Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Regres za godišnji odmor...

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: Regres...

...sam dobio/la u iznosu koji me zadovoljava
30%
 30%  [ 18 ]
...sam dobio/la u iznosu koji me NE zadovoljava
10%
 10%  [ 6 ]
...je imenica koja ne postoji u rječniku mog poslodavca
25%
 25%  [ 15 ]
...to nešto za jesti?! (nisam zaposlen/a)
33%
 33%  [ 20 ]
Ukupno glasova : 59


Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.07.2006. 9:22 
Naslov:  Regres za godišnji odmor...
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Regres... čovjeka veseli ;-)

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.07.2006. 9:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dok naši poslodavci kažu da je regres (naši radnici još vole izraz K-15) nasljeđe prošlosti, u Sloveniji vam poslodavac MORA isplatiti regres, pa makar bio i u gubitku.
Mislim da se nitko od nas ne bi bunio za 600 eurona regresa.
Ako se netko upusti u čitanje teksta ispod, zvanično je odlučeno da će pretvorba tolar: euro biti 239,64 tolara = 1 EUR.
U susjednoj nam i razvijenijoj Sloveniji (i k tome članici EU) sindikati očito nisu baš mačji kašalj i uspjeli su se izboriti za zadržavanje nekih starih prava, osim regresa, tako i za obaveznu isplatu troškova prijevoza.


Končno dogovor med partnerji
Plače gor za dva odstotka

Slovenija, 20. junij 2006 14:49, zadnji poseg ob 17:08
Ljubljana - STA

Delodajalci in delojemalci so se dogovorili o kolektivni pogodbi o usklajevanju plač, povračilu stroškov in regresu.

Plače se bodo v gospodarstvu tako letos dvignile za dva odstotka. Če bo inflacija presegla 2,3 odstotka, bodo znesek uskladili naknadno. Najnižji regres bo znašal 145.000 tolarjev bruto.

Če podjetje posluje z izgubo, mora regres znašati najmanj 128.000 tolarjev bruto. Pogodbo bodo predvidoma podpisali v petek. Naslednje leto bo regres znašal 148.000 bruto, pri podjetjih z izgubo pa bo znašal 130.000.
Povračilo za malico bo od avgusta 2006 pa do avgusta 2007 730 tolarjev, prevoz na delo pa bo povrnjen v višini 60 odstotkov najcenejšega prevoza.

Vse strani zadovoljne
V pogajanja vključene strani so bile z doseženim zadovoljne in so izrazile prepričanje, da se bo današnji napredek odrazil tudi na drugih področjih, med drugim pri zakonu o delovnih razmerjih, socilanem sporazumu in zdravstveni zakonodaji.

Minister za delo, družino in socialne zadeve Janez Drobnič je dogovor pozdravil in ga ocenil kot dokaz, da socialni dialog še deluje.

Kolektivna pogodba bo podpisana v petek.


http://www.rtvslo.si/modload.php?&c_mod=rnews&op=sections&func=read&c_menu=1&c_id=111929

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.07.2006. 9:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...regres, wtf is regres? Sad...sretna sam što mi je godišnji plaćen...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.07.2006. 10:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la: › Dok naši poslodavci kažu da je regres (naši radnici još vole izraz K-15) nasljeđe prošlosti, u Sloveniji vam poslodavac MORA isplatiti regres, pa makar bio i u gubitku.
Mislim da se nitko od nas ne bi bunio za 600 eurona regresa.
Ako je poslodavac u gubitku, na koji nacin moze isplatiti regres? Sto je regres i na koji nacin utjece osobnom dohodku/godisnjem odmoru?

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.07.2006. 10:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...regres je naknada koju uz plaću dobiješ kad odlaziš na godinji odmor...poslodavci po zakonu nisu dužni ga isplatiti, niti je njegov iznos određen. poslodavac sam određuje hoće li ili neće isplatiti ga zaposlenicima. pretpostavljam da se regres isplaćuje samo u državnim firmama, jer privatnici jedva isplaćuju plaće...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.07.2006. 10:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@FatCat,

Prema Zakonu o porezu na dohodak, poslodavac može radniku isplatiti 2.000 kuna neoporezivo (ne smatra se plaćom i ne plaćaju porezi i doprinosi) pa ga može krstiti, tj.imenovati kako god hoće: uskrnica, božićnica, regres za godišnji odmor, bilo kakva nagrada....
Ako poslodavac sumarno u godini isplati više od 2000 Kn, mora platiti sve što spada državi.

Budući si davno otišao iz ovih krajeva, malo povijesti: firme su u skladu s internim aktima i mogućnostima isplaćivale radnom narodu određeni iznos da ih "potpomognu" malo kad idu sa sitnom dječicom na more. U narodu je omiljeni izraz K-15 jer se i povratna karta za vlak (nije se imalo kola kao danas) koja je vrijedila duže i bila povoljnija, tako zvala.
Zakon o radu ne obvezuje poslodavca na nikakve isplate nagrada, ali se može dogovoriti Pravilnikom o radu poduzeća, Kolektivnim ugovorom ili granskim kolektivnim ugovorima....
Eto, neki sretnici još uvijek dobiju nešto siće za godišnji odmor.
A Slovenci, eto, propisali da i gubitaši moraju isplatiti regres, kako god znaju i umiju......

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
scorpione
Offline
Ukupno postova: 8
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.07.2006. 19:32 
Naslov:  Re: Regres za godišnji odmor...
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma nama ni netreba regres,nama je pogled na dvije nove Škode Octavie karavan TDI koje su ispred firme dovoljan! Dok vi spavate ili ste na kupanju mi Štrikamo!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.07.2006. 19:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

to je nama naša borba dala.....

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: