Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Dok jedni stežu, drugi otpuštaju remen

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.12.2008. 10:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pernabukano je napisao/la: ›
Sharon je napisao/la: ›
Ovo je preseravanje na n-tu potenciju. Kad bi g-đa Sanader bila neka bogata g-đa XY to ne bi značilo ništa posebno loše, ali status javne ličnosti ima svoji cijenu. Svojim osobnim primjerom ovaj u javnosti eksponirani bračni par prvi u državi mora pokazivati da misli ozbiljno ono što govori, a osim toga trebao bi i javno podržavati domaće proizvođače u vrijeme ove krize. No, obzirom da je dotična g-đa totalno odlijepila od realnosti uljuljkana višegodišnjom dobrom pozicijom - otkud bi ona to znala?! Kako bi ona uopće znala da je turbo neukusno da se ovako bahati netko tko ipak živi o trošku poreznih obveznika i glasača. Hoću reći: nekakvoj g-đi Todorić ili sl. nitko ne bi ovo zamjerio, ali g-đi Sanader - da! Jadna je ako to ne zna i ne može ocijeniti... Balkan-expres mentalitet!
Skromnost je vrlina, a bahatost mana...

Slažem se, a Sejšeli?

Krasna destinacija, barem prema prospektima turističkih agencija. Trebaš o tome pitati one koji su tamo već bili. Ja, nažalost, nisam.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pernabukano
Offline
Avatar

Ukupno postova: 706
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.12.2008. 10:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sharon je napisao/la: ›
pernabukano je napisao/la: ›
Sharon je napisao/la: ›
Ovo je preseravanje na n-tu potenciju. Kad bi g-đa Sanader bila neka bogata g-đa XY to ne bi značilo ništa posebno loše, ali status javne ličnosti ima svoji cijenu. Svojim osobnim primjerom ovaj u javnosti eksponirani bračni par prvi u državi mora pokazivati da misli ozbiljno ono što govori, a osim toga trebao bi i javno podržavati domaće proizvođače u vrijeme ove krize. No, obzirom da je dotična g-đa totalno odlijepila od realnosti uljuljkana višegodišnjom dobrom pozicijom - otkud bi ona to znala?! Kako bi ona uopće znala da je turbo neukusno da se ovako bahati netko tko ipak živi o trošku poreznih obveznika i glasača. Hoću reći: nekakvoj g-đi Todorić ili sl. nitko ne bi ovo zamjerio, ali g-đi Sanader - da! Jadna je ako to ne zna i ne može ocijeniti... Balkan-expres mentalitet!
Skromnost je vrlina, a bahatost mana...

Slažem se, a Sejšeli?

Krasna destinacija, barem prema prospektima turističkih agencija. Trebaš o tome pitati one koji su tamo već bili. Ja, nažalost, nisam.

To znam i ja, a znam i da je dosta skupa...Znam i da si 99% hrvata to ne može priuštiti. Znam isto tako da je jedan "osječki" političar negdje prije bio na tim Sejšelima u trenucima kada se poziva na stezanje remena. Time je poslao krasnu poruku...
Možda da i mi obični smrtnici pitamo Vlado Zeca da nam kupi koji stančić, obnovi kuću i da malo džeparca.

Cjenik



N/D - cijene od: PLP - cijene od:
PRASLIN - Indian Ocean Lodge, 3* sup. 10990 kn 12490 kn
PRASLIN - Berjaya Praslin Beach, 3* 9850 kn 12050 kn
MAHE - Eden´ Holiday Resort, 4* 10550 kn 12190 kn
MAHE - Berjaya Mahe Beach, 3* 9890 kn 11990 kn
MAHE - Berjaya Beau Vallon Bay, 4* 10790 kn 13090 kn

Izvučeno sa prve agencije koja nudi Sejšele. Dakle za 2 osobe se ne može putovati ispod 30 000 kuna. Plus troškovi tamo. Svaka čast predsjedniče gradskog vijeća!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Honor
Offline
Ukupno postova: 45
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.12.2008. 18:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sharon je napisao/la (Pogledaj post): ›
lufus je napisao/la: ›

nagradno pitanje: koliko kosta torbica na slici?

Cijena torbice je: 15 000 eura (oko 100 000 kn)
Prava sitnica!

Shocked

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.12.2008. 13:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pernabukano je napisao/la: ›
To znam i ja, a znam i da je dosta skupa...Znam i da si 99% hrvata to ne može priuštiti. Znam isto tako da je jedan "osječki" političar negdje prije bio na tim Sejšelima u trenucima kada se poziva na stezanje remena. Time je poslao krasnu poruku...

Izvučeno sa prve agencije koja nudi Sejšele. Dakle za 2 osobe se ne može putovati ispod 30 000 kuna. Plus troškovi tamo. Svaka čast predsjedniče gradskog vijeća!

Nije to ništa preskupo za dvije možda malo iznadprosječne hrvatske plaće... pitanje je samo prioriteta, želiš li dati te pare za ekskluzivu ako imaš bližu i debelo jeftiniju, a ne puno lošiju, alternativu.

Mi se volimo busati u prsa kao zemlja nekakve socijalne pravde, a u stvari to baš i nismo. Uz ovakve panjeve nećemo još skoro niti postati.

S druge strane, uvijek će biti onih koji će voziti Bembare i Mece koje koštaju kao 20 ili više sejšelskih ljetovanja za dvoje, kao i onih koji će se povlačiti po javnim kuhinjama jer su lijeni brati metlice i kopati repu. Toga je bilo u socijalizmu, ima sada u divljem kapitalizmu, a bit će i u nekim boljim budućim vremenima.

Eh da.. osobno NIKADA ne bih dao 15K za odjevni ili obuvni predmet, ali bi ih tako rado spizdio na nekom putovanju bez da trepnem! Naravno, pod uvjetom da ih imam kao nekakav bonus na kućni budžet Wink

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kopile
Offline
Avatar

Ukupno postova: 655
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 26.12.2008. 13:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zlusch je napisao/la: ›

S druge strane, uvijek će biti onih koji će voziti Bembare i Mece koje koštaju kao 20 ili više sejšelskih ljetovanja za dvoje, kao i onih koji će se povlačiti po javnim kuhinjama jer su lijeni brati metlice i kopati repu. Toga je bilo u socijalizmu, ima sada u divljem kapitalizmu, a bit će i u nekim boljim budućim vremenima.

Bez uvrede ali imaš stvarno infantilna razmišljanja.Jel tebi nije palo na pamet da veliki dio tih ljudi koji se "povlače po javnim kuhinjama" iz zdravstvenih razloga nije u stanju kopati repu ili raditi bilo koji drugi teži fizički posao.

_________________
Kill'em all let god sort'em out
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.12.2008. 13:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kopile je napisao/la: ›
zlusch je napisao/la: ›
S druge strane, uvijek će biti onih koji će voziti Bembare i Mece koje koštaju kao 20 ili više sejšelskih ljetovanja za dvoje, kao i onih koji će se povlačiti po javnim kuhinjama jer su lijeni brati metlice i kopati repu. Toga je bilo u socijalizmu, ima sada u divljem kapitalizmu, a bit će i u nekim boljim budućim vremenima.
Bez uvrede ali imaš stvarno infantilna razmišljanja.Jel tebi nije palo na pamet da veliki dio tih ljudi koji se "povlače po javnim kuhinjama" iz zdravstvenih razloga nije u stanju kopati repu ili raditi bilo koji drugi teži fizički posao.

Nema uvrede... naveo sam ekstremne primjere sa obje strane socijalne ljestvice. Istina je uvijek negdje između.

Vidiš da nije infantilno... a ovih što ne žele raditi i kukaju kako im je teško ima više nego se usudiš i pomisliti.

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ela
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2074
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.12.2008. 13:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kopile je napisao/la (Pogledaj post): ›
zlusch je napisao/la: ›

S druge strane, uvijek će biti onih koji će voziti Bembare i Mece koje koštaju kao 20 ili više sejšelskih ljetovanja za dvoje, kao i onih koji će se povlačiti po javnim kuhinjama jer su lijeni brati metlice i kopati repu. Toga je bilo u socijalizmu, ima sada u divljem kapitalizmu, a bit će i u nekim boljim budućim vremenima.

Bez uvrede ali imaš stvarno infantilna razmišljanja.Jel tebi nije palo na pamet da veliki dio tih ljudi koji se "povlače po javnim kuhinjama" iz zdravstvenih razloga nije u stanju kopati repu ili raditi bilo koji drugi teži fizički posao.

A zašto ti misliš da smo svi mi koji radimo 100% zdravi pa se borimo.Pomisliš li da među njima onih kojima je tako lakše,imamo živih prmjera oko sebe za to,npr.ako neko živi od svoje 18 do 37.g na socijalnoj pomoći i javno izjavljuje da mu ne pada na pamet ići za siću raditi,ja sam vjerovatno kreten što sa razbijenom kičmom svaki dan idem na posao za koji pouzdano znam da će me još više zdravstveno razvaliti.
btw teme ovima su i hozn tregeri mali a ne remen...sramota od ljigavaca

_________________
ne čini ono što želiš da ti čine,ukusi su različiti
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.12.2008. 15:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ela je napisao/la: ›
A zašto ti misliš da smo svi mi koji radimo 100% zdravi pa se borimo.Pomisliš li da među njima onih kojima je tako lakše,imamo živih prmjera oko sebe za to,npr.ako neko živi od svoje 18 do 37.g na socijalnoj pomoći i javno izjavljuje da mu ne pada na pamet ići za siću raditi,ja sam vjerovatno kreten što sa razbijenom kičmom svaki dan idem na posao za koji pouzdano znam da će me još više zdravstveno razvaliti.

Uvijek je bilo onih kojima je sasvim dovoljno živjeti od crkavice, nekakve socijalne pomoći i dječjih doplataka.... kao i onih koji žive kao lordovi (političari i popovi) i živo im se jebe što netko podmeće kičmu da bi preživio.

Najpametnije je ne kukati već uzeti svoju sudbinu u svoje ruke, obrazovati se, raditi i dva posla ako treba dok ne staneš na noge malo... štogod.

Pljuga je što mladi i obrazovani ljudi čame na birou ili bježe van, a na njihova mjesta (zbog sjebanog sustava vrijednosti) dolaze nesposobniji i podobniji preko štele. To je IMHO jedan od najvećih problema koji podrivaju ovu zemlju... a nama, da bi sakrili pravi izvor problema, serviraju bajke o Slovencima, nemoralu, gospodarskoj krizi i tko zna čemu drugom.

I onda se vraćamo na početak ove priče - netko će stegnuti remen iz potrebe, netko zbog slikanja za novine, a netko će i dalje uživati u sigurnosti socijale ili se brčkati na Sejšelima.

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kopile
Offline
Avatar

Ukupno postova: 655
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 26.12.2008. 15:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ela je napisao/la: ›
ja sam vjerovatno kreten što sa razbijenom kičmom svaki dan idem na posao za koji pouzdano znam da će me još više zdravstveno razvaliti.

Ne vjerojatno nego sigurno.

_________________
Kill'em all let god sort'em out
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.02.2009. 22:22 
Naslov:  Re: Dok jedni stežu, drugi otpuštaju remen
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svojim predviđanjima i "antirecesijskim" potezima čovjek me ugodno iznenadio, pomisliš ima nade, a onda
http://www.index.hr/vijesti/clanak/car-je-gol--rohatinski-poziva-na-umjerenost-a-gradi-velebno-novo-zdanje-hrvatske-narodne-banke/421304.aspx

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: