Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Sučeljavanje projekata i ideja - bez pljuvanja

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.05.2009. 14:54 
Naslov:  Sučeljavanje projekata i ideja - bez pljuvanja
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A, koji su to njihovi projekti koje planiraju raditi da bi nam svima bilo bolje, osim čuvenog odgovora kod Hrge: gospdarstvo, gospodarstvo, gospodarstvo...kako i na koji način....do kada i pošto...ajd stvarno da se prestanemo zezati i da vidimo što nam to snaga grada nudi...za boljitak Osijeka osim priče....ajmo mi na forumu o projektima ako naši političari neće...ajmo sučeljavanje bez pljuvanja, nego idejama....stignemo još...pokažimo primjerom....možda nešto i poslušaju...tko god to bio...pa ćemo nakon nekog vremena napraviti analizu da vidimo što je bilo dobro, što nije, što se napravilo, a što slagalo...ali fer i korektno.... (baš sam idealist kako neko reče Smile )

_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.05.2009. 15:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Neke od predloženih (HSP) bih izdvojio :
Izgradnja podvožnjaka na Ulici sv. Leopolda Bogdana Mandića
Izgradnja javne garaže uz KBC Osijek po modelu JPP
Osnivanje Upravnog Odjela za kulturu
Muzej lutkarstva
Koncertna dvorana
Alternativno kazalište
Izgradnja novog Autobusnog kolodvora po modelu JPP
Besplatni Wi-Fi na prostoru cijelog grada

naravno ima ih još...to je moj odabir....

_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.05.2009. 15:08 
Naslov:  Re: Sučeljavanje projekata i ideja - bez pljuvanja
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

1. Nastaviti projekt kreditiranja obnove pročelja na zgradama.
2. Poboljšati rad turističke zajednice, u poslu mi dolazi dosta ljudi sa strane, kako iz Hrvatske, tako i iz inozemstva i jedina "pomoć" iz TZ-a je davanje par gradskih vodiča. U 2010. je planiran veći sastanak u Osijeku na koji će biti pozvani predstavnici iz 15-ak država pa se nadam da i tada neće sve biti na par gradskih vodiča. E da, i dalje nisam uspio naći noviju razglednicu Osijeka.
3. Ukloniti "divlje bašte", neki ulazi u grad podsjećaju na palanku, a ne na najveći grad u regiji.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.05.2009. 15:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Za razglednice ti javim...trebalo bi ih biti u muzeju Slavonije, ako ne reci pa ću ti ih ja nabaviti...mislim da ih još nešto imam, ostalo mi od presice...i onih starih...

_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.05.2009. 15:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

TataMata je napisao/la (Pogledaj post): › Za razglednice ti javim...trebalo bi ih biti u muzeju Slavonije, ako ne reci pa ću ti ih ja nabaviti...mislim da ih još nešto imam, ostalo mi od presice...i onih starih...


...nove razglednice bi trebale biti u Muzeju Slavonije? Shocked ...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Evil Poodingh
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2517
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.05.2009. 15:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

u muzeju tj pored imaš suvenirnicu i prodavaonicu sličnih stvari sa simbolima grada, vjerojatno je o tome rijec...

_________________
https://www.facebook.com/GO.Osijek
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pernabukano
Offline
Avatar

Ukupno postova: 706
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.05.2009. 15:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

TataMata je napisao/la (Pogledaj post): › Neke od predloženih (HSP) bih izdvojio :
Izgradnja podvožnjaka na Ulici sv. Leopolda Bogdana Mandića
Izgradnja javne garaže uz KBC Osijek po modelu JPP
Osnivanje Upravnog Odjela za kulturu
Muzej lutkarstva
Koncertna dvorana
Alternativno kazalište
Izgradnja novog Autobusnog kolodvora po modelu JPP
Besplatni Wi-Fi na prostoru cijelog grada

naravno ima ih još...to je moj odabir....

http://www.snagagrada.com/novosti/ocistit-cemo-grad-od-smeca-kojim-nas-je-iz-aviona-zatrpao-djapic/
Ovo je moj favorit. Šalu na stranu.
Program za mlade:
-Uređenje Kopike
-Uvođenje noćnih linija za mlade
-Centar za mlade u prostorima Vege
- Studentska praksa u gradskim poduzećima za najuspješnije studente

Promet:
- sukladno GUP-u, izgraditi prometnice koje će povećati propusnu moć; izvesti lijeve skretače, rekonstruirati i denivelirati križanja; uskladiti semafore, uparenim jednosmjernim ulicama povećati propusnost
Prirodne barijere: rijeka Drava
- izvesti još jedan cestovni most prema Tvrđavici u pravcu Kanižlićeve ulice, spojiti zapadnu obilaznicu s Tvrđavicom
- izvesti podvožnjake na Ulici sv. L.B.Mandića i na Vukovarskoj
- izgradnjom južnog traka južne obilaznice, izvesti spoj Vinkovačke i južne obilaznice te sukladno pravilima struke riješiti raskrižja s južnom obilaznicom
- pothodnicima ispod obilaznice spojiti naselja južno od južne obilaznice s gradom Osijekom
- Uvesti shuttle autobuse u dijelovima grada koji nisu dostupni tramvajskom prometu (Višnjevac, Josipovac, Uske njive, Tvrđavica, Podravlje)

Gospodarstvo:
- SMANJENJE KOMUNALNOG DOPRINOSA ZA PODUZETNIČKE PROJEKTE I SL.
-SMANJENJE SPOMENIČKE RENTE I ISCRTAVANJE NOVE I PRIHVATLJIVIJE KARTE SPOMENIČKE RENTE

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.05.2009. 15:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tako je Grad u suradnji s Državnim arhivom u Osijeku tiskao čak 24.000 razglednica s motivima starog Osijeka, a razglednice će biti besplatno podijeljene građanima, kulturnim ustanovama, odnosno muzejima i osječkim hotelima. “S Državnim arhivom odlučili smo tiskati 12 motiva sa starih osječkih razglednica i to u nakladi od 2.000 primjeraka po motivu, što je ukupno 24.000 razglednica. To nas je stajalo samo 5.000 kuna, a Osijek je dobio prekrasne razglednice. One će biti dijeljene isključivo besplatno jer je cilj promovirati ljepote Osijeka. Osim starih razglednica Grad je s Marinom Topićem relizirao i tiskanje razglednica sa šest motiva suvremenog Osijeka u 12.000 primjeraka.
http://www.osijek031.com/osijek.php?topic_id=19417

_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.05.2009. 15:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...znala sam da je neka kvaka Smile...no, u svakom slučaju, ulaganja u kulturu su prijeko potrebna.....projekt "Ja volim Osijek" je teoretski vrlo dobar, nadam se da će se što više razvijati u pozitivnom smjeru i u praksi.....povijest grada možemo iskorištavati u toliko puno smjerova - pa jedno malo selo u Prigorju ima viteški turnir na zavidnoj razini - što se Osijekom ne bi šetali Rimljani, npr?......

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.05.2009. 15:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislim da bi ovo bilo zapaženije Smile, u paru s pandurima recimo....



ljepote_grada_modeli_01.jpg
 Opis:
 Veličina:  359.07 KB
 Pogledano:  63 put(a)

ljepote_grada_modeli_01.jpg



_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.05.2009. 15:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...kao već što rekoh, @TataMata: taj je projekt krenio u pravom smjeru Smile

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.05.2009. 15:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pročelja
internet
gradski prijevoz
Ja volim Osijek - na ulicama grada

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Baudolino
Offline
Ukupno postova: 300
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.05.2009. 17:47 
Naslov:  Re: Sučeljavanje projekata i ideja - bez pljuvanja
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osnovna ideja HSP-ove vlasti je bila grabež. Stoga su većina projekata bili izlike za bogaćenje pojedinaca u HSP-ovom hranidbenom lancu. Naravno - najveći dio kolača je išao onima iznad našeg vrlog gradonačelnika, stvarnim upraviteljima grada. Pogodovanje bogatima, na štetu poreznih obveznika - to je misao vodilja HSP-ovske vlasti koju najbolje predstavljaju tri svinjolika brata - gradska oca iz Alan Forda.

Tako da nemojte prodavati floskule o projektima. Meni je svaki HSP-ovski projekt sumnjiv, osim biciklističkih staza. To je jedino pozitivno što će nam naš Antiša ostaviti u anamet.

Inače, projekti HSP-a su u svojoj naravi najčešće bili ili: A) Čisto silovanje grada i građana (spomenik Anti Starčeviću); B ) Megalomanski, preskupi projekti (Mostovi, nadvožnjaci, uređenja trga, tramvajska pruga, staza za nordijsko trčanje/brzo hodanje).

Fenomen HSP-ove vlasti u Osijeku, gradu koji je toj stranci uvijek gladnih desničarskih luzera naivno poklonio povjerenje, je ipak dobra lekcija za budućnost. Tko se bahati - bit će kažnjen.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.05.2009. 19:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

OK, znači ti imaš ideja i prijedloga kako stvari promjeniti i stojiš iza toga...to je u redu...predloži nekoliko projekata za koje smatraš da su bitni u budućnosti, neovisno od političke opcije ili od tebe osobno...konstruktivno...

_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
essek031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 168
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.05.2009. 20:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Baudolino, aj pogledaj naslov topica i ponašaj se u skladu sa time kao i ostali koji postaju u ovom topicu. Da si ovca to znam, ali ne moraš biti crna ovca.. Wink

_________________
Acta, non verba!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: