Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Forum 031 pomoc: citiranje (quotanje), citat (quote)

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.04.2008. 10:12 
Naslov:  Forum 031 pomoc: citiranje (quotanje), citat (quote)
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kada ugledate neku poruku na forumu portala Osijek031.com koja vas zanima, mozda cete htjeti odgovoriti na tu poruku. To radite tako da kliknete na gumb "Quote" (ili "Citiraj", ukoliko koristite "brzi odgovor") - nalaze se u gornjem i donjem dijelu svake poruke na portalu (vide ih samo prijavljeni korisnici).




Tekst poruke na koju odgovarate ce se pojaviti oznacen tako da je na pocetku teksta dodano quote (u uglatim zagradama), a na kraju teksta /quote (u uglatim zagradama).

To je oznaka da taj tekst niste napisali vi nego onaj kome odgovarate. Taj "oznaceni", citirani tekst se zove kvotani (od engl. quoted) tekst.

Primjer quotanog teksta:

Kod: ›
[quote]Lorem ipsum vix tantas disputando no. Ex usu nostro accusam. No homero debitis pro. Debitis fierent vivendum qui et. Sed ipsum tamquam moderatius at.

Libris dolorem inciderint eu eum. Nonumy ubique sed ut, nostrum scriptorem comprehensam in sed. Audiam animal probatus eu cum, autem moderatius mea eu. Cum te petentium patrioque, no duo impedit meliore posidonium. Sit magna tibique necessitatibus ea, mea ad nullam principes.[/quote]


Kada odgovarate na neku poruku klikom na "Quote" ili "Citiraj", automatski ce se kvotati (citirati) cijeli originalni post. Vi morate izbrisati sve na sto se vas odgovor ne odnosi i ostaviti SAMO ono sto je potrebno za shvacanje odgovora. Dakle, ne kvotajte 50 recenica da bi odgovorili na zadnju, nego kvotajte samo zadnju, ili nekoliko zadnjih recenica.

Svaki kvotani dio teksta MORA zapoceti s quote (u uglatim zagradama) i zavrsiti s /quote (u uglatim zagradama). U jednoj poruci mozete imati vise citiranih dijelova izvorne poruke, ispod kojih se nalaze vasi odgovori/nastavci rasprave.




Primjer vise quotanih dijelova s odgovorima:

Kod: ›
[quote]Lorem ipsum vix tantas disputando no. Ex usu nostro accusam. No homero debitis pro. Debitis fierent vivendum qui et. Sed ipsum tamquam moderatius at.[/quote]
Moj odgovor na prvi pasus.  Moj odgovor na prvi pasus.  Moj odgovor na prvi pasus.  Moj odgovor na prvi pasus.  Moj odgovor na prvi pasus.  Moj odgovor na prvi pasus.

[quote]Sit magna tibique necessitatibus ea, mea ad nullam principes.[/quote]
Moj odgovor na drugi pasus.  Moj odgovor na drugi pasus.  Moj odgovor na drugi pasus.  Moj odgovor na drugi pasus.  Moj odgovor na drugi pasus.  Moj odgovor na drugi pasus.


Primjer vise quotanih dijelova s odgovorima (kako ce biti prikazano u konacnici):

Citat: › Lorem ipsum vix tantas disputando no. Ex usu nostro accusam. No homero debitis pro. Debitis fierent vivendum qui et. Sed ipsum tamquam moderatius at.

Moj odgovor na prvi pasus. Moj odgovor na prvi pasus. Moj odgovor na prvi pasus. Moj odgovor na prvi pasus. Moj odgovor na prvi pasus. Moj odgovor na prvi pasus.

Citat: › Sit magna tibique necessitatibus ea, mea ad nullam principes.

Moj odgovor na drugi pasus. Moj odgovor na drugi pasus. Moj odgovor na drugi pasus. Moj odgovor na drugi pasus. Moj odgovor na drugi pasus. Moj odgovor na drugi pasus.


Reference: Usenet FAQ

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Janis
Offline
Avatar

Ukupno postova: 417
Lokacija: M42
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.10.2008. 14:29 
Naslov:  Re: Forum 031 pomoc: citiranje (quotanje), citat (quote)
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[quote]Kada ugledate neku poruku na forumu portala Osijek031.com koja vas zanima, mozda cete htjeti odgovoriti na tu poruku. To radite tako da kliknete na gumb "Quote" (ili "Citiraj", ukoliko koristite "brzi odgovor") - nalaze se u gornjem i donjem dijelu svake poruke na portalu[quote]


Hm... uvijek me zanimalo kako se to radi...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Janis
Offline
Avatar

Ukupno postova: 417
Lokacija: M42
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.10.2008. 14:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hm... a kako da dobijem ove prozorcice?! (ovo gdje pise "citat, oznaci, skupi")? Sorry na glupim pitanjima...

_________________
Of all the things I´ve lost, I miss my mind the most...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.10.2008. 14:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Janis je napisao/la: › Hm... a kako da dobijem ove prozorcice?! (ovo gdje pise "citat, oznaci, skupi")? Sorry na glupim pitanjima...


Nisu glupa pitanja. Citiranje je poprilicno jednostavno, samo treba biti pazljiv. Konkretno, u tvom pokusaju citiranja izostavila si znak / ispred quote na kraju citata. Sve ostalo si dobro napravila

U prvom poruci ove teme je objasnjeno - pogledaj slicice.

Dakle, ispred pocetka citiranog dijela teksta treba pisati quote (u uglatim zagradama), a na kraju citiranog teksta treba upisati /quote (u uglatim zagradama).

Vidi sliku:


Uglate zagrade u gornjoj recenici nisam stavljao, jer bi se onda napisano prikazivalo kao citat. ;-)

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bojo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1705
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 26.12.2008. 20:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vidi vidi...ko bi reko...nisam ni znao da ovo postoji
Citat: › jebem li ti sunce bezobrazno

samo isprobavam jel radi...jel se smije psovat?

_________________
TIII ZNAŠ ŠTA JE ISTINA...........IMA...U OVOJ DRŽAVI....KO JE ZADUŽEN....ZA ISTINU !!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
OligofreniDikobrazoid
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2339
Lokacija: Šikara uz Dravu
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.12.2008. 8:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

adebisi-jug2 je napisao/la: ›
jel se smije psovat?
Kad imaš dva žuta, nije baš pametno, al' to je tvoj izbor ;-)

_________________

Tis' mi mjesec, tis' mi zvijezda, dobra ti je mliječna žlijezda...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: