Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Otvaranje firme u Os?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
ch0sen
Offline
Avatar

Ukupno postova: 150
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.07.2009. 15:18 
Naslov:  Otvaranje firme u Os?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Poštovanje,već više od 3 mjeseca se sa prijateljima dogovaram oko otvaranja zajdničke firme.Nema šta se nismo ispitali za to i nije čak ni bitno što bi radili.Zanima me od starijih ljudi na ovome forumu što se sve treba popuniti,ispuniti,napraviti,....i neke "cake" ako ima jel nisam ja najpetnija osoba na ovome forumu očigledno Twisted Evil
pa ako bi me molim vas mogli malo uvesti u opis i način što se sve i kako treba otvoriti jednu firmu bio bih vam jako zahvalan.
Hvala na bilo kojoj pomoći informaciji.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.07.2009. 15:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

prvo sa pajdašima odlučiš koje društvo ćete osnovati. javno trgovačko društvo, dioničko društvo, društvo s ograničenom odgovornošću? sastavite i potpišete ugovor o osnivanju ili donesete statut ukoliko se odlučite za dioničko društvo. to onda ovjerite kod javnog bilježnika. zatim podnosite prijavu za upis u sudski registar. mislim da ti je nadležan trgovački sud u osijeku. tamo bi vam trebali reći sve što trebate predati u sklopu prijave. ako zakonski sve bude u redu po obavljanju upisa postajete društvo. i pažnja; u ugovoru o osnivanju morate navesti određene stvari tipa odrediti tvrtku (ime druđštva), koje uloge ćete unositi, da li sve u novcu ili i u stvarima, podaci svih vas itd. ali pošto sam se ja vjerojatno negdje i prevario najbolje je da to malo posnimiš na stranici narodnih novina http://www.nn.hr/
traži ZTD odnosno zakon o trgovačkim društvima

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Uma
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4727
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 13.07.2009. 15:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja ti mogu reci šta ti treba za zdravstveno osiguranje firme i djelatnika, posalji por na pm.

_________________
Moj grade pored Drave...... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sokrat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 982
Lokacija: ....ispod mosta....
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.07.2009. 16:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

..postaviti temeljni kapital.... ( 20 000 minimalno,ak se ne varam.. )

_________________
"....jebe mi se za nacionalnu,vjersku i rasnu pripadnost....ja sam čovjek i to je to..."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.07.2009. 16:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Imas sve informacije na www.hitro.hr

Kako bilo, firmu se danas moze relativno lako i relativno brzo otvoriti. Puno vise truda treba za njeno odrzavanje na zivotu.

Cime god se planirali baviti [iako bi bilo pozeljno da nije trgovina ;-)] - samo naprijed!

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.07.2009. 17:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Very Happy


Zadnja promjena: PEGY; 25.01.2013. 19:24; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.07.2009. 17:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sokrat je napisao/la (Pogledaj post): › ..postaviti temeljni kapital.... ( 20 000 minimalno,ak se ne varam.. )
ne moraju imati temeljni kapital ako otvaraju društvo osoba kao što je javno trgovačko društvo. 20 000 kuna je kod d.o.o.-a, kod d.d. je ak se ne varam 200 000.

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ch0sen
Offline
Avatar

Ukupno postova: 150
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.07.2009. 17:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

otvorili bi firmu jednu u vezi računala i takvih stvari u detalje neću ići.Pa odlučio sam se m malo prošetati do biroa čuo sam da imaju nekakve radionice za otvaranje firmi nadam se da će mi i oni malkoc pomoći oko toga Smile

hvala na pomoći ali idemo na d.0.0 ^^

_________________

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
_Jimmy_
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1375
Lokacija: Legagrad
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 13.07.2009. 19:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
Imas sve informacije na www.hitro.hr

Kako bilo, firmu se danas moze relativno lako i relativno brzo otvoriti. Puno vise truda treba za njeno odrzavanje na zivotu.

Cime god se planirali baviti [iako bi bilo pozeljno da nije trgovina ;-)] - samo naprijed!


ja sam korisio hitro
i to je sve što ti treba

_________________
Lock 'n' Load Baby Cool
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.07.2009. 22:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ch0sen je napisao/la (Pogledaj post): › otvorili bi firmu jednu u vezi računala i takvih stvari u detalje neću ići.Pa odlučio sam se m malo prošetati do biroa čuo sam da imaju nekakve radionice za otvaranje firmi nadam se da će mi i oni malkoc pomoći oko toga Smile

hvala na pomoći ali idemo na d.0.0 ^^
najpametnije. za obveze odgovarate samo u visini uloga u društvo. temeljni kapital vam mora biti barem 20 000 kuna od čega 10 000 kn morate unijet u novcu. po osobi morate unijeti najmanje 200 kn. valjda ćete uspijet nagrecat pare Smile

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
normabel
Offline
Avatar

Ukupno postova: 32
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 14.07.2009. 7:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lega moj najbolje ti je da kupiš kartu i bježi odavde što dalje,lopovi će te pokrast porezima i nametima i kojekvim dađbinama i rentama a i pokvarit ćeš si krvnu sliku

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
_Jimmy_
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1375
Lokacija: Legagrad
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 14.07.2009. 8:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

normabel je napisao/la: ›
lega moj najbolje ti je da kupiš kartu i bježi odavde što dalje,lopovi će te pokrast porezima i nametima i kojekvim dađbinama i rentama a i pokvarit ćeš si krvnu sliku


a gdje ?
nigdje nije više bajno.
kako je kod drugih kod nas je još i dobro

_________________
Lock 'n' Load Baby Cool
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
normabel
Offline
Avatar

Ukupno postova: 32
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 14.07.2009. 11:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ajde Jimmy samo mi reci jednu stvar što je kod nas dobro osim što imamo Lijepu našu i perfektno čist zrak(jer nema tvornica),čak i oni šerpari sa Himalaja nemogu se načudit našem čistom zraku ,još kad pirne vjetar sa one piramide Sunca(smeća) iza stadiona,ajme miline.Pitaš gdje da idu,pretpostavljam da su mladi,mogu ići gdje god žele a ja im preporučam da idu u Azerbejđan,Turkmenistan tamo će imati barem pet deva,šator veliki i boli ga kita za sve i tamo ga bar neće pljuvat i gazit jer hoće pošteno zaradit.Jedino ga deva može pljunit u oko zato što ju je krivo pogledao.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
_Jimmy_
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1375
Lokacija: Legagrad
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 14.07.2009. 12:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa dobro ako su tebi Azerbejđan i Turkmenistan obaćene zemlje nitko ti ne brani da ne odeš
u ostalom ako svoju budućnost vidiš u zemljama 3. svijeta, savijetovao bi ti afriku, ipak je toplije

_________________
Lock 'n' Load Baby Cool
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ch0sen
Offline
Avatar

Ukupno postova: 150
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.07.2009. 12:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

^^ ma neka u ovo zadnje vrijeme mi fali humora pa neseta ^^ Smile Smile
ma razmišljao sam da odem vam iz ove države,a što se tiče novaca za firmu to imamo nije nikakav problem.Zanima me samo nešto oko državnog poticaja to mi baš neide u glavu,neki kažu da bih da dobio neki kažu nema šance da ga dobijem pa neznam ni sam više.
Ugl danas idem na biro,čuo sam da ima neka radionica za objašnjavanje kako otvoriti firmu,u krajnju ruku neće mi škoditi ^^

_________________

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: