Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Normalno mjesto za raditi za mlade ljude?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Lugar
Offline
Avatar

Ukupno postova: 607
Lokacija: Hladovina
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 19.07.2008. 19:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Danas je mladom čovjeku teško naći normalno radno mjesto. Svi traže fakultet koji ne žele platiti.
Imam kolegicu koja se javila na razgovor u jednu hrvatsku kompaniju. Jedan od uvjeta za posao je bio ekonomski fakultet (koji je imala), a kada je bila odabrana za posao morala je potpisati izjavu da će raditi kao SSS. Ponavljam: uvijet za pristup natječaju je bio VSS.

Isto tako me razočarao i u isto vrijeme nasmijao jedan oglas za posao. Kaže ovako: Traži se osoba za stalni radni odnos sa završenim fakultetom (ne apsolvent, završeni), radno iskustvo najmanje 3 godine i starosti najviše 23 godine. Pa odlično...

Problem je u tome što te danas nitko neće zaposliti ako nemaš radnog iskustva. A gdje da radno iskustvo mlada osoba stekne kada ih nitko neće?

_________________
Kevin Costner nije nista posebno!
80% novca sam potrošio na žene i piće, ostalo sam spisko!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.07.2008. 19:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i još nadodati one famozne etikete PREKVALIFICIRAN!!!!!
"oprostite vi ste prekvalificirani za ovaj posao" osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Lugar
Offline
Avatar

Ukupno postova: 607
Lokacija: Hladovina
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 19.07.2008. 19:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrum je napisao/la (Pogledaj post): › i još nadodati one famozne etikete PREKVALIFICIRAN!!!!!
"oprostite vi ste prekvalificirani za ovaj posao" osijek031.com smile


Sumnjam da će to ikada napraviti... Jednostavno te neće platit...

_________________
Kevin Costner nije nista posebno!
80% novca sam potrošio na žene i piće, ostalo sam spisko!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.07.2008. 19:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Lugar je napisao/la (Pogledaj post): ›
Monstrum je napisao/la (Pogledaj post): › i još nadodati one famozne etikete PREKVALIFICIRAN!!!!!
"oprostite vi ste prekvalificirani za ovaj posao" osijek031.com smile


Sumnjam da će to ikada napraviti... Jednostavno te neće platit...


čuo sam od par ljudi da sudošli negdje radit, al ono SSS posao, ljudi imaju faks al nema posla pa se radi šta se stigne i poslodavac ladno "mi vam nećemo dati ovaj posao vi ste prekvalificirani za to radno mjesto" osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Lugar
Offline
Avatar

Ukupno postova: 607
Lokacija: Hladovina
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 19.07.2008. 19:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrum je napisao/la (Pogledaj post): ›
Lugar je napisao/la (Pogledaj post): ›
Monstrum je napisao/la (Pogledaj post): › i još nadodati one famozne etikete PREKVALIFICIRAN!!!!!
"oprostite vi ste prekvalificirani za ovaj posao" osijek031.com smile


Sumnjam da će to ikada napraviti... Jednostavno te neće platit...


čuo sam od par ljudi da sudošli negdje radit, al ono SSS posao, ljudi imaju faks al nema posla pa se radi šta se stigne i poslodavac ladno "mi vam nećemo dati ovaj posao vi ste prekvalificirani za to radno mjesto" osijek031.com smile


Eto još jednog primjera kako ne dobiti posao. Ako trenutno nema posla odeš lijepo i školuješ se. Pa onda opet nema posla, pa se još malo školuješ. I na kraju dođeš na razgovor i kaže ti da si se previše školovao. Super...

_________________
Kevin Costner nije nista posebno!
80% novca sam potrošio na žene i piće, ostalo sam spisko!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
legica_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4562
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 23.07.2008. 7:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrum je napisao/la: ›
Lugar je napisao/la (Pogledaj post): ›
Monstrum je napisao/la (Pogledaj post): › i još nadodati one famozne etikete PREKVALIFICIRAN!!!!!
"oprostite vi ste prekvalificirani za ovaj posao" osijek031.com smile


Sumnjam da će to ikada napraviti... Jednostavno te neće platit...


čuo sam od par ljudi da sudošli negdje radit, al ono SSS posao, ljudi imaju faks al nema posla pa se radi šta se stigne i poslodavac ladno "mi vam nećemo dati ovaj posao vi ste prekvalificirani za to radno mjesto" osijek031.com smile

Upravo to se dogodilo kod mene u firmi.Tražili su dipl.ing.geod. međutim došao je frajer koji je imao to zvanje i nisu ga primili jer je prekvalificiran.Čovjek došao sretan sa diplomama i onda na kraju zajeb....primili na kraju sss....
Ja se ne žalim na svoje radno vrijeme i plaću.Ja sam za svoje godine i prezadovoljna...Jest da ima puno posla ali takva mi je struka...i mogu reći da uz plaću može se zaraditi još jedna plaća dodatno(fuš) jer svaki fuš projekt je od 200-500kn.samo tvoja dobra volja hoćeš li nositi kući projekt i za par dana dodatno milju kn zaraditi....a što se prekovremenih sati tiče,svi su plaćeni....nikad se sa terena ne dolazi na vrijeme....Imala sam i ja problema sa zapošljavanjem,svi traže iskustvo najmanje godinu dana.odakle mi??odakle onima koji su izašli tek iz srednje?to mi jako smeta....budu na probnom roku dva mjeseca i onda ak imaju vezu ili ako su se šefu uvukli u dupe potpisuju ugovor ako ne dobiju pedalu....užas

_________________
osijek031.com smile Sada sam shvatila da ti je bilo teško,dok sam te varala,lagala te sa smiješkom,šta mogu kada sam
takva, rođena sa greškom osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Dambix
Offline
Avatar

Ukupno postova: 137
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 04.08.2008. 23:28 
Naslov: Great ! 
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma što se tiče posla i toga iskustva se stvarno moraš najesti govana da bi uspio ako nemaš vezu ili tako nešto, ja sam morao otići iz Osijeka u Dubrovnik raditi jer u Osijeku su me gazili na sve strane, radio sam na baušteli, u trgovini za neki bijedni minimalac i mogu reći da na moru ima posla za sve, i svako tko je malo sposobniji si može naći posao koji voli.. jer ovdje domaći ljudi su veoma nezainteresirani, osobno sam došao pred nekih godinu dana, dobio sam dva promaknuća plaća mi se utrostručila i sada sam upisao faks, ali nisam imao nikakvu vezu sve ljude sam prvi puta upoznao prošle godine, a i iskreno sam više bio došao na more se kupati i uživati i samo sam malo volje pokazao.. zato ljudi ako hoćete raditi počni od bilo čega ako imaš volje nema toga što te može zaustaviti

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
hyppolita
Offline
Avatar

Ukupno postova: 306
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.10.2008. 19:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sve zavisi kakve želje imaš i koliko se te želje mogu ostvariti, a budimo realni radimo sve što god možemo! Znači nema ga!

_________________
Uvijek mi navuće osmijeh sunce moje malo ...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.10.2008. 20:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Radno iskustvo može se steći volontiranjem. Znam da se to u RH veže uz kojekakve udruge za razvoj civilnog društva, ali ja znam dosta ekipe koja je po 6 mjeseci ili 1 godinu volontirala u nekoj firmi, odnosno radila za - ništa. I u mojoj firmi trenutno imamo dečka koji volontira. Nismo ga tražili - sam se ponudio, nama dobro, njemu super. Plaćaju mu prijevoz i hranu.
Kad bolje razmislim - čak sam i ja volontirao 1 godinu. Kad se samo sjetim plaće u prvoj firmi...
Toliki su mi sada krediti Smile

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bojo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1705
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 13.12.2008. 23:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

imam savršen posao...ako ne želiš učit i ne želiš na faks onda se zaposli di i ja...
plaća je minimalac...radiš 1.smjenu (6-14h)...2.smjenu....i noćnu (22-6h)...
na razgovoru za posao su mi rekli da se noćna plaća 50% više...kad prebaciš normu plaća ti se još 20 % više.,vikend također neki dodatak,i imaš svaki dan topli obrok..i kad naučiš programirat na strojevima još ti se plaća povećava...to je bilo na razgovoru...
a sad kad sam se zaposlio...stvarnost...svaku subotu u 1.smjeni moraš radit,a nekad i 2.smjena subota ti ne gine koja se normalno ne plaća (em je prekovremeno,em je vikend = 0kn)...noćna ti se plaća 30% više...skida ti sa plaće trošak za topli obrok...i skida ti sa plaće 400-500 kn za mirovinski,al to nećeš nikad vidjet uplaćeno na mirovinski...plaću dobivaš svakog 25-og u mjesecu za prošli mjesec...nekad kasni 2-3 dana...da nastavim dalje?
zaključak: tek sam napunio 19 god...i iduće godine definitivno idem na faks...dat ću otkaz nakon 2-3 mjeseca...

_________________
TIII ZNAŠ ŠTA JE ISTINA...........IMA...U OVOJ DRŽAVI....KO JE ZADUŽEN....ZA ISTINU !!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exHOP3on
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4356
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.12.2008. 2:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja sam imao savrsen posao, na kompu zajebancija, savlado program za mjesec dana, placa minimala, al redovna do 5 u mjesecu, kad mi se ne radi javim dan prije, sredim s legom da radi prvu, odem i napijem se... No, ja mirslio da ne valja oso dalje, taj lega dobio 800kn vise, a ja spusio, radio di stigo, svugdje jebeno gore i evo sad na birou, fali mi 3 mjeseca za onu kvotu od 9...
Sranje ak si mlad i ne znas, moras jest govna, no to prodje, al kad to prodje, moze ti se posrecit...
Ja da sam tam ostao imao bi 4000 + stimulacija... sam da mi je neko reko kak je dalje...

_________________
Ovdje može biti VAŠA reklama!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lavic
Offline
Ukupno postova: 835
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 14.12.2008. 8:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

adebisi-jug2 je napisao/la (Pogledaj post): › .plaću dobivaš svakog 25-og u mjesecu za prošli mjesec...nekad kasni 2-3 dana...da nastavim dalje?


a kad bi ti placu? kod svih privatnika je tako, jedino u gradskoj ili drzavnoj firmi se dobije oko 10tog ...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bojo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1705
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 14.12.2008. 14:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lavic je napisao/la (Pogledaj post): ›
adebisi-jug2 je napisao/la (Pogledaj post): › .plaću dobivaš svakog 25-og u mjesecu za prošli mjesec...nekad kasni 2-3 dana...da nastavim dalje?


a kad bi ti placu? kod svih privatnika je tako, jedino u gradskoj ili drzavnoj firmi se dobije oko 10tog ...

nije istina...moja mater kod privatnika dobije 7-og...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exHOP3on
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4356
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.12.2008. 15:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja sam dobivao 1. u mjesecu, nekad i drugog.. osim naravno ak je ono subota,nedjelja onda sam morao čekat nekad i do 5.
božićnica mi je bila 500kn jer sam bio novi al nisam radio u krajnjoj proizvodnje nego u uredu (novi radnici u proizvodnji su dobivali 400kn al su imali veću stimulaciju)
čak sam i za uskrs dobio 300kn...
no kasnije kad sam otišao sam shvatio da je to veeeelika rijetkost... šefovi (3 brata) su bili stvarno pošteni, kolko radiš tolko zaradiš, npr jedan mali se prebijao od posla i dobio 4000 kn stimulacije + osnova 2500
prekovremeno se svaki sat plaćao 50% više i to je također uplaćivao preko računa

_________________
Ovdje može biti VAŠA reklama!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bojo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1705
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 14.12.2008. 15:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

e to je život...a kod nas...u proizvodnji...božićnicu moš sanjat...dobiješ za uskrs bocu vina i nešto šunke ili tako nešto...
a kad prebaciš normu za 20 % kolko treba da ti se plati više...e onda ti idući put povećaju normu tako da ne možeš opet prebacit...a to što si onda jednom ili dvaput slučajno prebacio normu će se zaboravit...prekovremeno se nije plaćalo...

_________________
TIII ZNAŠ ŠTA JE ISTINA...........IMA...U OVOJ DRŽAVI....KO JE ZADUŽEN....ZA ISTINU !!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: