Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Predbožićno slavlje

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
eseker
Offline
Avatar

Ukupno postova: 649
Lokacija: moja radna soba
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.12.2008. 13:57 
Naslov:  Predbožićno slavlje
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ZAGREB - Paljenjem prvog plamena na velikoj menori (svijećnjaku s devet krakova) postavljenoj na Trgu bana Jelačića, jučer u 17 sati i trideset minuta gradonačelnik Milan Bandić i izraelski veleposlanik u Hrvatskoj Shmuel Meirom obilježili su početak Hanuke. Riječ je o židovskom blagdanu koji traje osam dana, i sjeća na događaj ponovnog posvećenja jeruzalemskog Hrama. Tada je, prema vjerovanju, u hramskom svijećnjaku tijekom osam dana gorjelo ulje dostatno samo za jedan dan. Prema hebrejskom kalendaru Hanuka pada 25. kisleva, što je obično sredinom prosinca. Nakon paljenja plamena okupljenim građanima obratili su se rabin Pinchas Zaklas iz Habada Hrvatska te gradonačelnik Bandić. Rabin Zaklas se u govoru prisjetio dvojice rabina i ostalih stradalnika u prošlomjesečnom terorističkom napadu na Mumbai, te poručio da je na silu, tamu i rat potrebno odgovoriti širenjem svjetla i univerzalne poruke o dobru, namijenjene jednako Židovima i nežidovima. Gradonačelnik je podsjetio da židove i kršćane veže zajednička tradicija i vjera u jednoga Boga.(J.B.)

Ja opet je....elte.

A tko je izdao i na raspeće poslao onoga čije rođenje slavimo za tri dana?

E moj Bandiću... Nitko ne može što Ero može...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: