Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Europska unija

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Lovro
Offline
Ukupno postova: 6
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.01.2009. 19:04 
Naslov: Hehehe ! Europska unija
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U zadnje vrijeme se pitam da li sam za to da Hrvatskauđe ili ne u evropsku uniju.
Možda da, možda ne.
Ako nas trebaju neka nam dozvole da na HTV-u ( državna televizija koju ne gledam a plaćam preplatu) jednom tjedno puste emisiju s nazivom "Kupujmo Hrvatsko!" u kojoj bi ugledni ekonomisti, gospodarstvenici i političari govorili kao je dobro da kupujuemo domaće i kako da u okviru važeće "eurposke pravne stečevine" potičemo građane da kupuju hrvatsko ( pola emsije) Druga polovica bi bila besplatne reklame za hrvastke tvrtke koje nemaju novaca za komercijalne reklame.
Kad bi nam to dozvolili odmah bi bio za to da Hrvatska bude dio EU. Do tada sam skeptik.

Molim da mi se pridruže oni koji se više bave TV-om i sl. da pokrenimo akciju na internetu u kojoj bi se besplatno radile reklame za manje hrvatske tvrtke i putem udruge potrošača ili sl pokrenuli akciju za takvu emisiju na HTV-u

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exHOP3on
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4356
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.01.2009. 20:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

neš to moć, Hloverka ti neće dat
al evo imaš moj glas

_________________
Ovdje može biti VAŠA reklama!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Delfin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 505
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.01.2009. 11:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nisam da Hrvatska uđe u EU! Za sto smo se borili.......

_________________
...MOJ OSIJEK PUN JE SUNCA... osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.01.2009. 12:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja sam prije svega za to da duh dobrih vrijednosti koje promovira Europska unija udje u Hrvatsku.

Slika o EU koja je zadnjih, gotovo, 20 godina gradjena u Hrvatskoj je mrkvasta iluzija kojom se netom okopiljeni konuzmerizam hrvatskih gradjana mamio na podizanje kredita u bankama stranih vlasnika kako bi se kupovala roba proizvedena u tim drzavama, svijanje kicme i zmirenje na jedno oko za vrijeme Velike pljacke.

Politicari su davnih dana dobro nanjusili sto gradani Hrvatske ocekuju od EU. Ocekuju standard, pare, trosenje, imovinu, automobile, jefine snosaje. Na tome su gradili svoje politicke platforme (ispravnije bi bilo reci - pamflete) - gradjanima ce deklarativno obecati EU, ali sve ono sto ce raditi nece imati apsolutno nikakve veze, ili ce biti u samoj suprotnosti s onim sto bi Hrvatsku zaista i dovelo do razine u kojoj bi joj se ponudilo clanstvo u toj organizaciji. Primjera je bezbroj i postoje u govoto svim podrucjima ljudske djelatnoasti i drustvenog zivota - izaberite bilo koji i sigurno ce se naci neki argument.

Zbog svega toga, gradjani Hrvatske prije svega imaju potpuno krivu sliku o Europskoj uniji i onome sto clanstvo u toj organizaciji donosi, obvezama i mindsetu koji je za clanstvo potreban.

Vratimo se na ideju...
Ovo s reklamama zvuci kao ideja o tome da Mjesec naselimo ljudima tako da ga velikim kukama ukrademo Nebu i spustimo u Jadran.

Napraviti web stranice s reklamama koje bi gledao tko?! Zasto? Ideja se temeljni na ocekivanju da bi ljudi dosli na neku web stranicu samo da bi gledali reklame. Vrlo, vrlo optimisticno.

Doduse, ideja mozda i ima prodju. Uvjet je da ne postoji nista drugo i niti jedna druga stranica na Internetu, mada je upitno koliko bi ljudi i u tim uvjetima gledalo web stranicu s reklamama, a koliko bi njih cackalo prkno, navlacilo prepucij ili kupovalo talijanske, njemacke i turske proizvode po shopping centrima.

P.S. Gradjani Hrvatske bi za pocetak trebali razbiti iluziju i lazi koje im zadnjih 20tak godina plasira vladajuci establisment da politicke i ine silnice u Bruxellesu Hrvatsku smatraju privilegiranijom, boljom i sjajnijom od ostalih balkanskih zemalja nastalih raspadom Juge. Smatraju nas podjednako podlima, pokvarenima, prljavima i korumpiranima i to sto Sanaderu, Tudjmaninu ili Racanu nitko u lice nije sasuo sto zaista misli nije znak da prema nama gaje nekakve pozitivne osjecaje, vec da su oni skolovani diplomati, uceni na lijepo ophodjenje i prema Crnom supku crne macke.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Lovro
Offline
Ukupno postova: 6
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.01.2009. 18:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zahvaljujem se na vrlo rječitom odgovoru na moju temu. No ne moramo mi tražiti " duh dobrih vrijednosti" u EU. Ispada da su Hrvati narod koji nepoznaje dobre životne vrijednosti. Imamo mi bolju kulturu i bolje vrijednosti od većine "dobrih vrijednosti" koje nam pokušava plasirati EU. Eto, na primjer, moje djete se može cijelo ljeto slobodno igrati na dječijem igralištu u ulici i samo ga ponekad moram pogledati, ne za to da vidim da li ga je netko pokrao, ili sl. već da vidim da ne sjedi u pjesku ili sl. A o evropljanima: Čitao sam intervju jedne gospođe iz Njemačke koja je posjetila Osijek ( poslovno) i pitali je novinari što je najviše dojmilo u Osijeku? Rekla je da ju je naviše dojmilo to što je vidjela jednog djedu kako šeće sa unukom na promenadi. Što je tu čudno? Pa toga nema kod njih. Djeca odlaze od roditelja rano, a bake i djede? Pa što je to.
Pokušajte u Fracuskoj kupiti auto na kredit. Nema problema. Ali za francuska auta su jedni uvjeti i porezi a za druga auta drugi uvjeti. Mi nemamo tih problema. Nemamo auto indstriju, ali imamo šume i drvnu industriju a opet smo u novu dvoranu stavili uvozni parket jer ga neznamo napraviti. Kupujemo poljski Ariel a ne naš Faks, kupujemo čokoladu u Lidlu...
Nastavak sljedi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: