Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



"Zatvorenici Savjesti"

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Honor
Offline
Ukupno postova: 45
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.03.2009. 14:21 
Naslov:  "Zatvorenici Savjesti"
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Citat: › Za vrijeme saborske sjednice predsjednik Društva političkih zatvorenika Goli otok zastupnike je zasuo lecima na kojima piše da su 'na vrhu vlasti komunisti i udbaši'.


Dok se u Saboru oko 11 sati raspravljalo o predstojećim lokalnim izborima i upravo se za riječ javila SDP-ovka Ingrid Antičević-Marinović, dogodio se manji incident.

Predsjednik Društva bivših političkih zatvorenika Radomir Pejić bacio je s galerije u sabornici letke kojima je od zastupnika zatražio žurno donošenje lustracijskih zakona.

U letku potpisanom sa "Zatvorenici savjesti" stoji, među ostalim, da "i nakon pada komunizma, u svim strukturama vlasti i javnom životu RH, glavnu riječ vode komunisti i njihov štit i mač KOS i UDBA".

Za bivše komuniste kaže se da su ucjenjivi dio administracije i glavni nositelji korupcije.

Od Sabora se traži da žurno donese zakon kojim će se iz prosvjete, pravosuđa, medija itd. "ukloniti arhitekti i počinitelji komunističkih zločina", te da "odmah prestanu ubojstva i progon bivših hrvatskih političkih zatvorenika koji te strukture čine u ime RH".

Traže, također, da se izbornim zakonom žurno onemogući biranje osoba s komunističkom i udbaškom prošlošću u strukture vlasti.

Pejića je do dolaska policije zadržala saborska straža, a šefica saborskog Ureda za odnose s javnošću Ružica Šimonović novinarima je rekla da je Pejić u Sabor došao posredstvom GONG-a te da je svoj posjet najavio još krajem veljače.

U namjeri da zaustavi Pejića, Vladimir Šeks, koji je predsjedavao sjednicom, dozivao je saborske službe, na što mu je Antičević odgovorila da su tamo "gdje su bile i na splitskoj Rivi".

"Što ste se uznemirili zbog lista papira. Dajte budite pristojni", rekla je Antičević-Marinović.

Radomir Pejić je '70-ih osuđen na osam godina robije zbog "širenja neprijateljske propagande".


Originalni Link Vijesti

Vasa misljenja?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zeros
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2887
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.03.2009. 14:27 
Naslov:  Re: "Zatvorenici Savjesti"
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Letci u saboru



_________________
----------Daniel Antunović----------

U Bibinim raljama | Legiranje |Triki&TV
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.03.2009. 14:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Valjda mu nije dovoljna mirovina, ili je upao u probleme s vracanjem kredita. Pretpostavljam da je tako. Ili se mozda nije ogrebao za privilegirane mirovine na osnovu:
- sudjelovanja u NOR-u
- kao bivsi zatvorenik/kriminalac
- sudjelovanja u Domovinskom ratu
- sudjelovanja u ratu u BiH
- sirenju cmara u Saboru

Kao sto se 50 godina radilo za SUBNOR-ovske parazite, tako ce se sljedecih 500 raditi za Domovinske, njihove potomke i potomke njihovih potomaka.

Kontam da njega najmanje boli kita za UDBA-se i KOS-ovce. Da mu isti dodju i sutra ponude mirovinu od 10 000 kuna, bacao bi letke kako u Saboru sjede ustasoidi i Pavelicevi puleni. Govnaru nije dovoljno privilegija i novaca kojih se nasisao preko moje grbace. Takve treba vratiti na Goli otok, ali ne iz politickih razloga, vec na jednu korekciju osobnosti i sustava vrijednosti. Jedan istucani kamen - jedna kap vode za popiti. Takvi ljugavi supci su za okolinu opasniji od naoruzanih maloljetnika.

Dovoljno je pogledati ove tablice i istog trena se dobije odgovor zasto ce recesija do temelja pokopati ovu jadnu banana-drzavicu.

Planiram osnovati Drustvo ojadjenih gradjana Hrvatske koji vise ne mogu trpiti ovakve gluposti i na konto toga planiram traziti povlastenu mirovinu od barem 2 000 EUR-a, jer to je najmanji iznos kojim se mogu zalijeciti moje dusevne boli prouzrocene debilitetom koji me okruzuje.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.03.2009. 22:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Performansi su uvijek pomalo groteskni i šašavi. Izmišljeni su zato da privuku pažnju, da se njima nešto kaže. Pogotovo politički performansi. Ovaj današnji je, po meni, očajnički pokušaj grupe ljudi koji su na svojim tužnim i uništenim životima iskusili sav jad komunističkog totalitarizma da skrenu pažnju na jedan veliki problem tranzicijskog društva: neuništivost onih nevidljivih struktura društva, sive eminencije koja preživljava sve sisteme i ideologije kao insekti radijaciju. Preživljavaju zahvaljujući svom iskustvu i vezama u mutnim poslovima i sivim zonama – dakle onom što je potrebno establišmentu svakog društvenog poretka da bi održao svoje privilegije, pogotovo onog koji je još nestabilan, novoutemeljen.
U jednoj rečenici sjajno su dijagnosticirali temeljni problem: „Za bivše komuniste kaže se da su ucjenjivi dio administracije i glavni nositelji korupcije.“. Nije korupcija nastala preko noći, ona se samo nadograđivala na solidne temelje naslijeđene iz bivšeg sistema i, dodala bih, ne samo bivši komunisti nego su u tom lancu dobrodošli svi bez obzira iz kojeg miljea dolaze. Važno je da znaju što hoće i da ne biraju sredstva kako to ostvariti. Braća po korupciji lako se prepoznaju. Kako protiv toga? Zaista ne znam. Pravosuđe? Evolucija svijesti? Vjerojatno i jedno i drugo.
I sad ovi jadni ljudi čiji su životi uništeni besmislenim dugogodišnjim robijanjem bez ikakve prave krivnje… Nakon izlaska iz tog pakla, nakon nade da će biti bolje kad komunistička tiranija padne – dočekaju ih isti igrači s promijenjenim dresovima… I opet im kroje životne staze. Koje razočarenje!
S grupom građana koju povezuju mučna sjećanja na Goli Otok suosjećam. Mislim da su i prije trebali skrenuti pažnju na ovaj problem. Oni imaju najviše prava na to.
Malo razbacanih papira po sabornici nije nikome naštetilo… Toliko im se može tolerirati. Jer nikakvu zadovoljštinu nikad nisu dobili.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.03.2009. 22:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›

Planiram osnovati Drustvo ojadjenih gradjana Hrvatske koji vise ne mogu trpiti ovakve gluposti i na konto toga planiram traziti povlastenu mirovinu od barem 2 000 EUR-a, jer to je najmanji iznos kojim se mogu zalijeciti moje dusevne boli prouzrocene debilitetom koji me okruzuje.


boga mi mog ako osnuješ to ja se prvi pridružujem da im skupa jebemo majke na kulturan način

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.03.2009. 22:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@Sharon, vrlo dirljivo. Suza suzu tjera...

Gulio na golom otoku jer su ga tamo, nicim izvazvani, smjestili unezvijereni i povampireni komunisti. Onda je eliminirao te totalitarne i zle komuniste i glasao za demokrate, Tudjmanine, Glavase i Djapice. I onda opet nije dobro, jer su i oni komunisti.

Taj covjek se cijelog zivota bori protiv "totalitarnih komunista" - onih u svojoj glavi. Bas kao i bulumenta ispranih glava sto trabunjaju o komunistima, zlu KOS-a, UDBE, lustraciji... a oni sami u dnevnoj sobi imaju uokvirenu sliku oca demokracije - Ante Pavelica.

Ali, slazemo se oko jednog - oboje suosjecamo s takvima. Dosta mislim da bi im trebalo pomoci.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.03.2009. 23:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A bogami i tebi...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.03.2009. 23:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

meni je najžalije u cijeloj priči što sabornica nije bila dupkom puna a on nije bombe baco

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.03.2009. 23:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sharon je napisao/la: › A bogami i tebi...
Groteskno, sasavo i kreativno koliko i "performans" u Saboru.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Svebor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1672
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.03.2009. 0:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrum je napisao/la (Pogledaj post): › meni je najžalije u cijeloj priči što sabornica nije bila dupkom puna a on nije bombe baco

Monstrume, ti si car. Sviđa mi se kako razmišljaš.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Honor
Offline
Ukupno postova: 45
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.03.2009. 1:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svebor je napisao/la (Pogledaj post): ›
Monstrum je napisao/la (Pogledaj post): › meni je najžalije u cijeloj priči što sabornica nije bila dupkom puna a on nije bombe baco

Monstrume, ti si car. Sviđa mi se kako razmišljaš.

Također .

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 20.03.2009. 18:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa dokle više s tim KOS-om i UDBOM?
i mene sam zanima tko plaća ta sva "društva" političkih zatvorenika komunizma,ima ih ko rusa,da nekažem nešt drugo,svaki nazovi politički zatvorenik je osnovao svoju udrugu pa lagano crpi lovu iz proračuna koju mu bez imalo beda daje hdz-e,
što je najsmiješnije po ovome što traži taj majstor koji je bacao letke morao bi maknuti cijeli rukovodeći kadar u hdz-u,
e pa onda mu želim sreću i nek se to i dogodi...

_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.03.2009. 18:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa eto najbolja ideja za stat na kraj recesiji, odjebat lijepo sve udruge pa nek se jebu i sami financiraju a ne da muzu državu za svoje domjenke, kejteringe, putovanja, uloške i ostale potrepštine koje svaka udruga mora imati, a dotičnog bi gospodina opet bacio u buturu pa nek tamo baca letke jebemliimmaterneradniču. baš se pitam zašt je završio u buturi i na golaću.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.03.2009. 19:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nevladine udruge i sve ono što čini tzv. civilno društvo ogledalo je demokratičnosti jednog društva. Sudeći po tolerantnosti nekih forumaša - reklo bi se da mi nismo daleko dogurali... Potamanili bi sve s čim se ne slažu...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.03.2009. 19:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tako je. batina je iz raja izašla.


Zadnja promjena: Monstrum; 20.03.2009. 19:16; ukupno mijenjano 2 put/a.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: