Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Hrvatska - zašto otići?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.05.2009. 18:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

justice je napisao/la (Pogledaj post): › e @ivice stvarno ga kenjaš,jel ti šta radiš ili studiraš?
znaš kak je super kad završiš faks i onda nemožeš naći šljaku je jbg nemaš nikakvu štelu,
jer je netko zaposlen po rodijačkoj,političkoj ili tko zna kakvoj šteli,možeš ti imati kakvu god hoćeš školu kad te nitko ne jebe ni 5%,
vidjećeš kak je to zanimljivo kad lapiš po cijele dane i samo pišeš glupe zamolbe,a mjeseci i godine idu,a naravno da nećeš početi raditi kao raznosač novina kad si već završio faks,e pa da te onda vidim.
ja se slažem s tobom da netreba bježati iz države al poneki ljudi puknu i odu u bijeli svijet jer je ovdje situacija katastrofalna.

a tekst je potpuno uredu i sasvim je istinit...

I radim i studiram.
Posao se netraži samo pisanjem zamolbi(najgluplji način)! Jesi kada otišao u neku firmu najavio se kod direktora i pitao jel ima slobodnih radnih mjesta i primaju li slučajno nekoga? (bezobzira na to jeli natječaj objavljen ili ne?!)
Onaj tko želi radit radit će ako treba i u tiskari za početak iako mu se taj posao nesviđa, a paralelno tražit drugi posao ako mu se dati nesviđa.
Još nešto odabir zanimanja također utjeće na šansu za dobitak posla.
Nemojte mi reči da svi koji studiraju ekonomiju i pravo to i vole, te da su zato to i upisali.
I dalje tvrdim da se posao može naći samo ga treba znat tražit, naravno neočekivat da ćeš odmah nakon završenog faksa dobit posao na kojem ćeš zarađivati milijarde, to su gluposti...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.05.2009. 18:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PEGY je napisao/la: ›
Pokrenite vlastiti biznis.
Ovo također nije loša ideja, čak štoviše odlična je. Samo treba imat muda za tako što, jer najslađe je bit šef na papiru.
Svaka čast za prijedlog!
Kažu da su najbolji poslovi nicali u doba recesije.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 06.05.2009. 19:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ivice ivice opet pišeš svašta,ajd kak si dobio ti taj posao?
nema veće gluposti ići kod nekog direktora,jer kod nas je poznato da sve veće face inače vole popričati s običnom rajom,he he... nema on šta pričati s tobom ukoliko te netko nije poslao tamo na razgovor,tj. zbog poznanstva će se malo pozabaviti s tobom.
Vidiš dobro si to rekao "tko hoće raditi" fino započneš šljakati taj neki posao i vidiš da je svakim danom sve gore,nema nigdje na vidiku nešt iz tvog faha,i na kraju si sretan što imaš i tu šljaku

_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nisam za
Offline
Avatar

Ukupno postova: 307
Lokacija: desna obala
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.05.2009. 23:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Odlazak iz poznatog okruženja je pretpostavljam veoma težak. Tražiti sreću i život je sigurno veliki rizik. Vani ne postoji odstupnica koju imaš ovdje. Mislim na većinu ljudi. Živjeti ovdje je mnogo lakše jer uvijek imaš mogućnost vratiti se roditeljima ili rodbini.

Kada jednom odeš van, tamo si sam. Početni kapital za život i stan polako se topi. Rijetko netko uspije odmah. Neki moji prijatelji, iz moje generacije su nekoliko godina živjeli na rubu. Imali su smještaj te jedan obrok, nisu bili gladni, ali živjeti na tuđi račun je teško.
Po njihovoj priči teško je i pronaći posao bez početnog kapitala. Mislim na nekoliko funti za kartu podzemne željeznice ili busa. Teško je otići i tražiti posao. Nazvati oglas.

Bez obzira na znanje jezika ili stručnost u nekom zanimanju, vani uvijek krećeš od najnižeg u hijerarhiji. Na svu sreću ti moji prijatelji su postigli nešto ali dobro pamte prve godine tamo.

Mislim da uspoređivanje s mafijaškim ubojstvima, korupcijom, pljačkom banaka u sred dana nije baš dobro, mi još uvijek imamo veliku sigurnost na ulicama te je takav kriminal nas rijetko pogađa. Možemo mirno šetati noću, ako ništa drugo.

Kod nas je veći problem frustriranost te što su nam svima porasli apetiti. Čovjek sa srednjim primanjima teži da vozi automobil više klase, mislim kao primjer. Isto tako mislim da većina ljudi živi iznad svojih mogućnosti.

Isto tako ne mogu se složiti da je jednostavno otići u neku firmu i reći, ja sam taj i taj, završio sam fakultet i te sam struke jel me možda trebate. U većini firmi kadrovska politika se vodi ipak drugčije.

Pokretanje vlastitog posla je isto utopija, pogotovo ako ne postoji iskustvo. Ne mislim na veze, kumstva i zemljaštvo, nego na ozbiljan posao. Teško je i plasiranje roba i usluga bez iskustva, koje nemaš i bez poznanstva. O početnom kapitalu da ne govorimo.

Ipak smatram da je svatko kovač svoje sudbine te koliko ima sreće i mogućnosti možda uspije. Ali takvi su rijetki, teško da mogu biti uzor.

Usporedba ovog problema s braniteljima je glupava, ja kao branitelj znam da nikada ne bi dobrovoljno obukao uniformu da nije napadnut moj dom. Odnosno situacija u mom okruženju me je natjerala na to.

A sam se raspisao!!!?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.05.2009. 7:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nisam za je napisao/la (Pogledaj post): ›
Isto tako ne mogu se složiti da je jednostavno otići u neku firmu i reći, ja sam taj i taj, završio sam fakultet i te sam struke jel me možda trebate. U većini firmi kadrovska politika se vodi ipak drugčije.
Naravno da nije jednostavno, za to treba imati muda. Isto tako treba znati nastupit prema poslodavcu.

Ja nisam rekao da je situacija bajkovita, ali da se totalno nemože nije istina.
Gledajući situaciju dalje, trenutno nije ništa bolje. Obzirom na recesiju.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
davorccc
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1400
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 07.05.2009. 8:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 



Zadnja promjena: davorccc; 07.05.2009. 10:49; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
Sranje osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.05.2009. 9:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ivice nemoj pričat gluposti, ajmo ovako kad si već prvi započeo

1. šta studiraš, koliko dugo to isto već studiraš i zašto studiraš to toliko dugo (pravi razlog zbog kojeg već davno nisi otišo s faksa, pod otišo mislim odustao ili bio otjeran)

2. šta ti to radiš da si išao SAM, bez ičije pomoći i guranja kod direktora firme i koja je to firma (pod firma se ne podrazumjeva nešto što nema BAR 3 odjela od kojih je jedan kao što je justice napomenuo kadrovski, o takvim firmama se priča u ovom topicu (karikirano molim da se ne uvrijede vlasnici firmi s 1 odjelom ili bez odjela)), koliko ja znam sastanak s "direktorom", odnosno nekim iz kadrovske službe se unaprijed ugovara telefonski preko tajnice koja u 99% slučajeva pita "tko ste vi" i "šta vi hoćete" što znači da je njen posao sve mlatimudane držat podalje od direktora koji vodi firmu i nema vremena za drkanje s budalašima, za to postoji kadrovska, osim naravno ako firma nije od 2 ljudi od kojih je 1 lega a isto i direktor/tajnica/kadrovska služba/domar itd (svaka čast svakome ko ima firmu, nema ništa loše u tome, karikiram)

3. da li si ikada išao na razgovor za posao bez obzira znajući da će netko drugi dobiti posao jer si to već čuo s druge strane (hrvatska stvarnost)

4. nemoj lagat jer ja znam istinu pa ako budeš slago reći ću sve Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.05.2009. 10:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrum je napisao/la (Pogledaj post): › 4. nemoj lagat jer ja znam istinu pa ako budeš slago reći ću sve Wink
Neprepričavam svoje nego tuđa iskusta.

Sa druge strane ako si več nemožeš naći posao, jesi si probao naći štelu?
Ako mogu drugi kako ti kažeš, možeš i ti!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Delfin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 505
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.05.2009. 10:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sumnjam da ce ti ista reci, on voli puno pametovati a prvi ne radi to sto zagovara.

_________________
...MOJ OSIJEK PUN JE SUNCA... osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Delfin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 505
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.05.2009. 10:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
Monstrum je napisao/la (Pogledaj post): › 4. nemoj lagat jer ja znam istinu pa ako budeš slago reći ću sve Wink
Neprepričavam svoje nego tuđa iskusta.

Sa druge strane ako si več nemožeš naći posao, jesi si probao naći štelu?
Ako mogu drugi kako ti kažeš, možeš i ti!


eto potvrde!!

_________________
...MOJ OSIJEK PUN JE SUNCA... osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.05.2009. 10:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ivice izvuko sam te ko ribu na suvo Wink prvo pričaš jedno, pa drugo, pa treće. odluči se više i ubuduće nemoj pričat o nečemu o čemu nemaš pojma. u našoj državi je valjda jedna od najtežih stvari nać posao ako nemaš štelu, a i kad ju imaš šansa da upadneš je manja od 25%. ne bilo kakav posao nego posao koji ti neće skraćivat život pa sad bilo riječ o poslu za na kratko/za na duže vrijeme/zauvjek.

previše je u ovoj državi ljudi vss koji prodaju majce po trgovinama/iznajmljuju dvd-ove u videotekama/rade sezonski itd. zašto ? zato što je vladajuće struktura krasno u zadnjih 18 godina vodila državu u pravom smijeru tako da umjesto da imamo puno više, da nakon skoro 20 godina možemo reći obnovili smo ekonomiju od rata, ulagali smo u brodogradilišta i rekonstruirali ih pa smo najveći izvoznici brodova u svijetu, imamo najrazvijeniji i najbolji ljetni/zimski/seoski/lovni i ribolovni turizam, proizvodimo dovoljno hrane za sebe ali i za izvoz, uvoz nam je 3X manji od izvoza, situirali smo i pobrinuli se za umirovljenike, imamo jaku i stabilnu valutu te jak i stabilan bankarski sustav, imamo najjaču farmaceutsku tvrtku u europi, imamo jaku industriju nafte i plina, imamo besplatne telefone i internet, imamo sve što se poželjeti može, a mi umjesto toga imamo debelu kurčinu crnačku i apsolutno ništa i onda se uopće ne čudim ljudima što kupe pinklec i bježe iz ovog broda što tone.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 07.05.2009. 10:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Šta je Ivice maca popapala jezik???

_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.05.2009. 10:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrum je napisao/la (Pogledaj post): ›
previše je u ovoj državi ljudi vss koji prodaju majce po trgovinama/iznajmljuju dvd-ove u videotekama/rade sezonski itd. zašto ?
Zašto, da ti kažem zašto?!
Evo neki dan mi priča lega njemu poznata osoba dobije premještaj da radi u Vukovaru, za ne tako malih 5500kn, no datoj osobi se neda putovat pa je rađe odabrala videoteku u
Osijeku kako ti kažeš.
Naravno za 2-3 mjeseca ćemo je vjerojatno vidjeti kao stalnu članicu foruma031,
sa izlijevima kako su za sve krive vladajuće strukture.

Ma dajte molim vas!
Nisam u startu rekao da se sve može kao po loju. što je i pisalo u mom tekstu, trebalo je samo čitat.

Ljudi očekuju da će:
1) Odmah po završetku faksa naći posao u struci
2) Taj posao biti abnormalno plaćen, naravno bez obzira na to što oni nemaju iskustva
3) Nisu spremni raditi posao koji im se trenutno ponudi ako se on kosi sa onim što su si oni zacrtali.

I nikad nemožeš očekivati da će svi živi dobiti posao, pogotovo ne ako ti je struka suficitarna, no onda se treba potruditi pa makar i štelom, da ga dobiješ ukoliko ni to neupali, tko kaže da ti moraš raditi baš to samo zato što si si to ti tako zacrtao.

Još nešto kako je netko ovdje napisao: Zašto neotvoriti privatnu firmu?

PS: @monstrum nisi ti mene nigdje izveo na suvo. Ja sam radio i boga i vraga od poslova. NISAM ODBIJAO PONUĐENO, a koji put je bila i štela što nekrijem.
A ono što si čuo kao i predviđanja zašto studiram i sl. Iza toga možeš povući vodu, ja nestignem imam tu još posla dosta za napravit!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Heroina9
Offline
Avatar

Ukupno postova: 468
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.05.2009. 10:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
previše je u ovoj državi ljudi vss koji prodaju majce po trgovinama/iznajmljuju dvd-ove u videotekama/rade sezonski itd. zašto ?
Evo neki dan mi priča lega njemu poznata osoba dobije premještaj da radi u Vukovaru, za ne tako malih 5500kn, no datoj osobi se neda putovat pa je rađe odabrala videoteku u
Osijeku kako ti kažeš.
Naravno za 2-3 mjeseca ćemo je vjerojatno vidjeti kao stalnu članicu foruma031,
sa izlijevima kako su za sve krive vladajuće strukture.


Neznam da li je ovo istina što kažeš, ali sumnjam da bi itko odbio u vrijeme recesije posao plaćen 5500 kn?!? Ako i je istina, takvih je ljudi u gradu ma ni 2%, svi dobro znamo da bi ubili za super posao i lijepu plaću kao što je ova, a ne još radili u buticima i videotekama za minimalnih 2000 kn. Molim te o kakvom je poslu riječ ako ti nije problem, baš me sad zanima mada idem u offtopic!

_________________
Juuupiii
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.05.2009. 11:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Heroina9 je napisao/la (Pogledaj post): › Molim te o kakvom je poslu riječ ako ti nije problem, baš me sad zanima mada idem u offtopic!
Neću reči, pošto mi je rečeno u povjerenju, također ako misliš da je takvih 2% grdno se varaš.
Nemoj uspoređivati način razmišljanja drugih sa svojim, to sam ja radio i u nebrojeno puno se zajebao. Nismo svi isti premda mislimo da jesmo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: