Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Izrael: božićna invazija

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.01.2009. 12:14 
Naslov:  Izrael: božićna invazija
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zanima me što forumaši misle o ovom klanju djece koje gledamo od Božića on-line. Ja samo vidim beskrajne redove poslaganih trupla djece i užasavam se. Tu prestaje zdravi razum, ma kako se trudili da objasne zašto su odabrali ovakve ciljeve...

http://www.glas-slavonije.hr/vijest.asp?rub=2&ID_VIJESTI=102469

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.01.2009. 12:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...obzirom da su muškarci okolo po ratnim terenima, većina stanovništva po gradovima/selima/whatever su žene, djeca i starci....a protivnička strana ne bira ciljeve, tako da je broj poginule djece i žena toliko ogroman...toliko o činjeničnom stanju...
...druga stvar je što se po tim krajevima oduvijek ratuje fanatično, ekstremno i s nekim drugim razmišljanjima u glavi...nažalost.....
...meni su u sjećanju ostale urezane slike i svjedočanstva ljudi koji su provodili dobar dio vremena na cestama....pričali su mi kako im je najgore od svega vidjeti dijete kako stoji pored ceste, jer takvi isti vjerski fanatici ne biraju ni način ratovanja, već šalju djecu kao samoubojice...mi to ne možemo shvatiti, jer nam nije logično, ali nažalost, postoje očito narodi kojima je takav oblik ratovanja razuman....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.01.2009. 13:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne svrstavam se ni na čiju stranu, samo sam zgrožena načinom kako tamo tretiraju djecu - i jedna i druga strana. Užas! Kod nas se prvo sklanjaju djeca s takvih mjesta (imali smo i mi idiote koji su nam djecu gađali sa sigurne udaljenosti)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Svebor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1672
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.01.2009. 15:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

neki moji znanci se u svezi ove teme često zapitaju ne bi li zapravo bilo bolje da je hitler završio svoj posao s "prljavim miševima", kako židove nazivaju pojedini članovi iranske prosvjete.
ja ne znam što da mislim. znam samo da će i opet, kao u svakom ratu i kao što nam mediji foto i viedo materijalom opetovano dokazuju, najebati nevini...
ostatak svijeta će eventualno pročavrljati o tome, vlade vjerojatno poslati nekoliko dimplomatskih nota ali na tome će sve stati... neće biti ništa dok se sve strane ne odluče sjesti za stol i dogovoriti, napraviti kompromise. nije mi jasno da to nisu spremni več zadnjih pola stoljeća ili je možda nekome u interesu da to područje ostane trusno i nemirno poput balkana preko mora... kako, zašto?!

_________________
"si quid novisti rectius istis, candidus imperti; si nil, his utere mecum."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
stoka_unleashed
Offline
Avatar

Ukupno postova: 639
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 09.01.2009. 17:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa nisu ti tvoji znanci budale ....dobro se pitaju...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.01.2009. 17:29 
Naslov:  Re: Izrael: božićna invazija
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

http://dnevnik.hr/vijesti/svijet/oni-najvise-stradavaju-257-djece-zrtve-su-nasilja-u-gazi.html

"Izraelska vojska morala je biti svjesna ozbiljnosti situacije, no nije pomogla ranjenima. Ni nama ni pripadnicima palestinskog Crvenog polumjeseca nisu omogućili pristup i pomoć ranjenima", kazao je. ICRC optužuje Izraelce da sprječavaju odlazak vozila hitne pomoći u pogođena područja te je zatražio da se omogući njihov brz i siguran pristup palestinskim ambulantama Crvenog polumjeseca kako bi se evakuiralo što više ozlijeđenih kojima je potrebna hitna medicinska pomoć. Neuobičajeno oštrim tonom, ta je neutralna međunarodna humanitarna organizacija priopćila kako smatra da su Izraelci spomenutim incidentom prekršili međunarodni humanitarni zakon.
Humanitarna kriza u Pojasu Gaze pogoršava se "iz sata u sat", unatoč svakodnevnom trosatnom prekidu izraelskih napada koji je ocijenjen "nedovoljnim", priopćio je u četvrtak, 12. dana izraelske ofanzive, glasnogovornik UN-ove agencije za pomoć (UNRWA) Christopher Gunnes, dodavši kako je agencija prisiljena privremeno obustaviti sve humanitarne aktivnosti u Gazi, nakon što su Izraelci pogodili humanitarni konvoj pri čemu je poginuo jedan njihov zaposlenik.
Humanitarna kriza pogoršava se iz sata u sat", dovodeći u kritičnu situaciju 1,5 milijuna Palestinaca, izjavio je glasnogovornik UNRWA-e Christopher Gunnes. Bez električne energije živi oko milijun stanovnika palestinskih područja, 750.000 osoba je bez pitke vode, a bolnice i dalje rade samo zahvaljujući generatorima koji mogu prestati raditi u svakome trenutku, ako nestane goriva, kazao je Gunnes. "Zalihe hrane potrajat će još nekoliko dana, ali ne i tjedana. Većina ljudi već je izgladnjela, posebice roditelji koji se odriču obroka zbog djece." "UNRWA je bila prisiljena privremeno prekinuti aktivnosti u Gazi. Tako će ostati dok izraelske vlasti ne zajamče siguran prolazak našim ekipama. Konvoj s humanitarnom pomoći koji se kretao prema Erezu pogodile su dvije topovske granate i jedna je osoba poginula", kazao je, dodavši kako je prolazak konvoja bio dogovoren s izraelskom vojskom.



Ovi doslovno mogu radit što hoće, Bush ih naravno podržava, a Obama šuti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.01.2009. 1:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Izraelcima je očito prekipjelo biti taocem državice kojom upravlja fanatična teroristička organizacija.
Po meni - za prekid je vatre kriv Hamas. Od Izraela se nije ništa drugo moglo očekivati, pogotovo sada - kada moraju pokazati svojim bližim (ali i daljim) susjedima da su sposobni za odlučnu akciju i potpuno uništenje neprijatelja. Čini se kako ih ovaj puta neće nitko spriječiti.
Šteta djece roditelja koji vjeruju hamasu toliko da vole živjeti po njihovim pravilima. S druge strane - kako anakonda reče - izraelski vojnik ne vidi u toj djeci ništa drugo do potencijalnih bombi.

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.01.2009. 20:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

već sama uspostava države Izrael je velika nepravda prema palestincima na čijem teritoriju je ona osnovana.otud svi ti konflikti i podržavanje Židova od strane zapada, sve na štetu arapskog stanovništva.naravno, Židovi imaju pare diljem svijeta pa je sasvim razumljivo da im se tolerira nasilje.
također Amerika u njima vidi saveznika u slučaju napada na Iran, što mi se čini sve izvjesnije.

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.01.2009. 17:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Na dan kad je ova tema postavljena bilo je 680 mrtvih, sad je brojka napredovala do preko 1000. I ništa se ne događa. Sve gledamo i dalje, već nam je postalo normalno (i to je najstrašnije!), prisjećajući se ratnih godina kad su o nama tako izvještavali u nekom svijetu koji nam se činio tako sretan... Isti ovi pajaci bjelosvjetski koji samo hodaju o trošku UN-a i koji ne misle ozbiljno tamo gdje nema nafte i tamo gdje Bush ocijeni da ne treba reagirati (ne ulazim u razloge, ali vidim da i Obama namjerava nastaviti s mitom o svetoj kravi Izraelu koja sve smije) dolazili su i nama i isto tako nisu ništa činili, pustili su da se dogodi Srebrenica i sve ostalo. A mi samo gledamo kako se nekadašnja žrtva pretvara u krvnika; gledamo opet svu tu novoubijenu djecu...
Neka samo ne misli sretni dio svijeta da ga neće stići kletva i da će ga očajnici poštedjeti samoubilačkih napada. Ne trebaju mu raketni štitovi niti sofisticirano oružje protiv marsovaca. Neprijatelj je on sam sebi. Najveći.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: