Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Vox populi: Posjet Filozofskom i Učiteljskom fakultetu u Osijeku

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
marijuan
Offline
Ukupno postova: 302
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.04.2009. 18:19 
Naslov:  Vox populi: Posjet Filozofskom i Učiteljskom fakultetu u Osijeku
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Danas sam imao vrlo nezahtjevan raspored. Obišao sam starog na groblju i otišao barem malo pripomoći studentima Filozofskog fakulteta u Osijeku hranom i novcem.

Ulazeći u zgradu Filozofskog fakulteta sa lijeve strane pozdravio sam jedno u vremenu vazda nasmiješeno i drago lice. "Bok Jeanna", prozborio sam i krenuo prema info pultu gdje me dežurni student uputio u sobu 7. Tamo sam se predstavio i prošao sigurnosnu provjeru svoje sugovornice da ne dolazim od nedajbože kakve partije. Ovo je bio potez kojim su me definitivno kupili do kraja. I tada sam ponizno počeo slušati svoju sugovornicu, teškom mukom se savladavajući da je ne nazovem Jeanninim imenom. Saznao sam i neke stvari koje naše mediji ne prenose. Valjda će netko od ovih sjajnih studenata prosvjednika jednog dana braniti doktorat o društvenoj neodgovornosti medija u Hrvatskoj od 1990. godine pa do danas.

Podrška studenata sa ostalih fakulteta ne izostaje, umalo je jučer osvojen EFOS ali je došlo do određenih organizacijskih problema pa je upomoć pozvana ekipa sa Filozofskog. Domar EFOS-a je skinuo plakate prosvjednika, a uskoro je ulazak na Ekonomski bio moguć samo uz predočenje iksice samo studentima istog faksa. Sramotnu ulogu je opet odigrao predsjednik Studentskog zbora EFOS-a, pozivajući se demokratsku proceduru. Ovo je vrijeđanje zdravog razuma prosječnog čovjeka u Hrvatskoj. Dobro je poznato što znači Hrvatski Studentski zbor. Trojanski konj HDZ-a ubačen u studentsku populaciju kako bi kontrolirao studentsku populaciju i spriječio bilo kakav pokušaj bunta. Na prvim izborima pobijedili su unatoč činjenici o 2 postotnom odazivu studenata na iste. Velika većina populacije studenata niti ne zna za postojanje Studentskog zbora, a kako mi je sugovornica rekla, nitko zapravo ni na vrijeme nije obaviješten o izborima. Kandidati se znaju, pobjednici su određeni iz Mladeži HDZ-a.

Ono što muči studente prosvjednike iz Nezavisne studentske inicijative je nekorektno izvještavanje medija i manipulacija. Vlasnici papirnatih medija su dobili direktive od vrha vlasti pa se tako ponašaju. Ministar i njegovi poltroni su ih nazvali dječurlijom, njihove zahtjeve banalizirali proglasivši ih nerealnim. Sa današnjim datumom takve će nerealne zahtjeve rješavati sa ostalim rektorima, nepogrešivo skačući u vlastita usta. I dalje putem medija pokušava problem svesti na vječite studente i plaćanje studiranja samo izvrsnima. Neka onda barem pročita doktorat doktorice Doolan o tome kako samo student koji nema ekonomskih briga i ima riješen smještaj može studirati u roku.

Na državnoj maloumnici (Hrvatska televizija) imamo štura priopćenja. Mediji su angažirali spin doktore, nekadašnje ugledne osobe iz političkog i gospodarskog života te diplomante na inozemnim studijima koji nastoje uvjeriti javnost kako je besplatno školovanje utopija. Pa sad, ja zahtjevam od referada fakulteta koje su završili poništavanje njihovih utopijskih diploma ili u najmanju ruku plaćanje troškova njihova studiranja jer su studirali na trošak poreznih obveznika. Inozemni doktoranti su također poslani na usavršavanje zahvaljujući velikom trudu svojih mentora koji su im osigurali inozemnu stipendiju za nastavak školovanja.

Polako napuštajući Filozofski i Učiteljski fakultet u Osijeku ispunio me ponos zbog tih mladih ljudi. Vrlo jasno vide posljedice reforme visokog obrazovanja koje će u budućnosti biti dostupno samo onima sa dubljim džepom i privilegiranim. Na vrijeme i hrabro su izašli u javnost da se ne nasjeda na udicu kapitalističke uravnilovke koju pokušavaju progurati Primorac i Sanader. Na takvu udicu se mogu upecati samo kapitalni somovi tipa ovog dvojca i njihovih poslušnika.



Galerija 031: Studentski prosvjed u Osijeku!
[Foto: Daniel Antunović][23.04.2009. Filozofski fakultet Osijek]

Smatram kako građanke i građani Osijeka trebaju dati potporu studentima Nezavisne studentske inicijative jer oni vaš potpis potpore ne uvjetuju stranačkom kapom, zastavicom i igraćim kartama. Nećete biti počašćeni ni papicom kao na partijskim skupovima jer je baš i nemaju. Ali barem imaju entuzijazma koji je nadmašio generaciju šezdesetosmaša i proljećara. Na izlazu sam pozdravio Jeannu, dao obećanje kako ću svratiti još koji puta sa pomoći za njene kolege. Jeanna je bila studentica osječkog Filozofskog fakulteta, prva godina biologije i kemije. Prerano je preminula, a ako netko ne zna tko je ona neka pita pripadnike Treće iz vremena 1991-1992 godine za Jeannu. Hrabra medicinska tehničarka saniteta Treće koja je zajedno sa ostalim medicinskim tehničarima predvođenih sada već nezasluženo zaboravljenom doktoricom Leticijom Drndić Antolić spašavala živote svojih suboraca. Nije doživjela dvadeseti rođendan ali mi koji smo imali čast poznavati je, nikad je nećemo zaboraviti. Da je danas živa vjerojatno bi među prvima dala potporu studentima Nezavisne studentske inicijative jer između moje i Jeannine generacije postoje male razlike. Mi smo se za svoja prava i državu borili oružjem dok oružje njenih današnjih kolega je demokracija koju ne mogu shvatiti totalitaristi na vlasti zaogrnuti u plašt demokracije.

I N M E M O R I A M
Jeanna Kurtović
1972, Split - 1992, Čepin


Autor: marijuan
Foto: Daniel Antunović

Pročitajte i:
[22.04.2009.] Studentski prosvjed u Osijeku! [razvoj događaja]

_________________
"Ljudi koji se boje umiru svaki dan. Hrabri samo jedanput." Paolo Borselino
http://zbogompameti.bloger.hr/
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maddox_rumble
Offline
Avatar

Ukupno postova: 848
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.04.2009. 21:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

svaka cast na ovome Wink

_________________
There can be only one, and that one is me Wink
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PRAVI STUDENT
Offline
Ukupno postova: 18
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.04.2009. 21:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovaj text je bezveze!!!
Pogotovo onaj dio kada se spominju stranke i to HDZ stalno...a kladim se da je ovo pisao student koji je također član jedne od stranaka...ovo što se događa ovih dana je KATASTROFA!!!!
Nisu svi studenti članovi nekih glupih stranaka, ali ITEKAKO SE ZNA KOJI SU TO STUDENTI-GLAVNI ORGANIZATORI PROSVJEDA!!! Eno ih na facebooku mogu svi vidjeti s kime se npr.LUKA MATIĆ slika (SDP) -a i poznato je da je dobio naređenje (budući da je samo običan PIJUN) da organizira ovo OMETANJE NASTAVE sa svojim DRUGARIMA!!!!!!! Sad
Naši studenti više nemaju vremena učiti i ispunjavati svoje obveze na fakultetu nego su se uhvatili idiota i pljuju stranački jedni po drugima!
ma gadite mi se svi već!!!!
VIŠE UČENJA PA ĆE BITI MANJE PLAĆANJA FAKULTETA (I MANJE STRANAKA, imat cete vremena cijeli život za to,sad zavrsite fax)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

p.s.-bit će strašnih problema budete li nastavili upadati na predavanja i ometali, ne da vam Bog da moram nadoknađivati preko ljeta!!!!!!!!!!!!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maddox_rumble
Offline
Avatar

Ukupno postova: 848
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.04.2009. 21:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@pravi student

da ti nisi dobio nikakv nalog da pises to se vidi jer si na forumu dugo i na svim temama aktivan

brate, jel bi ti rade placao diplomski ili malo radio preko ljeta, mozda ti je tesko gledat tolko naprijed al potrudi se

ako si vec na diplomskom, onda je jasno kakav si beskicmenjak ak te nije briga za druge Wink

_________________
There can be only one, and that one is me Wink
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sokrat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 982
Lokacija: ....ispod mosta....
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.04.2009. 21:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PRAVI STUDENT je napisao/la: ›
Ovaj text je bezveze!!!
Pogotovo onaj dio kada se spominju stranke i to HDZ stalno...

napiši ti bolji.....
..............
....ali da li možeš reći sa sigurnošću da ovo nije politički ispravociran prosvjed...??? zašto baš sada...??? zašto sada pred izbore....???
.................
kada sam postao studentski predstavnik,nakon par dana sam dobio poziv iz jedne stranke da se uključim.... meni to dovoljno govori....

_________________
"....jebe mi se za nacionalnu,vjersku i rasnu pripadnost....ja sam čovjek i to je to..."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PRAVI STUDENT
Offline
Ukupno postova: 18
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.04.2009. 22:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maddox_rumble je napisao/la: ›
@pravi student

da ti nisi dobio nikakv nalog da pises to se vidi jer si na forumu dugo i na svim temama aktivan

brate, jel bi ti rade placao diplomski ili malo radio preko ljeta, mozda ti je tesko gledat tolko naprijed al potrudi se

ako si vec na diplomskom, onda je jasno kakav si beskicmenjak ak te nije briga za druge Wink


EEEE DAA!! mogao sam si i misliti da ce to neki pametnjaković napisati!!!! NE,NITKO MENI NIJE NAREDIO DA OVO PIŠEM!! žalosno je sve ovo!!!
evo baš čitam jedno 2 dana ovo sve..i da,maloprije se registriram (jer nisam više mogao izdržati) i reko idem komentirati i malo kritizirati što se STRANKE miješaju stalno u studentske probleme!!!
"BRATE" ja UČIM i ne zajeb...se okolo ometajući nastavu..ja svojim učenjem dobijam stipendiju,rektorovu nagradu...tako da sam ja DA - "beskicmenjak" što se toga tiče,ali naravno da ne želim da se svim studentima naplaćuje studiranje...no oni koji su VJEČNI STUDENTI I LIJENI,PADAJU GODINE ZBOG ZAJEB.OKOLO...-DABOG DA PLAĆALI 1000000kn,a ne na ovakav način nama vrijednima ometati predavanja,ukidati kolokvije...ma joj...

ne bavim se ovakvim pisanje stoga SOKRATE samo komentiram-dajem pozit.ili negat.kritiku-imam pravo na to,isto kao i svi!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maddox_rumble
Offline
Avatar

Ukupno postova: 848
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.04.2009. 22:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jbg, ja sam isto odlican student stipendija i sve to,

pa smatram ako je diplomski prosle god bio bespla zasto sada ne bi bio

ok je princip da se placa ovima koji padnu

al zas bi neko recimo sa 3.0 koji daje sve u roku placao? to je kretenski i nije oke

_________________
There can be only one, and that one is me Wink
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maddox_rumble
Offline
Avatar

Ukupno postova: 848
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.04.2009. 22:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PRAVI STUDENT je napisao/la (Pogledaj post): ›
EEEE DAA!! mogao sam si i misliti da ce to neki pametnjaković napisati!!!! NE,NITKO MENI NIJE NAREDIO DA OVO PIŠEM!! žalosno je sve ovo!!!


ali to si i ti pomislio za neke Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sokrat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 982
Lokacija: ....ispod mosta....
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.04.2009. 22:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PRAVI STUDENT je napisao/la: ›
ne bavim se ovakvim pisanje stoga SOKRATE samo komentiram-dajem pozit.ili negat.kritiku-imam pravo na to,isto kao i svi!

samim registriranjem na forum se baviš takvim stvarima.....
..apsolutno imaš pravo davat komentare....dok su u granicama pristojnih i argumentiranih.....čak se u nečemu i slažemo
...svaka tebi čast što si tako izvrstan student.....ja nisam bio tako odličan...plačao sam sam svoj fakultet...svojim radom....
..ali nisi mi odgovorio na pitanje....


Zadnja promjena: sokrat; 28.04.2009. 22:09; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
"....jebe mi se za nacionalnu,vjersku i rasnu pripadnost....ja sam čovjek i to je to..."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PRAVI STUDENT
Offline
Ukupno postova: 18
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.04.2009. 22:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

je,istina,slazem se s tim sto si napisao, ali jel nacin da mi blokiraju i OMETAJU nastavu?! pa da ni ja ne stignem do ljeta rijesiti sto sam planirao!?!? sebično ovo zvuči i je sebično,jer DANAS se svatko za svoju guzicu bori! naravno da podrzavam pobunu studenata-pa jednog dana ce i moje dijete studirati, ali ako smisle LUKA MATIĆ I EKIPA neku drugu taktiku - i ja cu vas podrzati...a tako misli dosta ljudi s kojima pricam o prosvjedima-znači najveci problem mi je blokiranje nastave i kolokvija,ne date (oni) priliku da mi svoje obavljamo!! kuzis?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PRAVI STUDENT
Offline
Ukupno postova: 18
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.04.2009. 22:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

....ali da li možeš reći sa sigurnošću da ovo nije politički ispravociran prosvjed...??? zašto baš sada...??? zašto sada pred izbore....???

naravno SOKRATE,slazem se s tobom! mislio sam da si skontao iz prvog posta da sam protiv svega toga,a ocito je da se politika gura među nas... Sad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maddox_rumble
Offline
Avatar

Ukupno postova: 848
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.04.2009. 22:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PRAVI STUDENT je napisao/la (Pogledaj post): › je,istina,slazem se s tim sto si napisao, ali jel nacin da mi blokiraju i OMETAJU nastavu?! pa da ni ja ne stignem do ljeta rijesiti sto sam planirao!?!? sebično ovo zvuči i je sebično,jer DANAS se svatko za svoju guzicu bori! naravno da podrzavam pobunu studenata-pa jednog dana ce i moje dijete studirati, ali ako smisle LUKA MATIĆ I EKIPA neku drugu taktiku - i ja cu vas podrzati...a tako misli dosta ljudi s kojima pricam o prosvjedima-znači najveci problem mi je blokiranje nastave i kolokvija,ne date (oni) priliku da mi svoje obavljamo!! kuzis?


zalosno i istinito je da druge taktike nema - razgovori nepale, peticije nepale, pali kad postanes nekom trn u oku

i ako nesto zelis moras se zato borit, a ne pasivno sjedit

ako se sad ne bune ljudi, pitanje oce tvoje djete studirat , jer pitanje oces ti i svi mi imati dovoljno za to

doci cemo do toga da kao u velikom i svima nam super SADu od rodenja stedis za fax

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Zivi
Offline
Ukupno postova: 63
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 28.04.2009. 22:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

odlican text !

da demantiram PRAVOG STUDENTA reci cu samo da nema tu glavnih , nema tu vođa , svi su jednaki medu jednakima , svi su osviješteni studenti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PRAVI STUDENT
Offline
Ukupno postova: 18
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.04.2009. 22:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maddox_rumble je napisao/la: ›
PRAVI STUDENT je napisao/la (Pogledaj post): › je,istina,slazem se s tim sto si napisao, ali jel nacin da mi blokiraju i OMETAJU nastavu?! pa da ni ja ne stignem do ljeta rijesiti sto sam planirao!?!? sebično ovo zvuči i je sebično,jer DANAS se svatko za svoju guzicu bori! naravno da podrzavam pobunu studenata-pa jednog dana ce i moje dijete studirati, ali ako smisle LUKA MATIĆ I EKIPA neku drugu taktiku - i ja cu vas podrzati...a tako misli dosta ljudi s kojima pricam o prosvjedima-znači najveci problem mi je blokiranje nastave i kolokvija,ne date (oni) priliku da mi svoje obavljamo!! kuzis?


zalosno i istinito je da druge taktike nema - razgovori nepale, peticije nepale, pali kad postanes nekom trn u oku

i ako nesto zelis moras se zato borit, a ne pasivno sjedit

ako se sad ne bune ljudi, pitanje oce tvoje djete studirat , jer pitanje oces ti i svi mi imati dovoljno za to

doci cemo do toga da kao u velikom i svima nam super SADu od rodenja stedis za fax

e bas mi citas misli-u SAD-u stede od rođenja za školovanje djeteta,da! kad pogledas i nije lose-oni uspjesni (poput tebe i mene) nece placati,a ovi koji ne uce dovoljno od osnovne,srednje-pa zna se da ce placati fax- pa ljudi,NIJE FAKULTET ZA SVAKOGA!! šta,iduće godine (ili bolje rečeno-pred iduće izbore će oni koji ne budu na VLASTI radit gluposti kao sad i tražit da DOKTORAT bude bespla!!)
Pa HALO!! nisam ja budala koja ce ucit,trudit se,neplaćati studij-postat npr.DR.SC., a "pametnjaković" npr.LUKA MATIĆ (spominjem njega jer se trpa svagdje i radi sranja drugima) će recimo da nam odobre bas sve besplatno-JEDNOG DANA -kad zavrsi za kojih 20god.sve sto i ja MENI postat konkurencija i SDP mu sredi posao koji sam ja trebao dobiti!!!!-jel me kontaš,naravno ovaj primjer je bio što bi bilo kad bi bilo....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maddox_rumble
Offline
Avatar

Ukupno postova: 848
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.04.2009. 22:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ali to se rjesi smanjenjem kvota, cemu tolike kvota onda, kad tih ljudi ne treba ?

smanjih kvote, manje ih placa, manje para, to je bed Wink

_________________
There can be only one, and that one is me Wink
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: