Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Hrvatska - zašto otići?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.05.2009. 14:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

il ću dilat oružje i municiju.

lako je otvorit biznis al kredit odn. startni kapital koji si utržio od banke moraš i otplaćivat jer nemoš otvorit biznis sa 500kn i to ako ti banka uopće da kredit za osnivanje biznisa.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.05.2009. 14:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prodaj dionice. Valjda imaš neke. Svi ti to imaju u Hr.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.05.2009. 14:28 
Naslov:  Re: RE: Hrvatska, zašto otići
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

citalac_031 je napisao/la (Pogledaj post): › Pa takvi defetisti i ne trebaju Hrvatskoj. Da su tako razmišljali branitelji 91 što bismo danas imali. Najlakše je pobjeći i iz udobne fotelje srati po svemu. Bijedno!


tako je. bolje ostat i crkavat od gladi i gledat penzionere kako kopaju po kantama i to oni isti koji su izgradili sve ovo oko nas. pješke hodat okolo i gledat terence lopina il ratnih profitera, pljačkaša i mafijaša dok ti bližnji rade (ako imaju sreće) mjesec dana za ono što oni ostave za vikend u birtiji i na kurve. davat mjesečno 150kn za telefon i net bez da si digo slušačicu i 79kn za rtv pretplatu na kojoj nikad nema ništa, a ako i odlučiš preć u drugu tvrtku koja nije sestrinska onda ti prerežu žice i to tako ostave. plaćat struju 300+kn svaki mjesec bez pogovora da bi ti svakih 6 mjeseci mogao doć pretplaćeni račun kojeg nemoš stornirat, a nemoš dobit povrat novca. ladno sjedit i gledat kako vladajuća struktura prodaje državu i to metar po metar i to onu istu koju su ti isti branitelji o kojima drobiš krvavo platili, branitelji, ne ratni profiteri kojih ima više od 50% ali se nekim čudom ne mogu raskrinkati, ne mogu ili se ne žele. e to je prijatelju moj bijedno, a ne čin pametnog čovjeka koji je imao muda otić van i startat iz ničega samo sa spoznajom da ga neće krast govnari.

@pegy, hhahaahah koje crne dionice Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
essek031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 168
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.05.2009. 15:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

E pa onda neka ti pametni koji su otišli osnuju neku stranku, udrugu ili nešto slično i vrate se te podignu ovu državu... Ali taj film nećete gledati, iz razloga što kod nas kukavce odlaze. Nije to odlazak trbuhom za kruhom kao što je nekad bio, kada ljudi stvarno nisu imali što za jesti, danas je to odlazak zbog luksuza, zbog novog mercedesa, kuće sa bazenom, markirane odjeće itd... Sve su to kukavice u većini. Što nisu hrabri pa ostali i promjenili nešto?

_________________
Acta, non verba!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kyx
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1524
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.05.2009. 15:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jebes mi sve, da mi neko ponudi stalan posao u sloveniji,oso bi bez razmisljanja..

_________________
osijek031.com smile "jebo babu, i baba je fina, i u babi ima vitamina" op sa sa osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.05.2009. 15:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...da mi je netko prije dvije godine ponudio posao u struci umjesti konobarenja, nikad ne bih otišla "trbuhom za kruhom"...i nisam išla zbog mercedesa, odjeće i slično...išla sam da bi djetetu mogla pružiti bar neki početak u životu, kojeg osobno ja nisam imala...a vratila sam se u hrvatsku jer mjesto gdje sam bila je bilo vrlo ekstremno....da je to bilo negdje dalje, niti u jednom trenutku se ne bih dvoumila, već bi se preselila s obitelji tamo....
...kakvu budućnost u ovoj državi ja mogu ponuditi svom djetetu?????...korupciju u svim sferama, narodnjake, mafijaška ubojstva i pljačke banaka u pola bijela dana????....štrajkove radnika i studenata?....
...ako sam kukavica, neka sam - bar znam i zašto sam....a ti mi, @esseker daj prijedlog kako da se borim protiv toga...kako da "postanem hrabra, ostanem i promijenim nešto"????

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.05.2009. 15:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): ›
MissTake je napisao/la: ›
zatim prodaja životnih osiguranja od kuće do kuće, traže dipl.oec.

više ni to, jer su i tu (napokon) uveli reda, pa treba položiti poseban tečaj za bavljenje time.

da preciziramo
tečaj ti plati poslodavac, koji očekuje od tebe da radiš min 3-6mj za njega(kako koji) s time da moraš ostvariti određenu proviziju
tako da ti se san o početnoj plaći što ti obeća na prvom razgovoru prepolovi. zatim ti kaže da će ti plaću dati tek nakon 2 ili 3mj da se on uvjeri da ti dobro radiš i da nećeš zbrisati s certifikatom, ali ako ne budeš zadovoljavao isto tako ti može dati otkaz nakon 3mj bez ičega plaćenoga jer ti na to pristaješ potpisivanje ugovora

rajt????

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.05.2009. 15:44 
Naslov:  Re: RE: Hrvatska, zašto otići
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

citalac_031 je napisao/la (Pogledaj post): › Pa takvi defetisti i ne trebaju Hrvatskoj. Da su tako razmišljali branitelji 91 što bismo danas imali. Najlakše je pobjeći i iz udobne fotelje srati po svemu. Bijedno!

mislim da branitelji 91' nisu ni pomišljali o ovome

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.05.2009. 15:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kyx je napisao/la: ›
jebes mi sve, da mi neko ponudi stalan posao u sloveniji,oso bi bez razmisljanja..


Tu se pojavljuju 2 problema. Prvi je procjena destinacije boljom od trenutačne - stvar je opasna, jer je teško znati da li je negdje bolje sve dok se tamo ne provede pokoja godina. Ljudi su skloni svakakve gradove i države proglašavati ultimativno boljima, iako je realnost drugačija (odnosno, neke su stvari nedgje bolje, no to ne znači da je bolji i život).

Drugi problem je činjenica da one destinacije, dakle gradovi i države, koje zaista jesu ultimativno bolje od našeg, u pravilu ne trebaju Hrvata neradnika, niti rijetkog Hrvata radnika. Ne trebaju niti Hrvata s hrvatskom diplomom, niti Hrvata hrvatskog stručnjaka. Više ne trebaju ni Hrvata jeftinu radnu snagu, jer hrvatska radna snaga više nije jeftina. Masovniji odlasci u takve zemlje nisu mogući, a često nisu mogući nikakvi odlasci. Preduvjet je deficitarno zanimanje (za koje i u Hrvatskoj bez problema dobivaš posao) ili vrhunska stručnost (što je, unatoč vlastitom busanju u prsa, s iznimkom fudbalera, u Hrvatskoj prava rijetkost).

Hoću reći, visina plaće ne bi trebao biti odlučujući kriterij, to bi trebala biti opća kvaliteta života (a to je poprilično kompleksna stvar, jer je na Zapadu dokolica jedan od osnovnih elemenata kvalitete života - a gdje ćeš naći više dokolice od Hrvatske, hehe).

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.05.2009. 15:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ovako ćemo završiti ako ne naprave nešto bolje za mlade

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.05.2009. 16:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la: ›
...kakvu budućnost u ovoj državi ja mogu ponuditi svom djetetu?????...korupciju u svim sferama, narodnjake, mafijaška ubojstva i pljačke banaka u pola bijela dana????....štrajkove radnika i studenata?....


Medijska tortura crnilom u Hrvatskoj je novitet, te se ljudi pale. No zamislimo da živiš u Parizu. Tko je bio složit će se sa slijedećim - korupcija znatna (umalo im propade najveća banka), narodnjaci posvuda (i to arapski), mafijaška ubojstva uobičajena pojava, pljačke banke - normalne. Normalne su i pljačke ljudi na ulici usred bijela dana, silovanja, ubojstva svih lica i naličja... Prosvjedi i štrajkovi? Pa Hrvatska je mala šala za Francusku kad pričamo o prosvjedima - sjetimo se posljednjih u Parizu - u štrajkovima su najbolji na svijetu...

I što dobijemo? Dobijemo rezultate različitih istraživanja u svijetu po kojima je Francuska najbolje mjesto za život, odnosno neki njezini dijelovi.

Da parafraziram Einsteinovu ženu, "sve je to relativno"...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kopile
Offline
Avatar

Ukupno postova: 655
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 06.05.2009. 16:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la: ›

Hoću reći, visina plaće ne bi trebao biti odlučujući kriterij, to bi trebala biti opća kvaliteta života (a to je poprilično kompleksna stvar, jer je na Zapadu dokolica jedan od osnovnih elemenata kvalitete života - a gdje ćeš naći više dokolice od Hrvatske, hehe).

Tako je.
Živilo lapljenje i džabalebarenje. osijek031.com smile Bravo Bravo

_________________
Kill'em all let god sort'em out
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.05.2009. 16:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

essek031 je napisao/la (Pogledaj post): › E pa onda neka ti pametni koji su otišli osnuju neku stranku, udrugu ili nešto slično i vrate se te podignu ovu državu... Ali taj film nećete gledati, iz razloga što kod nas kukavce odlaze. Nije to odlazak trbuhom za kruhom kao što je nekad bio, kada ljudi stvarno nisu imali što za jesti, danas je to odlazak zbog luksuza, zbog novog mercedesa, kuće sa bazenom, markirane odjeće itd... Sve su to kukavice u većini. Što nisu hrabri pa ostali i promjenili nešto?


zašto bi netko iole pametan osnivo stranku i jebo se (da prostite na izrazu) da ga sutra bolje neko može reketarit, pljačkat ili nešto treće ?

kao drugo tko će okupit 20 voljnih ljudi koji su se izdigli iz ovog blata da se vrate nazad u to isto blato iz kojeg su pobjegli, da ih opet neko bolje može jebat u dupe recimo na izborima po selima gdje je na jednoj adresi prijavljeno 400 glasača, u drugom selu gdje od 5000 žitelja ima 7000 glasača, kako, pa lijepo glasali su mrtvi, da se brže bolje mogu dovozit autobusi puni glasača iz okolnih država jer su još uvijek prijavljeni na adrese jer o tome nitko ne vodi račune jer im nije u interesu, da im dijaspora kroji sudbinu, da se donese jedan zakon preko drugog zakon, nakon 6 mjeseci ukine i donese treći da bi se ukinuo i vratio prvotni, da se ruši bespravno sagrađena imovina ali samo do nečijeg interesa, da netko tko ima 100 radnih dana u godini prima 5X veću plaću od prosječnog radnika, ima besplatan prijevoz, parkiranje, sam sebi iznajmljuje svoj poslovni prostor, pogoduje sebi i svojima pri nabavi svega od spajalica do kamiona, a to sve košta, a to sve plaćaju porezni obveznici, da se legalno donose zakoni koji narodu otimaju zemljište i prenamjenjuju se za golf igrališta, da postoje zakoni koji dozvoljavaju da netko nako samo 1 saborskog mandata može imat veću mirovinu od nekoga tko je radio 50 godina ...

kao treće, šta ima loše u čovjeku koji se školovao preko 20 godina, a posao je dobio kumić vlasnika firme pa je on otišao van države jer perspektive u ovoj rupi jednostavno nema.

kao četvrto vidiš kako prolaze hrabri koji mijenjaju nešto, sad ćeš vidjeti šta će dobiti studenti koji su digli glas protiv plaćanja, a poslje ćeš vidjet što će reći profesori kad uvate štrajkat kad im srežu 6% od plaće, a mislim da već i vidiš kako se u našoj preljepoj državi rješavaju hrabri, eno ti afera index, hrabri su se digli, prijavili profesore i najebali ko žuti dok se profesori izvlače kroz ušicu igle

da nastavim nabrajat ili vidiš na šta ciljam ?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.05.2009. 16:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

citalac_031 je napisao/la: ›
Pa takvi defetisti i ne trebaju Hrvatskoj. Da su tako razmišljali branitelji 91 što bismo danas imali. Najlakše je pobjeći i iz udobne fotelje srati po svemu. Bijedno!

nisi li i ti rekao da si u dijaspori?ček.. ček
"Kao Osiječanu u dijaspori mi se čini Vrbošić dobar izbor."
nekako odgovaraš ovoj svojoj predzadnjoj rečenici...
ne može se nikome zamjeriti ako ima želju potražiti sreću negdje dalje. u ljudskoj je prirodi da uvijek traži nešto bolje kao što je u ljudskoj prirodi i da griješi i ne vidi da ono što traži ima ispred sebe.ne morate otići iz Hrvatske, preselite u neki drugi, perspektivniji kraj(nek idan čuh neku reportažu o firmi na moru koja za čišćenje ribe i sortiranje iste daje 6500 kn plaće).sve loše stvari koje imamo u našoj zemlji naći ćete i u inozemstvu s tim da ćete se kao stranac teže nositi sa njihovim sistemom.
sve ovo nabrojano je točno.svi koji su dali argumente za odlazak su u pravu.ovdje se krše osnovna prava čovjeka da radi i živi od svoga rada.ne traži nitko nemoguće kad ni ono najosnovnije nije dostupno.

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Delfin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 505
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.05.2009. 17:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jako tužno i žalosno, stalno misliš bit će bolje, prodju godine a kad ono sve gore.......

_________________
...MOJ OSIJEK PUN JE SUNCA... osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: