Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Vađenje umnjaka

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Prim
Offline
Ukupno postova: 12
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.08.2008. 19:48 
Naslov:  Vađenje umnjaka
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

--------------------------------------------------------------------------------

Pozdrav društvo. Zubarka mi je rekla da moram vaditi desni umnjak, do pola je izašao a pola nije tako da mi pravi smetnje. Dajte par preporuka dali da idem kod privatnika ili u opću bolnicu gdje me ona šalje. Po stičevoj priči u bolnici kažu skidaj se do pasa, dvojica drže glavu a doktor vadi i još se mora odmoriti jer je teško izvaditi. Da li je netko već vadio od vas na forumu i koje su metode najbezbolnije.....dajte malo me ohrabrite........ osijek031.com smile ........... osijek031.com smile ..........

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 05.08.2008. 19:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

koliko ja znam privatnici ne vade umnjake

trazi vezu i poznate, odi u bollnicu i moli ih puno puno anestezije

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.08.2008. 20:03 
Naslov:  Re: Vađenje umjnaka
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prim je napisao/la (Pogledaj post): › Po stičevoj priči u bolnici kažu skidaj se do pasa, dvojica drže glavu a doktor vadi i još se mora odmoriti jer je teško izvaditi.


Ajme! osijek031.com smile Iskreno, vjerujem da je tvoj ujak malo pretjerao. U strahu su velike oči. A možda ga je i omamila anestezija Wink

Ako si upućen na maksilofacijalnu kirurgiju, vjerujem da bi se moglo raditi o općoj anesteziji. Oporavak će ti u svakom slučaju biti bolan, ali sumnjam da će se u sali odvijati scene iz horor filmova Wink

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fairy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1955
Lokacija: Ššššššume
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.08.2008. 20:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

koliko znam umnjake vade u poliklinici iza supike,,,,

_________________
Riding high, when I was king
Played it hard and fast, cause I had everything
Walked away, won me then
But easy come and easy go
And it would end
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mikro
Offline
Avatar

Ukupno postova: 500
Lokacija: Osijek VBK
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.08.2008. 21:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Neznam gdje da ideš vadit umnjake!Ali moje iskustvo je tako da je moja zubarka uzela klješta koja se zovu UMNJAČE i izvadila umnjak bez ikakvih problema kao i ostale zube.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mae
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.08.2008. 21:58 
Naslov:  Re: Vađenje umjnaka
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Imam sličan problem, ali moja 8ica ne može uopće izaci. zubarica mi rekla da se strpim ali da nema bas potrebe ici privatniku jer operacija kosta 1000kn a moze se uredno obaviti i ovako. doduse cula sam da u bolnici rade stvarno mesarski ali u biti kvalitetno. oteklina ne traje dugo, nema cak ni puno savova pa treba prozivljavati dodatnu bol pri vadjenju konaca...kontam da je to sve isto..operacija je operacija.
sretno.brr i mene to ceka..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.08.2008. 22:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hahahahhah super !!!!
boli vas briga ja imam 3 komada za vadit, ovi neće sva 3 odjednom da ne krepam ja neć jednog po jednog, uglavnom boli ko sam vrag, operacija ne boli ništ jer si pod anestezijom ali oporavak je strava Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.08.2008. 22:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

e ovak
ovo što si napisao je čisto serendanje

tak da se ne boj
izvadila sam 2 umnjaka i sad trebam još 2

1. privatnici ne rade te operacije, jer to nije klasično vađenje umnjaka

2. u poliklinici imaš doktoricu knežević ili slično, uglavnom preporučam je svim srcem

3. oporavak je individualan, mene je vađenje 1 umnjaka ajmo reći malo bolilo, a drugi sam se pridržavala uputa samo 1. dan( popila 1 voltaren, i jela špinat), a drugi dan sam sve nastavila po starom bez ikakvih posljedica

4. ne smiješ piti andole jer razrijeđuju krv

5. razlika između poliklinike i bolnice je ta što u poliklinici rade pod lokalnom anestezijom i maksimalno ti izvade 2 zuba, i to npr lijevi gornji i donji umnjak. ne mogu 4 jer se moraju dati 4 inekcije a to ti onda opusti mišiće vilice te može doći do iščašenja

6. u bolnici rade pod općom anestezijom i onda ti odmah izvade sva 4... opća nije preporučljiva zbog srca, a i malo rzamisli kako je to kad imaš 4 rane i ne možeš ništa jesti osim kašaste hrane
...
loše....

zaključak: idi po uputnicu i u polikliniku jedan po jedan umnjak

btw.... nitko tebe ne drži pa nije ti umnjak priljepljen cjenofiksom

...

ako te još nešto zanima slobodno pitaj
Wink

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PsychoSoldier
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1719
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 06.08.2008. 11:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hmmm... ne bi se slozio s ovim gore napisanim da je loshe vaditi sva 4 umnjaka odjednom...
trebao sam vaditi sva 4 i bez razmisljanja sam se odlucio za opcu anesteziju i vadenje sva 4 odjednom... nije mi padalo napamet prozivljavati tu odvratnu bol i muku i oporavak 4 puta...

dogovorio sam operaciju na maksiofacijalnoj, normalno dosao u ponedjeljak i cekao operaciju koja je trebala biti u utorak ali su je prebacili u srijedu jel su imali nekakvih problema u operacijskoj sali. traumatsko iskustvo bi jedino bio susret s malo tezim bolesnicima (mislim da mi to danas ne bi smetalo) i mozda wc-i na tom odjelu (katastrofa). operacija je prosla dobro, poslije same operacije bio sma natecen (normalno), boljelo je (kao sto bi bolio i 1 vadeni umnjak samo eto nije na jednom mjestu nego na 4 mjesta heh, ali tada sam imao 18 godina i izdrzao sma bez problema...). redovno sma pio analgetike tako da me nije jako boljelo i mogao sam spavati (jedini zez mi je bio sto prvi dan nakon operacije nisma trazio analgetike pa nisma najbolje spavao). u bolnici sam ostao do iduceg ponedjeljka (dakle tjedan dana), iako sam mogao otici i ranije ali kao treba se cekat ponedjeljak. nakon 10 dana sam dosao vaditi konce i nije nista boljelo iako sma ocekivoa da hoce, tako da nema straha...
sto se tice hrane, jeo sam naravno pasirano jer nisma mogao zvakati (a cisto sumnjam da bi i nakon vadenja 1 umnjaka isao/la odmah jesti neku tvrđu hranu). nakon vadenja konaca sam poceo jesti tvrđu hranu (cak sam i prije vadenja konaca jeo cevape jer je taman bio 1. maj heh).

oporavak vadenja sva 4 umnjaka odjednom mi je trajao nekih 2-3 tjedna i puno bolje mi je bilo to prolaziti samo 1 neko 4 puta (i 4 puta vise se muciti), tako da toplo preporucam ici vaditi sva 4 umnjaka odjednom!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 06.08.2008. 12:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

čitam ove vaše postove i nemogu se načuditi,pa meni je moj zubar bez imalo beda izvadio umnjak,nije trebala nikakva bolnica,nikakvi operacije (još k tomo zubi mi nisu sad nešt super kvalitetni da se razumijemo),rokne ti anesteziju i hop,imaš rupu par dana dok se ne zatvori sama,paziš da nejedeš na toj strani i to je to...

_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.08.2008. 17:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

čuj zavisi kako su ti umnjaci rasli

ovo što mi spominjemo su komplicirani slučajevi koji zahtijevaju operaciju

a ja ostajem pri mišljenju da je bolje ili 1 po 1 ili max 2 odjedanput nego da te raskasape i 4 izvade

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Prim
Offline
Ukupno postova: 12
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.08.2008. 21:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Isusek kakve su ove vaše priče, sad me više strah. Izgleda da ću ja malo odugovlačit ali znam da ću jednom otić..

_________________
_____________________________________
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.08.2008. 23:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i lijepo ćeš si samo još veću štetu naprviti ako odgađaš

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mademoiselle
Offline
Ukupno postova: 18
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.08.2008. 13:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fairy je napisao/la: ›
koliko znam umnjake vade u poliklinici iza supike,,,,




Toplo preporučam ( iz prve ruke) dr Marinic-Knezevic!-iza supera!
I kao doktor i kao osoba---sve5:)!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zeros
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2887
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.08.2008. 14:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja danas bio kod zubara upravo radi umnjaka....dobio sam uputnicu za bolnicu na rendgen...kaže zubarica meni: "ako se pokaže da umnjaci smetaju ostalim zubima, dobro se psihički pripremi za vađenje umnjaka" .....

To znači, ako se utvrdi da umnjaci smetaju ostalim zubima...najebo sam

_________________
----------Daniel Antunović----------

U Bibinim raljama | Legiranje |Triki&TV
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: