Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



OLT-buducnost

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
rockeros
Offline
Avatar

Ukupno postova: 661
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.09.2008. 7:41 
Naslov:  OLT-buducnost
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Napišite da li mislite da OLT ima budućnost uVladislavcima,kako će to preseljenje utjecati na poslovanje,da li Biloš stvarno misli nešto napraviti sa firmom ili je preseljenje da je što brže zatvori??

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Defiant
Offline
Ukupno postova: 89
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.09.2008. 14:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Citat: › Dovoljno je da radnicima dva mjeseca ne isplatite plaće, ne platite im prijevoz, i oni će otići i sami, a nekretnina je tada slobodna, rekao je Marjanović i dodao: “Cilj nam je da, s obzirom na to da država ima 42,5 posto vlasništva u OLT-u, počne voditi više računa o svojoj imovini.”


*Ivo Marjanović, predsjednik Sindikata metalaca Hrvatske

Osobno sam uvjeren daje ovo "preseljenje" samo pranje novca i mazanje očiju.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.09.2008. 14:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Defiant je napisao/la: ›
Citat: › Dovoljno je da radnicima dva mjeseca ne isplatite plaće, ne platite im prijevoz, i oni će otići i sami, a nekretnina je tada slobodna, rekao je Marjanović i dodao: “Cilj nam je da, s obzirom na to da država ima 42,5 posto vlasništva u OLT-u, počne voditi više računa o svojoj imovini.”


*Ivo Marjanović, predsjednik Sindikata metalaca Hrvatske

Osobno sam uvjeren daje ovo "preseljenje" samo pranje novca i mazanje očiju.
To misli Ivo Marjanović, no što ti misliš?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Defiant
Offline
Ukupno postova: 89
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.09.2008. 15:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Citat je označeno kao citat a ovo osim citata nije citat vec iznošenje mog vlastitog mišljenja + napomena ko je citiran. Evo sad ću citirati samog sebe kako bi pojasnio što ja mislim:
Citat: › Osobno sam uvjeren daje ovo "preseljenje" samo pranje novca i mazanje očiju.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
spin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 225
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 11.09.2008. 21:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

rockeros je napisao/la: ›
Napišite da li mislite da OLT ima budućnost uVladislavcima,kako će to preseljenje utjecati na poslovanje,da li Biloš stvarno misli nešto napraviti sa firmom ili je preseljenje da je što brže zatvori??


Ako pretpostavimo da je drug Biloš OLTa kupio u dobroj namjeri, a ne samo da se domogne vrijednog zemljišta u središtu grada, tada mu kao ekološki osvještenom poduzetniku je u interesu ovu "prljavu" industriju dislocirati na neku prihvatljiviju lokaciju. S druge strane kao poduzetnik i vlasnik je dužan o svojoj imovini skrbiti na najbolji mogući način, što znači uzeti u obzir sve potencijale i potencijalne mogućnosti. A potencijal toga zemljišta u središtu grada nije iskorišten na najbolji mogući način ukoliko na njemu bude zadržana dosadašnja proizvodnja koja je samo dio one predratne. Vladislavci ili neka druga industrijska lokacija, sasvim je svejedno. Ako je Bilošu cilj da ugasi proizvodnju, on će je ugasiti bila ona u OS ili u tunguziji, a sama lokacija za ovaj segment proizvodnje stvarno nije presudna. Pa nisu to ekskluzivne krpice poznatih modnih kreatora koje da bi se prodavale moraju biti izložene u srcu grada.

Smile

_________________
...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Defiant
Offline
Ukupno postova: 89
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.09.2008. 0:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

spin je napisao/la: ›
Ako pretpostavimo da je drug Biloš OLTa kupio u dobroj namjeri, a ne samo da se domogne vrijednog zemljišta u središtu grada, tada mu kao ekološki osvještenom poduzetniku je u interesu ovu "prljavu" industriju dislocirati na neku prihvatljiviju lokaciju.

OLT sa ovim trenutnim opsegom proizvodnje nije više "prljava industrija".

spin je napisao/la: ›
Ako je Bilošu cilj da ugasi proizvodnju, on će je ugasiti bila ona u OS ili u tunguziji, a sama lokacija za ovaj segment proizvodnje stvarno nije presudna. Pa nisu to ekskluzivne krpice poznatih modnih kreatora koje da bi se prodavale moraju biti izložene u srcu grada.


Sa preseljenjum u pripizdinu automatski će otpast dobar dio kadra koji će potražit svoju sreću drugdje i to je naravno visoko obrazovani kadar.
Stvar je u tome da novim vlasnicima samo preseljenje i prodaja zemljišta donosi više novaca nego nekoliko godina rada OLT-a, puno više a seljenje je jako dobar izgovor za mazanje očiju. Znaš li koliko je ovakve industrije po ovom receptu preživjelo seljenje iz Zagreba?

Odgovor je 0, none, zero. Naravno ovdje dodajemo da su u pitanju Ćerluka koji je sirovina i većina radnika nakon što su imali normalnog direktora ne želi ponovo trpit kretena i Biloš koji je hm... ležao u zatvoru zbog gospodarskog kriminala

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rockeros
Offline
Avatar

Ukupno postova: 661
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.09.2008. 10:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i mobilija je isto tako preseljena u vladislavce
da li neko zna jos nesto o mobiliji ili je cuo zza nju
mislim da ne

_________________
crk'o nam Marshall-mislim na pojačalo
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
spin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 225
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 12.09.2008. 21:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Defiant je napisao/la: ›
Sa preseljenjum u pripizdinu automatski će otpast dobar dio kadra koji će potražit svoju sreću drugdje i to je naravno visoko obrazovani kadar.
Stvar je u tome da novim vlasnicima samo preseljenje i prodaja zemljišta donosi više novaca nego nekoliko godina rada OLT-a, puno više a seljenje je jako dobar izgovor za mazanje očiju. Znaš li koliko je ovakve industrije po ovom receptu preživjelo seljenje iz Zagreba?

Odgovor je 0, none, zero. Naravno ovdje dodajemo da su u pitanju Ćerluka koji je sirovina i većina radnika nakon što su imali normalnog direktora ne želi ponovo trpit kretena i Biloš koji je hm... ležao u zatvoru zbog gospodarskog kriminala


Nikako se ne mogu složiti s tobom da OLT može biti uspješna tvrtka samo ukoliko ostane u središtu grada. I dalje sam uvjeren da mjesto proizvodnje nije presudno i da kvalitetni ljudi neće napustiti firmu ako su svjesni da ona ima budućnost, makar putovali iz centra grada u pripizdinu poput Vladislavaca. Kao primjer ću ti navesti vrlo uspješnu firmu Daimler Benz ( mercedesi) koja svoje skupocjene automobile proizvodi u isto tako jednom selu pored Stuttgarta koje se zove Sindelfingen do kojega management i radnici iz centra stuttgarta svaki dan veselo odlaze na posao vozeći se i po sat vremena.

Naravno da se jedan OlT i jedan meercedes ne mogu usporedjivati, niti se može usporedjivati mentalitet nijemaca i nas rvata pa nam zato i je tako kako je. Jebeni Tito sa svojom diktaturom proletarijata je sve podredio radniku i tvornice mu gradio prktički u dvorištu da se jadan radnik ne mora previše truditi doći do posla već onakav krmeljiv iz kreveta odmah za stroj. I postigao je upravo suprotni efekat, umjesto radnika dobio je gospodu naučenu da joj se uvijek titra i povlađuje zbog čega jesmo tu di jesmo.

_________________
...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anastazija
Offline
Ukupno postova: 689
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.09.2008. 7:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Offtopic: Ja bila u Sindelfingenu i ne izgleda mi kao selo, ali to kod njih vjerojatno je, a i doslovno je 75% vozila na ullici - Smart!
Inače, mislim da mjesto gdje će tvornica biti nema veze s proizvodnjom i uspjehom... To ovisi o vlasniku i njegovim namjerama.

_________________
Anastazija
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
spin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 225
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 13.09.2008. 13:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hehehe...pa uprav u tome i je keč. Osijek je za Sindelfingen selo i to ne samo po izgledu već i mentalitetu većine žitelja u njem ( iz te većine ne isključujem čak ni sebe)

hehehe...

Wink

_________________
...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Defiant
Offline
Ukupno postova: 89
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.09.2008. 19:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

spin je napisao/la: ›
Nikako se ne mogu složiti s tobom da OLT može biti uspješna tvrtka samo ukoliko ostane u središtu grada. I dalje sam uvjeren da mjesto proizvodnje nije presudno i da kvalitetni ljudi neće napustiti firmu ako su svjesni da ona ima budućnost, makar putovali iz centra grada u pripizdinu poput Vladislavaca.


Nigdje nisam rekao da OLT treba ostati gdje je sada vec da je preseljenje u "pripizdinu" loše a preseljenje u neku od prigradskih industrijskih zona idealno rješenje. Najveći problem u ovome je to što je Ćerluka pod "vrlo sumljivim" uvjetima postao vlasnik 10% OLT-a i što u Slavoniji dominira "rodijački" mentalitet. U nekoj normalnoj državi bi Ćerluka nakon ovoga što je napravio ležao u zatvoru. Odvratno mi kada neko forsira da se ljudi klanjaju lopovu i prevarantu.

Evo dvije vijesti koje će pripomoći u sagledavanju krupnije slike:

Ćerluka oštetio OLT za 12,3 milijuna kuna?!

Stečajni upravitelj OLT-a sad ga kupuje

Naravno ovih 12 i kusur milijuna kuna duga je sa kamatama do danas naraslo na oko 20.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.09.2008. 19:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja također nekužim, čovjek je kupio firmu i ona je sad njegova, ako mu je isplativije preseliti firmu i ono zemljište iskoristiti bolje no što je sada iskorišteno nevidim uopće problem?!

Najbolje je da nitko ništa ne kupuje i da sve ostane zapušteno jer ako i kupi onda je automatski osuđen na naslov lopova.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
spin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 225
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 13.09.2008. 21:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Defiant je napisao/la: ›
Nigdje nisam rekao da OLT treba ostati gdje je sada vec da je preseljenje u "pripizdinu" loše a preseljenje u neku od prigradskih industrijskih zona idealno rješenje. Najveći problem u ovome je to što je Ćerluka pod "vrlo sumljivim" uvjetima postao vlasnik 10% OLT-a i što u Slavoniji dominira "rodijački" mentalitet. U nekoj normalnoj državi bi Ćerluka nakon ovoga što je napravio ležao u zatvoru. Odvratno mi kada neko forsira da se ljudi klanjaju lopovu i prevarantu.


A gdje ti druže defiant vidiš da se ja klanjam lopovima i prevarantima? Ja sam se u svom prvom upisu na temi od toga odmah ogradio, citiram: "Ako pretpostavimo da je drug Biloš OLTa kupio u dobroj namjeri" , dakle nisam Ćerluku niti spomenuo, niti sam se osvrtao na njegove eventualne malverzacije. Drug Biloš je za mene poduzetnik koji po svemu sudeći želi na legalan način postati većinski vlasnik OlTa, naravno uz što povoljniju cijenu što mu nitko ne može zamjeriti. Ukoliko uspije u svome naumu, ako drugačije nije dogovoreno s prijašnjim vlasnikom ili ostalim suvlasnicima koji imaju pravo veta, kao većinski vlasnik sa svojom imovinom može raditi što mu je volja i sutra ugasiti proizvodnju, ako procjeni da je neodrživa i neisplativa.Naravno da će se u tome slučaju dići prašina, ali bože moj, to je čisti kapitalizam i tržišna ekonomija u kojoj vlasnici kapitala imaju posljednju riječ, a ne polupismena stoka sitnog zuba.
Glede eventualnih malverzacija koje je činio Ćerluka, postoje sudovi i pravnici, a radnici ako se osjećaju prevarenima imaju moju punu podršku u zaštiti svojih interesa.

_________________
...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Defiant
Offline
Ukupno postova: 89
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.09.2008. 21:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Druže spin isprika što je ovo ispalo adresirano na tebe. Govorio sam općenito o situaciji.

E sad malo o prirodi i društvu:

Vladajuća ideologija je ideologija vladajuće klase. Ako je u nekoj državi poput naše dobar dio "vladajućih" odnosno bogatih došao do svog imetka krađom za očekivat je da iste takve narod neće smatrat lopovima već sposobnim poslovnim ljudima.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: