Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Seksualni odgoj u osnovnim školama

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.07.2006. 19:41 
Naslov:  Seksualni odgoj u osnovnim školama
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nasolov iz novina. Pa kaže:
u hrvatskim školama učenici će učiti da kontracepcija nije dopuštena, masturbacija je devijantan oblik ljudske spolnosti i nije dopuštena, a homoseksualnost je nastranost izjednačena s pedofilijom???????????

Kamo idemo?

Nadam se da će predmet biti izborni. I da ga nitko neće izabrati.
Svakoga dana, u svakom pogledu, sve više...... NAZADUJEMO.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
---
Offline
Ukupno postova: 2910
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.07.2006. 19:50 
Naslov:  Re: Seksualni odgoj u osnovnim školama
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): › Nasolov iz novina. Pa kaže:
u hrvatskim školama učenici će učiti da kontracepcija nije dopuštena, masturbacija je devijantan oblik ljudske spolnosti i nije dopuštena, a homoseksualnost je nastranost izjednačena s pedofilijom???????????

Kamo idemo?

Nadam se da će predmet biti izborni. I da ga nitko neće izabrati.
Svakoga dana, u svakom pogledu, sve više...... NAZADUJEMO.


s definicijom homoseksualnosti bih se gotovo mogao složiti. s ostalim...ne.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.07.2006. 19:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gazda777 je napisao/la: ›
s definicijom homoseksualnosti bih se gotovo mogao složiti. s ostalim...ne.


nije isto. ako su dvije osobe istog spola svojevoljno zajedno......... u čemu je problem?
što onda misliš o biseksualcima?

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
---
Offline
Ukupno postova: 2910
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.07.2006. 20:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne smeta me što su zajedno, neka budu.
smeta me što traže prava bračne zajednice, uključujući i posvajanje djece.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.07.2006. 20:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gazda777 je napisao/la: ›
ne smeta me što su zajedno, neka budu.
smeta me što traže prava bračne zajednice, uključujući i posvajanje djece.


pokušaj zamisliti da ti dijete ima homoseksualne sklonosti, i istodobno želi odgojiti dijete?
mislio bi da si ti učinio nešto pogrešno u odgoju?
preksinoć sam u jednom društvu imala raspravu na temu pri čemu je čovjek izajavio da bi se zamislio nad sobom. s čim se ja ne slažem.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
---
Offline
Ukupno postova: 2910
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.07.2006. 20:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): ›
gazda777 je napisao/la: ›
ne smeta me što su zajedno, neka budu.
smeta me što traže prava bračne zajednice, uključujući i posvajanje djece.


pokušaj zamisliti da ti dijete ima homoseksualne sklonosti, i istodobno želi odgojiti dijete?
mislio bi da si ti učinio nešto pogrešno u odgoju?
preksinoć sam u jednom društvu imala raspravu na temu pri čemu je čovjek izajavio da bi se zamislio nad sobom. s čim se ja ne slažem.


ne. svatko ima pravo na svoje sklonosti. možda je i moj heterostav pogrešan. ali je jedini koji (po meni) omogućuje prirodnu reprodukciju.
da imam takvo dijete bio bih protiv.
dakle, ostajem pri svom.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.07.2006. 21:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da imaš dijete homoseksulanih sklonosti, što bi učinio? možeš ti biti protiv, ali to ne mijenja sklonosti, a kao što znamo "svoje meso se ne jede". u konačnici, morao bi tu sklonost prihvatiti. ili odreći se djeteta?

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
---
Offline
Ukupno postova: 2910
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.07.2006. 21:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): › da imaš dijete homoseksulanih sklonosti, što bi učinio? možeš ti biti protiv, ali to ne mijenja sklonosti, a kao što znamo "svoje meso se ne jede". u konačnici, morao bi tu sklonost prihvatiti. ili odreći se djeteta?


ne moram prihvatiti takvu sklonost. ne moram je ni negirati. nije riječ o mojoj sklonosti.

kažem samo da homoseksualnima negiram prava koju uživa heterozajednica.
pa bilo riječ i o mom djetetu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
puki
Offline
Ukupno postova: 1114
Lokacija: Kokuće zasad
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.07.2006. 23:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hm...moram se djelomicno sloziti sa gazdom.
nemam nista protiv homoseksualnih brakova - tko voli...
ali ipak, nisam bas da im se dopusti usvajanje...ne da mi se objasnjavati, ali protiv sam.

_________________
Ná glac pioc comhairle gan comhairle ban.

übergefickt osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
puki
Offline
Ukupno postova: 1114
Lokacija: Kokuće zasad
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.07.2006. 23:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

eh, da, i bio sam ugodno iznenadjen kad sam vidio naslov da je izabran program seksualnog odgoja, ali ak je takev...ne,hvala...pricati cu sam sa svojom djecom, fala na pitanju....

_________________
Ná glac pioc comhairle gan comhairle ban.

übergefickt osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
yellowica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 272
Lokacija: haven
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.07.2006. 10:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dok moja nastanu i odrastu, još će se to 100 puta promjeniti... promjeniti ga ne mogu iako mislim da nije dobro koncipiran...

_________________
www.panonius.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 09.07.2006. 11:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja vec godinama govorim da me se uopce ne tice sto se dogadja u necija cetiri zida i tko s kime i na koji nacin spolno opci, ali posvajanje djece je jedna vrlo ozbiljna tema...
Znam, klincima u domovima i po raznim ustanovama sigurno nije ugodno i super. Da, vjerojatno bi im bilo bolje da zive sa nekim musko-muskim ili zensko-zenskim parom koji ce to djete voljeti i brinuti se o njemu kao i jedan hetero par, a mozda se piotrude i vise da bi se dokazali drustvu.
No, isto tako znam da je u, recimo osnovnoj skoli, na tapeti za zajebavanje bilo svako, barem malo drukcije djete. Zamislte sto bi razred pun pokvarene djece koja jedva cekaju priliku da nekog ponize napravio klincu kojem jedan tjedan na informacije dodje jedan tata, a iduceg tjedna drui tata...
Djeca su djeca i medjusobnog zajabavanja ce uvijek biti, a mislim da bi ovakvo zajabavanje i provociranje u jednoj nezdravoj okolini kao sto je nasa moglo napraviti velike stete tom djetetu.
Dao bi im prava bracne zajednice zbog imovinsko-pravnih odnosa, ostvarivanja zdravstvenog osiguranja i razne birokracije, ali djecu neka posvajaju hetero parovi koji ne mogu imati djecu, ima ih dovoljno za svako djete...

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
puki
Offline
Ukupno postova: 1114
Lokacija: Kokuće zasad
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.07.2006. 11:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

slazem se...

_________________
Ná glac pioc comhairle gan comhairle ban.

übergefickt osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
yellowica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 272
Lokacija: haven
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.07.2006. 11:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

slažem se stobom... u potpunosti... zamislite sebe kao dijete homoseksualnog para... kako bi to izgledalo... totalno n eprirodno... sva djeca oko vas odrastaju uz mamu i tatu, a ti uz dvije mame iili dva tate... i u toj obitelji netko na sebe mora preuzeti ulogu majke ili oca.
Djeca u razdoblju 2-7 godine, uče spolne karakteristike, kopiraju svoje roditelje. Dječaci se poistovjećuju s očevima, djevojčice s majkama... a skim će se to nesretno dijete poistovjetiti...

_________________
www.panonius.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.07.2006. 15:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Circa je napisao/la: ›
Ja vec godinama govorim da me se uopce ne tice sto se dogadja u necija cetiri zida i tko s kime i na koji nacin spolno opci, ali posvajanje djece je jedna vrlo ozbiljna tema...
Znam, klincima u domovima i po raznim ustanovama sigurno nije ugodno i super. Da, vjerojatno bi im bilo bolje da zive sa nekim musko-muskim ili zensko-zenskim parom koji ce to djete voljeti i brinuti se o njemu kao i jedan hetero par, a mozda se piotrude i vise da bi se dokazali drustvu.
No, isto tako znam da je u, recimo osnovnoj skoli, na tapeti za zajebavanje bilo svako, barem malo drukcije djete. Zamislte sto bi razred pun pokvarene djece koja jedva cekaju priliku da nekog ponize napravio klincu kojem jedan tjedan na informacije dodje jedan tata, a iduceg tjedna drui tata...
Djeca su djeca i medjusobnog zajabavanja ce uvijek biti, a mislim da bi ovakvo zajabavanje i provociranje u jednoj nezdravoj okolini kao sto je nasa moglo napraviti velike stete tom djetetu.
Dao bi im prava bracne zajednice zbog imovinsko-pravnih odnosa, ostvarivanja zdravstvenog osiguranja i razne birokracije, ali djecu neka posvajaju hetero parovi koji ne mogu imati djecu, ima ih dovoljno za svako djete...


U nadi da će nam se svijest mijenjati i u tom smjeru povoljno, i posvajanje djece u homoseksualaca će biti moguće kad se promijeni svijest društva o tome. Naše je zaostalo: ovaj program je samo dokaz toga - ma u redu, kontracepcija i masturbacija, te homoseksualizam su na putu i prepreka su prirodnoj prokreaciji, ali je svo troje životna činjenica, svo troje postoji, i ako već namjeravamo imati program seksualnog odgoja, bolje da on pruža neke konkretne savjete i rješenja problema prema kojima bi se klinci trebali postaviti, a ne bajke...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: