Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



RSS

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
aethur
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2861
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.11.2007. 11:46 
Naslov:  RSS
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Primjetih jučer da i Osijek031 ima potporu za RSS kanale, stoga me zanima, koristite li ih i koji koristite reader.
Ja sam na Netvibes i mogu reći da sam zadovoljan, no preporuke uvijek primam.
Za one koji ne znaju što je RSS to mogu provjeriti na slijedećim stranicama:
http://www.bug.hr/rss/
http://en.wikipedia.org/wiki/RSS_(file_format)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.11.2007. 14:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tek si jucer primjetio da Osijek031.com ima RSS ?! ;-)

Uh, reader za RSS je preduga prica. Vec par godina trazim idealno rjesenje - dakle, soft koji ce zaista biti rjesenje, a ne tegoba ili opterecenje. ;-)

Razmisljao sam i o Netvibesu, ali znam da mi iz nekog razloga nisu odgovarali (sad se ne mogu sjetiti kojeg). ;-) Mislim da je tada bio uzasno spor...

Uglavnom, nakon dosta razmisljanja i dosta instaliranih web aplikacija, skontah da mi je optimalno koristiti iGoogle.com s GoogleReader widgetom. Google Reader je sam po sebi ogroman i odlican kao RSS reader, ali mi je to sve overkill. Trazio sam nesto malo, brzo, jednostavno i tocno s dvije-tri funkcije koje mi trebaju.

Buduci da koristim gmail, google docs i google reader, igoogle sa svim tim widgetima je zakon. Jednostavno, optimalan set funkcija. Doduse, nesto ruznije sucelje od Netvibes-a, ali hebiga... i iGoogle ima (jednostavan) skinning. ;-)

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pootzko
Offline
Avatar

Ukupno postova: 155
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.02.2009. 3:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

google reader je meni najpraktičniji, i pogotovo je super opcija kad uspiješ par prijatelja nagovorit da koriste rss, pa onda međusobno share-anje pojedinih članaka.

jedino što je problem što neke stranice jako loše iskonfiguriraju svoj rss osijek031.com smile
ostave 2-3 riječi pa niti ne znaš dal te zanima članak ili ne pa u biti moraš kliknut i otić na stranicu - što ubija svaki smisao rss-a

_________________
...I put on my robe and a wizard hat...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bilke
Offline
Avatar

Ukupno postova: 634
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.02.2009. 18:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Meni je isto Netvibes početna stranica a RSS blockovi prevladavaju. Puno brži način za ostajanje u toku s dnevnim štivom nego posjećivanje svake stranice posebno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
my_online_persona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 43
Lokacija: u dubinama
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.05.2009. 13:48 
Naslov:  Re: RSS
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja ga svakodnevno koristim jer mi je na mobilnom uređaju... Koristim aplikaciju Viigo jer nije samo rss čitač već meni služi i za provjeru vremenske prognoze.
Kad me zanimaju vijesti rss čitač je najbolji jer na brzinu i točne info dobiješ, bez nepotrebnih slika, reklama...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Rajnus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1029
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.05.2009. 13:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Al stvarno THE BEST, free sa korisnickim racunom te sinkronizacijim procitanih vijesti sa bilo kojeg sucelja.

http://www.newsgator.com/Individuals/FeedDemon/Default.aspx

_________________
samo Osijek!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.05.2009. 14:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Googletov on-line reader. Jednostavno mi je puno praktičniji od svih stand-alone aplikacija...

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Rajnus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1029
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.05.2009. 14:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stvar ukusa, ali meni nije. I za ovo imas online rjesenje...pogotovo pregledno ako gledas preko PPCa

http://www.newsgator.com/individuals/newsGatoronline/default.aspx

Koristim kod kuce, na poslu, PPCu, bilo gdje i nikad ne citam postove 2 puta, a watch opcija omogucava da vidim "sve" sto ima na netu na temu Osijeka recimo...ili sve replyeve na moje postove preko google newsa.

Meni je cudno sto google dugo vremena nije unaprijedio google groups. Dala bi se napraviti fina web aplikacija za pracenje, tada bih definitivno odustao od stand-alone app-a sto se tice newsa.

_________________
samo Osijek!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 19.05.2009. 14:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Čitam kroz Firefoxov Live Bookmarks sistem.

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.05.2009. 9:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Rajnus je napisao/la: ›
Stvar ukusa, ali meni nije. I za ovo imas online rjesenje...pogotovo pregledno ako gledas preko PPCa

http://www.newsgator.com/individuals/newsGatoronline/default.aspx


Pravim account pa ću isprobati. Izgleda obećavajuće!
U pravu si što se tiče gugletovih grupa, od početka valjda ništa nisu mijenjali, ni ja ne kužim zašto...

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: