Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Dalmacija po siromaštvu pala na razinu Slavonije

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Callistemon
Offline
Ukupno postova: 572
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.02.2009. 17:48 
Naslov:  Dalmacija po siromaštvu pala na razinu Slavonije
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

http://slobodnadalmacija.hr/Hrvatska/tabid/66/articleType/ArticleView/articleId/40679/Default.aspx

Samo još jedan dokaz kako živimo i kamo nas vode naši uspješni političari zadnjih godina. OK, ne zapošljavaju političari ljude i ne pokreću političari poslove, ali stvaraju uvjete i atmosferu za takovo što!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.02.2009. 19:14 
Naslov:  Re: Dalmacija po siromaštvu pala na razinu Slavonije
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

NPrema posljednjim službenim podacima za 2007. godinu, najrazvijenija je sjeverozapadna Hrvatska, čiji je BDP dosegnuo 64 posto prosjeka EU-a, no zato BDP u jadranskoj regiji iznosi samo 48 posto, a u Slavoniji 35 posto.
Nisu pali na razinu Slavonije, a i koliko se trude oko turističke ponude mogu biti sretni...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Callistemon
Offline
Ukupno postova: 572
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.02.2009. 12:57 
Naslov:  Re: Dalmacija po siromaštvu pala na razinu Slavonije
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svakako nije im se za pohvaliti sto su pored takvoga prirodnoga resursa pali na niske grane, ali moj point je da smo postali mjerilo za jad i bijedu... zar to nije jadno i bijedno?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.02.2009. 13:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...možda ih ovo potakne da shvate kako on Čeha i pašteta nemaju ništa...s druge strane, za prenapuhane cijene su si sami krivi, jer niti jedan strani turist neće se vratiti na mjesto gdje su mu ponudili gotovo pa ništa za neku ekskluzivnu cijenu...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Callistemon
Offline
Ukupno postova: 572
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.02.2009. 13:29 
Naslov:  Re: Dalmacija po siromaštvu pala na razinu Slavonije
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a sta bi mi Slavonci trebali shvatiti...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.02.2009. 13:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...da i mi konje za utrku imamo, al nemamo nikog ko bi bio dobar džokej, očito....

...eko/etno turizam, Kopački rit,poljoprivreda, šume, rijeka drava, dunav malo dalje, novu dvoranu Gradski vrt...povijest....Tvrđu.....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.02.2009. 17:12 
Naslov:  Re: Dalmacija po siromaštvu pala na razinu Slavonije
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne idemo nikud dok npr. u Plodovima zemlje iz tjedna u tjedna udarni prilozi budu o muljažama oko najma zemljišta, neplaćanja isporučenog mlijeka, kukuruza, suncokreta, repe...enormnom uvozu hrane itd. itd. A otkud dvorana u tom društvu? Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
komarac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 100
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.02.2009. 20:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pretpostavljam da poanta nije bila u Dalmaciji ili turizmu već u nama i našem standardu - naslov je takav jer je preuzet iz Slobodne.

Inače, čitam danas malo DZS. Ne smatram te podatke nepogrešivima, ali indikativni jesu. Evo linkova:

Zaposlenost
http://www.dzs.hr/Hrv_Eng/ljetopis/2008/PDF/37-bind.pdf

Nezaposlenost
http://www.dzs.hr/Hrv_Eng/ljetopis/2008/PDF/38-bind.pdf

Broj poslovnih subjekata
http://www.dzs.hr/Hrv_Eng/ljetopis/2008/PDF/35-bind.pdf

Investicije
http://www.dzs.hr/Hrv_Eng/ljetopis/2008/PDF/39-bind.pdf


Uvoz/Izvoz

http://www.dzs.hr/Hrv_Eng/ljetopis/2008/PDF/44-bind.pdf

Pismenost, obrazovanje itd.
http://www.dzs.hr/Hrv_Eng/ljetopis/2008/PDF/49-bind.pdf

Industrija
http://www.dzs.hr/Hrv_Eng/ljetopis/2008/PDF/41-bind.pdf

Ja sam uspoređivala Varaždinsku županiju (dakle ovaj, gore navedeni, najrazvijeniji dio Hr) i nas... Podaci su za 2008.

Nije teško doći do zaključaka Sad
Kad se usporedi s ostatkom države, često je još poraznije.

_________________
Nije Aristotel, Komarac je!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
josephine01
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2125
Lokacija: ispred ogledala
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.02.2009. 21:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la (Pogledaj post): › ...da i mi konje za utrku imamo, al nemamo nikog ko bi bio dobar džokej, očito....

...eko/etno turizam, Kopački rit,poljoprivreda, šume, rijeka drava, dunav malo dalje, novu dvoranu Gradski vrt...povijest....Tvrđu.....


Slažem se. S obzirom da na moru naplaćuju apsolutno sve, nije ni čudo da se potrošačima njihovih usluga upalila lampica. Samo čekam kad će doći trenutak da svima koji se kreću u smjeru mora, Dalmoši i Primorci stave mjerač zraka na leđa i da im po završetku ljetovanja naplate i kisik koji su podisali. Nedavno sam gledala emisiju More gdje je bio prikazan prilog o obitelji koja toči more u bočice i prodaje po svijetu. Halo, toči more u bočice! Svaka čast njima na dosjetljivosti i poduzetnosti, a nama na sramotu što imamo trulež na čelnim pozicijama, kojima je promocija Slavonije bitna koliko je crno pod noktom. Da je tako, pokazali smo kod organizacije Svjetskog rukometnog prvenstva. Očito nam najbolje ide udaranje motikom po zemlji i saginjanje glave što niže.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.02.2009. 9:28 
Naslov:  Re: Dalmacija po siromaštvu pala na razinu Slavonije
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lufus je napisao/la (Pogledaj post): › Ne idemo nikud dok npr. u Plodovima zemlje iz tjedna u tjedna udarni prilozi budu o muljažama oko najma zemljišta, neplaćanja isporučenog mlijeka, kukuruza, suncokreta, repe...enormnom uvozu hrane itd. itd. A otkud dvorana u tom društvu? Very Happy


...ma, eto, obzirom da volim naširoko objašnjavati, bilo je mjesta i za dvoranu....Smile...nju sam zapravo spomenula jer smatram da uz sve prije navedeno, i ona bi se mogla na neke načine iskorištavati valjda i u neke turističke svrhe, obzirom da je prvobitna namjena bila ispit iz gostoprimstva, na kojem su gotovo pa svi uključeni pali....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
josephine01
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2125
Lokacija: ispred ogledala
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.02.2009. 16:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne, ne. Najbolje je da se sad vrata zaključaju i nek ju nagriza zub vremena. Ili da ju prodamo nekom Švabi, pa nek od nje napravi još jedan Kaufland ili javnu kuću. Ili još bolje, poklonimo ju nekom osjiječkom "poduzetniku" pa nek ju on proda i sebi stavi paru u džep. A Splićani će svoju dvoranu koristiti kao smještajni kapacitet u vrijeme ljeta. Šta fali...

_________________
Za mene je svinja kralj životinja dok ne probam lava.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 06.02.2009. 18:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kak me zaboli k. za tovare,eto im njihov sanader...

_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: