Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Treba li legalizirati marihuanu!??

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
roca
Offline
Avatar

Ukupno postova: 317
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.12.2008. 13:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Apsolutno.

_________________
Dogs think they are human, cats think they are God.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exHOP3on
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4356
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.12.2008. 13:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

evo našo sam neki tekst pa ak vam se da i znate engleski pročitajte...

freemo.syncleus.com/marijuana.pdf

btw. ovo nije reklama za marihuanu nego drukčiji pogled od nametnutog...

_________________
Ovdje može biti VAŠA reklama!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
brutal
Offline
Avatar

Ukupno postova: 20
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.12.2008. 14:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

exHOP3on je napisao/la (Pogledaj post): › lijepo slozeno, no jab radije da ima kafana za pusenje, naravno ko kod alkohola da se ne vozi, makar ona cista i ne utjece na vozaca ni priblizno ko alk...


To bi naravno ušlo pod ta "4" zida. Specijalne, "tematske" ugostiteljske radnje, popularni "coffee shop" gdje bi se mogao zapaliti joint, bez iznošenja na ulicu, zabranjen ulaz osobama ispod 21 godine, zabranjena prodaja alkohola i cigareta, samo sokovi, kave i eventualno mala količina duhana do 5g različitih okusa (jabuka, cimet, vanilija, čokolada itd.), zatamnjena stakla ugostiteljskog objekta. Državni porez objektu duplo veći od ostalih ugo. objekata jer bi zarada bila zagarantirana, kako i vlasniku objekta tako i državi.

PDV na opojna sredstva bi bio recimo 40% umjesto 22%. Isključivi nabavljač sredstava bila bi država preko koja bi obavljala sva poslovanja i koja bi naravno izdavala dozvole uzgajivačima marihuane. Oni bi bili ograničeni kako brojem tako i količinom dozvoljene proizvodnje, naravno da ne bi svatko mogao uzgajati marihuanu.

Npr. poznati dugogodišnji, kvalitetni uzgajivač duhana koji godinama snabdjeva neke od hrvatskih proizvođača cigareta TDR ili TDZ, izjavi želju za uzgojem određene količine marihuane. Količina uzgoja bi bila kontrolirana na polugodišnjem odnosu ponude i potražnje i ne bi se uzgajalo stihijski i nekontrolirano. U suglasnosti više ministarstava, među kojima su naravno min. unutarnjih poslova (detaljna obrada uzgajivača, svih bližnjih, rodbine i prijatelja), financija (ekonomska isplativost), poljoprivrede (poticaj i razvoj županija sa slabijim polj. razvojem), zdravstva (detaljne analize sastava i količine THC u proizvodu te razvijanje studija o štetnosti marihuane ali i skupljanje postotka zarade za financiranje raznih borbi protiv raznih bolesti, recimo raka itd.), zajednički bi se donjela suglasnost o ugovoru na godišnji uzgoj marihuane s mogućnošću raskida ugovora naravno samo i isključivo od strane RH.

Uzgajivači marijuane ne bi bili financirani od strane države samo bi im se isplaćivala zarada za ponuđeni proizvod.

Svaki vid korupcije i malverzacije uzgajivača ili nekog iz vladajuće garniture kažnjavalo bi se s 20 godina strogog zatvora jer bi se samo jako jako rigoroznim kaznama moglo uredovati na ovom vidu trgovanja. Naravno ovo je praktički nemoguće u RH al idejno bi bilo i više od zadovoljavajućega.

Na ovaj način kontrole i oporezivanja ;
- smanjio bi se broj ovisnika u državi
- država bi imala kontrolu nad ovisnicima i nad konzumentima, ali i nad proizvodnjom i trgovinom
- država bi zarađivala na ovisnicima
- veliki postotci zarade mogli bi financirati mnoge plemenite ciljeve i borbe protiv raznih bolesti
- kontrolom i rigoroznim kaznama smanjio bi se broj novostvorenih mladih ovisnika
- konzumacija bi se ograničila na privatnost doma i manje ljudi i prvenstveno djece bi došlo u doticaj s drogom
- smanjio bi se rizik širenja AIDS putem intravenoznog konzumiranja, u ljekarni bi se uz svaki kupljeni gram heroina dobijala i šprica i igla

Zaboravio sam naglasiti, naravno u ljekarnama bi se prodavala marihuana samo starijima od 21 godine.

Mislim da u ovoj našoj konzervativnoj državi nitko još i nije pomišljao na legalizaciju, niti je napravljena i jedna studija o tome. No ako jedan laik koji ima malo znanja o svačemu može vidjeti prednosti ovakvog tipa omogućavanja, a u isto vrijeme ograničavanja i kontrole konzumacije opojnih sredstava možemo samo zaključiti da su općenito europski i liberalni mentaliteti i otvorenost na nove ideje strani našim vladajućim strukturama.


Zadnja promjena: brutal; 13.12.2008. 14:51; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exHOP3on
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4356
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.12.2008. 14:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

brutal, ti si car...
ovaj kostur mozda buduceg zakona je savrsen, svi sretni zadovoljni i naduvani... steta sto je drzava takva kakva je...
tko zna, mozda netko ovo procita, prouci i predlozi tam gori...

_________________
Ovdje može biti VAŠA reklama!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
brutal
Offline
Avatar

Ukupno postova: 20
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.12.2008. 15:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

exHOP3on je napisao/la (Pogledaj post): › brutal, ti si car...
ovaj kostur mozda buduceg zakona je savrsen, svi sretni zadovoljni i naduvani... steta sto je drzava takva kakva je...
tko zna, mozda netko ovo procita, prouci i predlozi tam gori...


Hvala na komplimentu.
Ovo je šturi izgled kako bi to moglo funkcionirati, no prije samog pomišljanja o početku razvoja ovakvog sustava morale bi se napraviti strahovite i radikalne pretvorbe prvenstveno u glavama i mentalitetu svih stranaka jer ovakvo, nazovimo ga "poslovanje" ne može funkcionirati ako ne funkcionira pravna država i ako se mentalitet ne promijeni. Kod nas se u vladi krade na tepisima, a bojim se i pomisliti što bi bilo kada bi se netko dokopao dozvole za uzgoj, kada bi netko odlučivao kome se može prepisivati "lijek", a kome ne, kada bi se dodjeljivale dozvole za otvaranje ugo. objekta ... , a da ne spominjem naše zatvorske kazne i općenito funkcioniranje našeg pravnog sustava.

Prije i same pomisli pravosuđe i općenito zakon se mora srediti, kazne se moraju uskladiti i povisiti i jednostavno se ne smije ostaviti prostora bilo kakvoj malverzaciji. Poseban odjel za suzbijanje krimiala odrješenih ruku i bez kontrole, vođen iskusnim ljudima kojima se može vjerovati bi mogao imati nadzor nad ovakvim sustavom. Ovakav sustav otvorio bi tisuće radnih mjesta i počeo stvarati ogroman priljev novca u državnu blagaju.

A najljepša stvar je što uzgoj zahtjeva minimum napora, nije potreban startni kapital i dnevna briga jer mi zapravo govorimo o korovu. Država ne bi morala uložiti ama baš ništa, samo bi trebala biti poštena, usuglasiti se i dodjeliti dozvolu za uzgoj kompetentnim ljudima. Urod je zagarantiran, kvalitetan, kontroliran. Svi sretni i zadovoljni, a najvažnije je da se budžet puni iz ničega, iz korova, iz biljke koja može rasti bilo gdje. Otvarila bi se radna mjesta, dobili bi ogroman plus na turizam, proizvodnja i potrošnja bi bila kontrolirana, a novac od zarade bi bio preraspodjeljen za druge namjene, tamo gdje je "tanko", pa bilo to zdravstvo, školstvo, poljoprivreda, turizam...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exHOP3on
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4356
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.12.2008. 19:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

E to je ono najgore kod nas, na vrhu trebaju biti ljudi koji ce bit uzor ostalima, zapravo i sad su, ali los, ak oni kradu zast ne bi i mi malo, al osjecam da se pocela budit svijest u hrvata, sve vise ljudi otvara oci i shvaca da to nece moc jos dugo tako, stari izumiru a mladi dolaze na red, mladi koji zele i znaju da mogu bolje, to je i cika sanader shvatio, odustao je od gusenja tek kad je shvatio da nece uspjet...
Treba odrzavat prosvjed za svaki mali znak problema, a ne kad je skoro prekasno...
Neki misle da ak bude previse strogih zakona, gusi se sloboda, no upravo suprotno, oni pravedni bi bili slobodni...

_________________
Ovdje može biti VAŠA reklama!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
1step2far
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3262
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.12.2008. 17:26 
Naslov:  Re: Treba li legalizirati marihuanu!??
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Naravno. Ali, ipak dozirati sa oprezom. Netko slabe volje se lako može navući na taj osjećaj i krenuti sa težim drogama, ali ponekad zapaliti je sasvim u redu.

_________________
Gola sisa je dobra sisa.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exHOP3on
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4356
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.12.2008. 17:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

joj, zaboravili smo na jedan plus, hrvatska bi imala više umjetnika, svi bi nešt stvarali jer bi bi bili opušteni i inspirirani svime... ipak marihuana pojačava doživljaj okoline...

_________________
Ovdje može biti VAŠA reklama!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
six
Offline
Ukupno postova: 94
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.12.2008. 10:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

treba,treba(gdje je peticija)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anica
Offline
Ukupno postova: 48
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.12.2008. 14:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tak me boli briga.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
shewa
Offline
Ukupno postova: 19
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.12.2008. 21:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hmmmmm ja sam cuo svakakve gluposti, posljedice i to.....nakon duze konzumacije da se oglupi doslovno i da se moze postati sterilan!???? jel ima tu istine ili jesu gluposti...... jel zna uopce netko kakve su posljedice!????

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exHOP3on
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4356
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.12.2008. 22:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sterilan mozes postat od konzumacije svega, u ovom slucaju ak si cijelo vrijeme opus(t)en, tj ne napravis bar malu pauzu tu i tamo, ulijene ti se reproduktivni organi, u pocetku dobijes spore plivace a kasnije se ni ne krecu, no za tak sta ne smijes bit otpusen bar mjesec dana...
za oglupljivanje, ak si mlad i jos u razvoju, svaki opijat ti steti, tj izbacuje razvoj iz ravnoteze, no odraslom covjeku to ne steti u tolikoj kolicini, al ne oglupis u svojoj glavi neg ti se izmjeni nacin izrazavanja, tj slike u glavi ti vezu mal promaseno Very Happy
no to ipak ovisi najvise o kolicini i kvaliteti, ak si cijelo vrijeme napusen, pogotovo u razvoju, ipak je dosta stetno, a kvaliteta, kak da to objasnim, oni skartovi kojima dodaju aditive su jebeno opasni, moj lega boluje od bronhijalnih bolesti jer je konzumirao spricanu...

to sve sam 98% siguran, nacitao sam se o tome i proucavao, ak grijesim u necemu slobodno me ispravite...

_________________
Ovdje može biti VAŠA reklama!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
shewa
Offline
Ukupno postova: 19
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.12.2008. 22:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hvala na informacijama!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exHOP3on
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4356
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.12.2008. 0:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nema beda
ja sam sa otprilike 16 prvi put konzumirao, nakon tog tek sa 18, u medjuvremenu sam se informirao sto vise mogu da znam di moram pazit, bio sam u drustvu starijih koji su mi rekli sve al i upozorili da ne smijem probat nista jace jer onda tek nastaju problemi i da pazim od koga sta nabavljam...
a i ko sto vanstep kaze, nije to za one slabe volje jer se mogu navuc na nesto teze...
pamet u glavu i dim u pluca...

_________________
Ovdje može biti VAŠA reklama!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
shewa
Offline
Ukupno postova: 19
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.12.2008. 8:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja imam 17god a vec prije dvije tri god sam imao priliku probati, i onda sam se ukomiro, pa nisam neko vrijeme, pa onda kad opet probas.... ovi stariji kad ih pitas za posljedice, samo se smiju, kazu ma kakve posljedice jel nama sta bilo!?? al manje vise s njima se vise i nedruzim toliko, bilo je tu i bonbona, i bijelog al se nisam usudio nist probati........vidim da ima puno onih koji podrzavaju legalizaviju trave, i ja sam za al sve u normalnim dozama, a osim toga nije mi potrebno da se napusim da se dobro zabavim......to vise onak nekad u ekipi ako nemamo sta raditi pa se sprdamo, al inace.........

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: