Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Nacionalni konsenzus

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.02.2009. 22:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sharon je napisao/la: › Trebali bi barem oko nekih stvari imati nacionalni konsenzus...
"Nacionalni konsenzus". Ah, divnog li sinonima za "jednoumlje bazirano na plemensko-krvno-religijskim" nacelima.

Pretpostavljam da je to ona "demokracija" o kojoj je doktor Tudjmanin govorio.

U svakoj revoluciji ispliva sljam s dna kace, ali nekako najvise ga bude u onima u kojima se rijec "revolucija" zamijeni "demokracijom".

Nazalost, za koji mjesec ce doci otrijeznjenje nakon desetgodisnjeg tuluma za vrijem kojeg je taj sljam "skurio" bogatstvo stvarano 50 godina i zaduzio gradjane ove drzave za sljedecih minimalno 50 godina, ako ne i znatno vise.


@Mali_Ivice, vidim da spominjes Drzavu i stavljas ju ispred mnogo cega. Uvjeren sam da bi i ti jednog dana uzeo oruzje i branio drzavu kad bi ti to netko rekao. Prije nego skoncas s licem
u kaljuzi rova, poput kakve svinje na zirovanju, molio bih te da mi odgovoris na koji se to nacin ocituje necije ili neka drzavnost. Po cemu je to Hrvatska drzava [bila/jest]? Sto to cini drzavu i zasto je ona toliko vrijedna? Sto predstavlja i cemu sluzi suverenost? Kako Hrvstska konzumira svoju suverenost?

Mozes odgovarati pitanje po pitanje...

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
toni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2180
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.02.2009. 23:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
Prije nego skoncas s licem
u kaljuzi rova, poput kakve svinje na zirovanju, molio bih te da mi odgovoris na koji se to nacin ocituje necije ili neka drzavnost. Po cemu je to Hrvatska drzava [bila/jest]? Sto to cini drzavu i zasto je ona toliko vrijedna? Sto predstavlja i cemu sluzi suverenost? Kako Hrvstska konzumira svoju suverenost?

Mozes odgovarati pitanje po pitanje...


nisam ivica, ali...

mislim da ovakve usporedbe branitelja suverenosti doma svoga i koncu svinje u kaljuzi.. nije na mjestu.

a na drugo pitanje... evo ti odgovora; drzavnost se ocituje iz grba, himne, zastave... samostalnosti i neovisnosti.. ni meni to nesto puno ne znaci ali.. procitaj ustav.. tamo ti pishe ! Smile

drzavu cine njeni gradjani.. i zbog njih je vise ili manje vrijedna.

zasto je ona toliko vrijedna ? ..pa recimo da ja mogu pokrenuti internet sajt.. na kojem cu pisati i objavljivati sto hocu.. cak ako sam dovoljno pametan i zanimljiv... ljudi ce mi placati da objavljuju stvari na mom sajtu.. imat cu mogucnost da utjecem na stvari.. i bolit ce me qrac ! osjecat cu se veliko i jako... jer ja sam taj koji odlucuje o stvarima...

..il cu neku super pametnu ideju koju se niko do sada nije sjetio isfurati.. isfurati i zaradit brdo para i zivit u haremu na jupiteru.

ili cu biti glup/lenj i ne uspjeti zavrsiti srednju skolu i biti 'topovsko meso'...

sve to meni moja draga domovina.. samostalna i neovisna omogucuje..

a akda smo vec kod toga ko ispliva u revoluciji.. a sta je s nama koji si daju za pravo da tako prepoznaju i shavacaju belosveCke probleme.. ali kad dojde do... ma samo do toga da ih novinar pita.. jel Vas smijem potpisati za ovu izjavu... ? ... ponosno kazemo; nemojte molim Vas !

a kako rvacka konzumerishe svoju suverenost.. pa kao sto narkoman konzumira zadnjih 100evra. odrice ih se za kratkotrajno zadovoljstvo.. i nada se da ce i sutra imat 100evra..ma ustvari anrkoman se ne nada.. jesmo'l mi kao drzava gori od narkomana?

hmm.. Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.02.2009. 23:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

toni je napisao/la: › mislim da ovakve usporedbe branitelja suverenosti doma svoga i koncu svinje u kaljuzi.. nije na mjestu.
To je tako napisao Krleza. A, mozda i nije...

Nisam cuo da je u hladnom i blatnjavom rovu netko skoncao poput Rona Jeremya, penetrirajuci debitantkinju iz malog gradica sa srednjeg Zapada stono je pokupila par svojih krpica i vaginom za kruhom upregla palac do San Fernandno valley.

Nazalost, previse ljudi je u ratovima zavrsilo s licem u kaljuzi. Svinjama su ih po zavrsetku rata svinjama pravili oni koji su ih u smrt slali.

Citat: › a na drugo pitanje... evo ti odgovora; drzavnost se ocituje iz grba, himne, zastave...
U, jebote... idem si napraviti jedno pe'-sest drzava, da ih ima po kuci...

Citat: › samostalnosti i neovisnosti.. ni meni to nesto puno ne znaci ali.. procitaj ustav.. tamo ti pishe ! Smile
Samostalno, neovisnost, kazes...

Citat: › drzavu cine njeni gradjani.. i zbog njih je vise ili manje vrijedna.
I autobus pun ljudi cine gradjani, a bome i dupke puno gledaliste u kinu te swingeri na kakvom gangbang partyu su takodjer gradjani. Nisam bas cuo da vozaci buseva tjeraju ljude u jednom busu da ubijaju one u drugom, upravitelji(ce) kina ne forsiraju gledatelje da vade oci onima iz drugog
kina... dobro, za swingere bi se moglo reci da bi si svi rado medjusobno "ukrstili kurcine".

Citat: › sve to meni moja draga domovina.. samostalna i neovisna omogucuje..
Zar ti sve nabrojano nije moguce ostvariti u "necijoj tudjoj" drzavi? Recimo, odes u Njemacku, napravis site, ne obrazujes se ili ne napravis bas nista?!

Citat: › ma ustvari anrkoman se ne nada.. jesmo'l mi kao drzava gori od narkomana? hmm.. Smile
Jebiga, narkoman ce - ako na vrijeme ne skuzi kamo ga vodi ovisnost - vjerojatno skoncati. Jedan na 5 milijuna. Kad drzava ode u kurac, onda ce njih sacica poslati ove milijune da ginu za njih.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 931
Lokacija: u muvingu
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.02.2009. 23:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[/quote] Jebiga, narkoman ce - ako na vrijeme ne skuzi kamo ga vodi ovisnost - vjerojatno skoncati. Jedan na 5 milijuna. Kad drzava ode u kurac, onda ce njih sacica poslati ove milijune da ginu za njih.
[/quote]

ima ih koji bi se rado odazvali, tako vele:


_________________
..like the naked leads the blind.
I know I'm selfish, I'm unkind.
sucker love I always find,
someone to bruise and leaves behind..
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.02.2009. 10:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pazi, nemože se dogoditi da se ide svjedočiti u Haag i to svako na svoju ruku?! Halo.
Iz onoga što se tamo događa, se kasnije može pisati i Povijest, tako će Blaškić sloviti kao netko tko je dobio 9godina, a Šljivančanin 5. Pa kad ti djete dođe iz škole, onda ti njemu lijepo objašnjavaj što se tu događalo.
Oko ovakvih stvari je potreban nacionalni konsenzus. A ne da svatko melje svoje.
Da Predsjednik zbog svoje taštine, svjedoči protiv svojih građana, da onaj Laušić tamo nosi neke "svoje" dnevnike, bez prethodne konzultacije sa vlastima i sl. Od svih papira koje imamo 95% smo podjelili, nijednom se nismo koristili mogućnost da ne predam papire zato što su oni vojna tajna ili slično. A to je samo pokzatelj koliko je netko neorganiziran, da nekažem nesposoban. A i iz razloga što svakto ima neko "svoje viđenje" , jednom rječju, nemamo pojma!
SRAMOTA ME.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 14.02.2009. 12:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma kakvi crni nacionalni konzenzus,s kim da se ja složim? s ekipom sličnom ivici (da ih nenabrajam,ima ih ko govana na ovom forumu) nema šanse,takvi poput ivice su držali straže 91 ispred mjesnih zajednica i busali se u prsa svojim hrvatstvom i knjižicama hdzja,al kad je počeo bubanj prvi su bili u švabiji...

Nikada se mi nećemo moći složiti,jer jednostavno ima previše neistina kojima su se ljudima napunile glave,sve su to bili heroji,počevši od glave,merčepa,norca,rojsa i ostale ekipe,sve drkeži koji prije rata nisu imali za crnu kiflu,al su se onda naglo obogatili na svom herojstvu,dok su pravi heroji il zakopani (laka im zemlja) il crnče na svojim poslovima i sklapaju kraj s krajem jer nisu uzeli mirovine i ostale privilegije dok je večina tzv.ratnika sjedi po birtijama i drkenjiše karu,znam dosta ljudi koji su prošli sito i rešeto za vrijeme rata,koji su prošli sva moguća ratišta a eto ih dan danas ljudi šljakaju dok neki koji su "bili" u ratu ljepo primaju "zasluženu" mirovinu.
toliko o nacionalnom konsenzusu

_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.02.2009. 14:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

justice je napisao/la (Pogledaj post): › ma kakvi crni nacionalni konzenzus,s kim da se ja složim? s ekipom sličnom ivici (da ih nenabrajam,ima ih ko govana na ovom forumu) nema šanse,takvi poput ivice su držali straže 91 ispred mjesnih zajednica i busali se u prsa svojim hrvatstvom i knjižicama hdzja,al kad je počeo bubanj prvi su bili u švabiji...
Ti jednostavno imaš previše predrasuda, nisam bio u Švabiji, niti sam takav tip.
Kakva glupa istina??? Tko ovdje priča o istini, o čemu ti pričaš?
Jel ti istina, da Šljivančanin nije odgovoran za Ovčaru, da su tamo "neorganizirano" odveli u autobusima 200 ranjenika (U AUTOBUSIMA-NEORGANIZIRANO).
Jel istina da u Vukovaru nije bilo prekomjerno granatiranje, iako sam ja pričao sa čovjekom kojemu je na kuću palo 32 granate.
Jel istina da smo mi za vrijeme rata jedini činili zločine, dok su drugi bili svesrdni zagovaratelji mira diljem svijeta i ŠIRE!
Britanci su sudili svojim časnicima poslije sranja na Falklandima, kazna im je bila degradiranje činova. Ti Falklandi se nespominju, a Balkan ostaje bure baruta.

I zbog ovakvih idiotskih razmišljanja kao što je tvoje, koje zahtjeva neku ISTINU?!
Naši ljudi ispadaju največi zločinci, a ostali mega svijetski dušebrižnici.
Na temelju onakvih suđenja kakve imamo "čast" pratiti ovih godina, se pišu knjige iz povijesti, i na temelju onakvih presuda se piše povijest, koju kao takvu, tvoja djeca uče.

A zbog ovakvih idiota kao što si ti, mi imamo državu kakvu imamo!
I sve po principu, neka je samo meni bolje, a nitko nebi rekao, ako bude svima bolje biti će i meni.
I nije zbog toga kriv ni Franjo Tuđman, ni Ivica Račan, nego Zemlja ZN(SR)ANJA.
Ovaj primitivni mentalni sklop koji misli da je od Boga dan, a u Boga nevjeruje.
I da je za sve na ovom svijetu kriv netko drugi, a onda će kao takav ići prozivati na neku odgovornost. Pa budi onda i sam odgovoran.

Da nisi toliko ĐUBRE i da negledaš samo na sebe i sve podređuješ sebi, možda bi i shvatio o čemu pričam.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
toni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2180
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.02.2009. 15:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›

Citat: › a na drugo pitanje... evo ti odgovora; drzavnost se ocituje iz grba, himne, zastave...
U, jebote... idem si napraviti jedno pe'-sest drzava, da ih ima po kuci...


Eo jać ih prvi priznat kao slobodne i neovisne... al bojim se da cu da budem jedini.. Wink



Citat: › sve to meni moja draga domovina.. samostalna i neovisna omogucuje..
Zar ti sve nabrojano nije moguce ostvariti u "necijoj tudjoj" drzavi? Recimo, odes u Njemacku, napravis site, ne obrazujes se ili ne napravis bas nista?!
[/quote]

naravno da sada mozes. ali u jugi bas i nisi mogao. ok, nije ni bilo intrneta, al kuzis sta ocu reci..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ginger
Offline
Avatar

Ukupno postova: 29
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.02.2009. 15:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Oni koji su rođeni kad se ovo o čemu govorimo događalo danas su punoljetni... A vidim da nekima još nije jasno što se zapravo dogodilo.
Neka si napišu na ploču jedno 200-tinjak puta:
Slobodan Milošević i njegovi generali krivi su za sve ratove koji su se vodili na tlu bivše države. Imali su tada svu vojnu logistiku, diplomaciju, popljačkali saveznu blagajnu, a ideološku podršku dobijali od tadašnje svoje "intelektualne kreme" (čuveni memorandum SANU i sav onaj užas koji su posijali nakon toga). I na kraju opet popušili. Zato jer su sve ovo o njima rekli strani diplomati, izaslanici, izvjestitelji i novinari. Znači: to nije nešto što smi izmislili mi. A ako je tako - trebali bi se svi mi složiti u jednom: Milošević nam je nametnuo rat. U tome bi trebalo biti nacionalnog konsenzusa.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ginger
Offline
Avatar

Ukupno postova: 29
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.02.2009. 15:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dodala bih samo još jedno: rat je gadna stvar. Tamo vladaju neka druga pravila, jako različita od ovih koja važe u toploj sobi nakon obilnog ručka. Izvukao je puno toga ružnog iz ljudi, ali činjenica je da je jedna strana bila kriva za rat. Izazvala ga je namjerno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 14.02.2009. 17:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

to volim ivice,ajd da i ti malo vrijeđanja ubaciš u svoje postove,pokaži kak i ti znaš pisati riječi "ĐUBRE" "IDIOT" a ne se samo praviti fin i dobar dečkić (što vjerujem da jesi,barem tak izgledaš na toj sličici)
uglavnom da se vratimo na temu,
drago mi je što si napisao ovakav post,podsječaš me na one tvrde srbende četnike koji pljuju po cijelom vaskolikom svijetu koji je protiv nebeskog srpskog naroda (ah pa da vi nacionalisti ste zapravo isti k,samo se zamjene za naciju i sve je isto)
vidi ovako boli me k. šta će srbi raditi sa svojim zločincima (kojih ima ko govana,da se razumijemo) njihov problem i njihova sramota,ostaće u govnima još 20-30 godina,zaboli me šta će biti s njima,a mi moramo počistiti govna ispred svojih vrata,a ne gledati u tuđe dvorište.
Šta ti misliš da meni nije muka što je Blaškić završio u zatvoru,što se sudi Gotovini dok Amerikanci rokaju po cijelom svijetu i nikom ništa,al jbg kad smo mala zemljica kojom drmaju ti isti koji su ih izručili tom sudu.
Ja sam da se sudi na našim sudovima onima koji su zaslužili,pa ak su krivi onda brate u zatvor a ako nisi vanka (eto vidiš kak se Rojs izvukao,he he...)
cijelo vrijeme spominješ rat,pa vjeruj mi doživio sam ga vjerovatno više nego ti u svakom slučaju,proveo sam dane kao pican u podrumu slušajući rokanje,nije bilo baš zanimljivo.

I još nešto-kriv je frnja i cijela njegova ekipa za ovo što nam se sada događa,naravno da je slobo bio kralj zabave na ovim prostorima,slobo je bio onaj koji je zapalio šibicu,ostali su to jedva dočekali...

_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.02.2009. 17:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

justice je napisao/la (Pogledaj post): ›
drago mi je što si napisao ovakav post,podsječaš me na one tvrde srbende četnike koji pljuju po cijelom vaskolikom svijetu koji je protiv nebeskog srpskog naroda (ah pa da vi nacionalisti ste zapravo isti k,samo se zamjene za naciju i sve je isto)
vidi ovako boli me k. šta će srbi raditi sa svojim zločincima (kojih ima ko govana,da se razumijemo) njihov problem i njihova sramota,ostaće u govnima još 20-30 godina,zaboli me šta će biti s njima,a mi moramo počistiti govna ispred svojih vrata,a ne gledati u tuđe dvorište.
Kao prvo ispričavam se na riječima koje sam koristio u opisu, a one su bile ĐUBRE i IDIOT, kako si i napomenuo. Izgubio sam živce dok sam čitao onaj DREK.

Kad smo kod termina NACIONALIST, ja se trudim poštovati tuđe, ali nedam na svoje, pa stoga možeš reči da sam nacionalist zbog toga ili nešto sasvim treće.

E sad ova bitna stavka:
justice je napisao/la (Pogledaj post): › a mi moramo počistiti govna ispred svojih vrata,a ne gledati u tuđe dvorište.
S ovom stavkom se apsolutno slažem!

I treba procesuirati ljude koji su radili sranja, kako u ratu tako i poslije.

Ali prvo moramo utvrditi činjenično stanje, a ne ga preuzimati iz članaka novina tipa: Dnevni Avaz i sl.

Drugo i ono osnovno: PRLJAVI VEŠ SE PERE KOD KUĆE! To je ono što smo trebali naučiti od ostalih država na koje se toliko silno želimo ugledati!

U ovome se mi razlikujemo od Europe, mi smo nekad toliko "fini" i "pošteni" da smo u stanju sami sebe zajebati, samo da bi to pokazali drugima.
Što uglavnom odražava našu nesposobnost za vođenje ičega, a kamoli države.
A zbog toga nas toliko "cijene" i "uvažavaju" neke zapadne zemlje.
I zbog toga smo tolika pušiona.

Političarima kao takvima prvo i osnovno za čega se moraju zalagiti moraju biti GRAĐANI REPUBLIKE, koje oni predstavljaju (bez obzira na nacionalnost), a kao takvi moraju se boriti ISKLJUČIVO ZA NJIHOVE INTERESE.

A nedaj Bože da si jedan od njih dopusti da pred strancima ocrnjuje, svoje vlastite građane. TO JE VELEIZDAJA (i sušta suprotnost opisa njegove dužnosti kao političara).

Nadam se da se sada razumijemo.

Lijep pozdrav.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vilenjak
Offline
Ukupno postova: 442
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 15.02.2009. 6:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
Sharon je napisao/la: › Trebali bi barem oko nekih stvari imati nacionalni konsenzus...
"Nacionalni konsenzus". Ah, divnog li sinonima za "jednoumlje bazirano na plemensko-krvno-religijskim" nacelima.

tocno. i ne samo za jednoumlje, svojstveno pretpolitickim drustvima, vec i kao -> pokrice/opravdanje zlocina.

davno je o tom problemu "hrvatskog nazionskog konsenzusa", iza kojeg se krije, naravno, bezocna pljacka gradjana i prodaja nacionalnih interesa Hrvatske, pisao i govorio hrvatski intelektualac, Boris Buden. evo nekoliko isjecaka iz kultne radio emisije Pescanik u kojoj je Buden vise puta gostovao (naravno, mi ga u Osijek nikada nismo zvali, a i zasto bi - nama takvi ljudi ne trebaju).

To sam ja doživio na hrvatskom primjeru. Nije riječ o zločincima koje treba ili ne treba isporučiti Hagu. U Hrvatskoj se pokazalo zapravo da nacija kao takva to ne želi, nacija kao takva vjeruje da ona može bez problema živjeti sa vlastitim zločincima, da ti vlastiti zločini nisu za tu naciju nikakav problem. Dobro, ali onda je nacija problem, to je moj odgovor otprilike. Slično nešto je sa Srbima, vi možete živjeti sa Ratkom Mladićem, vi ne date Ratka Mladića, ali problem ste vi, nije Ratko Mladić. U normativnom smislu ta nacija gubi svoje opravdanje, jer me koči. I s kojim me pravom prisiljavati da ja živim u miroljubivoj koegzistenciji sa zločincima, tko ima to pravo, u ime čega. Onog trenutka kad ja kažem - nitko nema to pravo, ja dovodim u pitanje tu fantaziju od nacionalne samobitnosti, suverenosti i svega ostaloga. Ako nacija želi živjeti sa svojim zločincima, ja ne želim živjeti s nacijom i to je otprilike moj odgovor na to pitanje.

[...]

Drugim riječima, Glavaš je samo ta - kako se to kaže srpski - žvaka zalijepljena ispod stola i svaki put kad primiš stol imaš tu sažvakanu pljuvačku svoje nacionalne prošlosti i ne možeš je se riješiti, ne možeš je se oprati i tako dalje. Hrvatska će morati na neki način to razriješiti, ali ne zato što bi političari to htjeli, ne zato što bi narod to htio, nego zato što netko izvana postavlja parametre koji se moraju poštivati, e da bi se riješili neki problemi. Da bi se recimo rješio problem nezaposlenosti, koji će se riješiti tako da ljudi mogu slobodno ići po Europi tražiti posao, što je vjerojatno i srpski slučaj. Mislim, ako naciji nije stalo do pravde, čemu nacija. Tako da u tom slučaju Glavaš nema ničeg zanimljivog, ničeg novog, osim što taj tragikomični dramolet, koji se odvija po medijima, pokazuje koliko je ta vlast još uvijek slaba, koliko nema kritičke javnosti koja bi prevagnula. Svi znaju i svi vjeruju da je u stvari Glavaš krivac, da je on nalogodavac i niko ne vjeruje da je nekakva 19 ili 20-ogodišnja cura okolo naređivala smaknuća. Dakle, manje-više je svima to jasno, riječ je samo o tome da neki ne misle da je to zločin, ubijati ljude pod određenim okolnostima. Tako da prevelika opsesija, fokusiranje na taj problem ne vodi nikamo. Ja ne mogu utjecati na hrvatsku javnost - pokušao sam početkom devedesetih - niti je ta javnost tako strukturirana da nekakav utjecaj igra bitnu ulogu. Danas javnost više ne funkcionira onako kako je to Habermas sebi zamislio - kao mjesto na kome se odlučuje demokracija. To isto vrijedi za Srbe. Činjenica da ljude ne smeta da je Mladić na slobodi znači da srpstvo više nema smisla.



Citat: › Nazalost, za koji mjesec ce doci otrijeznjenje nakon desetgodisnjeg tuluma za vrijem kojeg je taj sljam "skurio" bogatstvo stvarano 50 godina i zaduzio gradjane ove drzave za sljedecih minimalno 50 godina, ako ne i znatno vise.

mislim da je do laganog otrijeznjenja vec doslo, s procesom pristupanja Europskoj uniji. kako nam Europa i multinacionalne kompanije suvereno lupaju samare, tako se suvereni rvacki nazion sve vise seli/sklanja iz real politike na sigurnija/prikladnija mjesta/utocista -> npr. na koncerte Thompsona. dakle, iz realnosti u podrucje metafizike/balkanske ethno fantazije. pogledati samo koliko krezubi raznosac pizza iz Zagore zaradjuje na bijednoj raji danas, a koliko je zaradjivao prije 7-8 godina.

jos malo Budena:

Ja više ne vjerujem u postojanje nacije, da budem sasvim, sasvim otvoren, ja mislim da je ta iluzija također skončala. Ona je za mene skončavala u nekoj vrsti agonije devedesetih koju sam ja, ne samo promatrao nego i zapisivao, različite fenomene te po mom sudu agonije. Onda kad svi misle da se nacija upravo sad iz pepela ponovo podiže, oslobađa se lažnih internacionalizama, ideologije i ponovo dolazi do svoje biti, do svog identiteta - ja sam promatrao upravo suprotan proces, ja sam vidio rasulo onoga što ljudi misle da je nacija, da je identitet, da je budućnost, da je suverena nacionalna država, što je također jedna činjenica globalne realnosti, da takozvana suverena nacionalna država kakva je bila prije 25-30 godina, takozvana država blagostanja, danas više nigdje ne postoji nego se raspada.



Citat: › I autobus pun ljudi cine gradjani, a bome i dupke puno gledaliste u kinu te swingeri na kakvom gangbang partyu su takodjer gradjani. Nisam bas cuo da vozaci buseva tjeraju ljude u jednom busu da ubijaju one u drugom, upravitelji(ce) kina ne forsiraju gledatelje da vade oci onima iz drugog kina...

A collective ego manifests the same characteristics as the personal ego, such as the need for conflict and enemies, the need for more, the need to be right against others who are wrong, and so on. Sooner or later, the collective will come into conflict with other collectives, because it unconsciously seeks conflict and it needs opposition to define its boundary and thus its identity. Its members will then experience the suffering that inevitably comes in the wake of any ego-motivated action. At that point, they may wake up and realize that their collective has a strong element of insanity.

Eckhart Tolle

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.02.2009. 10:00 
Naslov:  Re: Nacionalni konsenzus
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@ Vilenjak:

Bravo osijek031.com smile osijek031.com smile

meni je osobno jako zanimljiva recenica "Danas javnost više ne funkcionira onako kako je to Habermas sebi zamislio - kao mjesto na kome se odlučuje demokracija" - to nepostojanje javnosti, koja je u socioloskom smislu neophodna za funkcioniranje demokracije, kod nas poprima monstruozne razmjere. to je sam po sebi novi topic, ali ima veze s nastajanjem nacionalnog jednoumlja: u uvjetima u kojima je sve manje disidentskih glasova unutar nacionalne mase (a to je kod nas slucaj vec skoro 20 godina) - polazeci od razine neke intelektualne elite (kvazi-akademici nasi i slicni jadoši koji se umjesto intelektualnim i drustveno korisnim radom bave politikanstvom i pretacu iz supljeg u prazno), preko politicke kvazi-oporbe do tzv. nezainteresiranog "malog covjeka" (malog ivice i male marice i slicnih) - mi vise nemamo cak niti medije koji glume javnost: televizija, novine, radio su samo refleksija nase nakaradne politicke scene i besciljne egzistencije ostatka populacije; refleksija kao takva nije kritika, nije neovisna i ne nudi pluralizam misljenja i nazora koji su potrebni - ponovo - za opstanak demokracije.

hrvatska demokracija tako postaje ponovljeni hrvatski komunizam koji vise nije lijevi nego desni - jedna partija (ona nacionalna, zna se), jedan mentalni set (onaj nacionalni, zna se), i narod koji cak i ne mora vise biti kuš, ali to zeli, jer ga modus vivendi malih ovcica bez mozga oslobadja imanja vlastitog misljenja i - nedajbože! - suprotstavljanja politickim i ekonomskim izrabljivacima.

a sto se tice nakaradnog dramoleta u nastavcima koji se zove "hrvatski pravni sustav", evo samo nekoliko recentnih primjera istoga (nisu bas u kategoriji ratnih zlocinaca, ali su indikativni za opcu trulez ovih geografskih prostora) - boris dezulovic pise za e-novine: golgota i uskrs nitkova

_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.02.2009. 11:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vilenjak je napisao/la (Pogledaj post): › I s kojim me pravom prisiljavati da ja živim u miroljubivoj koegzistenciji sa zločincima, tko ima to pravo, u ime čega. Onog trenutka kad ja kažem - nitko nema to pravo, ja dovodim u pitanje tu fantaziju od nacionalne samobitnosti, suverenosti i svega ostaloga. Ako nacija želi živjeti sa svojim zločincima, ja ne želim živjeti s nacijom i to je otprilike moj odgovor na to pitanje.
Sve je to pet! Samo postoji jedan problem, a taj je da ti neznaš istinu, ti samo znaš ono što ti je netko servirao.

Ja jesam da se svima sudi, ali to smo mi trebali učiniti kod kuće, a prije svega utvrditi činjenično stanje, što je i kako bilo.

A u vanjskoj politici je POTREBAN, taj NACIONALNI KONSEZUS, pogotovo kad je u pitanju Haag ili nešto treće, jer nemože se dogoditi, da jednom predstavniku jedan političar kaže jedno, a drugi drugo to samo odražava našu nesposobnost vođenja države.

U pravu si kad kažeš da ne želiš živjeti sa zločincima, to nitko neželi, i to definitivno usporava rast jedne države bilo koja ona bila. Njih je trebalo zatvoriti, ali nemože se dogoditi da na račun tih drkadžija na kraju na jednom sudu se kolektivizira krivnja, i da zbog toga jedan cijeli narod puši.

Još nešto, zar misliš da ove super zemlje tipa velika Britanija i sl. nemaju nacionalni konsenzus??? Zar misliš da Sve ostale države su prijeko poštene i van iznose samo golu istinu???

Čuj moram ti priznati jedno, a to je da ti nick odgovara.
LIJEPO JE BITI NADREALIST, ŽIVJETI U OBLACIMA I SVE GLEDATI SA KROZ SUPERIDEALISTIČKU PRIZMU TAMO NEGDJE SA ZVIJEZDA, ALI DRŽAVA SE VODI SA ZEMLJE TRIJEZNE I REALNE GLAVE, A NADREALIZAM I EPOHALNE GOVORE PREPUSTIMO PJESNICIMA!

Prema van kad gledaš svi naši političari predstavljaju jednu zemlju jednu skupinu građana, neka se tako i ponašaju. To je bila poanta. Učimo od Europe ono što neznamo, a što nam je prijeko potrebno, da nas kasnije nebi zbog istih grešaka koje činimo zato što to isto činimo, zajebavali.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: