Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



prosvjed poljoprivrednika

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
gum099
Offline
Ukupno postova: 115
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.08.2009. 23:49 
Naslov:  prosvjed poljoprivrednika
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

danas u poluvremenu bile vijesti i na kraju mala reportaža sa spriječenim blokiranjem granica, odnosno zaustavljanjem kolone traktora od strane mupa i tak jedan mali kratki video tih zaustavljenih traktora koji su išli u blokadu državne granice. i u tom videu jedan veliki john deere, pa veliki mccormick i veliki fendt i kako kamera šeta po koloni tako se u kadru izmjenjuje nabrojana trojka.i meni se opet digo tlak ko onda kad su ti isti išli u zagreb. pa koju pičku materinu kupujete mehanizaciju predviđenu za desetak puta više zemlje od one koju obrađujete i onda serete da su vam drugi krivi što vam ne daju 1,25 za kg pšenice (dobili su superrealnu cijenu od 95 lipa, a oni bi još). da ste kupili recimo bjelorusa koji je tri-četiri puta jeftiniji sad nebi srali kako nemožete otplaćivati kredite, a obavili bi sav posao. traktor od milijun kuna mora raditi 24 sata dnevno da bi se isplatio, a ne par sati godišnje zagrepsti po razbacanim komadićima zemlje.

imam još masu stvari za napisati ali je prevruće i neda mi se, budem poslije.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.08.2009. 12:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Very Happy


Zadnja promjena: PEGY; 23.01.2013. 16:06; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gum099
Offline
Ukupno postova: 115
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.08.2009. 17:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PEGY je napisao/la: ›
Imam i ja puno za pisati takvima kao ti, al, za razliku od tebe, moram raditi.


ja za razliku od tebe radim na zemlji, ali sam umjesto milijunskih kredita, preskupe i neisplative mehanizacije i obavezne sjetve pšenice zasadio voćnjak i uzeo traktor za 100 tisuća kn. i naradio sam se na 40C, i led mi je otuko 60-ak posto plodova i još mi na predaji ciganče i gledaju kako skiniti još koji postotak pa mene zbog toga svega nećeš vidjeti kako paradiram pred kamerama.

PEGY je napisao/la: ›
seljaci od 0-99 godina rintače i bivaju robovski iskorištavani


mali proizvođači imaju malo posla i većinu vremena zapravo ne rade. veliki, koji su na razno razne načine ugrabili hektare i hektare zemlje su većinom gospoda i nebi posjeli guzicu u traktor već imaju radnike koji za njih obavljaju sav posao.

i nemojte mi više dramatizirati i pisati nebuloze kad nemate pojma...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: