Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Tučnjava zbog butri na prodajnom mjestu GPP-a!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
tayllor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 180
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.10.2008. 13:32 
Naslov:  Tučnjava zbog butri na prodajnom mjestu GPP-a!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nakon zatvaranja prodajnog mjesta za izdavanje prijevoznih karata Gradskog prijevoza putnika u Hadrijanovoj ulici, u srijedu oko 19 sati nastao je kaos!
“Nekolicina se sugrađana koji su satima čekali na izradu karte a zbog zatvaranja prodajnog mjesta nisu došli na red, nakon verbalnog okršaja, počela naguravati s djelatnicima GPP-a pa je vrlo brzo nastao opći kaos”, priča očevidac koji je s
kolegom, umiješavši se u svađu, uspio spriječiti teži fizički okršaj.

- Situacija je bila zaista kaotična i napeta te potpuno mogu razumjeti ljude koji su izgubili živce i upustili se u svađu. Naime, mnogo je njih čekalo više od tri sata da napokon dođe na red, a u 19 su im se sati zatvorila vrata pred nosom - objasnio je naš sugovornik, istaknuvši da se s djelatnicima GPP -a (zaposlenicama u kiosku te s dva ili tri mlađa radnika) sukobilo nekoliko starijih sugrađana.
- Nisu to bili nikakvi balavci, već ljudi dovedeni na rub ludila zbog vešesatnog čekanja i totalne neorganiziranosti. Primjerice, jedan je mlađi djelatnik GPP-a, nakon što je cijela situacija okončana, doslovce sjeo i plakao od bijesa i nemoći - ispričao je očevidac.
Potpunu neorganiziranost sustava prodaje i naplate karata potvrdila je i nekolicina djelatnika GPP-a, koji su htjeli ostati anonimni, rekavši da su vozači tramvaja i autobusa u projekt ušli posve nepripremljeni te da su imali samo pet dana da usvoje sve "tehnikalije" vezane uz funkcioniranje sustava, a da je "naobrazba" trajala dan i noć samo da bi se sve uspjelo brzo završiti. “Ne prođe ni dan a da u autobusu ili tramvaju bar desetak butri ne bude neispravno, odnosno da ili ne rade, ili se s njih skida više novca. Karte su abnormalno skupe za vanjske linije, no i za vožnju gradom ljudi ne prolaze ništa bolje”, rekli su nam GPP-ovci, navevši primjer čovjeka koji je sa suprugom trebao tramvajem otići do bolnice, no kada je shvatio da će za njih dvoje morati izdvojiti 80 kuna, izašao je iz vozila i pozvao taksi, koji je platio čak 30 kuna manje!
- Djelatnici su, zajedno s građanima, podvrgnuti teroru i forsiranju sustava koji uopće ne funkcionira, pa tako djelatnice na kioscima nakon zatvaranja, u 19 sati, ostaju raditi do 23.15 kako bi pripremile karte za idući dan - otkrili su ogorčeni zaposlenici GPP-a, dodavši kako nitko od, primjerice, vozača nije dobio ni službenu obavijest o tome da će karte za rujan zbog gužvi vrijediti do kraja ovog tjedna.
- S obzirom na to da je odgovornima, čini se, bilo lijeno izvijestiti djelatnike, vozači takvu informaciju neće moći dati ni putnicima. Sve u svemu, katastrofa - zaključili su naši sugovornici.

B. BOŽIĆ

Navodno da je sukob izazvao jedan od djelatnika gpp-a koji je već prije nekoliko dana napravio isto (istukao mlađeg dečka koji je došao napraviti karticu), a oni su ga ostavili da i dalje radi na tome!Ovo je prestrašno, što je učinila uprava GPP-a!? Bitno da su se znali islikavati i svečano otvarati sustav, a kako sami djelatnici kažu da nemaju pojma kako to funkcionira! Organizacija im je katastrofalna, što uvelike dovodi do zaključka kako je upitna stručnost i obrazovanje Uprave gpp-a ako nisu u stanju organizirati nekolicinu ljudi-užas nad užasima!!! Sve je to bilo uglavnom skupljanje političkih poena (hsp), a mislim da će im se na kraju "informatizacija" obiti o glavu. Kaže đapić da je bolje imati butru nego dečka, pa jasno da je njemu bolje kad mu to donosi prihode, a nitko ne pita građane jel žele kreditirati gpp sa 40 kn za butru!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.10.2008. 13:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tayllor je napisao/la: ›
a nitko ne pita građane jel žele kreditirati gpp sa 40 kn za butru!!

ma, istina je da je organizacija oko uvođenja ovog novog sustava katastrofalna i da se taj sustav korisnicima isplati samo na kraće relacije, ali mi stvarno nije jasno šta se svi žale zbog tih 40 kn?! to se daje jednokratno, 20 kn je za trošenje, 20 kn eventualnog minusa, a za nepotrošeni minus se dobije povrat novca, to je samo osiguranje da će kartica biti čuvana, odnosno vraćena.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tayllor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 180
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.10.2008. 14:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zašto!!??
Evo zašto: Prošli tjedan mi je rođaka iz Vrpolja bila na manjem operativnom zahvatu kod nas u Osijeku u bolnici, za vikend (nedjelja) su njen muž i dvoje djece došli u Osijek u posjetu. Kako nemaju auto morali su od kolodvora ići tramvajem i dati za 3 karte 120 kn. Prije tog dolaska, zadnji puta su bili u Osijeku prije 5 g., a ako sve bude uredu sa operacijom ponovno će opet doći za možda 5 g.. Sa tih 120 kn su unaprijed kreditirali gpp, a pošto je bila nedjelja nisu mogli nigdje vratiti kartice kako bi dobili natrag novac. Pitam ja tebe onda što da oni učine u tom slučaju, to se odnosi i na sve ljude koji imaju takav i sličan problem, a da ne spominjem gubljenje vremena i truda za odlazak do prvog kioska kako bi dobili novac nazad.
Zašto nitko nije razmišljao o takvim slučajevima, zato što su retardirani "genijalci" koji nisu u stanju organizirati 10 ljudi za prodaju karata, a da ne kažem kako su uzeli već postojeći sistem koji funkcionira u nekoliko hrvatskih gradova, doduše sam sistem nije isti ali sistem oko kartica je. Znači jedino što su trebali ustvari napraviti je da organiziraju šačicu ljudi zaduženih za prodaju, a nisu bili niti to u stanju napraviti, a kamoli razmišljati kako riješiti putnike iz vana!!!

_________________
Evo ti ga...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.10.2008. 14:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kažem da je katastrofalno organizirano, ali da se osječani zbog tih 40 kn pjene bez razloga. druga su stvar primjeri koje ti navodiš, neosječani, i to se također slažem da je trebalo drukčije rješiti, možda neke jednokratne kartonske "butre" s različitim iznosima, nez mogćnosti nadoplate i povrata novca ili tako nešto.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.10.2008. 22:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tayllor potpuno dijelim tvoje mišljenje.u Puli su zadržali naplatu karata u vozilima koja je višlja i jedinstvena za sve pravce pa ako se želiš skuplje voziti ti plaćaj ili vadi karticu.karte su trebale ostati u vozilima baš zbog gostiju i slučajnih putnika da ne daju lovu za nešto što neće više nikad koristiti. vozači imaju one male printere i otprintati ih na papirću koji nema debeli masni logo i ostale skupe dodatke.
GPP je mogao unajmiti još tih aparata za izradu kartica dok ne prođe ova gužva pa si kasnije zdržati koliko su prvobitno planirali te izbjeći ovakve incidente.
al treba imat' mozga...a ne političkui pozadinu

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sokrat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 982
Lokacija: ....ispod mosta....
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.10.2008. 22:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...u srijedu sam ujutro išao bratu produživat tu karticu....tamo kod remize....došao sam oko 8:15 ujutro.....oni u 8:45 prave pauzu..iako na vratima piše pauza od 9:00...
..ajde dobro...ljudima treba pauza,ipak je velika gužva.....pauza završila u 9:40 a pred vratima,po mojoj slobodnoj procjeni,oko 150-200 ljudi....kad su vrata otvorili,skoro me pregazila rulja...čekao sam još oko sat vremena....neke starija gospođa ( baba ) je yebenih pola sata trubila kako joj je validator skinuo 80 lipa više......ja sam joj nudio 10 kn samo da se više makne od tamo.... na red sam došao oko 11 h...yebale ih butre da ih yebale..... meni nisu ni dali mjesečnu da ju kupim..kažejoš se nisu dogovorili što će sa studentima.....i šta bi ja sad opet u ponedjeljak trebao ići stajati u redu....da ih nebi ...da ne budem prost....yebo....
...ak me kondor pita gdje mi mjesečna....e onda ću mu ja lijepo objasnit....pa nek ona gospoda direktor gpp i ostala gamad meni donesu mjesečnu..i nek čekaju u redu govna jedna....šta im je smetala ona stara kartica....meni je bila dobra....čak mi je slika iz prvog razreda srednje na njoj i baš sam bio lijep, mlad i zgodan....
............
dakle, da rezimiramo.....yebeš butre....to ništ ne valja.....
i da....sva sreća pa je tamo bila jedna zgodna dama kojoj sam žmigao,pa sam se uspio suzdržat od nekih nasilnih ispada.... Smile

_________________
"....jebe mi se za nacionalnu,vjersku i rasnu pripadnost....ja sam čovjek i to je to..."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sale car
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1305
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.10.2008. 13:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

to je totalna glupost... šta recimo ako se dogodi da ti u petak ili subotu navečer nestane para na butri... ??... što s emeni događa... u autobusu ti ne mogu napuniti... da ne bi možda plaćao 40 kn za novu... nema šanse...

Kako oni mogu znati da je meni nestalo para baš navečer kada nemam gdje napuniti??? možeš se švercati do mile volje...

Ma sve je totalni promašaj... stvarno ne znam šta su htjeli izvesti s tim sranjem.... kao jeftinije je... da jeftinije je ako se voziš dvije-tri stanice....

Ako ideš s juga II dođe ti na isto praktički.... samo što ovako imaš pun kurac više zajebancije....

Šta ako zaborviš butru kod kuće??... opet plaćati 40 kbn za novu... to je sve sranje... ako ima pčrednosti onda ima možda jednu-dvije, sve ostalo je totalni promašaj....

_________________
"... napokon mirni, napokon slobodni, napokon u svojoj državi, a sad smo siromašni..."
---Elemental - iz dana u dan---
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ruana
Offline
Ukupno postova: 1374
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 04.10.2008. 19:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja jos nemam iskustva sa butrama, al od kad su pocele te butre ja jos ni jednog kondora nisam vidjela u tramvaju ili busu

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Uma
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4727
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 04.10.2008. 19:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ruana je napisao/la: ›
ja jos nemam iskustva sa butrama, al od kad su pocele te butre ja jos ni jednog kondora nisam vidjela u tramvaju ili busu

zato što ih nisu dobro educirali pa da se ne proseru...butra je teški promašaj....

_________________
Moj grade pored Drave...... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ruana
Offline
Ukupno postova: 1374
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 04.10.2008. 20:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Uma je napisao/la: ›
ruana je napisao/la: ›
ja jos nemam iskustva sa butrama, al od kad su pocele te butre ja jos ni jednog kondora nisam vidjela u tramvaju ili busu

zato što ih nisu dobro educirali pa da se ne proseru...butra je teški promašaj....


i ja mislim

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lindic84
Offline
Ukupno postova: 5
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.10.2008. 20:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kad ste već kod gpp-a voze li tramvaji vikendom kao prije? cijelu noć?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.10.2008. 20:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tayllor je napisao/la: ›
Sa tih 120 kn su unaprijed kreditirali gpp, a pošto je bila nedjelja nisu mogli nigdje vratiti kartice kako bi dobili natrag novac. Pitam ja tebe onda što da oni učine u tom slučaju, to se odnosi i na sve ljude koji imaju takav i sličan problem, a da ne spominjem gubljenje vremena i truda za odlazak do prvog kioska kako bi dobili novac nazad.

Meni je s računom za Diners došao letak gdje kažu da vožnju mogu uredno plaćati kreditnom karticom. E sad, zašto je moguće samo Dinersom, a ne i ostalim negotovinskim načinima plaćanja?

Ili jest? Jel netko probao?

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Andrea Zuckerman
Offline
Avatar

Ukupno postova: 153
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.10.2008. 21:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mnogima će s butrom vožnja bit jeftinija i oni će se brzo priviknut na njezino korištenje i redovno punjenje. Ali svakako treba uvest i alternativu u vidu jednokratnih karata, pa nek svatko procijeni šta mu je jeftinije i jednostavnije.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
spin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 225
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 04.10.2008. 21:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zlusch je napisao/la (Pogledaj post): ›
tayllor je napisao/la: ›
Sa tih 120 kn su unaprijed kreditirali gpp, a pošto je bila nedjelja nisu mogli nigdje vratiti kartice kako bi dobili natrag novac. Pitam ja tebe onda što da oni učine u tom slučaju, to se odnosi i na sve ljude koji imaju takav i sličan problem, a da ne spominjem gubljenje vremena i truda za odlazak do prvog kioska kako bi dobili novac nazad.

Meni je s računom za Diners došao letak gdje kažu da vožnju mogu uredno plaćati kreditnom karticom. E sad, zašto je moguće samo Dinersom, a ne i ostalim negotovinskim načinima plaćanja?

Ili jest? Jel netko probao?


i meni je došla ista ponuda, ali ni u ludilu ne bih pokušavao platiti kartu dinersom. što ako ti kao i sa butre skine više novca neg što treba? a sistem je očito pun bugova pa ti poslije dokazuj da se nisi vozio koliko oni kažu da jesi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bojo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1705
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 04.10.2008. 21:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ruana je napisao/la (Pogledaj post): ›
Uma je napisao/la: ›
ruana je napisao/la: ›
ja jos nemam iskustva sa butrama, al od kad su pocele te butre ja jos ni jednog kondora nisam vidjela u tramvaju ili busu

zato što ih nisu dobro educirali pa da se ne proseru...butra je teški promašaj....


i ja mislim

ja sam vidio kondore nekih 5 puta...i danas isto...al oni ništ ne rade...uđu...ponište onu svoju kartu i nastave pričat s vozačem...jer još nemaju opremu za provjeravanje butri...treba im neki uređaj u koji staviš karticu i on ti izbaci jel sve u redu s karticom....

P.S...dakle ne može se nadopunit ta butra kod vozača nego baš moram ići u gpp?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: