Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Je li Formula 1 sport?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: Je li za vas Formula 1 sport kao svaki drugi?

DA
54%
 54%  [ 27 ]
NE
32%
 32%  [ 16 ]
Libo me taki
14%
 14%  [ 7 ]
Ukupno glasova : 50


Autor Poruka
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.06.2009. 15:47 
Naslov:  Je li Formula 1 sport?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hmmm...
formula ili miomir žužul?
formula ili miomir žužul?
miomir žužul!
pitate se možda šta ja tu baljezgarim ali eto da vam olakšam; to je bila moja dilema nakon nedjeljnog papka i zavaljivanja pred tv. moj odabir je na kraju pao na ovog "izrazito mi dragog i simpatičnog" političara, prototip pravog hrvata i katolika. općenito volim pogledati sve sportove. to kao da mi je na neki način u genskom kodu. a formula mi je otprilike zanimljiva kao emisije treća dob i duhovni izazovi. znači u tom mom svijetu formula nikako ne može biti sport. uostalom tko je najbolji vozač na svijetu? osim subjektivnih preferencija svakog zagriženog ljubitelja formule mislim da se točan odgovor na to pitanje zapravo ne može dati. ajmo mi lijepo njih sve posjesti u iste bolide pa ćemo onda vidjeti tko je najbolji! čemu uopće služi poredak vozača kada je prava istina da je cijeli taj cirkus organiziran zbog momčadi i više izgleda kao neki auto show nego natjecanje? gdje su sada fernando alonso, lewis hamilton, kimi raikonen...? ako se ne varam formula je valjda jedini "sport" u kojem svi prije početka nemaju jednake izglede za uspjeh. to je po meni kao da jedna ekipa u nogometu ima dvostruko veći gol od druge. ali svi pucaju na isti gol, isti koš, igraju sa istom loptom... jedino u formuli neki dženson baton doživljava svojih pet minuta slave zato što je neki tamo čiko iz njegovog tima dovitljiviji od čike iz drugog tima.
kakva su vaša razmišljanja?

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kyx
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1524
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.06.2009. 16:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne gledam od kad su pocele dominirati ove slabije momcadi Very Happy

prije sam uzivao gledat dvoboje shumachera i barikela vs. Mclarena.

danasnja formula je u banani,ovi ratovi izmedju Fote i Fia-e su degenska

_________________
osijek031.com smile "jebo babu, i baba je fina, i u babi ima vitamina" op sa sa osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.06.2009. 16:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mladjo je napisao/la: ›
ako se ne varam formula je valjda jedini "sport" u kojem svi prije početka nemaju jednake izglede za uspjeh. to je po meni kao da jedna ekipa u nogometu ima dvostruko veći gol od druge.

to je kao kad bi u nogometu jedna ekipa imala milijarde nekih novaca, a neka druga ekipa tek tisuće tih istih. a igraju u istoj ligi! ne bi bilo fer. Wink

mislim da jest sport, jer do izražaja dolaze refleksi i snalažljivost pojedinih vozača, ali se slažem da bi svi trebali kretati s "iste točke". financijski, jel. ali, to mislim i za nogomet i sve ostale sportove. kao što u nba ima salary cap, odnosno iznos koji je jednak za sve ekipe, a koji smiju te sezone potrošiti za plaću za igrače (mislim da i nhl ima istu foru).

nešto slično želi i ecclestone uvesti u formulu, financijsko ograničenje, ali jače ekipe to ne prihvaćaju, odvajaju se i prave svoje natjecanje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.06.2009. 17:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): ›
Mladjo je napisao/la: ›
ako se ne varam formula je valjda jedini "sport" u kojem svi prije početka nemaju jednake izglede za uspjeh. to je po meni kao da jedna ekipa u nogometu ima dvostruko veći gol od druge.

to je kao kad bi u nogometu jedna ekipa imala milijarde nekih novaca, a neka druga ekipa tek tisuće tih istih. a igraju u istoj ligi! ne bi bilo fer. Wink

mislim da jest sport, jer do izražaja dolaze refleksi i snalažljivost pojedinih vozača, ali se slažem da bi svi trebali kretati s "iste točke". financijski, jel. ali, to mislim i za nogomet i sve ostale sportove. kao što u nba ima salary cap, odnosno iznos koji je jednak za sve ekipe, a koji smiju te sezone potrošiti za plaću za igrače (mislim da i nhl ima istu foru).

nešto slično želi i ecclestone uvesti u formulu, financijsko ograničenje, ali jače ekipe to ne prihvaćaju, odvajaju se i prave svoje natjecanje.
uvjetno se slažem. jer samo je u formuli ljudski faktor ipak manje bitan od tehničkog faktora. neka kaže tko šta hoće ali da bilo tko od nas sjedne u taj bolid bio bi brži od alonsa u fići. o tome ja govorim. pare su najveće zlo u sportu ali to je činjenica s kojom se ipak moramo pomiriti jer je već desetljećima tako. i zato će hajdin banda uvijek biti ispred osijeka. ali u nogometu nam je ostala ta jedna svijetla točka a to je natjecanje reprezentacija. tu svi, bez obzira na pare, kreću sa iste startne pozicije i imaju šanse za uspjeh. i baš zato je bilo toliko slatko nabit bahate bogatune engleze nasred wembleya Smile

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sokrat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 982
Lokacija: ....ispod mosta....
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.06.2009. 17:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


_________________
"....jebe mi se za nacionalnu,vjersku i rasnu pripadnost....ja sam čovjek i to je to..."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kopile
Offline
Avatar

Ukupno postova: 655
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 21.06.2009. 17:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Formula 1 je čisto buržujsko preseravanje.

_________________
Kill'em all let god sort'em out
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kres.o
Offline
Ukupno postova: 32
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.06.2009. 2:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nisam skužio da je netko toliko kenjao po nogometu a da o njemu nema pojma, pa tako ni vi dragi moji legosi nemojte kenjat po formuli ako nemate pojma.
pozz! kres.o

_________________
brm, brm
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Evil Poodingh
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2517
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.06.2009. 2:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U NBA je moguce imati salary cap zbog jednog razloga

- svi igraci imaju prije svega ugovor sa ligom, a tek onda sa klubom. kada sa nekim klubom potpise ugovor na npr 3 godine, i nakon godinu dana ga zele tradeati, oni ga tradeaju u drugu momčad i on je automatski član te momčadi 2 godine, i uopće nema nikakvu odluku na sebi. Jedino postoji opciju No trade clausea ali to imaju samo najvece zvijezde...

Salary cap se moze prijeci, ali sto ga se vise prijedje, to se placa veca kamata ligi, a koju placa vlasnik momcadi iz svog dzepa...

--------------------------------------------

Što se tiće formule, nikada nisam previše pratio, ali jako sam sretan zbog ove sezone. A velike momčadi su se sada pokazale kao pičke, jer im ne odgovara imati zdravu konkurenciju, nego žele stari sistem gdje su sa novcem mogli napraviti sve. Da se mene pita, u formuli bi bilo 20ak vozača, i svi bi vozili iste bolide...

NASCAR je npr američko južnjačko smeće, ali unatoč tome, tamo nema ovakvih gluposti, nego tamo prvak postaje najbolji vozač...

_________________
https://www.facebook.com/GO.Osijek
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kres.o
Offline
Ukupno postova: 32
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.06.2009. 2:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

e pa točno se o tome radi!!! ne traži se najbolji vozač, pa čak ni najbolja momčad, nego se traže najbolje pizdarije koje se mogu primjeniti u autoindustriji i tu nebi trebalo biti neko ograničavanje s buđetom jer je to ispitivanje. jebeš i vozače i momčadi, tu su radi reklama!!

_________________
brm, brm
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.06.2009. 13:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kres.o je napisao/la (Pogledaj post): › e pa točno se o tome radi!!! ne traži se najbolji vozač, pa čak ni najbolja momčad, nego se traže najbolje pizdarije koje se mogu primjeniti u autoindustriji i tu nebi trebalo biti neko ograničavanje s buđetom jer je to ispitivanje. jebeš i vozače i momčadi, tu su radi reklama!!
pa jel to onda sport?

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kopile
Offline
Avatar

Ukupno postova: 655
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 22.06.2009. 15:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mladjo je napisao/la: ›
pa jel to onda sport?

Naravno da nije.

_________________
Kill'em all let god sort'em out
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PsychoSoldier
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1719
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 22.06.2009. 15:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sport is an activity that is governed by a set of rules or customs and often engaged in competitively. Sports commonly refer to activities where the physical capabilities of the competitor are the sole or primary determinant of the outcome (winning or losing), but the term is also used to include activities such as mind sports (a common name for some card games and board games with little to no element of chance) and motor sports where mental acuity or equipment quality are major factors.
Both games of skill and motor sport exhibit many of the characteristics of physical sports, such as skill, sportsmanship, and at the highest levels, even professional sponsorship associated with physical sports.


jbg, mozda je formula samo reklama, ali ima gore navedene kvalifikacije da bude proglasena sportom.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.06.2009. 19:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a vidiš da su i sami autori ove definicije istaknuli fizičku ili psihičku superiornost nad protivnikom...i moto sportove Very Happy

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.06.2009. 22:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Naravno da je sport jer je u pitanju natjecanje. Tu stoji i argument fizicke i psihicke spremnosti vozaca,jer nije lako zadrzati koncentraciju na utrci niti g sile koje ti djeluju na tijelo.
No tu je i nadmetanje tehnologije i inzinjera, a istina je da bi se to moglo lako pretvoriti u osrednje natjecanje natjecanja radi ako se povuku 'veliki' kojima je ovo do sada bio testni poligon za nove tehnologije.

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 22.06.2009. 23:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mladjo je napisao/la: › neka kaže tko šta hoće ali da bilo tko od nas sjedne u taj bolid bio bi brži od alonsa u fići.

A nije baš tako jednostavno Very Happy

Jer nitko od nas ne zna pokrenuti bolid, malo tko od nas stane u njega, malo tko bi znao krenuti s tim bolidom s mjesta... A ako bi i uspio krenuti, razbio bi se na prvoj krivini. Dok bi Alonso ćofija razvukao do maksimuma i redao krugove dok bi mi razmišljali kako izaći sa šljunčare nazad na stazu.

Formula 1 je nekad davno bio vrlo kompetitivan motosport. Razlike u momčadima su bile minimalne, iako su svi imali svoje bolide, svoje motore... Puno je manje bilo tih pravila koja su ograničavala razvoj (sjetimo se Hondine turbo-ere i Williamsovog aktivnog ovjesa). Danas je razvoj bolida došao do tolikog ekstrema da se nekim minimalnim promjenama na aerodinamici dobiju drastične promjene u držanju ceste, maksimalnoj brzini, te stabilnosti na kočenju.

Jedino što je ostalo sport u F1 su vozači. Za te brzine moraš imati stvarno nadnaravne reflekse i nadljudsku sposobnost koncentracije. Također, sportska su ostala nadmetanja - svi koji su gledali utrku ovog vikenda znaju na što mislim. Alonso i njegova driftanja kroz krivine su bile nešto stvarno nevjerojatno Smile A i smatram da je uvijek zanimljivo vidjeti nekog sa objektivno slabijim bolidom kako zagorčava život nekome u boljem, skupljem i detaljnije razvijenom bolidu... Sve ostalo u F1 je postalo inžinjersko nadmetanje, ništa više. Upravo zbog toga više cijenim Juan Manuel-Fangia kao najvećeg vozača svih vremena, ispred Michaela Schumachera.

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: