Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Šta očekujem od novog gradonačeknika!?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: Da li mislite da će nova gradska vlast biti učinkovita?

Da
55%
 55%  [ 26 ]
Ne
44%
 44%  [ 21 ]
Ukupno glasova : 47


Autor Poruka
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.06.2009. 2:43 
Naslov:  Šta očekujem od novog gradonačeknika!?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo jedne zanimljive teme.
Pošto imamo novog gradonačelnika red je da mu i kažemo što očekujemo od njega.

Evo ja ću prvi spomeniti nekoliko stvari koje svakako treba staviti na dnevni red slijedeće sjednice.

1. Rješavanje problema pružnih prijelaza u Osijeku.
Mislim da je sad pet do dvanest da se taj problem riješi na bilo koji način. Da li podvožnjacima, da li izmještanjem pruge izvan grada (prema planu koridora 5C), da li na neki drugi način. To se mora riješiti!

2. Rješavanje problema prometnog krkljanca u centru.
Mislim da su opet naručili neku studiju. Nadam se da ova neće završiti u nekoj ladici kao ona prošla.

3. Obnova srednjoškolskog igrališta.

4. Ukidanje spomeničke rente.

Mislim da ionako imamo previše poreza koji nemaju smisla u ovom gradu.


5. Tramvaj kroz Višnjevac i Josipovac
Pošto sam iz Višnjevca ovo je manje više bitno samo za nas. Ali ako se može po gradu raditi može se i kod nas. Mi plaćamo isto poreze gradu.

Imam još hrpa toga ali eto izabrao sam neke. Sad ste vi na redu dragi forumaš.

Novim gradskim ocima želim da budu uspješni i da ispune svoja obečanja.

Samo molim bez političkih prepucavanja jer ova tema nema veze s stranačkim pripadnostima već s isključivo dobrobiti grada Osijeka.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.06.2009. 8:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

1. Da podrži i nastavi projekt besplatnog informatičkog opismenjavanja za koji postoji velik interes

2. Također da razmotri prijedlog besplatnog bežičnog interneta za cijeli grad, koji mu je na stolu...

3. Da nastavi s projektom Ja volim Osijek, koji su građani (i forumaši) zavoljeli i prihvatili...

- a mogao bi se i javit na forumu, pa da malo popričamo....

_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pop-ap-teta
Offline
Avatar

Ukupno postova: 324
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.06.2009. 8:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da mi nadje posao i to u nekoj uvijetno receno normalnoj firmi

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.06.2009. 8:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pop-ap-teta je napisao/la (Pogledaj post): › da mi nadje posao i to u nekoj uvijetno receno normalnoj firmi

potpisujem

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.06.2009. 9:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MissTake je napisao/la: ›
pop-ap-teta je napisao/la (Pogledaj post): › da mi nadje posao i to u nekoj uvijetno receno normalnoj firmi

potpisujem


Očekujem od gradonačelnika da ne pronađe posao vama dvijema, nego da stvori uvjete kako bi se najprije same zaposlile u vlastitoj firmi ili u nekoj drugoj privatnoj firmi koja će se na temelju takvih dobrih uvjeta otvoriti na našem području. To znači, da vodi dijametralno suprotnu gospodarsku politiku od Đapića, te da umjesto sabotiranja investicija u gospodarstvu, omogući njihovo što lakše i brže ostvarivanje - dakle, da grad Osijek ne bude više servis za poslovne interese dvojice-trojice lokalnih "poduzetnika". Neka počne drastičnim snižavanjem cijene prodaje ili zakupa zemljišta u gospodarskim zonama.

Očekujem i da istjera svu tu masu zaslužnika koji su za vrijeme Đapića nepotrebno zapošljavani u Gradu, i (ne)rade na grbaču poreznih obveznika (a radi se o stotinama).

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mariox
Offline
Avatar

Ukupno postova: 685
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.06.2009. 9:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Očekujem da će se okružiti pametnim i sposobnim ljudima i da će sve pozive iz BIH staviti na ignore, ali ipak mislim da će to biti jako teško jer glavonja nažalost ima još prejak utjecaj na bubija i i na sve hdzove odmetnike koji su preko noćo postali veliki regionalisti....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ela
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2074
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.06.2009. 9:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Za početak da baci mobitel u wc-školjku i dva,tri puta povuče vodu-za svaki slučaj.
Nastavi granju bisiklističkih staza,pomogne pri stvaranju uvjeta da sve škole na području grada pređu na jednosmjensku nastavu....osim pametnih ideja u postovim iznad ovog od kojih većinu potpisujem.

_________________
ne čini ono što želiš da ti čine,ukusi su različiti
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pop-ap-teta
Offline
Avatar

Ukupno postova: 324
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.06.2009. 9:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): ›
MissTake je napisao/la: ›
pop-ap-teta je napisao/la (Pogledaj post): › da mi nadje posao i to u nekoj uvijetno receno normalnoj firmi

potpisujem


Očekujem od gradonačelnika da ne pronađe posao vama dvijema, nego da stvori uvjete kako bi se najprije same zaposlile u vlastitoj firmi ili u nekoj drugoj privatnoj firmi koja će se na temelju takvih dobrih uvjeta otvoriti na našem području. To znači, da vodi dijametralno suprotnu gospodarsku politiku od Đapića, te da umjesto sabotiranja investicija u gospodarstvu, omogući njihovo što lakše i brže ostvarivanje - dakle, da grad Osijek ne bude više servis za poslovne interese dvojice-trojice lokalnih "poduzetnika". Neka počne drastičnim snižavanjem cijene prodaje ili zakupa zemljišta u gospodarskim zonama.

Očekujem i da istjera svu tu masu zaslužnika koji su za vrijeme Đapića nepotrebno zapošljavani u Gradu, i (ne)rade na grbaču poreznih obveznika (a radi se o stotinama).


BRAVO! to je sve sto imam dodati

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.06.2009. 9:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bolje povezati cvjetno naselje s ostatkom grada.
To je samo jedan od zahtjeva.

_________________
Niti jedan dokaz ne podupire tezu da je život ozbiljan.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.06.2009. 10:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Very Happy
onda ispravak
očekujem da raspisani natječaji budu i valjani, a ne već unaprijed određeni ishodi svih mogućih krugova Smile ...

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rizla
Offline
Avatar

Ukupno postova: 149
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.06.2009. 10:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Slažem se s prethodnicima i mislim da bi već trebalo završiti kanalizaciju u Tenji jer se to gradi ko Skadar na Bojani. Nikad kraja. I molim: ne obećavati ono što ne možete izvršiti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ožiljak
Offline
Avatar

Ukupno postova: 170
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.06.2009. 10:49 
Naslov:  Re: Šta očekujem od novog gradonačeknika!?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vraćanje grupe građana na trg ante starčevića, i micanje kipa koji nije predviđen arhitektonskim planom, te nasilno postavljen na isti trg...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.06.2009. 11:39 
Naslov:  Re: Šta očekujem od novog gradonačeknika!?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da očisti sve gradske firme od podobnih koji su došli i smijenili ljude koji su godinama pošteno i odgovorno radili svoj posao .Da ukine radna mjesta koje je izmislila prošla vlast za svoje stranačke aktiviste a bez kojih su gradske tvrtke radilie desetlječima . Da se konaćno počne cijeniti znanje i rad , a ne pripadnost stranci , te da ne razočara birače koje su mu ukazali povjerenje jer Osijekom ne treba vladati nego mudro i razborito gospodariti .
Želim im puno znanja, mudrosti i sreće u daljnjem radu !

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Delfin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 505
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.06.2009. 11:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Na mjestu bijele lađe neka ništa ne grade već da naprave park, posade travu, stave par klupica. Danas-sutra će na galiji biti luka i to će biti prvi dojam turista, meni je sad taj dio grada predivan nek tak i ostane.

-Nek raznim udrugama da adekvatan prostor za njihov rad
-neka naša dva kazališta budu dostupnija raznim osječkim umjetnicima
-osječko ljeto kulture nema ni jednog osječanina u programu(ili možda jednog) dok dovode umjetnike iz ZG,RI i drugih gradova te plača veliku cijenu, osječki umjetnici:plesači, glazbenici, glumci,pjevači nemaju gdje pokazati svoj rad. Želim da se to promjeni!!!
- neka dovrše Kulturni centar i neka to bude oaza svim osječkim umjetnicima od profesionalnih, amaterskih,alternativnih i naravno gostima iz drugih gradova.
- smjenite Mesaričku sa pozicije ravnateljice u dječjem kazalištu te malo pročešljajte HNK!!

Toliko od mene. Smile

_________________
...MOJ OSIJEK PUN JE SUNCA... osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tenjac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 81
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 02.06.2009. 12:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Neocekujem nista.
Napunit ce svoje dzepove prodajom ono malo zemljista sto je ostalo strancima za trgovacke centre.
Stat ce svi projekti Osijek-Koteksa radi mrznje Matkovica i Tadica.Takodje ce stati projekt eseker centar2 radi mrznje Sapina-Bubalo.
Svi ce projekti stati radi kosidbe dva najjaca covjeka u gradu,a to su, GLAVAS-BILOS?!
Glavas ima osobnu mrznju prema Zeljku Bilosu da su na jednoj veceri u hotelu Osijek skoro pistoljima rijesili nesporazum,ali je Glavas bio slabiji, okrenio se i osao nakon sto mu je Zeljko Bilos Alaga opsovao majku,Glavas se okrenio i samo kratko rekao,vidimo se kad se vratim ponovo.
Bilos je igrac Djapica ili obrnuto,poslovi koji su namjestani sa zemljistem su djelo Dzapica.Zemljiste u svilajsko gdje isti lopov i bandit Bilos Zeljko gradi "Portanovu"je dobio besplatno,uz rijeci Djapica,"od posebnog drzavnog znacaja"?!?Isto zemljiste u svilajskoj je asvalitarano i osvjetlito u korist Zeljka Bilosa,gdje ne samo da ce gradit centar nego i kuce i stanove za prodaju,samo odakle tom istom Zeljki Bilosu 200 miliona eura???niko se nepita,sada kada dodje Glavas na vlast biti ce osveta i stace kako sam rekao projekti od autobusnog kolodvora do gradskih infrastrtukturnih projekata koje ima imalo veze sa Koteksom radi mrznje -Glavas-Tadic!Bubalo-Sapina.U cjeloj prici mi se zapitamo gdje smo mi??jel smo opet guske u magli baranjskih suma ili naivci kipari koji samo zabijemo glavu u drvo i udaramo,udaramo drvo a lopovi i banditi se bogate preko nasih ledja, uz nasu naklonost i dobiju glas!Ima jos mnogo toga sto ce stat sa gradnjom al neda mi se pisat iz razloga sto vidim te face koje se mrze i zaustavljaju projekte nas gradjana,samo kad vidim facu iskrivitu od Sisljagica,onda onako cinicnog osmijeha glavatog Matkovica,do Bolesno ljubomornog Djapica na sve svoje stranacke kolege,uz cirkusanta Glavasa,Lovokovicku koja je...Trazili ste,dobili ste,a uskoro gledajte kako i ono malo sto se gradilo po Osijeku staje,kako se kranovi razmontiraju i odvoze,kako nema zgrada vise u strosiki,nema ni biciklistickih staza,niti unikomovih sadnica novih,jel Unikom je posebna prica,za taj isti unikom ce biti posebna borba,Parangal,al ce se boriti da se dokopaju,bice kao na Kosovu Polju samo politicki sa dosta prljavstine od strane "glumaca"Bubala-Sisljagica-Glavasa.....ima jos mnogo,al,uzivajte u paroli "Snaga grada"?
VESELI ZDRAVI BILI!!!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: