Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Story Of Menstruation by Walt Disney

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Elena_Os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1795
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.09.2008. 9:46 
Naslov:  Story Of Menstruation by Walt Disney
Citirajte i odgovorite[Vrh] 




Zanimljivo je da je još davne 1946. nastao ovaj ctrić...
Filmić počinje kao priča o Majci Prirodi, ali se nastavlja u realističnom tonu i objašnjava kako je mjesečnica nešto prirodno i normalno, te daje informacije curama pred pubertetom kako se pripremiti za nju.

Iako je 21. stoljeće, tabui nisu na onim razinama na kojima su bili u prošlom stoljeću, no svejedno znam dosta roditelja koje ne znaju naći prave riječi za razgovor o pubertetu i promjenama na/u tijelu koje očekuju njihovo dijete, puno djece odgovore traži i nađe na internetu, u časopisima, filmićima...

Što (bi)ste Vi napravili ? Kako djetetu najbezbolnije "prići" s ovakvom temom (jer ima djece koja dosta loše reagiraju na takve stvari) !?

_________________
Carpe diem! Idea Embarassed Embarassed
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.09.2008. 10:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Predivno..danas se to više ne prikazuje..valjda misle da se klinci rode "pametni" pa to sve već znaju..a tako bi bilo lijepo imati i ovake filmiće kao pomoć u objašnjavanju..

Pitaš kako bi objasnila djetetu..hm..kroz tu fazu objašnjavanja smo prošli ...samo iskreno i bez uvijanja..naravno majka bi tebala imati "uho" za to što i u kojoj dobi djetetu pojasniti ne stvari samo vezane uz menstruaciju..

_________________
Niti jedan dokaz ne podupire tezu da je život ozbiljan.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mladunce
Offline
Avatar

Ukupno postova: 339
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.09.2008. 10:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

koji dobar filmic Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.09.2008. 11:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

snaša je napisao/la (Pogledaj post): › Predivno..danas se to više ne prikazuje..valjda misle da se klinci rode "pametni" pa to sve već znaju..a tako bi bilo lijepo imati i ovake filmiće kao pomoć u objašnjavanju..

Pitaš kako bi objasnila djetetu..hm..kroz tu fazu objašnjavanja smo prošli ...samo iskreno i bez uvijanja..naravno majka bi tebala imati "uho" za to što i u kojoj dobi djetetu pojasniti ne stvari samo vezane uz menstruaciju..


...obzirom da imaš iskustva u objašnjavanju, u koje ste doba djetetu objasnili takve stvari i na koji način?...imam, doduše, dječaka od 9 godina i vjerujem da će uskoro krenuti pitanja takvog tipa....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.09.2008. 11:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la (Pogledaj post): ›
snaša je napisao/la (Pogledaj post): › Predivno..danas se to više ne prikazuje..valjda misle da se klinci rode "pametni" pa to sve već znaju..a tako bi bilo lijepo imati i ovake filmiće kao pomoć u objašnjavanju..

Pitaš kako bi objasnila djetetu..hm..kroz tu fazu objašnjavanja smo prošli ...samo iskreno i bez uvijanja..naravno majka bi tebala imati "uho" za to što i u kojoj dobi djetetu pojasniti ne stvari samo vezane uz menstruaciju..


...obzirom da imaš iskustva u objašnjavanju, u koje ste doba djetetu objasnili takve stvari i na koji način?...imam, doduše, dječaka od 9 godina i vjerujem da će uskoro krenuti pitanja takvog tipa....


Curama sam objašnjavala negdje poslije 10 godine..tada već počinju padati pitanja..recimo na TV-u reklama ..tamponi, ulošci...tak nekako krene spontano..najviše tad roditelje strefi šok..pa se zbune i često se dogodi da nekako izbjegnu odgovor..što nikako ne valja..ja sam objašnjavala sasvim jednostavnim riječima..zapravo više sam odgovarala na pitanja Laughing
Evo jedna anegdota iz moje obitelji...listajući enciklopediju naš sin(tada nekih 8 ili 9 godina) vidjevši nacrtanu trudnicu postavi nam pitanje.."ajd jasno mi je kako se djete rodi i dođe na svijet (vidio na TV-u)..ali mi nikako nije jasno kako je beba uopće dospjela u stomak ?"
Shocked
E poslije toga...ajmo nazvati probijanja leda..nije više bilo problema..s objašnjavanjima..naravno da treba voditi uvijek brigu o tome za koji uzrast su kakva objašnjavanja prikladna..recimo ne bih odmah i sve curici od 11 ili 12 g. objašnjavala.."škakljiva" pitanja i objašnjavanja idu poslije..bitno je da djete zna da mu se niko na takva pitanja neće narugati..da će dobiti jasan i konkretan odgovor od..najbolje svojih roditelja..jer ipak su roditelji prvi koji će s ljubavlju i pažnjom informirati svoje djete...
Nažalost dešava se da upravo kod tih naivnih (nama odraslima smješnih) prvih pitanja se nasmijemo i djete to doživi kao podsmjeh/ruganje..pa se povuče u sebe i traži informaciju dalje ..od prijatelja, novina..internet..onda se roditelji pitaju ..di sam pogriješio..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.09.2008. 11:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...tnx, cijenim roditeljski savjet u takvim situacijama...i ja vjerujem da roditelji mogu najbolje objasniti takve stvari....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonya
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2171
Lokacija: Nedođija
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.09.2008. 11:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Džizs, Disney može sve pretvoriti u bajku, pa i mengu!

_________________
Space: The final frontier
These are the voyages of the Starship, Enterprise
Its 5 year mission
To explore strange new worlds
To seek out new life and new civilizations
To boldly go where no man has gone before
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.09.2008. 7:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la (Pogledaj post): › ...tnx, cijenim roditeljski savjet u takvim situacijama...i ja vjerujem da roditelji mogu najbolje objasniti takve stvari....


Nema na čemu Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: