Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Zdravstvena reforma

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.11.2008. 18:16 
Naslov:  Zdravstvena reforma
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...kuca a aa vrata. Od svih mogucih modela, nas Velebni Umovi izabrali su i predlozili onaj za koji neki smatraju da ce nas dugorocno najvise pribliziti amrickom modelu zdravstva. Kako je uredjen zdravstveni sustav u Americi, a kako u drugim drzavama dobro je opisao Michael Moore u svom filmu Sicko. U nekim trenucima s pomalo nategnutim tezama, ali i uz te nedostatke ostaje kao remedjelo i obavezno stivo za sve one koji misle da je nase zdravstvo (do sada bilo) u kurcu.

Ako sam dobro razumio prijedlog, velika vecina gradjana ce uzimanjem dopunskog zdravstveog moci izbjeci svu participaciju. Hm, to i nije tako lose. Dok god se zdravstvo temelji na solidarnosti - lakse je podnijeti nesto manje na placi, nego eventualne troskove lijecenja.

Ovako je to Milinovic slikovito opisao:
Skriveno: 
'Ako idete na operaciju žuči i boravite u bolnici deset dana, a prije toga napravite pretrage, platit ćete oko 1.500 kuna. Ako imate policu zdravstvenog osiguranja u HZZO-u, umirovljenici 50 kuna, zaposleni 80 kuna, riješeni ste participacije. Što se tiče umirovljenika, Republika Hrvatska će zaštititi gotovo 900.000 od oko 1.066.000 umirovljenika, a oni čija mirovina iznosi 2.600 i 5.200 kuna, bit će 2 do 3 posto. Oni s mirovinom iznad 5.200 kuna platit će 5 posto više', objasio je Milinović.


Svima koji imaju nesto protiv instituta solidarnosti u zdravstu, predlazem gledanje ovog filma...

Sicko - dugometrazni dokumentarni film (2h)


Isjecak iz filma koji govori o tome kako je to u UK i velikoj vecini zemalja u Europi...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.11.2008. 18:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Il je gore nego sam skontao... hm...

Hebrang je to bolje opisao.
Skriveno: 
Zavod bi formirao “košaricu osnovnog osiguranja” dok bi ostatak do pune cijene usluge plaćao osiguranik. Stopostotno pokriće osnovnog osiguranja imali bi samo primarna zaštita, zaštita djece i trudnica te liječenje malignih bolesti. Dopunsko zdravstveno osiguranje izuzelo bi se iz osnovnog i prepustilo osiguravateljskim kućama koje djeluju na tržištu, koje bi građanima nudile pakete dopunskog osiguranja, za razliku do pune cijene usluge, te dodatno osiguranje za zdravstveni nadstandard. Postojale bi i dvije liste lijekova - osnovna na kojoj bi se nalazili najjeftiniji generici, i lista sa skupljim lijekovima za koje bi se plaćala razlika u cijeni. Od uvođenja dviju lista očekuje se ušteda od petsto milijuna godišnje, rekao je Hebrang.


Hm, ono sto ne kuzim je - ako uzmem dopunsko zdravstveno (80kn mjesecno), znaci li to da ne placam nikakvih 15 ili 20% ukoliko npr. avrsim u bolnici par dana?

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.11.2008. 18:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo sto britanski lijecnici misle o svom zdravstvenom sustavu...


_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.11.2008. 10:50 
Naslov:  Re: Zdravstvena reforma
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa hajde da krenem, mislio sam otvoriti temu na ovu tematiku no srećom je otvoreno tako da opet imam priliku pljuvat po državi i vladajućima jeeeeej. trebalo mi je par dana prvo da zatomim bijes od ove reforme da mi post ne bi izgledao ovako :

"csmnewčva7lihaq89hefwg23Q$#&Q$&$Walreihgelinrjg hzkji55ewkhzu54z4wu65eUI%EZ$#Z#$"Z&%UIo6r9zuj5893wth43qt8o3ztrhbu43wzn"

sad sam malo smireniji pa bih mogao reći i pokoju pametnu. ovo što nas sljeduje je pa mogao bih reći nešto najdebilnije što je naša, kretenoidima izabrana, debilna, lopovska, koruptirana vlada iznjedrila i to ne bilo tko nego kreten nad kretenima darko "čudovište iz crne lagune" milinović.



uz mnoge uspješne privatizacije, afere maestro i dr., ukidanje 0.0% alkokola nakon što su ga donjeli na vlast, uvođenje jmbg nakon što su ga ukinuli, uvođenje ovog zdravstvenog sranja nakon što su dio ukinuli (plaćanje kod doktora) je nešto super i za svaku pohvalu NOOOOOOOOT!!!!!!!! ovo samo pokazuje da se ekipa u saboru samo vrti u krug i ne rade ništa za jako velike novce, a da je gosn Milinović pa čak bi mogao reći dorastao onom idijotu andriji "vjerujem u zdravstvo RH pa se zato liječim van države" hebrangu.
zapravo kad malo razmislim o novom zdravstvenom sustavu se nema šta pametno reći osim da bi mogao proći kao i državne mature gospodina primorca, samo ne znam kako će neko bojkotirat nešto što se bojkotirat ne može, možda ljudi prestanu ići kod doktora, hm ako malo razmislim pa i hoće ali ne svojom voljom nego zato što NEĆE IMAT PREBIJENE KUNE!!!!!!! jebemtidržavusanaderujebemtimaterjertidobarnovisatkurvinsinedabogdatilozaizumrla osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.11.2008. 0:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kretenizam. U ovoj vladi ne možeš ni mikroskopom naći atom inteligencije. U pravu si Monstrume kad kažeš da se samo vrte u krug, a to dokazuje najnovija reforma zdravstva. Ona je nažalost produkt svega što u državi ne valja, jer da išta valja bilo bi dovoljno zaposlenih koji bi iz svojih plaća, kao i do sada, financirali zdravstvo i to masno.
Ja znam da će mene ova nova reforma, ako ne uzmem dopunsko koje će poskupiti na 130 kn, koštati mjesečno minimalno 180 kn, a ne daj Bože da završim u bolnici. To je previše samo za recepte koje dobijem a da me doktorica i ne vidi. A definitivno previše, obzirom na ono koliko mi sada skidaju sa plaće.
No, očigledno ima i jedna pozitivna stvar, nećemo imati toliko umirovljenika na leđima zato što će svi poumirati jer si neće moći priuštiti odlazak liječniku. Samim time smanjiti će se redovi u čekaonicama, čime ću ja uštedjeti vrijeme. Hm, možda ta reforma i nije tako loša. Rolling Eyes

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.11.2008. 9:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma meni je najjače to što su se svi oni od reda, milinović, sanader i šuker kleli svojim životom i grobovima da se sada dovoljno novca slijeva u zdravstvo i da je to dovoljno, čak i previše za onaj sistem zdravstva i onda sam skonto pa ne treba njima novac od zdravstva za zdravstvo nego da pokriju rupe koje pravi nesposobna vlada na drugim resorima, da se pokrpaju tamo gdje su tanki zbog loših investicija, promašenih projekata i naravno kao šećer na kraju, zbog KRAĐE!!!!!.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.11.2008. 18:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Uf, dođe mi da popizdim! osijek031.com smile

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Pašće
Offline
Avatar

Ukupno postova: 401
Lokacija: tu negdje
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.11.2008. 19:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

samo grrrrrrrrrrr

_________________
njuškom naprijed,pa kud me odvede
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Heroina9
Offline
Avatar

Ukupno postova: 468
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.11.2008. 2:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svaki dan sve veće i veće razočarenje, a ovog nesposobnog i zatucanog milinovića čim vidim na tv-u pozli mi od njega i njegovih pametnih izjava!
Neznam, ali dosta često se u zadnje vrijeme pitam što bi ljudi, odnosno građani cijele hrvatske trebali poduzeti da se sva ta sranja vlade napokon prekinu i da napokon dođe netko na vlast kome će na prvom mjestu biti borba za bolji živog građana RH, a ne za punjenje vlastitog džepa...bože, ko glasa za hdz.... Glavom o zid

_________________
Juuupiii
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.11.2008. 9:31 
Naslov:  Re: Zdravstvena reforma
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): › ...kuca a aa vrata. Od svih mogucih modela, nas Velebni Umovi izabrali su i predlozili onaj za koji neki smatraju da ce nas dugorocno najvise pribliziti amrickom modelu zdravstva. Kako je uredjen zdravstveni sustav u Americi, a kako u drugim drzavama dobro je opisao Michael Moore u svom filmu Sicko. U nekim trenucima s pomalo nategnutim tezama, ali i uz te nedostatke ostaje kao remedjelo i obavezno stivo za sve one koji misle da je nase zdravstvo (do sada bilo) u kurcu.
Sorry, iako je naslov rubrike:
... ljepota, zdravlje, hrana...
Mislim kako se ovdje pod terminom zdravlje mislilo nešto u užem smislu (glede rubrike)
Ovdje dakle negovorimo o zdravlju, nego o zdravstvu, što je dakako prikladnije staviti u temu POLITIKA, jer je to njezin dio.
Pa eto jedna mala digresija.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Callistemon
Offline
Ukupno postova: 572
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.11.2008. 18:52 
Naslov:  Re: Zdravstvena reforma
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

slusam tj. gledam nesto jutros u Dobro jutro HR i cini mi se da mi zapravo nismo bas nesto detaljno informirani! Uvijek moze bolje, ali moramo jednom shvatiti da ova jadna i siromasna drzava ne moze i ne treba sve placati. Ocito je vrijeme da postepeno sami (osobno) preuzimamo odgovornost i financiranje sve vise toga!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.11.2008. 19:17 
Naslov:  Re: Zdravstvena reforma
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Callistemon je napisao/la: › moramo jednom shvatiti da ova jadna i siromasna drzava ne moze i ne treba sve placati. Ocito je vrijeme da postepeno sami (osobno) preuzimamo odgovornost i financiranje sve vise toga!
jel ovaj post netko platio? ili je neka zajebancija?

hajdemo redom: ova jadna i siromasna drzava. tko konstituira tu jadnu i siromasnu drzavu? neki jadni i siromasni ljudi. kako to da onda u toj jadnoj i siromasnoj drzavi imamo palamudane u saboru koji imaju placu 3,5 puta vecu od drzavnog prosjeka? kako to da imamo premijera koji se razbacije svojim skupocjenim satovima? kako to da imamo krezove tipa todorica i keruma koji kupuju jahte i vile na kojima bi im i oni u holivudu bili zavidni? kako onda imamo menadzere koji zaradjuju basnoslovne sume, pazljivo skrivajuci tocne iznose od jadne i siromasne javnosti? kako onda vlastodrsci u nekom malom gradu na dravi imaju obraza traziti 800 000 000 kuna za sportsku dvoranu za koju se ispostavilo da kosta 170 000 000, koja ce se zatim koristiti jednokratno svake prijestupne godine? kako to da propadaju citave industrijske grane koje su u svijetu savrseno profitabilne (recimo brodogradnja), a silan novac iz kojekakvih pretvorbi, koji je trebao biti ulozen u razvoj ove zemlje i u korist njezinih siromasnih stanovnika, jednostavno ispari? zasto se ne smanji mamutski drzavni administrativni aparat u cijim uredima sjede kojekakvi polupismeni rodje i dobijaju placu za prodavanje zjaka? zasto se s novcima od poreza kojeg ja placam financiraju privatne prcije nikogovica koji misle da su boga za bradu uhvatili jer sjede u nekim ministarstvima ili u nekim zupanijama ili u nekim gradskim poglavarstvima ili u nekim pocijskim upravama ili u nekim sudovima ili u nekim upravnim odborima drzavnih firmi?
zbog svih njih smo mi danas jedna jadna i siromasna zemlja... a reforma zdravstva? samo najveci naivci mogu vjerovati da ce poskupljenjem zdravstvene zastite profitirati oni zaista jadni, zaista siromasni gradjani, koji ce nakon sto poplacaju sve namete drzavi moci samo leci negdje u jarak i crknuti od gladi.

_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.11.2008. 19:21 
Naslov:  Re: Zdravstvena reforma
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

evil monkey je napisao/la (Pogledaj post): ›
Callistemon je napisao/la: › moramo jednom shvatiti da ova jadna i siromasna drzava ne moze i ne treba sve placati. Ocito je vrijeme da postepeno sami (osobno) preuzimamo odgovornost i financiranje sve vise toga!
jel ovaj post netko platio? ili je neka zajebancija?

hajdemo redom: ova jadna i siromasna drzava. tko konstituira tu jadnu i siromasnu drzavu? neki jadni i siromasni ljudi. kako to da onda u toj jadnoj i siromasnoj drzavi imamo palamudane u saboru koji imaju placu 3,5 puta vecu od drzavnog prosjeka? kako to da imamo premijera koji se razbacije svojim skupocjenim satovima? kako to da imamo krezove tipa todorica i keruma koji kupuju jahte i vile na kojima bi im i oni u holivudu bili zavidni? kako onda imamo menadzere koji zaradjuju basnoslovne sume, pazljivo skrivajuci tocne iznose od jadne i siromasne javnosti? kako onda vlastodrsci u nekom malom gradu na dravi imaju obraza traziti 800 000 000 kuna za sportsku dvoranu za koju se ispostavilo da kosta 170 000 000, koja ce se zatim koristiti jednokratno svake prijestupne godine? kako to da propadaju citave industrijske grane koje su u svijetu savrseno profitabilne (recimo brodogradnja), a silan novac iz kojekakvih pretvorbi, koji je trebao biti ulozen u razvoj ove zemlje i u korist njezinih siromasnih stanovnika, jednostavno ispari? zasto se ne smanji mamutski drzavni administrativni aparat u cijim uredima sjede kojekakvi polupismeni rodje i dobijaju placu za prodavanje zjaka? zasto se s novcima od poreza kojeg ja placam financiraju privatne prcije nikogovica koji misle da su boga za bradu uhvatili jer sjede u nekim ministarstvima ili u nekim zupanijama ili u nekim gradskim poglavarstvima ili u nekim pocijskim upravama ili u nekim sudovima ili u nekim upravnim odborima drzavnih firmi?
zbog svih njih smo mi danas jedna jadna i siromasna zemlja... a reforma zdravstva? samo najveci naivci mogu vjerovati da ce poskupljenjem zdravstvene zastite profitirati oni zaista jadni, zaista siromasni gradjani, koji ce nakon sto poplacaju sve namete drzavi moci samo leci negdje u jarak i crknuti od gladi.


samo jedan odgovor postoji na sve ovo

demokracija i kapitalizam balkan style

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.11.2008. 19:26 
Naslov:  Re: Zdravstvena reforma
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrum je napisao/la: › demokracija i kapitalizam balkan style

ma da je makar balkanska demokracija - ovo je balkanska oligarhija i kapitalisticki teror...

_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pumpkin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 978
Lokacija: od ćoška na pol puta
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.11.2008. 19:55 
Naslov:  Re: Zdravstvena reforma
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Callistemon je napisao/la (Pogledaj post): › slusam tj. gledam nesto jutros u Dobro jutro HR i cini mi se da mi zapravo nismo bas nesto detaljno informirani! Uvijek moze bolje, ali moramo jednom shvatiti da ova jadna i siromasna drzava ne moze i ne treba sve placati. Ocito je vrijeme da postepeno sami (osobno) preuzimamo odgovornost i financiranje sve vise toga!


Molim? ... Rado ću prva financirati što god treba, ako mi omoguće da radim i zaradim tako da mogu financirati, a pri tome i živjeti... Ali u državi gdje se ne otvaraju nova radna mjesta, gdje i većina ljudi koja radi jedva preživljava od svoje plaće, a o umirovljenicima da i ne govorimo, ne možemo pričati o tome da obični smrtnici sebi mogu priuštiti da financiraju kojekakve budalaštine i namete koje nam serviraju bogati, dobro situirani političari, koji nakon par godina valjanja guzice u foteljama još dobiju i debelu mirovinu. Ako se ne daj bože razbole, nije im problem otići u Švicarsku ili u Ameriku, i nije ih briga da li običan smrtnik uopće ima za participaciju ili za usrani recept, ili ne daj bože za tramvaj do prvog doktora. Svaka tebi čast, ti plaćaj ako možeš, ali nije stvar u tome da su ljudi komotni i navikli dobivati besplatno, nego se radi o tome da ima ljudi koji si stvarno ne mogu priuštiti ono što je nekim drugim ljudima sasvim normalno. Kad bi ti isti majmuni omogućili ljudima posao, i razvoj, ne bi bilo problema, ali nažalost, oni samo znaju udarati poreze na brkove i bradu, ništa pametno od njih...

_________________
Always remember you're unique, just like everyone else.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: