Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Rak grlića maternice

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
OFRA HAZA
Offline
Ukupno postova: 16
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.05.2009. 1:19 
Naslov:  Rak grlića maternice
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dans sve češće mlade žene oboljevaju od raka grlića maternice. To me jako straši s obzirom da sam na zadnjem ginekološkom pregledu, na papa testu, otkrila kako imam nekakvu promjenu na grliću maternice, nekakvo zadebljanje. To me jako uplašilo, išla sam na sve moguće pretrage, na kolposkopiju, biopsiju...i kažu mi da u biti za to nema lijeka, da moram praviti papu svakih 3 mjeseca i dali su mi da pijem neke vitamine...krasno. Nije mi baš svejedno, bojim se idućeg pregleda jer ko zna dali će mi se povećati na cin2. Ako netko ima sličnih iskustava pliz pliz pliz pišite Smile)))))

TNX Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.05.2009. 13:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dušo,kolko imaš godina? Prvi sex? Mijenjaš li partnere olako?
Sve to igra ulogu u promjeni stanica iz normalnih u abnormalne.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
OFRA HAZA
Offline
Ukupno postova: 16
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.06.2009. 0:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

imam 23 godine, i ne mijenjam partnere olako, baš iz tog razloga sam se začudila kako se to meni moglo dogoditi. imam stalnog dečka već duže vrijeme.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Elena_Os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1795
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.06.2009. 8:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne znam što ti podrazumjevaš pod duže vrijeme..no ono što je bitno je kakav si Papa nalaz imala neposredno prije tog zadnjeg partnera...ukoliko je bio uredan nalaz, tada uputi tog stalnog dečka na mali izlet u bolnicu na testiranje..ukoliko prije zadnjeg partnera nisi bila na Papi, tada zbroji partnere, nezaštićene odnose (bez gumice jel), redovite odlaske giniću i nađi krivca (pored sebe same) za HPV virus koji očito imaš čim strahuješ od cin2!
I nemoj se čuditi i pitati kako ja, zašto baš meni..znam nekoliko cura koje su (bile) u sličnim situacijama, koje su bile ili preslobodnog ponašanja ili naivno vjerovale partneru/ima, tako da spadaš u jednu od 2 navedene skupine!

_________________
Carpe diem! Idea Embarassed Embarassed
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.06.2009. 8:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a da on možda ne mijenja partnerice?

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.06.2009. 12:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bez obzira uzimaš li "pilulu", imaš dijafragmu(sumnjam s 23),ili prakticiraš "prekid" -prezervativ MORAŠ imati(tj.on ga mora imati).
Ako je tip zaražen hpv-om,to se NEvidi.
Ako on mijenja partnerice i to bez prezervativa to ti je kao jedan veliki grupnjak, kao da i ti spavaš s njima svima i kupiš sve njihve bakterije i viruse.
Inače, ako ti je imunitet savršen i partner zdrav i ne švrlja okolo, moguće je da tvoj organizam sam pobijedi i "reparira se", što bi se trebalo dogoditi u roku 2 god.U to vrijeme mislim svaka 3-4 mj radi papa testove,promijeni životne navike(zvuči otrcano,ali je istina) prema svojoj dobrobiti tj. ishrana,spavanje,nepušenje,neopijanje,sport...klasika već.Naravno,ako se koji papa pogorša moraš djelovati i početi s nekim liječenjem.
Isto ti savjetujem posjetu privatnom ginekologu i uzimanje papa brisa kod njega(dr.Siniša Matković u Reisnerovoj ili dr.Rubin u poliklinici Turjak sve oko 350kn)

Govorim ti iz vlastitog iskustva.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
curaxyz
Offline
Ukupno postova: 62
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.06.2009. 12:56 
Naslov:  Re: Rak grlića maternice
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ej,bok!
ja imam taj nesretni cin1...
trebaš ići na preglede da vidiš hoće li se to širiti...moguće je da se i povuče!!-to se ja nadam da će se meni dogoditi!!
i ako ste mislili da to imaju žene starije od 30 godina pa nadalje-nije tako;moguće je da i mlađe žene imaju tako što...ginekologinja mi je rekla da to mogu imati i djevice!!
znači možda ti je to dečko prenio...možda nema veze s tim...
najbolje što možeš učiniti je da se ne živciraš oko toga jer stres to može pogoršati!!
ja sam se živcirala oko tog na početku,al sad me stvarno više boli briga-jednostavno se ne možeš cijelo vrijeme brinuti oko toga...
a ako ću umrijeti imam još 10 godina života dok se to ne proširi!(tak se ja tješim) Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
OFRA HAZA
Offline
Ukupno postova: 16
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.06.2009. 23:57 
Naslov:  Re: Rak grlića maternice
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

curaxyz je napisao/la (Pogledaj post): › ej,bok!
ja imam taj nesretni cin1...
trebaš ići na preglede da vidiš hoće li se to širiti...moguće je da se i povuče!!-to se ja nadam da će se meni dogoditi!!
i ako ste mislili da to imaju žene starije od 30 godina pa nadalje-nije tako;moguće je da i mlađe žene imaju tako što...ginekologinja mi je rekla da to mogu imati i djevice!!
znači možda ti je to dečko prenio...možda nema veze s tim...
najbolje što možeš učiniti je da se ne živciraš oko toga jer stres to može pogoršati!!
ja sam se živcirala oko tog na početku,al sad me stvarno više boli briga-jednostavno se ne možeš cijelo vrijeme brinuti oko toga...
a ako ću umrijeti imam još 10 godina života dok se to ne proširi!(tak se ja tješim) Rolling Eyes


ej, drago mi je da se netko javio tko je u sličnoj situaciji, jer oni koji nisu ne mogu to razumijeti.l naravno da se onda sumnja da mijenjaš partnere ko čarape i sve to skupa, ali nije istina. i baš to, što ti kažeš, može se deogoditi i djevicama, i ako ti je imunitet opao i slično. moram na papu svaka 3 mjeseca, to znam, a kod ginekologice sam bila privatno, u suncu, dr. Bilandžija, i stvarno je žena super. prije nikad nisam imala problema s ničim, papu radim svakih fgodinu dana, a sad moguće je da sam dobila od sadašnjeg dečka, ali isto tako ni on ne zna da ima, jer muškarci su samo prenositelji virusa, oni nemaju nikakve posljedice. kreteni Wink
ne znam, bojim se idućeg pregleda, i malo mi je čudno što ne postoji nikakva terapija za to, jer čisto sumnjam da se to može samo od sebe riješiti. ne živciram se više, prvo mi je bio veliki šok, ali eto šta ćemo, moramo se pomirit s tim.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.06.2009. 13:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

NE MORAMO se pomiriti s tim, već MORAMO paziti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.06.2009. 13:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PEGY je napisao/la (Pogledaj post): › NE MORAMO se pomiriti s tim, već MORAMO paziti.


...sve stoji, ali sranje poput HPV možeš, osim spolnim putem, pokupiti i na bazenu, maltene - ako ti je imunitet zaista slab....i uopće nije bitan broj partnera, možeš imati stalnog partnera, ali ako je on prije pokupio virus, možeš se fućkati...
...a terapije postoje, osim jačanja imuniteta...smrzavanje, paljenje, laserom, kirurški...sve ovisi koji je cin...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
OFRA HAZA
Offline
Ukupno postova: 16
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.06.2009. 14:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PEGY je napisao/la (Pogledaj post): › NE MORAMO se pomiriti s tim, već MORAMO paziti.


Naravno dam oramo paziti! Ali mislila sam na sebe osobno da se ne trebam opterećivati jer nema smisla, šta je tu je, pazila sam se dosta ali ako ne mogu vjerovati vlastitom dečku onda kome mogu?!?
Imala sam 3 partnera u životu, znači nikakvi izleti, nego 3 ajmo reći ozbiljne veze, pravila papu svakih godinu dana i sve je bilo u redu... Ma ne znam, sve je to sranje, htjela bi uzimati neku terapiju, a oni mi daju sam neke skupe vitamine, kako će mi to pomoći...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
OFRA HAZA
Offline
Ukupno postova: 16
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.06.2009. 14:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...sve stoji, ali sranje poput HPV možeš, osim spolnim putem, pokupiti i na bazenu, maltene - ako ti je imunitet zaista slab....i uopće nije bitan broj partnera, možeš imati stalnog partnera, ali ako je on prije pokupio virus, možeš se fućkati...
...a terapije postoje, osim jačanja imuniteta...smrzavanje, paljenje, laserom, kirurški...sve ovisi koji je cin...[/quote]

Slažem se, kad sam bila na kolposkopiji u bolnici, primarius mi je isto to rekao, znači da mogu pokupiti preko bazena i preko wc-a što je prežalosno. ne možeš više ni pišati u miru hehe, crnjak Wink
1.7 trebm na papu ponovo pa ću vidjeti, a hvala bogu ja se uopće ne pazim, pušim ko turčin, ne ločem, ali znam popoti naravno kad izađem van i to... ma kad sam uzela u ruke taj nalaz, kad su mi ga poslai iz sunca, pozlilo mi je iste sekunde jer nisam ništa očekivala naravno jer nikad nisam imala nikakvih problema, osim što imam policističan jajnik i to je to. i još mi je jednu stvar rekao primarius, s obzirom da su mene doslovno šopali s kontracepcijskim pilulama, rekao je da je moguće da mi se zbog toga stvorio cin 1 i naravno zbog pada imuniteta jer sam ja prije par mjeseci imala velikih problema s vratnim krvnim žilama, pa sam od toga imala vrtoglavice, 3 mjeseca mi je bilo stravično loše, tako da mi je imunitiet bio doslovno na 0

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.06.2009. 14:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...glupo je za reći, ali nemoj se bedačiti....redovno kod gine, imaš danas dosta imuno-boostera pa koristi uz propisanu terapiju i proći će...na ovaj ili onaj način...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
curaxyz
Offline
Ukupno postova: 62
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.06.2009. 17:05 
Naslov:  Re: Rak grlića maternice
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PEGY je napisao/la: ›
NE MORAMO se pomiriti s tim, već MORAMO paziti.


pa bože,nisam mislila da se pomirimo s time!!nego jednostavno od samog živciranja ništa dobro!! Wink treba misliti pozitivno!!
dok se nisam našla u toj situaciji nisam ni znala za te cinove...rekla mi je ginekologinja da je moguće da je to i od pilula-pila sam diane 35(iz razloga neredovite menstruacije) i sad sam prestala...

OFRA HAZA je napisao/la: ›
curaxyz je napisao/la (Pogledaj post): › ej,bok!
ja imam taj nesretni cin1...
trebaš ići na preglede da vidiš hoće li se to širiti...moguće je da se i povuče!!-to se ja nadam da će se meni dogoditi!!
i ako ste mislili da to imaju žene starije od 30 godina pa nadalje-nije tako;moguće je da i mlađe žene imaju tako što...ginekologinja mi je rekla da to mogu imati i djevice!!
znači možda ti je to dečko prenio...možda nema veze s tim...
najbolje što možeš učiniti je da se ne živciraš oko toga jer stres to može pogoršati!!
ja sam se živcirala oko tog na početku,al sad me stvarno više boli briga-jednostavno se ne možeš cijelo vrijeme brinuti oko toga...
a ako ću umrijeti imam još 10 godina života dok se to ne proširi!(tak se ja tješim) Rolling Eyes


ej, drago mi je da se netko javio tko je u sličnoj situaciji, jer oni koji nisu ne mogu to razumijeti.l naravno da se onda sumnja da mijenjaš partnere ko čarape i sve to skupa, ali nije istina. i baš to, što ti kažeš, može se deogoditi i djevicama, i ako ti je imunitet opao i slično. moram na papu svaka 3 mjeseca, to znam, a kod ginekologice sam bila privatno, u suncu, dr. Bilandžija, i stvarno je žena super. prije nikad nisam imala problema s ničim, papu radim svakih fgodinu dana, a sad moguće je da sam dobila od sadašnjeg dečka, ali isto tako ni on ne zna da ima, jer muškarci su samo prenositelji virusa, oni nemaju nikakve posljedice. kreteni Wink
ne znam, bojim se idućeg pregleda, i malo mi je čudno što ne postoji nikakva terapija za to, jer čisto sumnjam da se to može samo od sebe riješiti. ne živciram se više, prvo mi je bio veliki šok, ali eto šta ćemo, moramo se pomirit s tim.


da znam..odmah ljudi pomisle da si neka radodajka....a ono NE!+imam 21(stvarno nisam mislila da će mi se tako što dogoditi,ali sam čitala po nekim forumima o tome svemu i ima dosta cura takvih problema,a dosta njih kaže da se povuklo s vremenom!!vidit ćemo)!
ja sam bila kod dr.bilandžije još dok je radila na jugu 2...i da baš je super!
a sad idem kod dr.jakobović i ona kaže da se to uglavnom povuče za 12-18 mjeseci...

da znam tek kad se stanje pogorša se onda može liječiti!čudno...očito neistraženo područje.. Sad

dečki sigurno ne idu s namjerom da te zaraze...oni najvjerojatnije ni ne znaju da su zaraženi...a to je opasno!!neznam sad jel se može nekakvom pretragom vidit jel dečko ima hpv?i kako ga se on riješi?jel itko zna?kad sam čitala članke na netu...uglavnom nije pisalo puno informacija o tome....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
OFRA HAZA
Offline
Ukupno postova: 16
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.06.2009. 0:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nisam ni ja znala šta taj cin uopće znači, totalno sam se pogubila kad sam pogledala u nalaz, ko glupača Wink
strašno je to, nemaš pojma da neke stvari uopće postoje dok ti se ne dogode, nažalost.
mislim, ne pravim ja nikakvu dramu oko toga, znam da nije smak svijeta, ali nije mi svejedno, kao ni tebi sigurno.
jer mi se stvarno puno zdravstvenih sranja izdogađalo u zadnjih pola godina da je to strašno i kao šlag na kraju još i ovo, ma užas. bojim se i otići na taj pregled, najrađe nebi ni otišla jebeš mi sve.
a daj mi reci kad su tebi to otkrili? imaš dečka dugo ili? ja svom dragom nisam ni rekla za to jer mi u biti nije potvrđeno da imam taj nesretni hpv, to su samo pretpostavke. ispričala sam mu sve za cin 1, i to je to. ali ako sam ga dobila spolnim putem dobila sam ga od njega, to je sigurno. ali to što ti kažeš, muškarci to ni ne znaju da imaju jer kod njih se ne pojavljuju apsolutno nikakvi simptomi. MRZIM IH Wink))))

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: