Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Životno osiguranje

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: Životno osiguranje je:

Sranje, nikada to ne bih napravio, to meni ne treba
15%
 15%  [ 2 ]
Ma to je samo lupanje u džepu i uzimanje bezveze para kojih ionako nemam
23%
 23%  [ 3 ]
Znam za to, ali ne znam koja je svrha toga
0%
 0%  [ 0 ]
Nemam pojma što je to, volio bih da mi netko objasni
0%
 0%  [ 0 ]
Nemam pojma što je to, niti me zanima
0%
 0%  [ 0 ]
Nije to loše, ali svejedno sumnjam u efikasnost
7%
 7%  [ 1 ]
Odlična stvar, nemam životno osiguranje, ali svakako si planiram napraviti
7%
 7%  [ 1 ]
Naravno da znam što je to, štoviše, čak si i uplaćujem
46%
 46%  [ 6 ]
Ukupno glasova : 13


Autor Poruka
sale car
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1305
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.09.2009. 22:46 
Naslov:  Životno osiguranje
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovako, počeo sam se baviti pomalo sa životnim osiguranjima, pa me zanima vaše mišljenje o tome... znači, koliko ste upućeni u samo životno osiguranje, što mislite o njemu i imate li ga već... kako se ponašate kada vam netko hoće predstaviti nešto toga tipa...

pozdrav!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sale car
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1305
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.09.2009. 15:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa dobro zar nitko nema nikakvo mišljenje???

_________________
"... napokon mirni, napokon slobodni, napokon u svojoj državi, a sad smo siromašni..."
---Elemental - iz dana u dan---
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.09.2009. 15:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...dijete mi je osigurano u školi, a ja sam ga imala neko vrijeme dok sam bila u iraku...nakon povratka, prestala sam ga uplaćivati, iako smatram generalno da nije loša odluka....a kad mi netko to hoće uvaliti, bježim koliko me noge nose, jer mi prodavači istog idu na živce spikom "nikad ne znaš što se može dogoditi" i "ako ti se nešto desi, dijete će ti biti osigurano"....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sale car
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1305
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.09.2009. 19:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

što se tiče toga što asi prestala uplaćivati nadam se da znaš da ti je uplaćeni novac propao... a što se iče tvog "bjžanja" od takvih ljudi... hm... pa ako malo bolje pogledaš na to, to je istina... i na tome se i osniva životno osiguranje... ali ne tvrdim da je to jedini razlog zašto sklopiti osiguranje... al ok... svatko ima svoje predodžbe u vezi toga...

u svakom slučaju na komentaru... volio bih da ih je više...

_________________
"... napokon mirni, napokon slobodni, napokon u svojoj državi, a sad smo siromašni..."
---Elemental - iz dana u dan---
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.09.2009. 12:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Imam životno-banka mi ga uvalila kad sam dizala kredit.
A ono "dijete će ti biti zbrinuto ako..." za to postoji riziko osiguranje koje vi dileri nerado spominjete ili naglo oglušite ako ga stranka spomene.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.09.2009. 12:59 
Naslov:  Re: Životno osiguranje
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Porez na zrak, zbog takvih sam maknuo broj iz imenika.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 29.09.2009. 14:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zivotno osiguranje je super stvar kad svjetska ekonomija cvate i buja. Onda se novci oplodjuju i ti imas sve vise i vise.

U slucaju recesije, kriza, slomova burze ... dionice i investirani fondovi padaju i lova nestaje.

Dakle, kad ne trebas novce ... onda ih uplacujes i super je ... a kad ih zatrebas, onda je vjerovatno neki krah i lom pa ih neces dobiti jer su propali.

Tako ce biti i sa mirovinskim stupovima.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sale car
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1305
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.09.2009. 17:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PEGY je napisao/la: ›
Imam životno-banka mi ga uvalila kad sam dizala kredit.
A ono "dijete će ti biti zbrinuto ako..." za to postoji riziko osiguranje koje vi dileri nerado spominjete ili naglo oglušite ako ga stranka spomene.


istina, postoji to osiguranje, no ovdje je ipak stvar, premda puno ljudi koji vam nude životna osiguranja, baziraju se na tome "ako vam se nešto dogodi", " ako se nešto dogodi vašem najbližem", ovdje se ipak radi i o osiguranju vaše mirovine... dakle, kada prođe rok uplaćivanja, npr. potpisali ste ugovor na 30 g., možete birati kako želite da vam se isplati vaš iznos, dakle možete i tražiti da vam se mjesečno isplaćuje određena svota...

lufus je napisao/la: ›
Porez na zrak, zbog takvih sam maknuo broj iz imenika.


porez plaćaš samo u slučaju mjesečnog uplaćivanja osiguranja... znači imate opciju oplaćivanja premije mjesečno, kvartalno ili polugodišnje, gdje ima određeni postotak poreza, dok kod godišnjeg uplaćivanja premije nema poreza... a u slučaju da i uplaćujete mjesečnu, kvartalnu ili polugodišnju premiju imate pravo na povrat poreza...

Ingo je napisao/la: ›
zivotno osiguranje je super stvar kad svjetska ekonomija cvate i buja. Onda se novci oplodjuju i ti imas sve vise i vise.

U slucaju recesije, kriza, slomova burze ... dionice i investirani fondovi padaju i lova nestaje.

Dakle, kad ne trebas novce ... onda ih uplacujes i super je ... a kad ih zatrebas, onda je vjerovatno neki krah i lom pa ih neces dobiti jer su propali.

Tako ce biti i sa mirovinskim stupovima.


moram demantirati ovaj komentar... molim te navedi osiguravajuće kuće koje su propale... u slučaju krize, financijskih problema i bilo čega što bi moglo dovesti u pitanje isplaćivanje osigurane svote, svaka osiguravajuća kuća ima osigurani kapitalni račun koji se koristi jedino u slučajevima kada dođe do neke financijske krize... još jedna stvar, koja ide u prilog osiguravateljskim kućama je ta što je većina hrvatskih osiguravateljskih kuća pod nekom većom europskom ili svjetskom osiguravateljskom kućom što znači da će jako, ali jako jako jako teško propasti... i da napomenem za kraj ovog posta, životno osiguranje se vodi pod 3. stup mirovisnkog fonda, i taj novac se ne uplaćuje državi, nego osiguravateljskoj kući...

eto nadam se da sam vam barem malo promjenio mišljenje što se tiče životnog osiguranja...

evo jedna poslovica... trenutno najdraža mi:

"Gdje uspješni ljudi startaju?
Tamo gdje neuspješni odustaju!"

_________________
"... napokon mirni, napokon slobodni, napokon u svojoj državi, a sad smo siromašni..."
---Elemental - iz dana u dan---
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sale car
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1305
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.09.2009. 17:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i još jedna stvar, koja mi je sada pala na pamet... u slučaj uda ste čuli od nekoga kako osiguranje ne valja, to nije istina... postoje slučajevi u kojima posrednik ne kaže sve točne informacije, nešto zaboravi ili nedaj Bože iz nekog razloga, što se ne bi smjelo dogoditi, namjerno ne kaže neke detalje, nadalje postoje slučajevi, kao što je anakondin, gdje osiguranik PRESTANE UPLAĆIVATI mjesečnu, kvartalnu, polugodišnju ili godišnju premiju, zavisi kak ose osiguranik odluči, te sav novac "propada", bilo da je prestao uplaćivati odmah drugi mjesec ili ako prestane uplaćivati dva mjeseca prije isteka osiguranja... dakle, što se toga tiče, tu je pravilo kao kod leasing-a...

_________________
"... napokon mirni, napokon slobodni, napokon u svojoj državi, a sad smo siromašni..."
---Elemental - iz dana u dan---
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.09.2009. 19:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la: ›
a kad mi netko to hoće uvaliti, bježim koliko me noge nose,

s ovim se slažem jer prodavači osiguranja ne mogu poimiti nečiju financijsku situaciju nego im je najvažnije ostvariti ugovor.imam životno, imao sam ga i za dijete i sve je to u redu dok ti možeš mjesečno izdvojiti za ratu osiguranja.u ova nesigurna vremena kad su primanja nestalna teško se odlučiti za tako što.
najvažnije je da vas ugovaratelj dobro informira i da imate sve činjenice u slučajevima "ako" i "ili" jer kad treba policu naplatiti i izrealizirati odjednom iskrsnu neki novi detalji.nitko vam tad nije kriv što na vrijeme niste pitali ali baš za svaku sitnicu ili čitali sitnaslova u ugovoru.

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.09.2009. 11:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo ti primjer II mirovinskog stupa: 31.12.2007.osoba ima 30.000,00kn na računu i dalje poslodavac uplačuje redovno i na dan 31.12.2008. osoba ima 30.500,00kn !!!!!!!!!

Maca popapala preko 7.000,00kn

Pa kriza je...pa slom svjetskih burza,ekonomija,banki,firmi...bla,bla
Naravno,nije propala niti jedna osiguravajuča kuća, AL YEBOTE na konto krize maznili su hrpu love.

Najgore je u USA,gdje su ljudi izgubili SVE što su uštedjeli u ŽIVOTNOM OSIGURANJU,pa sada umjesto da sa 70 i kusur godina starosti biraju hoće li "isplatu u jednom iznosu ili doživotnu rentu" oni biraju hoće li dobiti socijalnu pomoć ili će se zavući u neki beskućnićki geto.

TO TI JE ŽIVOTNO OSIGURANJE DANAS!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sale car
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1305
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.09.2009. 22:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PEGY je napisao/la: ›
Evo ti primjer II mirovinskog stupa: 31.12.2007.osoba ima 30.000,00kn na računu i dalje poslodavac uplačuje redovno i na dan 31.12.2008. osoba ima 30.500,00kn !!!!!!!!!

Maca popapala preko 7.000,00kn

Pa kriza je...pa slom svjetskih burza,ekonomija,banki,firmi...bla,bla
Naravno,nije propala niti jedna osiguravajuča kuća, AL YEBOTE na konto krize maznili su hrpu love.

Najgore je u USA,gdje su ljudi izgubili SVE što su uštedjeli u ŽIVOTNOM OSIGURANJU,pa sada umjesto da sa 70 i kusur godina starosti biraju hoće li "isplatu u jednom iznosu ili doživotnu rentu" oni biraju hoće li dobiti socijalnu pomoć ili će se zavući u neki beskućnićki geto.

TO TI JE ŽIVOTNO OSIGURANJE DANAS!


uopće nisi u pravu... kao prvo 2. mirovisnki stup i životno osiguranje su dvije totalno druge priče i nemaju nikakve veze jedno s drugim... kao što morgan kaže, postoje slučajevi ne isplate osiguranog iznosa zbog nesporazuma bila krivnja na osiguraniku, što nije razumio što je trebao ili zastupnika koji sve to priča...

a što se tiče ovog tvog primjera kako je "maca popapala 7 000 kn", kod životnog osiguranja se ne može dogoditi... zato što na ugovoru koji dobiješ lijepo piše koliko ti je godišnja premija i koliki ti je osigurani iznos ako ti se ne daj Bože nešto dogodi ili ako ti iatekne osiguranje... znači tvoje novce koje ti redovito uplaćujelš u osiguravajuću kuću ne može "popapati maca" jer se sve ima crno na bijelo... mislim kako si pomiješala neke stvari ili nisi upućena u to što je to životno osiguranje...

_________________
"... napokon mirni, napokon slobodni, napokon u svojoj državi, a sad smo siromašni..."
---Elemental - iz dana u dan---
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lanica
Offline
Ukupno postova: 36
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.10.2009. 10:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Onako površno znam što je, ali me ne zanima, otac počeo uplaćivati svima - mama, on, sestra, ja - kad se počeo baviti time. Dotad je imao samo on.

_________________
"God created a few perfect people. The rest are right-handed."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.10.2009. 10:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pikaču, dosadan si i naporan.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lanica
Offline
Ukupno postova: 36
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.10.2009. 10:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PEGY je napisao/la (Pogledaj post): › Pikaču, dosadan si i naporan.


xDD

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: