Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Dreadlocksi

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
pumpkin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 978
Lokacija: od ćoška na pol puta
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.04.2009. 8:07 
Naslov:  Dreadlocksi
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne znam da li je već bila ova tema, ali me zanima da li ih u Osijeku netko radi, i po kojoj cijeni. I zanimaju me iskustva sa održavanjem, pranjem, i sl.

_________________
Always remember you're unique, just like everyone else.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.04.2009. 15:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja znam kako se moja best legica osjećala kad ih je imala, skinila ih je za mjesec i pol dana

smiješ ih prati jako riejtko s nekim specijalnim šamponima, jer ovi obični pogoduju ravnjanju dredloksa, a svrabež ju je iz dana u dan izluđivao

cijena, koliko se sjećam bila je veća od tisuću kuna

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
saba
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1320
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.04.2009. 15:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kolko ja znam nije potrebno prati sa specijalnim šamponima, jedino ako želiš fensi šmensi dredove, e cijenu nemam pojma koliko, al mislim da to ovisi o željenoj debljini, i samoj dužini kose.

ak se varam nek me neko ispravi

_________________
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.04.2009. 15:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a de
pa neće valjda one ogavne rasčupane
btw nakon dresdsa imaš opciju samo šišanje kose

i ako ti kosa nije dužine barem do lopatica nemoj raditi, jer dredsi jako skrate kosu, između ostalog moja legica je imala malo premalu kosu, mislim tek ispod uha
tako da su njeni bili grozno kratki

i za dredse je imaš 2 fore, neki koji se pletu-ti kao ne unište kosu baš toliko može se i rasčešljati kad ti dosadi i neki koji se moraju s nekim foricama učvrstiti, nekako toplinski(ako se ne varam) e kod njih nema povratka

nego cap-cap

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Heroina9
Offline
Avatar

Ukupno postova: 468
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.04.2009. 15:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


_________________
Juuupiii
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pumpkin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 978
Lokacija: od ćoška na pol puta
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.04.2009. 20:50 
Naslov:  Re: Dreadlocksi
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Thanks, ljudi, još ću to razmotriti. Da li netko zna da li se negdje može kupiti taj čudni češljić s kojim oni to mrse? Možda u onoj frizerskoj radnji preko puta Supera ako još postoji? Vidjet ću i što se nudi preko neta.

_________________
Always remember you're unique, just like everyone else.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zEE-kAY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 114
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.04.2009. 21:00 
Naslov:  Re: Dreadlocksi
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MissTake dal imas dredove? nemas? onda ne pricaj ono sta ne znas

ja ih imam skoro 6 godina i ovo sta pricas je samo djelomicno istina.

to sta ih je tvoja frendica skinula nakon mjesec i pol ili koliko vec je samo dokaz koliko ih je htjela imat.
istina u salonu kostaju preko tisucu kuna s tim se slazem.
da se nakon dredova moras obavezno sisat nije istina (jedino ako imas gustu kovrcavu afro kosu onda moguce da i neces moci skinut)...ako netko ne vjeruje mogu postat slike ljudi sa jednog foruma koje znam...a i sama sam nakon 2,5 god skinula prednje dredove i rascesljala ih u siske.

dalje...pranje...mnogi ljudi pricaju da se ne mogu prat...da treba poseban sampon bla bla...istina ...postoji sampon za dredove no to je vise ideja kako izvuc pare od ljudi nego da je neka prevelika razlika. ja ih perem najobicnijim Palmolive samponom i zamisli...tu su. glavno je da se ne koristi neki za intezivan sjaj i mekocu kose ili onaj 2u1 sa regeneratorom. i mozes prat slobodno kao i normalnu kosu...ja ih perem 1x tjedno jer jednostavno nemas potrebe za cescim pranjem posto ti se kosa ne prlja kao kad je raspletena obzirom da na nju ne stavljas svakojake stvari tipa laka ili voska za kosu itd. ako i imas potrebu za cescim pranjem nije problem jednom kad ti se ucvrsnu.

sta se tice metoda prvljenja ima ih nekoliko. necu sad pisat o svima ali najosnovnije su natural ...dakle pustis kosu da se sama petlja (jer dredovi zapravo i jesu spetljana kosa) i nakon nekoliko godina imas dredove....

zatim tapiranjem...odvoje se pramenovi za pojedine dredove i tapiraju tako da se kosa zapetlja...time jos nemas dredove ali olaksas si posao i kroz godinu dana (najvise) ce izgledat cvrsto i formirano.

također neki ljudi dredove "sivaju" ili "heklaju" ...ne znam koji bi tocno izraz upotrijebila za to. dakle dlacice koje im ostanu van dreda nakon tapiranja iglom za heklanje "uguraju" u tijelo dreda..na taj nacin budu jos malo cvrsci i pravilniji.

ovo sta je miss take spomenula neko toplinsko pravljenje dredova...nacula sam da ih neki rade tako da natope dred voskom i poprze dlacice koje vire....na taj nacin sumnjam da ce netko dobit dredove.

razlika između pravljenja dredova kod nekog ovako i u salonu jest da u vecini salona nakon tapiranja na kosu stavljaju kemikaliju za minival kako bi ih ucvrstili....sto i nije toliko dobra stvar.
da bi se dredovi formirali kosa se mora moci sama kretati i spetljati.


dredove ne mozes imat za mjesec dana jer to nije instant frizura kao npr. pletenice.
također rijetko tko sa ravnom kosom ce imat "uniformirane" dredove kojima nijedna dlacica ne viri. osim ako ih "sivaju" svakih par dana ali rijetko kome se to da nakon nekog vremena. cast iznimkama Wink

ako te ista zanima mogu ti poslat slike svojih, necijih tudjih kao i slike dredova koje sam radila svojem frendu. sve ti objasnim dalje preko PM-a jer bi mogla pisat jos puno vise.

ak sam nest zaboravila... a ima dosta toga...koga sta jos zanima neka pita.

misstake ne zelim se svadjat ako si tako shvatila ali nemoj pisat o necem sta nemas i ne znas o tome....to sta se tebi ocito neki dredovi ne svidjaju to je tvoja stvar.
pumpkin je pitala o dredovima zato jer joj se ocito svidjaju i jer ih zeli....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zEE-kAY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 114
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.04.2009. 21:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a cesljic za tapiranje mozes kupit onaj metalni u pet shopu za pse sa gustim zubicima Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.04.2009. 13:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

đizsssss
alaj se pjenimo
ja nisam ništa zlonamjerno pisala već sam samo prenosila iskustvo
i hvala ne bih dredove

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zEE-kAY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 114
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.04.2009. 15:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nemos prenjet iskustvo ako ih nisi imala Smile
i ne pjenim se...samo "prenosim iskustvo" curi koja je pitala za dredove Wink

a da ti ne bi dredove, primjetila sam

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: