Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



ZOO - uništavajmo osječko

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Moira
Offline
Avatar

Ukupno postova: 344
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.03.2009. 13:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa glasajte ponovno za Đapića!!!
A šta je s Grupom građana koju je zamijenio kip koji nikada nije trebao biti na trgu?! Osijek nestaje Osječanima pred očima.
Bolesno. Odvratno. Jadno. Tužno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Maskirani Osvetnik
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.03.2009. 1:53 
Naslov:  Re: Uništavajmo osječko
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

esseker2009 je napisao/la (Pogledaj post): › Dva kamena lava, djelo osječkog kipara s početka prošloga stoljeća, dugo vremena su dočekivali posjetitelje u Zoološki vrt, ispred blagajne su stajali jako dugo, preživjeli su i domovinski rat, no na žalost, nisu uspjeli preživjeti vladavinu gospodina Zdenka Srđaka u Zoo vrtu…
Naime, lavovi su prije izvjesnog vremena maknuti sa svoga višegodišnjega mjesta, polomljeni i odbačeni. Prvo su neko vrijeme tako stajali, a onda su bagerom sa brdom šute i zemlje nagurani na hrpu, gdje se još i dan danas mogu vidjeti dijelovi kamenih lavova kako vire iz hrpe koja je već obrasla travom. Ta sramota se može vidjeti u Zoo vrtu, istina na djelu na koji posjeta ne može doći, na tzv. Ekonomskom dvorištu, odmah uz čardak.
Vjerujem da će se generacije Osječana prisjetiti sa sjetom tih lavova, svojevrsnoga simbola osječkoga zoo vrta, i s gorčinom se zapitati da li su morali tako proći.
Svi oni koji misle da mogu pomoći sa sponzorstvom za restauraciju lavova, ali i oni koji žele izreći svoje mišljenje o kamenim lavovima i postupanju prema njima, mogu se obratiti gospodinu Zdenku Srđaku, rukovoditelju Zoološkog vrta u Osijeku, koji bi samom tom funkcijom koju obavlja trebao i preuzeti odgovornost za sudbinu kamenih lavova. Broj mobitela Z. Srđaka je [uklonjeno], molimo zvati ili slati sms – ove u uredovno vrijeme.


Na Ekonomsko dvoriste u Zooloskom vrtu pristup imaju samo zaposlenici te Radne jedinice recene firme. Doticni gospodin kojeg ja sada citiram je djelatnik Zooloskog vrta, vise puta kaznjavan zbog nediscipline. Fizicki je prijetio gospodinu Srdaku. Mislim ako moze on objavljivati broj mobitela rukovoditelja radne jedinice Zooloski vrt, mogu i ja ime i prezime i broj mobitela doticnog gospodina Essekera

Lijep pozdrav!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Heroina9
Offline
Avatar

Ukupno postova: 468
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.03.2009. 2:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stvarno jadna slika....tužno!

_________________
Juuupiii
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Moira
Offline
Avatar

Ukupno postova: 344
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.03.2009. 10:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Maskirani Osvetnik je napisao/la: ›
Na Ekonomsko dvoriste u Zooloskom vrtu pristup imaju samo zaposlenici te Radne jedinice recene firme. Doticni gospodin kojeg ja sada citiram je djelatnik Zooloskog vrta, vise puta kaznjavan zbog nediscipline. Fizicki je prijetio gospodinu Srdaku. Mislim ako moze on objavljivati broj mobitela rukovoditelja radne jedinice Zooloski vrt, mogu i ja ime i prezime i broj mobitela doticnog gospodina Essekera

Lijep pozdrav!!

U pravu si, to s brojem mobitela nije u redu. Ali nažalost, ne poništava priču s kipovima lavova, koja je više nego ne-u redu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
davorccc
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1400
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 16.03.2009. 12:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zasluženo!
Nismo zaslužili ništa lijepo, kad nemamo ni one osnovne kulture lijepoga ponašanja i odgoja.

Roditelji !!!
Upotrijebite šibu!
Dotjerajte svoju djecu u red.

_________________
Sranje osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Svebor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1672
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.03.2009. 13:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ako je za neke u ovom gradu nova moda buldožderima rušiti kulturnu baštinu, možda bi te iste trebalo upoznati sa starim osječkim sportom:

plivanje niz dravu obložen selotepom!

_________________
"si quid novisti rectius istis, candidus imperti; si nil, his utere mecum."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
krunoslav kozlović
Offline
Ukupno postova: 30
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.03.2009. 16:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Maskirani Osvetnik je napisao/la: ›
Na Ekonomsko dvoriste u Zooloskom vrtu pristup imaju samo zaposlenici te Radne jedinice recene firme. Doticni gospodin kojeg ja sada citiram je djelatnik Zooloskog vrta, vise puta kaznjavan zbog nediscipline. Fizicki je prijetio gospodinu Srdaku. Mislim ako moze on objavljivati broj mobitela rukovoditelja radne jedinice Zooloski vrt, mogu i ja ime i prezime i broj mobitela doticnog gospodina Essekera

Lijep pozdrav!!




S obzirom da me maskirani osvetnik prozvao (barem se osjećam prozvanim, jer očito se cilja na mene), prisiljen sam reagirati prvi put u medijima zbog stanja u Zoo Vrtu!
Zovem se Krunoslav Kozlović, inženjer sam stočarstva i u zoološkom vrtu radim oko 6 godina kao timaritelj životinja. Privatno se bavim uzgojem papagaja (za to imam dozvolu ministarstva kulture, uprave za zaštitu životinja), diplomirao sam na temu Uzgoj i hranidba papagaja iz hobija, te sam član 3 udruge uzgajivača i ljubitelja životinja. Već dugi niz godina imam problema s magistrom Srđakom, s obzirom da sam ga pokušavao u početku moga rada sprječavati u otuđivanju fazanskih, paunovih, biserkinih… jaja iz Zoo vrta. Donekle sam u tome i uspijevao, no zbog toga sam u narednim godinama doživljavao fizičke napade od strane magistra Srđaka, ogovaranja (konstantno je pričao da sam narkoman, neradnik, pa čak i lopov, tj. da sam otuđio mladoga crnoga labuda), prijetnje, a jedan od zadnjih njegovih poteza je bilo pokretanje peticije s kojom je tražio moj otkaz. Peticiju je provodila kompletna uprava koja me ne voli zato što sam otvoreno iznosio upravi Unikoma (gospodi Bajti, Lončaru i Doležalu) probleme sa životinjama koje se konstantno događaju u vrtu. Sve što sam imao reći i magistru Srđaku i direktorima Unikoma govorio sam osobno ili s dopisima iza kojih je uvijek stajao moj potpis. Ja nemam potrebu lagati, svakoga mogu pogledati u oči i zato se ne moram skrivati iza «maski», a pogotovo me u mom djelovanju ne vodi «osveta» za koju smatram da je najprimitivniji ljudski nagon…
Kada je postao upravitelj Zoo vrta prvi potez magistra Srđaka je bio taj da ukine radno mjesto timaritelja ptica na kojem sam radio. Premješten sam na rad s majmunima, no ni to nije bilo dugog vijeka. Magistar Srđak me je vrlo brzo odstranio s rada s životinjama, i stavio me na tzv. održavanje Vrta.
Zbog svih tih stvari magistar Srđak i njegova prethodnica na mjestu upraviteljice Vrta se nisu ustručavali financijski me kažnjavati (ne plaćati mi odrađene praznike, prekovremene sate, a u dva navrata bio sam negativno stimuliran na plaći – zbog toga što nisam pristajao raditi prekovremeno s obzirom da mi se isti rad nije isplaćivao! – činjenica je da i sada imam oko 40 prekovremenih sati još iz prošle godine za koje nisam dobio ni novac ni slobodne dane).
I na samom kraju želim reći da u Unikomu postoji arhiva dokumenata gdje se vidi da se dugi niz godina žalim na postupke magistra Srđaka, a istu tu arhivu posjedujem i ja kod kuće.
Na kraju, treba napomenuti da sam sve probleme probao riješiti i preko pravnika Unikoma gospodina Mirka Sabe, no magistar Srđak je tada odbio sjesti za isti stol sa mnom. Vjerojatno me ne može pogledati u oči.

Što se tiče kamenih lavova, krajnja je sramota da se tako postupilo s njima, no to zapravo nije ništa u odnosu na ono što se događa sa živim životinjama (najsvježiji primjeri su da u Vrtu već danima nema sjena, životinje se hrane sa slamom!!! i da je magistar Srđak odbio donaciju nekoliko desetaka tona jabuka samo zato što sam ja bio posrednik).
Pristup ekonomskom dvorištu osim djelatnika Zoo vrta imaju svi zaposlenici Unikoma, razni dostavljači hrane za životinje, razni radnici drugih firmi (i sada 10 djelatnika druge firme radi na zidanju ambulante), gospodin koji očitava potrošnju plina (ili struje, nisam siguran)…
Što se tiče mojih prijetnji magistru Srđaku, žao mi je što se to dogodilo, izgovorene su u afektu kao odgovor na njegovo da će se on fizički obračunati sa mnom nakon radnog vremena. Tada sam mu rekao:»Dva puta ste fizički nasrnuli na mene, nisam Vam vratio, ali ako probate samo još jednom podići ruku na mene, neće samo tako proći. Rasturit ću Vas» Sramim se toga što sam se spustio na njegovu razinu.

Moje ime sam već rekao, brojevi telefona su vrlo dostupni, no evo reći ću ih ovdje.

Krunoslav Kozlović, 0959003435, 031750147. Pozivam sve novinare koji su možda zainteresirani za ovu priču da mi se slobodno obrate.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
krunoslav kozlović
Offline
Ukupno postova: 30
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.03.2009. 16:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

P. S.
Već puno puta prije za sve negativnosti koje su izlazile u raznim medijima o Zoo vrtu redovno sam ja bio optužen...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.03.2009. 16:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...eto još jedan slučaj....samo još jedan u nizu...nadam se da se ovo neće pretvoriti u trakavicu, nego da će se kameni lavovi barem pokušati dovesti u neko bolje stanje....
...vjerujem da postoje i neke institucije koje bi bile nadležne za....ne znam, očuvanje spomenika, možda?...ili sam samo optimist?

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.03.2009. 17:10 
Naslov:  Re: ZOO - uništavajmo osječko
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

osim kamenim lavovima novinari bi se mogli "pozabavit" i stanjem životinja u zoo vrtu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
krunoslav kozlović
Offline
Ukupno postova: 30
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.03.2009. 17:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lufus je napisao/la: ›
osim kamenim lavovima novinari bi se mogli "pozabavit" i stanjem životinja u zoo vrtu.


Također, stojim na raspolaganju...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nisam za
Offline
Avatar

Ukupno postova: 307
Lokacija: desna obala
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.03.2009. 18:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Od kada je u Unikom došla vladavina „prava“, ništa normalno nije izašlo van.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anastazija
Offline
Ukupno postova: 689
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.03.2009. 19:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

krunoslav kozlović je napisao/la: ›
Zbog svih tih stvari magistar Srđak i njegova prethodnica na mjestu upraviteljice Vrta se nisu ustručavali financijski me kažnjavati (ne plaćati mi odrađene praznike, prekovremene sate, a u dva navrata bio sam negativno stimuliran na plaći – zbog toga što nisam pristajao raditi prekovremeno s obzirom da mi se isti rad nije isplaćivao! – činjenica je da i sada imam oko 40 prekovremenih sati još iz prošle godine za koje nisam dobio ni novac ni slobodne dane).

Poštovani Krunoslave, nisi jedini kojemu nisu plaćeni prekovremeni. Koliko znam, otkad je Doležal dikertor Unikoma ukinuto je plaćanje prekovremenih tako da ne možeš za to okriviti svoje izravno nadređene nego se idi žaliti direktoru.

_________________
Anastazija
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tenjac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 81
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 16.03.2009. 20:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kad su vec unistili postojece lavove nek bar kupe nove kipove,na cepinskoj cesti,preko puta motela "zelenkrov"u Cepinu ima "Fontana"gdje se mogu kupiti sve figure i kipovi,molim osobe iz Unikoma nek kupi ili odgovornu osobu kazni za ovo nedjelo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sale car
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1305
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.03.2009. 21:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gospon krunoslave... svaka čast na požrtvovnosti i borbi za boljitak osječkog ZOO... vjerujem da imate veliku potporu ljudi koji znaju za vaš slučaj... toplo se nadam da će se u skoro vrijeme riješiti taj problem i da će odgovorni platiti cijenu koju zaslužuju...

Anastazija je napisao/la: ›
krunoslav kozlović je napisao/la: ›
Zbog svih tih stvari magistar Srđak i njegova prethodnica na mjestu upraviteljice Vrta se nisu ustručavali financijski me kažnjavati (ne plaćati mi odrađene praznike, prekovremene sate, a u dva navrata bio sam negativno stimuliran na plaći – zbog toga što nisam pristajao raditi prekovremeno s obzirom da mi se isti rad nije isplaćivao! – činjenica je da i sada imam oko 40 prekovremenih sati još iz prošle godine za koje nisam dobio ni novac ni slobodne dane).

Poštovani Krunoslave, nisi jedini kojemu nisu plaćeni prekovremeni. Koliko znam, otkad je Doležal dikertor Unikoma ukinuto je plaćanje prekovremenih tako da ne možeš za to okriviti svoje izravno nadređene nego se idi žaliti direktoru.


anastazija... mislim kako ovdje nije riječ o neplaćenim prekovremenim... niti o slobodnim danima... niti odgovornima za plaće u osječkom ZOO... gospodin je to samo naveo za primjer ponašanja glavnog odgovornog za ZOO... i mislim kako gospodinu krunoslavu nije bio cilj da se mi svi sažalimo nad njim zbog njegove plaće... već da pokaže pravu istinu koja se događa u ZOO za koju vrlo malo ljudi zna... i podržavam sve što je gospodin krunoslav učinio...

anakonda je napisao/la: ›
...eto još jedan slučaj....samo još jedan u nizu...nadam se da se ovo neće pretvoriti u trakavicu, nego da će se kameni lavovi barem pokušati dovesti u neko bolje stanje....
...vjerujem da postoje i neke institucije koje bi bile nadležne za....ne znam, očuvanje spomenika, možda?...ili sam samo optimist?


nažalost... samo si optimist... teško da će se tako što pametnog i dogoditi... a i ako se dogodi velika je vjerovatnost da ti nadležni ne budu radili svoj posao kako treba...

_________________
"... napokon mirni, napokon slobodni, napokon u svojoj državi, a sad smo siromašni..."
---Elemental - iz dana u dan---
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: