Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Biste li bili sa nekim tko ima dijete?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
1step2far
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3262
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.12.2008. 9:33 
Naslov:  Biste li bili sa nekim tko ima dijete?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Čitajući različite statistike odlučila sam otvoriti temu o tome biste li prihvatili dijete osobe u koju se zaljubite, nije važno radi li se o ženi i muškarcu nego o osobi koja iz prošle veze ili braka ima dijete?
Jedna moja prijateljica živi sa razvedenim muškarcem i njegovom kćerkom i ona je sretna sa takvom situacijom. No, kako vi gledate na to?

_________________
Gola sisa je dobra sisa.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exHOP3on
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4356
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.12.2008. 10:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

meni to ne bi smetalo jer dijete je dijete, nije to nikakva mana nekome pa da bude razlog zasto ne bi i dalje bili zajedno i imali i svoju djecu, to je odma gratis za pocetak...

_________________
Ovdje može biti VAŠA reklama!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Moira
Offline
Avatar

Ukupno postova: 344
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.12.2008. 10:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Naravno! Onda ga barem ne bi ja morala roditi! Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.12.2008. 10:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ček
jel' ovdje možda treba komentirati "prvi mačići se bacaju u vodu" ... mislim na dijete iz prvog braka-veze???

pa što ako netko ima dijete... roditelji se rastanu pa treba dijete odmah strpati u dom???


dijete nikad nije problem... i ne vidim razloga zašto bi me to sprečavalo za neku vezu s nekim tko ga ima...

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Delfin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 505
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.12.2008. 11:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Moira je napisao/la: ›
Naravno! Onda ga barem ne bi ja morala roditi! Very Happy

Apsolutno se slazem. Nije nikakva mana niti problem. Osobno poznajem nekoliko ljudi koji su se vjencali a da je jedan partner imao dijete i sve super, samo su roditelji,babe i djedovi srali kako to nece funkcionirati......sta njih briga nije to njihov zivot...radi se o tome da je njih sramota pred drugima a nitko se nepita kako je djetetu i dali ono treba ljubav i pažnju.

_________________
...MOJ OSIJEK PUN JE SUNCA... osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.12.2008. 11:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tesko je pricati o necemu sto se nije prozivjelo, a vrlo je ovisno o situaciji. Problema s prihvacanjem vjerojatno ne bi bilo kad bi se radilo o djetetu koje bi i mene prihvatilo kao svog oca, no sto ako...

S druge strane, pitanje je i bi li ljubav prema takvom djetetu bila jednaka onoj ljubavi koju roditelji imaju prema vlastitoj bioloskoj djeci.

Znam, znam, mogu se ljudi ponasati kao da je ljubav jednaka, ali je li ona zaista jednaka? Postoji li urodjena/bioloska uvjetovanost ljubavi prema vlastitom potomstvu?

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Delfin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 505
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.12.2008. 11:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

to je istina, postoji mogucnost da se neces isto ponasati prema djeci.......al zar nije tako i sa bioloskom djecom oni koji imaju dvoje i vise djece. uvijek je netko miljenik......

_________________
...MOJ OSIJEK PUN JE SUNCA... osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
1step2far
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3262
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.12.2008. 11:33 
Naslov:  Re: Biste li bili sa nekim tko ima dijete?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kako smo se puno godina bavili udomiteljstvom napuštene novorođenčadi i djece mogu sa sigurnošću reći da se djeca uvuku pod kožu da to ni ne osjetiš. Otac i majka nisu oni koji su te napravili i rodili već oni koji su te voljeli i odgojili. Strašno sam patila pri svakom usvojenju. Ne bih imala ništa protiv djeteta/djece ako bih se zaljubila u takvog muškarca. Samo je možda diskutabilno bi li mene ta djeca prihvatila kao novu majku odnosno maćehu.

_________________
Gola sisa je dobra sisa.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exHOP3on
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4356
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.12.2008. 18:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

djeca su blagoslov i sreca... to kazem svima kojima je zenska trudna...

_________________
Ovdje može biti VAŠA reklama!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Andrea Zuckerman
Offline
Avatar

Ukupno postova: 153
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.12.2008. 22:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nerado

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.12.2008. 8:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Delfin je napisao/la (Pogledaj post): › to je istina, postoji mogucnost da se neces isto ponasati prema djeci.......al zar nije tako i sa bioloskom djecom oni koji imaju dvoje i vise djece. uvijek je netko miljenik......


Ma nemoj to tak gledati..svako djete voliš na drugačiji način..ni manje ni više..nego drugačije..

Uvijek govorim ako između muškarca i žene (ne bih upotrijebila sad rijeć suprug/a ) sve štima i ako je odnos dobar ništa ne smeta a pogotovu djete osobe koju jako voliš.
Ali ako pogledam iz aspekta djeteta..opet teško je prihavtiti očuha/maćehu (vlastito iskustvo) pa s tim puno više truda treba uložiti u taj specifičan odnos .

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ela
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2074
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.12.2008. 20:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hm...teško pitanje ,ima tu sto stvari koje su bitne,ali prije svega mislim da između partnera i djeteta postoji prijateljska vibra i sve je onda lakše ,to što je neko biološki roditelj uopće ne uvjetuje ljubav,toga smo nažalost svjedoci na puno primjera oko nas,dokaz su nam puni domovi za napuštenu djecu...
ne postoje miljenici ,bar ne u mom slučaju kod svakog od djece nešto volim više,neko je umiljatiji,neko je mudriji,neko ima veću moć da te jednom rječju digne kad si down na roditeljima je da u zajedničkom vremenu otkriju te bisere,uživaju u njima i njeguju ih

_________________
ne čini ono što želiš da ti čine,ukusi su različiti
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.12.2008. 18:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

To je kao oni oglasi u Areni - jedno dijete ne smeta Wink

Dijete sa svojim biološkim roditeljem ne mora imati nikakav bliski odnos, a opet ti se neki tuđi klinci tako jebeno podvuku pod kožu da bi se popeo na hoklicu i pobrao im sve zvijezde s neba ako zatraže. Važna je baš ta vibra koju Ela spominje... ja sam eto u situaciji da bih prihvatio bilo kakvu kombinaciju koja uključuje čak i neko bezobrazno derište koje me mamuza po bubrezima Wink

A roditelj si definitivno po odgoju, a ne po rođenju. Vidimo iz prakse po crnim kronikama kako se djeca znaju odnositi prema biološkim roditeljima... a bogme i obrnuto.

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.12.2008. 19:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Eh da, još nešto... imam par prijatelja i kolega koji imaju klince što nenormalno liče na njih, ono, pljunuti oni. E, to je nešto što ne može ništa zamijeniti. Posebno mi je zanimljivo kad očevi imaju žensku djecu identičnih crta lica.

E, to bih ja volio definitivno... OK, da ima malo manju kljuku nego ich, jelte Wink

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.12.2008. 12:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
Tesko je pricati o necemu sto se nije prozivjelo, a vrlo je ovisno o situaciji. Problema s prihvacanjem vjerojatno ne bi bilo kad bi se radilo o djetetu koje bi i mene prihvatilo kao svog oca, no sto ako...

S druge strane, pitanje je i bi li ljubav prema takvom djetetu bila jednaka onoj ljubavi koju roditelji imaju prema vlastitoj bioloskoj djeci.

Znam, znam, mogu se ljudi ponasati kao da je ljubav jednaka, ali je li ona zaista jednaka? Postoji li urodjena/bioloska uvjetovanost ljubavi prema vlastitom potomstvu?
ajde da se i ja jednom slozim sa mungosom u necemu

_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: