Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Čišćenje bojlera

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Elena_Os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1795
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.01.2009. 13:43 
Naslov:  Čišćenje bojlera
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dakle, električni bojler, nakupio mi se kamenac pa se pali svakih pola minute...
Zadnji put sam zvala vodovod koji me je naravno odereao, tako da ta opcija ne dolazi više u obzir...
Inače, gledala sam što je majstor radio, mislim da bi mogla i sama, ali ipak se ne usudim da ne napravim pizdariju...
Jel' znate nekoga tko to radi ?

_________________
Carpe diem! Idea Embarassed Embarassed
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.01.2009. 13:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pitaj
Davor Brlas
098 9359251

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Elena_Os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1795
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.01.2009. 14:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

On mi je i postavljao bojler, samo što se nije usudio spojiti žice od struje jer je bojler malo čudan, tak da sam još i električara morala zvati...znači to otpada

inače, za postavljanje bojlera i slavine, za gospodina Brlasa imam samo pohvale...

_________________
Carpe diem! Idea Embarassed Embarassed
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 01.03.2009. 20:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jesi ti ocistila bojler ?

ajde, informacije na sunce ... i meni treba Smile

tko ?

koliko ?

kako ?

Ako ovaj Brlas nije skup, zovem ga, sam cu spojiti zice.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Elena_Os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1795
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.03.2009. 21:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nisam...problemi me odveli daleko od Os, pa je bojler bio u mirovanju... čim nešto nađem ( a da nije vodovod ) - javim... isto vrijedi i za tebe... Smile

_________________
Carpe diem! Idea Embarassed Embarassed
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vlale
Offline
Avatar

Ukupno postova: 392
Lokacija: os
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.03.2009. 6:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

čišćenje bojlera je ustvari lako...osim čišćenja kupaonice nakon toga

ovako:
1. isključiti struju (najbolje izvući osigurač), zatvoriti glavni ventil vode, ispustiti toplu vodu iz bojlera (otvaranje tople vode na slavini)
2. uzeti alat, uglavnom je potrebno jedan šarafciger i ključ broj 15 (doduše možda noviji bojleri imaju drugačije matice, moj je jaako star...ali eto, može poslužiti i francuski ključ, papagajke po mom iskustvu nisu dovoljno dobre). Odšarafiti i skinuti poklopac (na poklopcu je uglavnom zakačena signalna lampica kojoj skinuti žičice sa bojlera da ne smeta)
3. uzeti ključ i odšarafiti maticu koja drži unutrašnji poklopac, skinuti poklopac, (grijač i termostat su na njemu), ako vam smetaju žičice (Vjerojatno), skinuti prvo njih, ako mislite da ćete zaboraviti kako su stajale, nacrtati shemu (pažnja...nakon skidanja poklopca ispadaju komadi kamenca...nadam se da vam je kada ispod bojlera, ako nije postaviti oveći škaf)
4. kad ispadne kamenac, zavući ruku u bojler i izvaditi ostatak kamenca (meni je to bljak jer izgleda kao bakreno blato, pa radim u rukavicama)
5. sve vratiti na mjesto (dakle termostat, grijač - usput provjeriti u kojem je stanju grijač, pa trkom u trgovinu po novi ako je potrebno, i poklopac, žice), dobro sve namjestiti da sjedne unutrašnji poklopac da kasnije ne bi došlo po propuštanja vode, sve zašarafiti, staviti vanjski poklopac, zašarafiti
6. vratiti osigurač na mjesto i čekati da se bojler napuni
7. izbaciti iz stana ooogromne količine kamenca koje su se godinama skupljale

i to bi bio kratak tečaj o čišćenju bojlera
eto, nadam se da sam pomogla Smile

(ako sam nešto i pogriješila, ispričavam se, rano je jutro, još kavu nisam popila, doći ću kasnije provjeriti sama sebe)

_________________
I've got plenty of common sense!
I just choose to ignore it.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Elena_Os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1795
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.03.2009. 8:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nisi ništa pogriješila/izostavila Very Happy , sve tako ide, samo ja sam inače sa stujom na VI (žarulje pod mojom rukom crkavaju kao lude, a i u autu me zna drmati struja)... a i strah me da onaj nutarnji poklopac ne namjestim dobro ( jer je spetljano bilo i tipu iz vodovoda), pa da ne poludi struja na vodu... Very Happy

stariji bojleri su jednostavniji..što dalje - to luđe...

_________________
Carpe diem! Idea Embarassed Embarassed
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 06.03.2009. 19:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Elena_Os je napisao/la: › a i u autu me zna drmati struja)...

ne brini se za to, kad ti ta ista struja spali auto, više nećeš imati taj problem.

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
andro49
Offline
Ukupno postova: 16
Lokacija: naj četvrt
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.03.2009. 22:06 
Naslov:  Re: Čišćenje bojlera
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Elena_Os je napisao/la (Pogledaj post): › Dakle, električni bojler, nakupio mi se kamenac pa se pali svakih pola minute...
Zadnji put sam zvala vodovod koji me je naravno odereao, tako da ta opcija ne dolazi više u obzir...
Inače, gledala sam što je majstor radio, mislim da bi mogla i sama, ali ipak se ne usudim da ne napravim pizdariju...
Jel' znate nekoga tko to radi ?
kada je zadnji puta čišćen,možda nije do kamenca,nego do ternostata(sumnja u pola minute).sam svoj majstor i tuđi

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Elena_Os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1795
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.03.2009. 22:39 
Naslov:  Re: Čišćenje bojlera
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

andro49 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Elena_Os je napisao/la (Pogledaj post): › Dakle, električni bojler, nakupio mi se kamenac pa se pali svakih pola minute...
Zadnji put sam zvala vodovod koji me je naravno odereao, tako da ta opcija ne dolazi više u obzir...
Inače, gledala sam što je majstor radio, mislim da bi mogla i sama, ali ipak se ne usudim da ne napravim pizdariju...
Jel' znate nekoga tko to radi ?
kada je zadnji puta čišćen,možda nije do kamenca,nego do ternostata(sumnja u pola minute).sam svoj majstor i tuđi


prije 14 mjeseci...ali već nakon 10 mj od montiranja počeo je "zavijati"...inače je star 2 godine...kamenac je sigurno, jer kada mi je nakon tog prvog zavijanja došao djelatnik vodovoda i očistio ga, imala sam 2 kg "čvaraka" u kadi koliko se nakupilo nakon svega godinu dana rada...

_________________
Carpe diem! Idea Embarassed Embarassed
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
andro49
Offline
Ukupno postova: 16
Lokacija: naj četvrt
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.03.2009. 17:39 
Naslov:  čišćenje bojlera
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa da ga očistimo.poruka poslana privatno.poz.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: