Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Zdravorazumska logika te matematika

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.04.2009. 17:04 
Naslov:  Zdravorazumska logika te matematika
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ONO ŠTO NITKO NEMA IMA HRVATSKA

MESIĆ NA PREDSJEDNIČKOM TRONU DVA I POL MANDATA

U Americi predsjednički mandat traje četiri godine. A u Hrvatskoj predsjednički mandat traje pet godina. Kada se zbroji, da Stjepan Mesić je u Hrvatskoj bio dva mandata na vlasti kao predsjednik Republike Hrvatske, to znači deste godina. Ispada da Mesić (je proveo) na predsjedničkom tronu dva i pol mandata. Ono što nitko nema ima Hrvatska. Europa je u svoje društvo primila, objektivno daleko zaostalije zemlje: kao što su Rumunjska i Bugarska, za koje znamo da su iza nas u svakom pogledu. I Albanija i Makedonija će prije u EU nego Hrvatska. Mi ulazimo zadnji u razvijeni svijet.

Zbog moralnog aspekta i onoga što se događa u Hrvatskoj, nema budućnosti ovom narodu. Ispada da svi (naši) predsjednici su nešto extra. Jer oni moraju biti duže izabrani na tom mjestu, nego predsjednici u naprijednom svijetu. Zna se i da je to jedan oblik korupcije i sustavni dio poslovanja u Hrvatskoj. U demokratskim državama radi se po drugačijim modelima i principima. Zašto se mi možemo dopustiti da predsjednički mandat traje tako dugo – pet godina. To je podloga i mehanizmi za stvaranje legalne krađe. Kritičkog stanja u Hrvatskoj nema i za njih je (to) sigurno prioritetno. Ja mislim da mandat za predsjednika RH, treba vratiti, odnosno promjeniti na četri godine.

To je zloupotreba vlasti. S današnje distance, uz iskustva dugogodišnje prakse – to je legalnog siromašenja zemlje na sve moguće naćine, uz vladavinu oligarhije: ratnog profiterstva, lopovske privatizacije i pretvorbe, mit i korupcije i Bossovskog vođenja zemlje, i do svih drugih mogućih zla... Upravo vladavina vlasti trebala bi biti pod kontrolom naroda. Onako kako piše u temeljnim odredbama Ustava Republike Hrvatske – da vlast proizlazi iz naroda i pripada narodu koa slobodnoj zajednici svih ravnopravnih i suverenih država. Narod ostvaruje vlast na izborima i bira svoje predstavnike. Mi se nebi smjeli dopustiti da idemo mimo naprijednog svijeta, čija su parlamentarna tijela dokazana, ili bolje rečeno čija je mjera određena. Ovo je glavni dokaz da u Hrvatskoj od glave ne štima.

I da to povlači za sobom sljedeće točke dnevnog reda: ljudska prava i građanske slobode. U Domovinskom ratu, Hrvati su se izborili za svoju samostalnost i integritet, a da bi potom ustoličili jednog čovjeka na vlast na duge staze. To je nova dozvola za stvaranje opet jednog lukavog i kriminalnog sistema, kakvog smo imali za vrijema krvnika Josipa Broza – Tita. Uski krug iz hrvatskog političkog vrha od samog početka 1991-ih godina podvrgao nas je silnim manipulacijama i prevarama. Tome su svemu pogodovali i neki tehnički elementi mentaliteta naroda, koji je naučio da služi svojim vladarima. U zemlji u kojoj je poglavar umjesto političke ličnosti, defilira kao sveta ikona i glavni lik mitimanije, uistinu Stjepan Mesič tako predstavlja veliku opasnost i kletvu za hrvatski narod.


10. travanj 2009.
BJELOVAR / CROATIA
Branko Stojković


[email protected]

POKRET „ŠTIT“



dodao bih... osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
studenac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 238
Lokacija: Slavonija
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.04.2009. 17:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kao prvo tog Branka malo .ebe pravopis, pa onda i kužim zašto to sve piše. Ali nikako ne kužim kakve veze ima Mesić sa Domovinskim ratom.
Pa izabrali smo ga "mi" stanovnici RH i to sa velikom, velikom večinom i to dva puta. Prema tome mislim da je o tome bezpredmetno raspravljati. osijek031.com smile

_________________
Dok je ovaca bit će i šišanja. osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.04.2009. 17:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kad god pogledam koliko sam uplatio u drzavni proracun zapitam se koliko ja hranim ovakvih paranoidnih usta sto sisu drzavno mlijeko i po cijele dane nizu jagodicne mudrosti.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 10.04.2009. 18:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

studenac je napisao/la: › Kao prvo tog Branka malo .ebe pravopis


A da?

studenac je napisao/la: › bezpredmetno raspravljati. osijek031.com smile

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Kugla
Offline
Avatar

Ukupno postova: 467
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.04.2009. 19:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa, bio je i Tuđman, biti će i sljedeći predsjednik, u čemu je problem?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
slavica031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 147
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.04.2009. 14:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tako mi svejedno tko će tamo sjediti... oko biljaka se ne uzrujavam

_________________
...da bi ostvario svoje snove, moraš se prvo probuditi...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fuldstændigamok
Offline
Avatar

Ukupno postova: 711
Lokacija: Behind you
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.04.2009. 14:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Frost je napisao/la: ›
studenac je napisao/la: › Kao prvo tog Branka malo .ebe pravopis


A da?

studenac je napisao/la: › bezpredmetno raspravljati. osijek031.com smile



Čovjek je iz burkinefaso. Šta očekuješ? m?

_________________
L' essentiel est invisible pour les yeux.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Roflmao
Offline
Ukupno postova: 32
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.04.2009. 22:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa mi jesmo specijalni.
Svaki naš predsjednik je bio u zatvoru.
Trebale bi stranke tražit kandidate u Lepoglavi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
slavica031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 147
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.04.2009. 22:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vidiš, to ti i nije loš prijedlog...

_________________
...da bi ostvario svoje snove, moraš se prvo probuditi...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: