Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Užas u Osijeku: veterinari satima nisu htjeli uspavati psa

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
ljilja
Offline
Ukupno postova: 165
Lokacija: tu
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.08.2008. 8:13 
Naslov:  Užas u Osijeku: veterinari satima nisu htjeli uspavati psa
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Užasan i bolan lavež trgnuo je iz razgovora sa znancem Vesnu Tutnjević koja je u subotu šetala svoga psa na Drvljaniku. Otrčali su zajedno do pruge i ondje zatekli psa bez prednje lijeve noge i potpuno smrskane donje čeljusti.

- Nazvala sam odmah Veterinarsku stanicu Vetam, objasnila o čemu je riječ te dodala da poznajem vlasnicu ozlijeđenog koker španijela Flokija. Bila sam šokirana kada su me pitali tko će snositi troškove za zbrinjavanje psa, no ipak su mi dali broj mobitela veterinara. Dok nije došao, pas je ležao na travi, krvario i umirao pred nama te se tresao i bolno i teško jecao - priča još u šoku Vesna Tutnjević.

Ono najgore tek je slijedilo, i to kad su dvije gospođe, također svjedoci nesreće, nazvale Veterinarsku stanicu Osijek, a poklopljena im je slušalica! Veterinar Janković, priča Vesna, također je odbio doći, a naposljetku je, nakon pola sata, došao djelatnik Vetama.

- Bio sam u Belom Manastiru pa sam i kolegi javio da krene na Drvljanik. Na teren su došla dva vozila. Put sam tako računao 40, a ne 20 kuna, a cijene troškova u skladu su s našim cjenikom. Životinja je dobila najprije anestetik, potom sredstvo za uspavljivanje - kaže Dragan Lenđel, dežurni veterinar u Veterinarskoj ambulanti Vetam. Ponovno joj je naglasio da oni kao privatnici nekome moraju ispostaviti račun od oko 400 kuna! Stoga su uzeli Vesnine podatke, trima injekcijama eutanazirali psa, stavili ga u vreću i rekli da će ostati kod njih dva dana.

- Rečeno mi je da privatnici nisu mjerodavni intervenirati nego Veterinarska stanica Osijek. No ja ne mogu vjerovati da odgovorni ljudi koji su dobili novac od Grada za ovakve slučajeve mogu ignorirati poziv u pomoć - ogorčena je Vesna Tutnjević koja je fotografirala psića kao podsjetnik odgovornima. Snježana Glavaš, kći vlasnice psa, ističe da je jezivo da se Floki toliko patio, odnosno da veterinari nisu htjeli izići na teren.

- On se patio i jedino što me tješi jest to što su gospođa Vesna i njezin susjed bili uz njega do kraja - kaže Snježana koja je, zajedno s majkom, Flokija u nedjelju pokupila iz Vetama te ga pokopala u dvorištu iza kuće.

- Izvan pameti je naplatiti račun od gotovo 400 kuna za eutanaziju koja stoji od 120 do 150 kuna, kaže Davorko Feil, predsjednik društva Život.

Izvor: Slavonski dom/Jutarnji.hr
Foto: gaap

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.08.2008. 8:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

moram priznat da nisam pročitala članak jer ja to jednostavno nisam u stanju. već sam nalov mi je dovoljan da cijeli dan budem Sad.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
OligofreniDikobrazoid
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2339
Lokacija: Šikara uz Dravu
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.08.2008. 8:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Poppy je napisao/la: ›
moram priznat da nisam pročitala članak jer ja to jednostavno nisam u stanju. već sam nalov mi je dovoljan da cijeli dan budem Sad.
Ja sam pročitao... i požalio što jesam.....

_________________

Tis' mi mjesec, tis' mi zvijezda, dobra ti je mliječna žlijezda...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fairy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1955
Lokacija: Ššššššume
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.08.2008. 8:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Procitala sam clanak. Ne mogu reci da me iznenadio, ipak smo mi drzava pravila i birokracije, ali ipak sam se rasplakala jer Ne dao Bog da se to ili nesto slicno dogodi mom Mikonji....nadam se da ce gospodin iz veterinarske stanice Osijek upisati tecaj suosjecajnosti i ljubavi prema zivotinjama, a ja cu se potruditi svima reci za ovo, posebno vlasnicima ljubimaca i upozoriti ih da ne idu u tu ili Vetam ambulantu....

_________________
Riding high, when I was king
Played it hard and fast, cause I had everything
Walked away, won me then
But easy come and easy go
And it would end
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 11.08.2008. 8:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa kod nas se ne bi cudio da se tako nesto dogodi i covjeku, a ne psu...
Nije ovo prvi slucaj da se tako sto dogodilo, a osobno sam svjedocio jednom naletu automobila na stene koje je moglo biti spaseno, ali "tko će to platit?"
Tuzno i razocaravajuce, ali dobar pokazatelj naseg mentaliteta. Sve je u lovi, cak i za one koji će se zaklet u svoju ljubav prema zivotinjama...
"A tko će to platit???"

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ljilja
Offline
Ukupno postova: 165
Lokacija: tu
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.08.2008. 9:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

u osijeku je totalni kaos po pitanju kućnih ljubimaca, i nitko, baš nitko ne vodi brigu da se stanje sredi! osijek ima jedno društvo za zaštitu životinja, jedan veliki azil za napuštene životinje, bezbroj ljubitelja pasa i mačaka, više od 2 kućna ljubimca po kućanstvu,desetak veterinarskih ambulanti, jednu udrugu za zaštitu divljih životinja,20-tak ekoloških udruga, kinološki savez i nebrojene "kućne" uzgajivačnice pasa i mačaka i ptica i hrčaka i tko zna čega, 25 lovačkih društava (koje županija jako dobro financira, a velemožno gradsko poglavarstvo baca mizerne novce i milostinju za zbrinjavanje napuštenih pasa i mačaka!!!... imamo zakon o zaštiti životinja, a gradska uprava još nije bila u stanju riješiti pravilnik o kućnim ljubimcima u gradu!! najvažnije je da se u zgradama skuplje naplaćuje voda onim familijama koje imaju pasa il mačku u stanu! i da se broji pseća govna po travnjacima! a to što oni glupi skuteri i motoristi prde i smrde po travnjacima-nikom ništa!
veterinari pljačkaju ljude kad treba liječiti ili pomoći bolesnoj ili stradaloj životinji, a niko im ništa ne može...čim uđeš u veterinarsku ambulantu-daj najmanje 50 kuna, a onda "da vidimo šta ima"...
ali i dio vlasnika pasa ponaša se totalno bezobrazno, puštajući svoje životinje na ulicu bez kontrole i šetajući ih bez vodilica, ne shvaćajući da je UPRAVO TO razlog njihovog stradavanja, jer su vozači auta i motora, a pogotovo debili iz GPP-a, apsolutno neuviđavni na "dvonošce i četveronošce".
lutalica pasa i mačaka je pun kufer u gradu, a tek u prigradskim naseljima!!! većina građana ima predrasude o sterilizaciji pasa i mačaka, pa radije neželjene kučiće i mačiće pobacaju na ulicu, po grmlju, kontejnerima i sličnim mjestima. ili bacaju drugima u dvorišta (ko meni naprimjer).
i još puno puno toga o životu osječkih kućnih ljubimaca...
a ljudi iz osječkog društva za zaštitu životinja valjda su već umorni od svega, pa su postali mlaki i malobrojni...
šta učiniti?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mvarga
Offline
Avatar

Ukupno postova: 731
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.08.2008. 11:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Par pitanja:

1. Kako je moguće da pas kojeg se vodi na uzici otrči na prugu?

2. Kako je moguće da vlasnik koji voli svog psa pušta da pas neizmjerno pati ne želeći platiti dolazak veterinara?

3. Zašto bih ja morao (iz poreza) platiti dolazak veterinara zato što to neće vlasnik psa?

4. Kako je moguće da nekoliko deklariranih ljubitelja životinja (u članku sam nabrojao 5 - Vesna, vesnina legica, susjed, Snježana i snježanina majka - Feil i Ljilja valda nisu bili tamo) nije u stanju skupiti 400,00kn da skrate neizmjerne muke psu?

5. Kome će poslužiti fotografija Vesne s umirućem psom?

_________________
Što sam to uočio?

1. Na vlasti je opet HDZ
2. Na portalu se vrti OSTV
3. Sve je poskupilo ali nitko iz vlasti to ne priznaje
4. Zemlja je okrugla, al' na svakom ćošku neka glupost
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Evil Poodingh
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2517
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.08.2008. 12:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne znam ja, otkad su Trovač i sl otvorili svoje obrte, ja viđam manje lutalica...

ne kažem da to ima ikakve veze Very Happy

no da se vratimo na temu...Ne znam zašto se zvalo Jankovića...znam za slučajeve par ljudi koji su išli kod njega, govorio je spasiti cemo vasu macku/psa/krokodila, ali to ce kostati... Ljudi su pristajali, i na kraju, nakon potrosenih par stotina ili vise kuna, zivotinja je ipak uginula...

_________________
https://www.facebook.com/GO.Osijek
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dikobraz1
Offline
Ukupno postova: 12
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.08.2008. 13:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nekoliko pitanja:

1. Kako se može dogoditi da pas koji se vodi na uzici završi na prugi?

2. Zašto deklarirani ljubitelji životinja (spomenutih 5 - gđa. Vesna, legica gđe Vesne, susjed, Snježana i Snježanina majka) nisu mogli skupiti novac da psu skrate muke?

3. Zašto bih ja trebao platiti (iz poreza) ili zašto bi Veterinari trebali raditi besplatno kako neodgovorni vlasnici ne bi morali gledati muke svoh umirućeg psa.

4. Koliko su ti ljudi zaista voljeli psa kad im je bilo puno platiti veterinara i uspavljivanje?

5. Kome treba poslužiti fotografija gđe Vesne i unakaženog psa bez noge i smrskane čeljusti i za što?


Nekoliko pitanja nazad:

1. Kako se može dogoditi da pitbul sa brnjicom i na uzici izgrize nekoga? (ovdje je bio krvoločni koker španijel) ili kako dijete istrci pred auto?

2.Kako ljudi ne mogu ili ne žele dati novac kad se radi o životu nekog čovjeka ili kad je u pitanju neka bolest i novac je potreban za ljecenje? ne opravdam ih nego mi je postalo normalno da se nece pomoci.

3.zasto bi ti i ja morali placati place saborskim zastupnicima, njihove aute i mirovine, ili socijalnoj sluzbi da zbrinjava djecu osobama kojima je vrhunac inteligencije otvoriti konzervu, ili osobama koji su neodgovorni roditelji? a jadni veterinari koji rade besplatno citaj: naplacuju svoje ruke 20 do 30 puta vise nego li kosta sama terapija, da se to uredi zakonom na drugaciji nacin ne bi bilo ovakvih clanaka a ni vesni ni snjezani da se slikaju sa umrlim psom.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Svebor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1672
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.08.2008. 13:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a... znaju ovi iz GPPa i čovjeka pokupiti... a ne treba niti brojati slučajeve koliko često vratima prikliješte nekog penzića.

a zašto vlasnici ne kupe izmet svojih ljubimaca kada ih vode u šetnju?
zašto debili uzimaju kućne ljubimce uopće ako se ne kane brinuti za njih nego ih puštaju da lunjaju okolo ili, još gore, izbace na ulicu kada ih se zasite!?

neka država udari porez pa će se ljudi zamisliti, a pravim ljubiteljima za svog mezimca neće biti teško izdvojiti pare. Razz

_________________
"si quid novisti rectius istis, candidus imperti; si nil, his utere mecum."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mvarga
Offline
Avatar

Ukupno postova: 731
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.08.2008. 19:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dikobraz1 je napisao/la (Pogledaj post): › Nekoliko pitanja nazad:

1. Kako se može dogoditi da pitbul sa brnjicom i na uzici izgrize nekoga? (ovdje je bio krvoločni koker španijel) ili kako dijete istrci pred auto?+
O tome i pričam. Neodgovorni vlasnici pasa traže od svih drugih da plate njihove propuste.
Usporedba djeteta i psa mi zvuči neprimjereno sve dok mi ne pokažeš članak gdje je opisan napad podivljalog djeteta na nedužnog psa kojeg je izgrizlo po licu i vratu skoro do smrti!
Citat: › 2.Kako ljudi ne mogu ili ne žele dati novac kad se radi o životu nekog čovjeka ili kad je u pitanju neka bolest i novac je potreban za ljecenje? ne opravdam ih nego mi je postalo normalno da se nece pomoci.
Meni nije normalno da se neće pomoći. Moji lege misle da sam budala i da me svaki puta prevare oni gluhi što po kafićima prodaju privjeske. Ja im uvijek lovu dam, iako nikada ne uzmem privjesak. Pa ako sam budala neka sam. Ja s tim mogu živjeti lakše nego sa spoznajom da možda nisam pomogao nekome kome je moja pomoć bila potrebna.
Citat: › 3.zasto bi ti i ja morali placati place saborskim zastupnicima, njihove aute i mirovine, ili socijalnoj sluzbi da zbrinjava djecu osobama kojima je vrhunac inteligencije otvoriti konzervu, ili osobama koji su neodgovorni roditelji?
Zato što su generacije ljudi ginule kako bi mi imali svoj Sabor i saborske zastupnike. To što biramo budale naš je problem iako ja sebe uvjeravam da nikada nisam nekoj budali dao glas. A nastavak pitanja mi se ne uklapa u onaj dio gdje spominješ da ljudi više ne žele pomagati.
Citat: › a jadni veterinari koji rade besplatno citaj: naplacuju svoje ruke 20 do 30 puta vise nego li kosta sama terapija, da se to uredi zakonom na drugaciji nacin ne bi bilo ovakvih clanaka a ni vesni ni snjezani da se slikaju sa umrlim psom.
Mislim da veterinari imaju pravo na slobodno formiranje cijene. Uostalom zašto bi čovjek u nedjelju posljepodne prekinuo svoj odmor ili druženje s obitelji da bi zbrinuo psa nekom neodgovornom vlasniku. Bolje džabe ležati nego džabe radit'!


Zadnja promjena: mvarga; 12.08.2008. 12:32; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bojo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1705
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 11.08.2008. 21:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

de da ja sliku vidim brate...di su dokazi... Smile

_________________
TIII ZNAŠ ŠTA JE ISTINA...........IMA...U OVOJ DRŽAVI....KO JE ZADUŽEN....ZA ISTINU !!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
legica_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4562
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 12.08.2008. 7:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kaže frajer iz firme:ma budalashtina... svima ko je imalo informiran je jasno da u Osijeku niko neradi svoj poso, a veterinari su zaboravili zashto su pocheli radit svoj poso... da svaki građanin Osijeka odvoji 20kn godishnje, problema s psima nebi bilo, naravno pod uvjet da s lovom raspolaže mudar chovjek a ne lopov.. živ'li

_________________
osijek031.com smile Sada sam shvatila da ti je bilo teško,dok sam te varala,lagala te sa smiješkom,šta mogu kada sam
takva, rođena sa greškom osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pumpkin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 978
Lokacija: od ćoška na pol puta
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.08.2008. 12:18 
Naslov:  Re: Užas u Osijeku: veterinari satima nisu htjeli uspavati psa
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Eto jedan od razloga zašto nikada u gradu ne puštam psa sa uzice, pogotovo na Vukovarskoj, niti bih ikad dozvolila da ode van i luta sam bez nadzora. Vlasnica psa to nije smjela dozvoliti, i onda kad dođe do problema, neka ga rješavaju drugi...
Na žalost, u cijeloj toj priči stradala je i patila životinja.

_________________
Always remember you're unique, just like everyone else.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dikobraz1
Offline
Ukupno postova: 12
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.08.2008. 18:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mvarga je napisao/la (Pogledaj post): ›
dikobraz1 je napisao/la (Pogledaj post): › Nekoliko pitanja nazad:

1. Kako se može dogoditi da pitbul sa brnjicom i na uzici izgrize nekoga? (ovdje je bio krvoločni koker španijel) ili kako dijete istrci pred auto?+
O tome i pričam. Neodgovorni vlasnici pasa traže od svih drugih da plate njihove propuste.
Usporedba djeteta i psa mi zvuči neprimjereno sve dok mi ne pokažeš članak gdje je opisan napad podivljalog djeteta na nedužnog psa kojeg je izgrizlo po licu i vratu skoro do smrti!
Citat: › 2.Kako ljudi ne mogu ili ne žele dati novac kad se radi o životu nekog čovjeka ili kad je u pitanju neka bolest i novac je potreban za ljecenje? ne opravdam ih nego mi je postalo normalno da se nece pomoci.
Meni nije normalno da se neće pomoći. Moji lege misle da sam budala i da me svaki puta prevare oni gluhi što po kafićima prodaju privjeske. Ja im uvijek lovu dam, iako nikada ne uzmem privjesak. Pa ako sam budala neka sam. Ja s tim mogu živjeti lakše nego sa spoznajom da možda nisam pomogao nekome kome je moja pomoć bila potrebna.
Citat: › 3.zasto bi ti i ja morali placati place saborskim zastupnicima, njihove aute i mirovine, ili socijalnoj sluzbi da zbrinjava djecu osobama kojima je vrhunac inteligencije otvoriti konzervu, ili osobama koji su neodgovorni roditelji?
Zato što su generacije ljudi ginule kako bi mi imali svoj Sabor i saborske zastupnike. To što biramo budale naš je problem iako ja sebe uvjeravam da nikada nisam nekoj budali dao glas. A nastavak pitanja mi se ne uklapa u onaj dio gdje spominješ da ljudi više ne žele pomagati.
Citat: › a jadni veterinari koji rade besplatno citaj: naplacuju svoje ruke 20 do 30 puta vise nego li kosta sama terapija, da se to uredi zakonom na drugaciji nacin ne bi bilo ovakvih clanaka a ni vesni ni snjezani da se slikaju sa umrlim psom.
Mislim da veterinari imaju pravo na slobodno formiranje cijene. Uostalom zašto bi čovjek u nedjelju posljepodne prekinuo svoj odmor ili druženje s obitelji da bi zbrinuo psa nekom neodgovornom vlasniku. Bolje džabe ležati nego džabe radit'!



1.ocigledno nisi shvatio poantu 1.pitanja a to je da nije isto pustit s uzice koker spanijela i pitbula , druga stvar je da ljudi ne paze ni na svoju djecu a kamoli na svoje zivotinje jadno ali istinito.

2. to sto si pomogao ce ti se podici spomenik i dovodit ce ti se nevine maloljetnice da
ih spasis od njihove nevinosti , jer si sigurno promjenio zivot ovima sto si pomogao , a kad vidim koliko dobro srce imas zanima me zasto ih nisi udomio? ali cu ti reci da je to kap u moru, i nije mi jasno kako takav humanitarac kao ti ide sam sebi dizat perje, svako je pomogao nekome ali mi je debilno da se to pise na forumu. i nisam rekao da je normalono sto ljudi ne pomazu nego da je realno ce ti prije okrenut leda nego pomoci.


3. ta tvoja moralna i domoljubna sranja ostavi za nekog drugog, jer generacije koje su se stvarno borile i to za mjesto na psihijatriji ili na groblju a sabor su vidjeli samo na tv, a nisu se sigurno borili za instituciju koja nagrduje sve ono za cega su se ginuli, i to da jos nekome placaju 17 000 kn da ne radi nista. sam vjerovatno znas koliko je tesko zaraditi tu lovu: kako mozes drzavnu sluzbu kojoj je u opisu posla pomaganje ljudima, za koje se dobije placa , izjednacavati sa samoinicijativnom pomoci ljudima od strane drugih ljudi

4. NE znam jesi li ti onaj sa konzervama ili se samo pravis jer veterinar je tu da pomogne zivotinjama kad su bolesne , a ovakvi slucajevi se dogadaju rijetko a veterinari svoju precjenjenu placu zaraduju na redovnim pregledima jer ih imaju 5-6 dnevno a ovakvi slucajevi se dogadaju koliko je puta bilo u vijestima pa procjeni sam i nemoj govorit o necemu sto ne kuzis ili ne znas.

400 kn za uspavljivanje mi se ne cini kao da je bespla radio, pa taj veterinar je to obavio za cirka 15 min pa ti izracunaj kolika mu je satnica nedjeljom jebes i odmor i obitelj.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: