Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Snaga grada...

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.04.2009. 1:02 
Naslov:  Snaga grada...
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Već negdje nedavno spomenuh sliku koju svaki dan gledam. Nije da sam se posvađala s tom slikom, samo mi bocka oko zbog nesklada koji odašilje. Nekako me baca u loše raspoloženje, a ja svoja raspoloženja volim podijeliti sa svojtom s foruma. Nekako mi je to najbliža okolina, stalno tu negdje oko mene…
Slika: brod koji to više nije jer nikuda ne plovi, zaboravljen i zarobljen u mulju Zimske luke (naročito je ružno kad Drava naraste kao sad!). Nekadašnji gospodar europskih rijeka sad je samo onemoćali starac kome šminkom pokušavaju skriti i godine i nemoć… I umjesto da dostojanstveno miruje u luci (kad već ne može više ploviti) ponosno svjedočeći nekim novim klincima o svakoj svojoj bori – okitili ga predizbornom krilaticom „Snaga grada“, nekakvim papirnatim vjetrenjačama i stolovima presvučenima kao u svatovima i - ostavili… Bolje bi mu pristajale riječi „Mudrost starosti“…
Tko se krije iza „Snage grada“? Isto tako vješto našminkana trojka izronila iz osječke političke zbilje zadnjih godina. Nekako su mi najneprirodniji u ovoj kampanji… Pokušavaju nešto, ali nikako mi ne sjeda… Ne možeš a da ne prokomentiraš.
Krešimir Bubalo – on već misli da je gradonačelnik (barem se tako ponaša). Njegov stil pojavljivanja izgleda, otprilike, ovako: izbori – to je samo tehnička stvar nakon koje njega čeka fotelja u Kuhačevoj i ime na ploči na zidu zgrade gradskog poglavarstva. Zašto? Zato jer: tko bi od birača uopće mogao odoljeti njegovoj mladosti, ljepoti i poštenju?! Je da osim ovih ispraznosti koje više spadaju u Red Carpet ne nudi zaista ništa konkretno; ali koga je briga?! Njega prvog nije! Ali – ne treba mu zamjeriti. Nije on kriv. U vlastitoj partiji napredovao je ekspresno, mimo svake logike i pravila – jednostavnim dekretom Gospodara Mikrokozmosa. On ga je navikao da su izbori, natječaji, mediji – samo puka formalnost nakon koje slijedi – nova fotelja. On mu je usadio ovaj stečeni refleks nakon čega misli kako je sve postigao samo svojom odličnošću, a zapravo je samo dečko koji se našao u pravo vrijeme na pravom mjestu.
Bubalo više ne zna niti razgovarati s novinarima koji nisu s njegove privatne aldžazire. Tako mu se omakne da ispali M.Hrgi kako joj je sam Đapić pisao pitanja koja će mu postaviti. Ne zna Hrga kako treba s njim, morat će na tečaj kod Karalića… Dakle: mladost je konstanta, ljepota stvar ukusa, a poštenje utega na vagi nasuprot njegovog šefa i tvorca.
Danijela Lovoković – dosta simpatična i tiha gospođa, građevinarka s godinama marljivog rada u urbanizmu grada u kojima nikada nije bilo afera – ali niti tragova građenja bilo čega. Pošteno: nema joj se što navesti u zasluge, ali niti zamjeriti. Najbolje je što su našli za trećeg, a osim toga i žena je (igraju na kartu simpatija gradskih žena). Možda je sretna i činjenica da je trenutačno zaposlenica moćnog lokalnog poslovnog carstva – pa nikad se ne zna… Dobro je biti dobar s tajkunima, a tajkunima je dobro biti dobar s političarima ( a kunu se da oni toga nemaju…). Ugodno s korisnim, pa kako mu bude…
Ivan Vrdoljak – o njemu sam dosta komentirala zadnjih mjeseci, pa ako bih još malo – bilo bi previše. Dakle: u predzadnjem mandatu GP s 1 mandatom postavljao je gradonačelnika, bio zadužen za gospodarstvo od kojeg je ostao zapamćen samo po osnivanju firme OPG kojoj je odmah imenovao direktora s ugovorom kakav nema valjda ni glavni menadžer poznatog proizvođača jednog popularnog napitka ( neću reklamirati jer mi nisu platili za to!), a nakon toga tražio smisao i djelatnost firme. No, da ne bi rekli kako ja pristrana malo s desna komentiram, navest ću link s tekstom jednog čuvenog anarholjevičarskog pisca i kolumnista koji sam danas pročitala (ah, valjda sam se zato tako raspisala…)

http://www.jutarnji.hr/komentari/kolumne/clanak/art-2009,4,28,jergovic_kolumna,161102.jl

Nakon svega, želim samo mom dragom ostarjelom Brodu da si vrati dostojanstvo u svojoj mudroj starosti, da što prije zaboravi kako ga je nečasno i smiješno okitila kasnije odbjegla trojka, ostavljajući ga kao kakvog ridikula da mu se djeca smiju umjesto da u njegovoj unutrašnjosti uz kavu ili toplu čokoladu pričaju s njim priče o davnim dravskim putovima i putnicima…

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mimin
Offline
Ukupno postova: 44
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.04.2009. 22:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vidim da ti nitko ne odgovara, a skoro su prošla 24 sata od tvoga nazovimo članka. ja mislim da ti to sve govori.svaki daljni komentar je suvišan!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.04.2009. 22:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Drago mi je što ima likova koji štopaju vrijeme, to sam propustila napraviti... Još jednom: hvala.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
scero
Offline
Ukupno postova: 82
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.04.2009. 23:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

idi citaj jutarnji il tako nesto Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: