Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Navijač u terenu!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: Treba li HNS kazniti navijače za ulijetanje na stranom terenu?

Ne treba. Neka ih kazne vani.
14%
 14%  [ 2 ]
Treba. Pravila treba poštivati.
71%
 71%  [ 10 ]
Općenito sam protiv kazni.
14%
 14%  [ 2 ]
Ukupno glasova : 14


Autor Poruka
Gemi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2963
Lokacija: Nebesa
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.06.2006. 8:14 
Naslov: Warning ! Navijač u terenu!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovo je komentar na vijest koju smo imali priliku vidjeti na stadionu nakon utakmice Hrvatska vs Brazil, o ulijetanju jednog navijača iz Splita u teren:

ANTE ZUANIĆU, HRVATSKI SINE, CIJELI SVIJET TI SE DIVI
Ante Zuanić je tipični ustaša. Jer ustaša ne podliježe prisili utovljene stvarnosti, finoći svakodnevnice i disciplini društvene jednobraznosti. Ne! Njegovo je temeljno mjerilo - LJUBAV!. A ustaša kada ljubi, onda doista i - LJUBI. Bilo za Domovinu, zavičajni nogometni klub, ili pak za pravicu koju nam neki uvijek otimaju a mi je neprestano tražimo. Mladi, buntovni i prokleti! Huligani, kako ih nazivaše... Dakle, Ante je tipični primjer ne samo hrvatskog nogometnog navijača već također i hrvatske viteške časti. Mlad, nezapošljen, neshvaćen i odbačen od društva; dakle, dio sive, bezlične i bezimene mase sa hrvatskim srcem i dušom koju nitko ne može potkupiti. Nisu li se takvi - mladi i bezimeni - prvi odazvali pozivu Domovine, jednako 1941. kao i 1991. godine? A Domovina se brani jednako puškom, bakljadom na stadionu ili pak svjetskim čudom kojeg nam je priredio naš Ante Zuanić . Dakle, to je naš hrvatski nogometni navijač, buntovnik, ustaša, hajduk, ili huligan. Na najvećoj sportskoj priredbi na svijetu - Hrvati su priredili ČUDO. Čudo bakljade, čudo igre, čudo navijanja, čudo našeg Ante Splićanina, vrele hajdučke krvi. Svijet ne prestaje o njima govoriti. Slušam, čitam i razgovaram s ljudima. Ponosno je sada biti Hrvatom. Ako nemamo političare Hrvate, barem imamo hrvatsaku mladost...Naša je molitva - nogomet, naše oružje - navijačka pjesma, bakljada i naša mladost. Tu je i naš Ante Zuanić, potomak dičnih alkara, uskoka, buntovnika, ustaša i guslara. Rodila majka junaka...

Imota Dinaroid

Da napomenemo, u Hrvatskom nogometnom savezu navodno razmišljaju o pokretanju postupka. A u napucima njemačke policije navedeno je da će navijači koji uđu na teren platiti najmanje 1000 eura.

_________________
Gemi031
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.06.2006. 8:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

rezultat razmišljanja bit će vjerovatno da porezni obveznici plate kaznu za tog divljaka.....

tko su ti Imota Dinaroid uopće?

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
puki
Offline
Ukupno postova: 1114
Lokacija: Kokuće zasad
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.06.2006. 10:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

treba kaznit budalu.

_________________
Ná glac pioc comhairle gan comhairle ban.

übergefickt osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
---
Offline
Ukupno postova: 2910
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.06.2006. 12:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

e, da nam ga barem ne vrate...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.06.2006. 13:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zanimljiv naslov u Vecernjem...
http://www.vecernji-list.hr/newsroom/sports/football/sp_nogomet/zanimljivosti/572756/index.do

Citat: › ANTE ZUANIĆ Navijač koji je u Berlinu utrčao u teren kaže da to ne bi ponovio

Upad na stadion osigurao mi je posao!


Splićanin Ante Zuanić cijeli će život pamtiti svoje prvo gostovanje s reprezentacijom Hrvatske izvan granica Lijepe naše. Utrčavši na teren pretkraj utakmice Hrvatska – Brazil, pobijedio je osiguranje na Olimpijskom stadionu u Berlinu za koje su govorili da je neprobojno. U zagrebačkom naselju Trnskom našli smo sinoć Antu kod prijatelja. Simpatičan i pristupačan mladić nije odavao sliku huligana kako su ga “počastili” ovih dana.

Do Prše u transu
– Nisam planirao uletjeti u teren, ali me ponijela pjesma hrvatskih navijača. Da se ponovno nađem u toj situaciji, mislim da ne bih to učinio – iskreno će Ante dodajući kako ga je osim pjesme ponijela i fešta prije utakmice u hrvatskom restoranu “Neretva” u Berlinu: – Bila je ludnica. Jelo se, pilo, pjevalo...

Prije skoka preko jarka u teren Ante je skočio i s gornje etaže stadiona na donju!
– Razbio sam se cijeli! – kaže Ante i nastavlja o svom trku pokraj brazilskih čarobnjaka i vatrenih: – To je bio trans! Trčao sam besciljno sve dok nisam ugledao Dadu Pršu. Odmah sam krenuo zagrliti ga jer je car! – opisuje susret sa svojim idolom.
O njemačkoj policiji kaže:

– Dobro su me tretirali. Ne govorim baš jezike pa mi je bilo teško. No, postupak suđenja trajao je deset minuta. Dobio sam kaznu od 140 eura i pustili su me. Priznao sam i napad na redara iako ga nije bilo. Nikada nisam bio izgrednik niti sam evidentiran u policiji.
Nije zaboravio zahvaliti Torcidi Brda.

– Sreo sam ih kad sam poslije izlaska iz zatvora lutao gradom, a oni su mi dali kartu za Hrvatsku.

Doček u kvartu
Kako je reagirala majka?
– “Probila” je, bila je u šoku. Ante se danas autobusom vraća u Split. Tamo mu pripremaju doček u kvartu u Varošu. –Čak su ljudi, kad su čuli za onih 10 tisuća eura kazne, ponudili da će skupit’ novac za mene.

I za kraj nam je otkrio malu tajnu. – Na račun ovoga dobio sam posao – radosno je zborio Ante, ugostitelj po struci, no ipak nam nije otkrio tko je misteriozni poslodavac.

Ante Zuanić za ljubljenje Pršine kopačke barem zasad neće platiti kaznu, potvrdio nam je Stipica Kuna, šef hrvatskih policajaca na prvenstvu. No, u Hrvatskom nogometnom savezu navodno razmišljaju o pokretanju postupka. A u napucima njemačke policije navedeno je da će navijači koji uđu na teren platiti najmanje 1000 eura.


Percepcija...

No, evo i malo drugacije gledanje na stvar...
http://nevenbarkovic.bloger.hr/post/deseci-tisuca-hrvata-u-njemackoj-ispastat-ce-zbog-jedne-seljacine/30288.aspx

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
puki
Offline
Ukupno postova: 1114
Lokacija: Kokuće zasad
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.06.2006. 14:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

slazem se sa likom(nevenom, jel).
nisam gledao utakmicu i ne znam o cemu se tocno radi, al eto -budala je.

_________________
Ná glac pioc comhairle gan comhairle ban.

übergefickt osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.06.2006. 14:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mene u cijeloj prici najvise fascinira to sto su novinari naglasili (stavljanjem te cinjenice u nadnaslov teksta) da je na osnovu ovog upada u teren dobio posao.

Djeco, upadajte u terene, dobit cete posao! Pripremajte se od najmanjih nogu, utakmica je malo, a posla jos manje!

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
puki
Offline
Ukupno postova: 1114
Lokacija: Kokuće zasad
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.06.2006. 14:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
Mene u cijeloj prici najvise fascinira to sto su novinari naglasili (stavljanjem te cinjenice u nadnaslov teksta) da je na osnovu ovog upada u teren dobio posao.

Djeco, upadajte u terene, dobit cete posao! Pripremajte se od najmanjih nogu, utakmica je malo, a posla jos manje!


e, tocno to...
jebatga, cijela medijska akcija ovih dana me nagovara da nisam normalan jer ne volim nogomet. majku 'm

_________________
Ná glac pioc comhairle gan comhairle ban.

übergefickt osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.06.2006. 15:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Meni je onaj gornji tekst za vrištat od smijeha. Čovjek bi očekivao da je lik u najmanju ruku pobio stoidvaesetoricu turskih harambaša koji prijete na zidinama (neke utvrde!)... Hello, upao je na teren, napravio prekršaj od milju kuna i platio ga. Meni nitko neće pljeskati kad dobijem kaznu za prebrzu vožnju...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Allende
Offline
Avatar

Ukupno postova: 536
Lokacija: London
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.06.2006. 15:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dinaroid je super. Čudi me kako je netko tko je do te mjere retardiran uspio sročiti tako dugačak tekst za samo dva dana...strašno...prestrašno...Barković je potpuno u pravu, samo me zanima tko bi bio odgovoran i tko bi snosio troškove u slučaju da je kreten polomio kičmu preskakajući taj kanal i kome bi bio na grbači ako bi ostao invalid do kraja života. Ponos i dika......

Ne gledam utakmice, ovo sam zakačio u prolazu u uredu i muka mi je više od navijača koji misle da im je sve dozvoljeno zarad "ljubavi prema sportu" i "svom timu" itd...postoji razlika između navijanja i prekršaja i generalno se vrlo lako izvuku kad prave sranja...danas vidjeh na index-u onu tučnjavu u Beogradu....konačno jedan vođa pandura koji ima jaja pokazati majmunima što se smije a što ne. Tako bi trebali sve policije reagirati, the fuck with human rights, pa bi utakmice bile sportski događaji, a ne bojna polja i poligoni za iživljavanje nedoraslih i frustriranih kretena.

Nemam ništa protiv navijanja, skandiranja, verbalnog vrijeđanja suprotne strane, u krajnjoj liniji to i pravi atmosferu, ali prva baklja da se zapali, prva stolica da poleti preko dvorane ili stadiona, svima po tamburi, pa drugi put nek malo razmisle da li će to ponovo uraditi i da li će ta baklja ili stolica povrijediti neko dijete, pokrenuti požar ili povrijediti nekog tko je tam "samo" zbog sporta.

_________________
Najljepse su price na jastuku ispricane i za kafanskim stolom zaboravljene
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Lugar
Offline
Avatar

Ukupno postova: 607
Lokacija: Hladovina
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 16.06.2006. 18:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma dajte ljudi, pa covjek je borac. Sam je oko 30 sekundi izbjegavao oko 300 zastitara. Pa treba to uspjet. Mladi Ante je pokazao da su Hrvati snalazljiv narod, i nadasve izdrzljiv. Cak su nasi navijaci, uz toliko osiguranje, uspjeli prosvercati 3 ili 4 baklje na stadion. Vjerojatno su ih nabili u guzicu.... Very Happy

Inace, samo radi informacije, nasem mulcu iz price je oprostena kazna, tako da nece nista morat platit.

_________________
Kevin Costner nije nista posebno!
80% novca sam potrošio na žene i piće, ostalo sam spisko!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.06.2006. 19:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Lugar je napisao/la: ›
Inace, samo radi informacije, nasem mulcu iz price je oprostena kazna, tako da nece nista morat platit.


na koju foru?
ili se našao sponzor pa je kao kazna oproštena.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
---
Offline
Ukupno postova: 2910
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.06.2006. 17:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

upravo sam pročitao da su nam ga vratili, užasss...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Lugar
Offline
Avatar

Ukupno postova: 607
Lokacija: Hladovina
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 17.06.2006. 19:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): ›

na koju foru?
ili se našao sponzor pa je kao kazna oproštena.


Ma da, kao ono frajer je balav, nezaposlen i bez prijasnjih prekrsaja, te je dobio direktnu deportaciju iz drzave.

_________________
Kevin Costner nije nista posebno!
80% novca sam potrošio na žene i piće, ostalo sam spisko!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
puki
Offline
Ukupno postova: 1114
Lokacija: Kokuće zasad
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.06.2006. 20:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i posao....mislim, oh, my god...nekome se svidlo to. šta, sad ce honorarno uskakati na velika sportska i ina dogadjanja?? o kakvom poslu je rijec?

_________________
Ná glac pioc comhairle gan comhairle ban.

übergefickt osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: