "uočavanja" nečeg stranog i (za današnje "moderne" standarde) neprihvatljivog. Čovjek više ne može ni s plaštom po gradu prohodati (ne na ove vrućine, naravno).
Mene bi prije zabrinulo da vidim nekoga tko ima istu majicu kao ja. Ili bilo koji drugi odjevni predmet. Ali očito danas vrijedi pravilo čopora: nešto u stilu "svi-za-jednog-jedan-za-sve".
Ispričavam se ako je otišlo malo off-topic, ali ipak se osjeti da se šešir tu i dalje negdje vrti. Wink

_________________
~ Nobody expects the Spanish inquisition! ~
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.08.2006. 9:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Eh, da: antikvarnica prodaje starine, stare stvari, a antikvarijati samo stare knjige, to je razlika (mada, ovaj Ezop kod kružnog ima i nešto starina: ploče, starije CD-ove... Dosta im često naletim, nedavno sam tamo za poklon kupila Penguin paperback izdanje Andersenovih bajki, vrlo sam zadovoljna...)
To da svi volimo biti isti su prvi skužili prodavači odjeće poznatih marki: prijateljica mi je rekla da bi se prije ubila nego kupila još jednu majcu na kojoj piše Sisley ili United colours of Benetton - praktički kupiš tu majcu pa ih poslije reklamiraš po cijelom gradu kao čovjek-sendvič... Ne smijemo biti uniformirani, gdje je tu zabava?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.08.2006. 15:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Alana Bates je napisao/la: ›
To da svi volimo biti isti su prvi skužili prodavači odjeće poznatih marki: prijateljica mi je rekla da bi se prije ubila nego kupila još jednu majcu na kojoj piše Sisley ili United colours of Benetton - praktički kupiš tu majcu pa ih poslije reklamiraš po cijelom gradu kao čovjek-sendvič... Ne smijemo biti uniformirani, gdje je tu zabava?


Živa istina... Zapravo, kad malo bolje pogledaš, to je kao da kupiš auto sa onim ružnim naljepnicama od autokuće i akcije u kojoj je isti kupljen.
Fuck, trebali bi nas plaćati za nošenje takve odjeće (istina, Benetton bi davao neki minimalac Smile)!

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bilke
Offline
Avatar

Ukupno postova: 634
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.03.2007. 18:20 
Naslov:  Re: Šešir?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo rješenja za kupnju šešira:
Newurban Hats
http://www.newurban.co.uk/

Hats and accessories from Newurban. Purchase from a range of mens and ladies hats, including wedding hats, fedoras and trilbys, baseball hats and flat caps. Hats by Kangol, plus a selection of scarves and gloves.

Inače reklamiram malo njih jer je webshop lokalni uradak Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: