Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



ograničeno sposobna???

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
ozana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 701
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.11.2008. 20:52 
Naslov:  ograničeno sposobna???
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A ja sam danas lijepo podivljala. Mad Izbili su mi preko 500,00 kn iz novčanika. Dakle, zbog vida svakih 5 godina na produljenje vozačke. Do sad sam išla samo na očni i plaćala to nekih 100,00 kn. Odem jutros i prvo - moram na cjelovit sistematski pregled. I, naravno, to košta puno više od 100-150,00 kn. Kad sam se pobunila, rekli su mi: To je od sad, po novom?!?!?!?! osijek031.com smile
Naravno, nitko mi nije znao odgovoriti zašto meni, koja imam samo problem s vidom, ne neki posebno velik, otimaju novce. A netko tko je dobio neograničenu vozačku - može biti bolestan, lud, psihopat, može godinama postati "poluslijep" ili bilo što drugo i nitko mu ne otima novac. Baš i nema logike, ne? osijek031.com smile
I tako izgubih neka 3 sata vrteći se od ordinacije do ordinacije. I na psihotest sam išla!!! Tu su mi potvrdili da sam iznadprosječno inteligentna. Valjda mi je to trebao biti kompliment? osijek031.com smile A što to ima veze, pitam ja tamo, pa ja to ionako već znam. Cool
Onda u MUP. E sad, više ne važi stara vozačka pa moram imati novu. A za novu trebaju i nove slike. Naravno da se nisam pripremila za slikanje. Majko moja, izgledam kao da me poplava izbacila. Vlažna kosa od kišice koja je sipila, raščupana od vjetra, a u priručnom foto studiju u MUPU skoro ni O od ogledala. Sad Rekla sam im neka stave slike na ulaz u MUP, ono, za plašenje male djece i ostalih. I tu sam potrošila oko sat.
Izađem van i sretnem prijateljicu kojoj sam se pojadala kako sam izgubila 4 sata i preko 500,00 kn zbog birokracije. A ona će meni - A gdje su ti naočale? PA NOSIM LEĆE!!! osijek031.com smile
I tad saznam da sam samo na prvom testiranju trebala prešutjeti tu "sitnicu" o lećama. Nitko me ne bi ništa pitao, "provjerili" bi mi vid, i ne bi bilo ograničenja.... osijek031.com smile
Pa sam se nešto zamislila glede te moje iznadprosječne inteligencije???? Nisam sigurna da su im testovi baš točni??? Rolling Eyes
I na kraju, da sve ovo začinim, dođem do posla i prvo odem na kavicu, da lakše podnesem današnje jutro. Ispričam u kafiću svoju današnju dogodovštinu, a konobar mi veli:
A jesi li ti sigurno išla na liječnički samo zbog vida, da nije bilo zbog alkohola, kao što ja imam ograničenje jer su me uhvatili kako vozim pijan?!?!?!?!? osijek031.com smile
Idem se ubit! Glavom o zid
Ili da to učinim nekom drugom. A kom? osijek031.com smile
osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
OligofreniDikobrazoid
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2339
Lokacija: Šikara uz Dravu
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.11.2008. 21:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ozana je napisao/la: ›
Idem se ubit! Glavom o zid
Ili da to učinim nekom drugom. A kom? osijek031.com smile
osijek031.com smile
Probaj s PRAVIM Ivom ;-)

_________________

Tis' mi mjesec, tis' mi zvijezda, dobra ti je mliječna žlijezda...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Elena_Os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1795
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.11.2008. 8:46 
Naslov:  Re: ograničeno sposobna???
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ozana je napisao/la (Pogledaj post): ›
Izađem van i sretnem prijateljicu kojoj sam se pojadala kako sam izgubila 4 sata i preko 500,00 kn zbog birokracije. A ona će meni - A gdje su ti naočale? PA NOSIM LEĆE!!! osijek031.com smile
I tad saznam da sam samo na prvom testiranju trebala prešutjeti tu "sitnicu" o lećama. Nitko me ne bi ništa pitao, "provjerili" bi mi vid, i ne bi bilo ograničenja....


Kakav danak neiskustvu..

_________________
Carpe diem! Idea Embarassed Embarassed
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.11.2008. 20:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bolje to nego neograničeno nesposobna
nego realno gledajući opet jedan od kretenskih propisa..... dakle samo zato jer nosiš naočale moraš ići svakih 5 godina na kontrolu, a koliko često moraju ići ljudi koji su imali moždani ili napr. srčani udar????

opet na vidjelo izlazi naplata poreza za budale

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ozana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 701
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.11.2008. 8:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Upravo zbog tog sam i pobjesnila. Netko dobije dozvolu koja traje 100 godina, usput se godinama izrazbolijeva, poludi ili tko zna što i nikom ništa.
Još mi je bilo donekle prihvtljivo do sada - odem samo na pregled očiju i platim 100-150 kn.
Ali cijeli sistematski???
A i to mi je neki sistematski. Izmjerili mi tlak, pitali me bolujem li od kojekakvih boleština, napisali u karton da NEGIRAM raznorazne bolesti.
A pitanja....
- pijete li
- jeste li depresivni
- drogirate li se
- pijete li sredstva za smirenje
Možeš li misliti da bi im alkoholičar, narkoman ili netko psihički problematičan to priznao!!!
Prošetali me tri sata po onim hodnicima u Reisnerovoj. Gore, dolje, gore, prizemlje, međukat, lijevo, desno... itd....
Pa psihotest, ono pronađi predmet sa sličice izmeu 4 ponuđena... mislim....
Bolje da ne kažem naglas što mislim

_________________
Puno je tuge u svijetu....
Upravo sad, dok čitaš ovo, 7 milijuna ljudi se seksaju!
A ti si na kompjutoru...
To je tako tužno...
Rolling Eyes
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 19.11.2008. 12:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ozana je napisao/la: ›
Upravo zbog tog sam i pobjesnila. Netko dobije dozvolu koja traje 100 godina, usput se godinama izrazbolijeva, poludi ili tko zna što i nikom ništa.

ja sam dobio neograničenu dozvolu, trajala do 2040. i neke, pa kad sam ju izgubio, dobio sam novu do 2015. bez ikakvog razloga ili ikakvog objašnjenja

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.11.2008. 13:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hm
meni su u napomenu napisali da nosim leće i naočale
i vrijedi do 2050

s time da sam se na sistematskom posvađala sa sestrom... nosila sam karton od svoje doktorice da bi me ona ofrlje postavila da čitam sa kartona i po njenoj procjeni napisala dioptirju, koja je btw bila veća za -1 od stvarne i to mi htjela unijeti u karton za sistematski pregled.... koja logika, a ja joj nosim recept od moje doktorice koji je 100% točan jer sam po njemu dobila naočale.... ufff alaj je nastala frka Smile

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.11.2008. 9:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja sam psiho-babi rekao (morao sam na liječnički glede kazne za vožnju u alkoholiziranom stanju) da volim tu i tamo sa ekipom popiti koju.
I dobio upisano da moram jope ići. Pas mater i jezik!

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ozana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 701
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.11.2008. 15:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Emti, da sam se bar napila i divljala po cesti pa da me tako kažnjavaju....
Al' znate što je fora?
Mene nitko takvu ne bi kaznio. Kad nabacim onu moju "G6" facu, kao ono - ja nevina, naivna, dobra, divna i krasna.... policajac misli da nemam pojma što je alkohol, a kamoli da ga konzumiram!!!

_________________
Puno je tuge u svijetu....
Upravo sad, dok čitaš ovo, 7 milijuna ljudi se seksaju!
A ti si na kompjutoru...
To je tako tužno...
Rolling Eyes
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 20.11.2008. 18:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ozana je napisao/la: › Kad nabacim onu moju "G6" facu

haha! Show me Very Happy

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ozana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 701
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.11.2008. 18:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Frost je napisao/la: ›
ozana je napisao/la: › Kad nabacim onu moju "G6" facu

haha! Show me Very Happy


To ti je ona "G6 faca" povezana s "G točkom" osijek031.com smile

Al' ti, kao muškarac, nemaš veze s tim Wink

_________________
Puno je tuge u svijetu....
Upravo sad, dok čitaš ovo, 7 milijuna ljudi se seksaju!
A ti si na kompjutoru...
To je tako tužno...
Rolling Eyes
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: